Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 10:00 (Jutro)

„Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00396603

Numer referencyjny: RZI-ZP.271.18.2026

Zamawiający

Gmina Łobżenica

Sikorskiego 7

89-310 Łobżenica, Wielkopolskie

NIP: 7642630261

REGON: 570791201

Opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych pn. „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń” Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych (część 1) i nadzoru inwestorskiego (część 2) nad realizacją zadania pn. „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”. Inwestycja realizowana będzie na publicznej drodze gminnej o nr 129050P w miejscowości Trzeboń (obręb 0018) na działkach o nr 70/2 i 31. Roboty budowlane polegają na: • wykonanie nawierzchni drogi gminnej o dł. 995 m i szer. 5 m z betonu asfaltowego, • wykonanie poboczy gruntowych 2 x 0.75 m z mieszanki niezwiązanej, • budowę zjazdów o szer. 4,5 m z betonu asfaltowego, • budowę skrzyżowania z drogą powiatową, • oznakowanie pionowe w ramach stałej organizacji ruchu drogowego. Zadanie ma na celu poprawę stanu technicznego nawierzchni jezdni, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podniesienia komfortu funkcjonowania użytkowników drogi.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
OKRES GWARANCJI I RĘKOJMI 40%

Część 2

Cena 60%
DOŚWIADCZENIE INSPEKTORA NADZORU ROBÓT 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Najniższa cena

184 039 PLN

Średnia cena

1 044 921 PLN

Najwyższa cena

3 553 218 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
KOST-BUD Piotr DRUCHLIŃSKI LĄD 3 - -
PB-Power Piotr Bącler Malanów 3 184 039 PLN 184 039 PLN
FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO - AKCYJNA NEKLA 2 1 260 000 PLN 2 520 000 PLN
Polbud Polak sp. z o.o. Mogilno 1 1 458 448 PLN 1 458 448 PLN
Cegiełka Włodzimierz Gościniak Wilkowyja 1 - -
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD SA Jarocin 1 824 226 PLN 824 226 PLN
MM2021 Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski 1 - -
Dekarstwo Ciesielstwo Monika Szczepaniak Raczyce 1 - -
Bir-Bud Firma Ogólnobudowlana Jacek Maciejewski Gniezno 1 - -
INFRAKOM KOŚCIAN SP. Z O. O. Kościan 1 1 495 679 PLN 1 495 679 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 513 PLN Średnia: 1 167 859 PLN Max: 11 365 830 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łobżenica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791201

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Łobżenica

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-310

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lobzenica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lobzenica.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9087c620-7e03-49c3-8c6e-6c04d1dc1fbe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396603

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036982/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lobzenica

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/lobzenica

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): zgodnie z SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RZI-ZP.271.18.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na jedną część

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Tak

4.1.12.) Maksymalna liczba części, jaka może zostać udzielona jednemu wykonawcy: 1

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie robót budowlanych pn. „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych (część 1) i nadzoru inwestorskiego (część 2) nad realizacją zadania pn. „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”. Inwestycja realizowana będzie na publicznej drodze gminnej o nr 129050P w miejscowości Trzeboń (obręb 0018) na działkach o nr 70/2 i 31. Roboty budowlane polegają na:
• wykonanie nawierzchni drogi gminnej o dł. 995 m i szer. 5 m z betonu asfaltowego,
• wykonanie poboczy gruntowych 2 x 0.75 m z mieszanki niezwiązanej,
• budowę zjazdów o szer. 4,5 m z betonu asfaltowego,
• budowę skrzyżowania z drogą powiatową,
• oznakowanie pionowe w ramach stałej organizacji ruchu drogowego.
Zadanie ma na celu poprawę stanu technicznego nawierzchni jezdni, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podniesienia komfortu funkcjonowania użytkowników drogi.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: OKRES GWARANCJI I RĘKOJMI

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nadzór inwestorski nad realizacją robót budowlanych pn. „Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. jezdni min. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Trzeboń”

4.2.6.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: DOŚWIADCZENIE INSPEKTORA NADZORU ROBÓT

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

CZĘŚĆ 1. ROBOTY BUDOWLANE:
a) ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA:
Wykonawcy którzy posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. udokumentują wykonanie nie wcześniej niż w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym, okresie, wraz z podaniem ich rodzaju wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są: referencje, protokoły odbiorów końcowych, bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokument, co najmniej - dwie roboty budowlane w zakresie w zakresie przebudowy i/lub budowy drogi o minimalnej powierzchni 5.000,00 m2

b) ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA:
Zamawiający uzna warunek za spełniony w tym zakresie, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, posiadającymi niezbędne kwalifikacje tj.:
- Kierownik Budowy - co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, pozwalające na kierowanie robotami budowlanymi objętymi przedmiotem zamówienia tj. - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności inżynieryjnej drogowej odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie Prawo budowlane – legitymujący się co najmniej 5 letnim doświadczeniem przy pełnieniu funkcji kierownika budowy.


CZĘŚĆ 2. NADZÓR INWESTORSKI:
a) ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał: co najmniej dwie usługi pełnienia nadzoru inwestorskiego branży drogowej przy realizacji zadania polegającego na przebudowie i/lub budowie drogi o minimalnej powierzchni 5 000,00 m2

b) ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA
Zamawiający uzna warunek za spełniony w tym zakresie, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, posiadającymi niezbędne kwalifikacje tj.:

- Inspektor Nadzoru robót drogowych - co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, pozwalające na kierowanie robotami budowlanymi objętymi przedmiotem zamówienia tj. - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności inżynieryjnej drogowe odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie Prawo budowlane – legitymujący się co najmniej 5 letnim doświadczeniem przy pełnieniu funkcji kierownika budowy lub inspektora nadzoru i posiada aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy złożyli wadium w wysokości :
2. Dla Część 1
28 000,00 zł (słownie: dwadzieścia osiem tysięcy złotych 00/100)
Dla Części 2
800,00 zł (słownie: osiemset złotych 00/100)
3. Wadium można wnieść w jednej z następujących form:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Łobżenicy nr konta: 65 8938 0006 0000 1397 2000 0017 z dopiskiem
„Wadium–RZI-ZP.271.18.2026 nr Części.
Jeżeli wadium będzie wnoszone z innego konta niż konto Wykonawcy należy w tytule
wpisać „Wadium–RZI-ZP.271.18.2026 nr Części oraz nazwę Wykonawcy”
5. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania
rachunku Zamawiającego.
6. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu.



7. W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji/poręczenia, gwarancja/poręczenie powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać następujące elementy:
– nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Zamawiający,
– określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
– kwotę gwarancji/poręczenia,
– termin ważności gwarancji/poręczenia,
– zobowiązanie gwaranta, do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
8. W przypadku gdy Wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł je w sposób nieprawidłowy, lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą bądź złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
9. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

ZGODNIE Z PROJEKTOWYMI POSTANOWIENIAMI UMOWY I SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lobzenica

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 13:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233290-8 (Instalowanie znaków drogowych) 45233140-2 (Roboty drogowe) 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi) 71700000-5 (Usługi nadzoru i kontroli) 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233140-2 - Roboty drogowe

Okres realizacji

50 dni