Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00405986

Numer referencyjny: RGGZ.271.1.19.2026

Zamawiający

Gmina Szaflary

Zakopiańska 18

34-424 Szaflary, Małopolskie

NIP: 7361198317

REGON: 491892713

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, robotami ziemnymi, montażowymi, odtworzeniowymi oraz wykonaniem wymaganych prób, badań i odbiorów.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości na wykonane roboty 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 16 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Najniższa cena

158 067 PLN

Średnia cena

677 626 PLN

Najwyższa cena

1 721 246 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
F.H.P.U.”PAŁASZ” BOGUSŁAW PAŁASZ ROKICINY PODHALAŃSKIE 2 - -
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o. Biecz 2 - 84 999 PLN
EKOINSTAL sp. z o.o. Sucha Beskidzka 1 - -
WIKAR Sp. z o.o. Łososina Dolna 1 - -
Pattern Polska Piotr Mularek , ul. Widokowa 20, 34-442 Łapsze Wyżne 34-442 Łapsze Wyżne 1 - 436 650 PLN
A-TECH inż Adam Rogowiec Biały Dunajec 1 158 067 PLN 158 067 PLN
NOBISCAN Paweł Kułach Gliczarów Dolny 107 1 1 721 246 PLN 1 721 246 PLN
NOBISCAN Paweł Kułach, Gliczarów Dolny 107 1 472 104 PLN 472 104 PLN
Firma Usługowo Budowlana Gronik Beata Korzeniowska Leśnica 1 359 087 PLN 359 087 PLN
Andrzej Kuta Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna „WOL-GAZ” Wola Rzędzińska 233 B 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie odwodnienia wraz z zagospodarowaniem wód opadowych z działek przy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach

Andrzej Kuta Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna „WOL-GAZ” -

2026-08-18 12:38:01Z

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Czarny Dunajec do strefy A uzdrowiska etap 1

EKOINSTAL sp. z o.o. -

2026-08-10 12:54:29Z

Wykonanie odwodnienia wraz z zagospodarowaniem wód opadowych z działek przy SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach

Pan Andrzej Kuta prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna „WOL-GAZ” Andrzej Kuta, -

2026-07-29 12:49:07Z

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z montażem szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba) w ramach zadania pn.: „Budowa kompleksu sportowego „Orlik 2024” zlokalizowanego w m. Rożnowice, Gmina Biecz.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o. -

2026-07-24 06:50:03Z

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z montażem szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba) w ramach zadania pn.: „Budowa kompleksu sportowego „Orlik 2024” zlokalizowanego w m. Rożnowice, Gmina Biecz.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o. 84 999 PLN

2026-07-07 10:31:06Z

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z montażem szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba) w ramach zadania pn.: „Budowa kompleksu sportowego „Orlik 2024” zlokalizowanego w m. Rożnowice, Gmina Biecz.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o. -

2026-06-18 11:00:16Z

„Budowa oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją zbiorczą na terenie nie objętym aglomeracją w gminie Wieprz”

WIKAR Sp. z o.o. -

2026-06-03 07:57:32Z

Budowa odcinków sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska

A-TECH inż Adam Rogowiec 158 067 PLN

2026-05-26 07:02:21Z

BUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI SKAWA WRAZ Z ROZBUDOWĄ SIECI KANALIZACYJNEJ

F.H.P.U.”PAŁASZ” BOGUSŁAW PAŁASZ -

2026-04-30 10:42:45Z

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowo – grawitacyjnej wraz z przepompowniami ścieków i zasilaniem elektroenergetycznym na os. Niwa w Nowym Targu, odcinek PS4 i PS6

NOBISCAN Paweł Kułach 1 721 246 PLN

2026-04-28 06:55:42Z

Cała Polska — 143 przetargów

Min: 79 PLN Średnia: 1 033 970 PLN Max: 10 105 645 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szaflary

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892713

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakopiańska 18

1.5.2.) Miejscowość: Szaflary

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-424

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182612314

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szaflary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szaflary.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecd726e3-ef9e-4674-865d-65e465e42371

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405986

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112403/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362891

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Open Nexus dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362891

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej prowadzonej przez Open Nexus Sp. z o.o.

Do korzystania z Platformy Zakupowej niezbędne jest w szczególności: dostęp do Internetu, aktualna przeglądarka internetowa, włączona obsługa JavaScript, możliwość otwierania dokumentów PDF oraz możliwość korzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.

Szyfrowanie transmisji danych odbywa się z wykorzystaniem protokołu TLS.

Zamawiający rekomenduje stosowanie formatów plików: PDF, DOC/DOCX, XLS/XLSX, ODT, JPG/JPEG, PNG, przy czym preferowanym formatem jest PDF. Do kompresji dokumentów zaleca się stosowanie formatów ZIP lub 7Z.

Zamawiający zaleca podpisywanie dokumentów PDF podpisem PAdES, pozostałych dokumentów podpisem XAdES oraz podpisywanie dokumentów przed ich spakowaniem do archiwum ZIP lub 7Z.

Maksymalny rozmiar oraz liczba plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej określone są przez administratora Platformy i obowiązują zgodnie z jej aktualnymi wymaganiami technicznymi.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO
zawiera Rozdział XIX Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Prawa osób, których dane dotyczą, podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 19
ustawy Prawo zamówień publicznych oraz przepisów RODO. Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XIX SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RGGZ.271.1.19.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 284055,02 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym przy ul. Kardynała Karola Wojtyły w m. Zaskale, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, robotami ziemnymi, montażowymi, odtworzeniowymi oraz wykonaniem wymaganych prób, badań i odbiorów.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości na wykonane roboty

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:

1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa warunku udziału w tym zakresie.

2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej
Zamawiający nie określa warunku udziału w tym zakresie.

3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa warunku udziału w tym zakresie.

4. Zdolność techniczna lub zawodowa
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz potencjałem kadrowym, niezbędnymi do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
4.1. Doświadczenie
W okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, modernizacji, odbudowie, przebudowie lub rozbudowie sieci kanalizacji sanitarnej o długości nie mniejszej niż 150 mb i obejmującej wykonanie kanalizacji z rur o średnicy nie mniejszej niż DN200.
4.2. Potencjał kadrowy
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej:
4.2.1. jedną osobą, skierowaną do realizacji zamówienia, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót sanitarnych oraz posiada:
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
- aktualne członkostwo we właściwej izbie samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek taki wynika
z przepisów prawa obowiązujących na dzień składania ofert.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Na wezwanie zamawiającego:
Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Oświadczenie Wykonawcy o:
• braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej albo
• przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej,
sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ.
Oświadczenie składa każdy Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
Razem z ofertą:
1. Dokumenty składane wraz z ofertą
1.1. Wykonawca składa ofertę na Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Oferta składana jest, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiaru robót stanowiącego załącznik do SWZ. Kosztorys ofertowy powinien odpowiadać przedmiarowi robót w zakresie pozycji, ich opisu, jednostek miary oraz ilości. Wykonawca zobowiązany jest wycenić wszystkie pozycje przedmiaru robót.
Cena oferty wskazana w Formularzu Oferty musi wynikać z kosztorysu ofertowego.
Kosztorys ofertowy należy sporządzić zgodnie z przedmiarem robót stanowiącym załącznik do SWZ.
Kosztorys ofertowy stanowi integralną część oferty.
1.3. Do oferty Wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, potwierdzające:
a) brak podstaw wykluczenia z postępowania,
b) spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w SWZ.
Oświadczenie sporządza się zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ i składa w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W oświadczeniu Wykonawca wskazuje również, czy będzie posługiwał się certyfikatem wykonawcy, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku posługiwania się certyfikatem Wykonawca wskazuje numer i oznaczenie certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu objętych certyfikatem.
1.4. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby, do oferty dołącza również oświadczenie tego podmiotu, o którym mowa w art. 125 ust. 5 ustawy Pzp, potwierdzające:
a) brak podstaw wykluczenia,
b) spełnianie warunków udziału w postępowaniu
– w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby.
Oświadczenie sporządza się zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ.
1.5. Oświadczenia, o których mowa w pkt 1.3 i 1.4, obejmują również potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wynikających z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
1.6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w pkt 1.3, składa każdy z Wykonawców odrębnie.
Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 3.1. Wykaz wykonanych robót budowlanych
Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, sporządzony zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ, wraz z dowodami określającymi, czy roboty te zostały wykonane należycie.
Wykaz powinien potwierdzać spełnianie warunku określonego w rozdziale XXIV SWZ.
3.2. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego
Wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia, sporządzony zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ, potwierdzający dysponowanie osobą wymaganą w Rozdziale XXIV SWZ, tj.:
• co najmniej jedną osobą skierowaną do realizacji zamówienia, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót sanitarnych i posiada wymagane uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie warunki udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać łącznie, z uwzględnieniem zasad określonych w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza zmianę Umowy w przypadkach określonych w art. 455 ustawy Pzp oraz w § 26 Umowy, w szczególności w przypadku: konieczności wykonania robót dodatkowych lub zamiennych; błędów, braków lub rozbieżności w dokumentacji projektowej; kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą; konieczności uzyskania decyzji, uzgodnień lub opinii organów administracji; wstrzymania robót przez właściwy organ lub Zamawiającego; wystąpienia siły wyższej; wystąpienia wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych; ujawnienia stanowisk archeologicznych, zabytków lub niewybuchów; zmiany przepisów prawa, wytycznych instytucji finansujących lub umowy o dofinansowanie; konieczności zastosowania innych materiałów, urządzeń lub technologii; zmiany lub rezygnacji z Podwykonawcy, na którego zasobach polegano przy wykazaniu warunków udziału; zmiany osób pełniących funkcje kierownika budowy lub kierowników robót; zmniejszenia zakresu rzeczowego robót; zmiany stawki VAT oraz wystąpienia okoliczności, za które odpowiada Zamawiający. Zmiana terminu realizacji może nastąpić wyłącznie o okres odpowiadający rzeczywistemu wpływowi danej okoliczności na możliwość wykonania Przedmiotu Umowy. Zmiany wymagające zmiany postanowień Umowy wymagają zawarcia aneksu, z zachowaniem wymogów art. 454 i 455 ustawy Pzp.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362891. Oferty należy składać za pośrednictwem formularza udostępnionego dla przedmiotowego postępowania.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232410-9 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45231110-9 (Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów) 45332300-6 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

Okres realizacji

60 dni