Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00 (5 dni)

Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00409056

Numer referencyjny: ZP.272.9.2026

Zamawiający

Powiat Rypiński

Warszawska 38

87-500 Rypin, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8921481530

REGON: 910866703

Opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 4.1.1. utwardzenie terenu; 4.1.2. montaż obiektów małej architektury; 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ, w skład której wchodzą: 4.2.1. Projekt zagospodarowania działki; 4.2.2. Projekt architektoniczno-budowlany; 4.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót; 4.2.4. Przedmiar (pomocniczo); oraz załącznik nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. 4.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, ponieważ mogą wystąpić trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia. 4.4. Z uwagi na fakt, że roboty budowlane będą wykonywane w czasie roku szkolnego, Zamawiający wymaga zorganizowania prac w sposób nie narażający użytkowników obiektu i osób trzecich na niebezpieczeństwo uciążliwości powodujących niemożność prowadzenia bieżącej działalności, zabezpieczenia i prawidłowego oznaczenia terenu robót. Zamawiający wymaga również zabezpieczenia i zorganizowania prac w sposób umożliwiający funkcjonowanie części obiektu nie objętej robotami budowlanymi.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Przedłużony okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 34 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Najniższa cena

157 900 PLN

Średnia cena

1 797 230 PLN

Najwyższa cena

16 490 555 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Pakość 2 - 2 399 000 PLN
Firma Arko Arkadiusz Biniak Sadki 2 157 900 PLN 157 900 PLN
PROJBUD DROGOWNICTWO Sp. z o.o. Białe Błota 2 430 000 PLN 430 000 PLN
Zakład Produkcyjny Usługiowo - Handlowy "BUDPAL" Paweł Rusicki Włocławek 1 789 000 PLN 789 000 PLN
KA-BO BORKOWSKI Sp. k. Włocławek 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jacek Jakubczak Bydgoszcz 1 - -
Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska Gotelp 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fabian Kropidłowski Złotowo 1 464 920 PLN 464 920 PLN
Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła Nakło nad Notecią 1 293 289 PLN 293 289 PLN
Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. Nakło nad Notecią 1 944 173 PLN 944 173 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa chodnika przy ul. Strażackiej w Sadkach

Firma Robót Drogowych DROGPOL Marek Knioła 293 289 PLN

2026-09-01 16:00:11Z

Budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu

Urbański Sp. z o.o. -

2026-08-25 10:29:23Z

Przebudowa oraz remont w ramach modernizacji istniejącego budynku świetlicy wiejskiej i OSP w Karnkowie

Zakład Usług Remontowo Budowlanych "SIEĆ-BUD" Sieciński Dariusz 897 900 PLN

2026-08-20 09:27:26Z

Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku przy ul. Szkolnej 9 na miejsce schronienia, magazyn ochrony ludności i obrony cywilnej – etap I

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fabian Kropidłowski 464 920 PLN

2026-08-18 11:49:28Z

Ogrodzenie ośrodka wypoczynkowego w Gródku Krajeńskim

Firma Arko Arkadiusz Biniak -

2026-08-13 07:11:08Z

Budowa magazynu OC z funkcją Gminnego Centrum Bezpieczeństwa- etap I

Przedsiębiorstwo Usług Gminnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 2 399 000 PLN

2026-08-07 10:41:48Z

Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku przedszkola samorządowego o żłobek "Mały Borowiaczek"

Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska -

2026-08-05 11:35:49Z

ZP.271.6.2026 Budowa magazynu OL i OC w Pruszczu

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe AS-BUD Sławomir Górka 399 281 PLN

2026-07-29 07:10:53Z

Prace konserwatorskie i budowlane Pałacu Opatek stanowiącego element kompleksu budynków Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Igor Góźdź RENOMA -

2026-07-10 10:37:16Z

Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie boksów w schronisku dla zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej 298 w Bydgoszczy

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "PUBR" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-02 11:49:19Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 616 PLN Średnia: 2 347 840 PLN Max: 22 606 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Rypiński

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 38

1.5.2.) Miejscowość: Rypin

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-500

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48542802432

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatrypinski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiatrypinski.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fe6b2db-aca0-48f8-a244-c0b780be6528

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409056

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052857/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358058

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert,
wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem
wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358058

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 7.3. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz
informacje, przekazywać należy za pośrednictwem formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” dostępnego pod adresem
wskazanym w rozdziale 1 SWZ.
7.4. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za
pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po którym pojawi się
komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. W sytuacjach awaryjnych (np. w przypadku przerwy w
funkcjonowaniu lub awarii platformy zakupowej, za pośrednictwem której prowadzone jest postępowanie) Zamawiający dopuszcza
komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej do kontaktu z Wykonawcami:
zp@powiatrypinski.pl.
7.5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące
odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w
sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie
przekazywana w za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
7.6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości przesłanych przez
zamawiającego bezpośrednio na platformazakupowa.pl, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić
do folderu SPAM.
7.7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne
umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z
włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
e) Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce
wyznaczonym przez serwery czasu Głownego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
7.8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod
linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków ciąg dalszy w rozdziale 7 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiat Rypiński z siedzibą w Rypinie, przy ul. Warszawskiej 38, 87-500
Rypin;
2) kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: ido@powiatrypinski.pl;3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na
podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek
prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO.
2. Posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z
prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani
zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego
załączników;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w
odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby
fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie
ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia;
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
3. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art.
16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie
zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 4. Nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
4. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO
względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które
Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z
wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.272.9.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: Budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie – II ETAP. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
4.1.1. utwardzenie terenu;
4.1.2. montaż obiektów małej architektury;
4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ, w skład której wchodzą:
4.2.1. Projekt zagospodarowania działki;
4.2.2. Projekt architektoniczno-budowlany;
4.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
4.2.4. Przedmiar (pomocniczo);
oraz załącznik nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia umowy.
4.3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, ponieważ mogą wystąpić trudności w skoordynowaniu działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia.
4.4. Z uwagi na fakt, że roboty budowlane będą wykonywane w czasie roku szkolnego, Zamawiający wymaga zorganizowania prac w sposób nie narażający użytkowników obiektu i osób trzecich na niebezpieczeństwo uciążliwości powodujących niemożność prowadzenia bieżącej działalności, zabezpieczenia i prawidłowego oznaczenia terenu robót. Zamawiający wymaga również zabezpieczenia i zorganizowania prac w sposób umożliwiający funkcjonowanie części obiektu nie objętej robotami budowlanymi.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużony okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

11.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
11.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie o którym mowa w pkt. 10.1.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia każdego z wykonawców.
11.3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych warunków:
1) zajdzie konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia na skutek:
a) zaistniałych okoliczności, których przewidzenie nie było możliwe zarówno przez Zamawiającego jak i Wykonawcę na etapie sporządzania specyfikacji warunków zamówienia i przygotowania oferty;
b) warunków atmosferycznych, rozumianych jako wyjątkowe sytuacje o charakterze katastrofalnym, które spowodowały szkodę w trakcie realizacji przedmiotu umowy lub ze względów technologicznych negatywnie wpływają na jakość wykonania i trwałość przedmiotu umowy, mimo zastosowania przez Wykonawcę wszelkich dostępnych środków zabezpieczających przed negatywnym oddziaływaniem warunków pogodowych,
c) działania siły wyższej uniemożliwiającej kontynuowanie robót budowlanych, przez którą należy rozumieć zdarzenia niezależne od stron umowy, zewnętrzne, niemożliwe do zapobieżenia, które nastąpiło po dniu zawarcia umowy, w szczególności wojny, akty terroryzmu, klęski żywiołowe, strajki oraz akty władz i administracji publicznej,
2) zajdzie konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
a) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
b) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych / technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w sytuacji gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło nie wykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy.
3) w przypadkach nie wymienionych w pkt. 1)-2), to jest w razie:
a) konieczności dokonania sprostowania omyłki pisarskiej,
b) zmiany formy prawnej Stron umowy,
c) zmian adresowych,
d) zmiany wynagrodzenia ze względu na wystąpienie zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.
3. W przypadku wystąpienia którejkolwiek okoliczności z wymienionych w ust. 2 pkt 1 lit. a) – c) termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
4. Wystąpienie przesłanki uzasadniającej konieczność zmiany umowy Wykonawca musi udokumentować, a dokumenty uzasadniające zmianę załączyć do wniosku o zmianę umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1358058

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Numeracja w poszczególnych sekcjach pochodzi z SWZ.
Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), zwanej
dalej ustawą, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1) wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo
wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w
art. 1 pkt 3 ustawy;
2) wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu
pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w
rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od
dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
rachunkowości (Dz. U. z 2026 r. poz. 522) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu
765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r.,
o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym
mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45112000-5 (Roboty w zakresie usuwania gleby) 45223000-6 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji) 45233161-5 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych) 45212140-9 (Obiekty rekreacyjne) 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

Okres realizacji

40 dni