Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 2 468 900 PLN

Budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00288751

Numer referencyjny: INW.271.2.5.2026

Zamawiający

Gmina Czarna

Czarna 260

37-125 Czarna, Podkarpackie

NIP: 8151632535

REGON: 690581778

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu. Zakres obejmuje m.in.: 1. Budowa nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej- ciągi piesze. 2. Budowa nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej- miejsca postojowe. 3. Budowa tężni solankowej. 4. Budowa placu zabaw z nawierzchnią poliuretanowa i ogrodzeniem. 5. Budowa siłowni plenerowej. 6. Zagospodarowanie terenu. 7. Wykonanie instalacji elektrycznej zewnętrznej, linii kablowej oświetlenia zewnętrznego; wewnętrznej linii zasilającej + rozdzielnie. 6. Instalacji wewnętrznych; 7. Montaż opraw oświetleniowych. 8.Instalacji odgromowej. 9.Instalacji fotowoltaiczna. 10.Instalacji monitoringu.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Rembisz Sp. z o.o. Raniżów 8141683896

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Rembisz Sp. z o.o. (Raniżów) Umowa podpisana 2 468 900 PLN 2 468 900 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

12 100 PLN

Średnia cena

1 044 884 PLN

Najwyższa cena

18 375 590 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Transprzęt Sp. z o.o. sp.k Zabłotce 6 46 669 PLN 280 012 PLN
Henryk Biłas Firma Usługowo – Handlowa Budowlano – Transportowa Zawadka 3 294 227 PLN 882 682 PLN
Zakład Transportowo Drogowy Jolanta Oleksów Przemyśl 3 385 459 PLN 1 156 376 PLN
Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak Ruszelczyce 3 268 668 PLN 806 004 PLN
LESZEK KOCHANOWICZ Firma - Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Raniżów 2 677 705 PLN 1 355 410 PLN
PBR"ZELBUD" Sp. z o.o. Rzeszów 2 56 396 PLN 112 791 PLN
Colder Dariusz Rysz Cergowa 2 24 160 PLN 36 260 PLN
Zakład Usług Transportowo-Drogowych i Budowlanych Eugeniusz Kos Bircza 2 121 864 PLN 243 727 PLN
CEL – BUD Drogoń Łukasz Frysztak 2 - -
Usługi budowlane Cisek Robert Nienowice 2 80 199 PLN 160 398 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

REMONT POMIESZCZENIA UMYWALNI (ŁAŹNI) I UBIKACJI W BUDYNKU PAWILONU „A” W ZAKŁADZIE KARNYM W JAŚLE

FLOEN Adam Holender 244 962 PLN

2026-09-04 06:54:09Z

Remont pomieszczeń Sądu Rejonowego w Stalowej Woli

Firma Remontowo Budowlana Wojciech Sulikowski 339 890 PLN

2026-09-04 06:21:12Z

Rozbudowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w m. Gniewczyna Łańcucka

Monteres Sp. z o.o. -

2026-09-04 06:20:13Z

Wykonanie odwodnienia przy budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu wraz z odwodnieniem hali sportowej

ISAGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 122 048 PLN

2026-09-04 06:13:17Z

Budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu

Rembisz Sp. z o.o. 2 468 900 PLN

2026-09-03 13:37:34Z

Remont i doposażenie zapleczy szatniowo-sanitarnych przy stadionach sportowych w Gminie Dydnia

Nigra Sp. z o.o. 242 481 PLN

2026-09-03 13:35:40Z

Remont i doposażenie zapleczy szatniowo-sanitarnych przy stadionach sportowych w Gminie Dydnia

Nigra Sp. z o.o. 174 641 PLN

2026-09-03 13:35:40Z

Remont i doposażenie zapleczy szatniowo-sanitarnych przy stadionach sportowych w Gminie Dydnia

SCI Systems Sp. z o.o. Sp.k. 96 455 PLN

2026-09-03 13:35:40Z

Budowa zadaszenia zewnętrznych trybun sportowych w miejscowości Piwoda, dz. nrewid. 788/1

Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane GeoSanit Paweł Sajdutka 309 972 PLN

2026-09-03 13:15:45Z

Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 wraz z budową skateparku w Bratkowicach na dz. nr ewid. 6830

BILDRES Polska Sp. z o.o. 3 163 613 PLN

2026-09-03 11:33:07Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna

1.3.) Oddział zamawiającego: Inwestycje Zamówienia Publiczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581778

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Czarna 260

1.5.2.) Miejscowość: Czarna

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-125

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172262324w.148

1.5.8.) Numer faksu: inwestycje@gminaczarna.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gminaczarna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaczarna.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b67f8f9-b594-4560-b970-b1b930cdb876

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288751

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00090855/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Wysoka jakość przestrzeni na terenie ROF poprzez utworzenie strefy wypoczynku w miejscowości Czarna

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Podkarpacia 2021-2027 w ramach projektu "Wysoka jakość przestrzeni publicznej na terenie ROF poprzez utorzenie strefy wypoczynku w miejscowości Czarna"

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b67f8f9-b594-4560-b970-b1b930cdb876

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: opisane zostały w Regulaminie platformy eZamowienia oraz w specyfikacji warunków zamówienia. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące danych osobowych (RODO) zawarte zostały w specyfikacji warunków zamówienia

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje dotyczące danych osobowych (RODO) zawarte zostały w specyfikacji warunków zamówienia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: INW.271.2.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: budowa tężni solankowej, budowa obiektów małej architektury, budowa placu zabaw, budowa zewnętrznej instalacji elektrycznej oświetlenia terenu. Zakres obejmuje m.in.:

1. Budowa nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej- ciągi piesze.
2. Budowa nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej- miejsca postojowe.
3. Budowa tężni solankowej.
4. Budowa placu zabaw z nawierzchnią poliuretanowa i ogrodzeniem.
5. Budowa siłowni plenerowej.
6. Zagospodarowanie terenu.
7. Wykonanie instalacji elektrycznej zewnętrznej, linii kablowej oświetlenia zewnętrznego; wewnętrznej linii zasilającej + rozdzielnie.
6. Instalacji wewnętrznych;
7. Montaż opraw oświetleniowych.
8.Instalacji odgromowej.
9.Instalacji fotowoltaiczna.
10.Instalacji monitoringu.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-07-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Na podstawie złożonych oświadczeń, dokumentów oraz wg kryteriów oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
4) zdolności technicznej lub zawodowej:

a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 zamówienie (w ramach jednej umowy) w zakresie terenów zewnętrznych o wartości co najmniej 1 500 000 zł brutto. Wskazane zamówienie ma obejmować swym zakresem wykonanie co najmniej:
A. placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią
lub
B. siłowni plenerowej z bezpieczną nawierzchnią
lub
C. tężni solankowej
lub
D. nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej;
Uwaga: wartość wykazanego zamówienia (ogółem) nie może wynosić mniej niż 1 500 000 zł brutto i może obejmować szerszy zakres niż wskazany w warunku. Jednak wskazane zamówienie musi obejmować co najmniej jeden z elementów wskazanych powyżej (A lub B lub C lub D) o dowolnej wartości;
b) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże do realizacji zamówienia publicznego kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności
konstrukcyjno-budowlanej;
c) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże do realizacji zamówienia publicznego kierownika robót posiadającego uprawnienia w specjalności instalacyjnej
w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych oraz elektroenergetycznych;

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia
z postępowania wskazanych przez zamawiającego.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwieWykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty ;

2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych/uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

zgodnie z SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 15 000 zł

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia .
W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia określone zostały w specyfikacji warunków zamówienia

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-29 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: za pośrednictwem platformy e-Zamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-29 09:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-27

2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
12.06.2026
Termin składania ofert
10.07.2026 07:00
Wartość umowy
2 468 900 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 43325000-7 (Wyposażenie parków i placów zabaw) 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Okres realizacji

do 2027-07-30