Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 09:00 (4 dni)

„Budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb hybrydowej kotłowni gazowej w budynku Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00405078

Numer referencyjny: DS.071.1.2026

Zamawiający

Dom dla Dzieci Słoneczny

Chorzenice, ul. Parkowa 1

42-270 Kłomnice, Śląskie

NIP: 9492199175

REGON: 243705241

Opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb dla hybrydowej kotłowni gazowej w użytkowanym budynku Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach, w miejsce dotychczasowej kotłowni węglowej. Budynek będzie ogrzewany przez hybrydowy układ z powietrzną pompą ciepła i kotłem gazowym. Budynek Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach jak i obszar Parku Dworskiego jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków Gminy Kłomnice. Szczegółowy zakres, ilości robót, opis przedmiotu zamówienia, przedmiary robót zawiera Załącznik nr 7 do SWZ tj. Dokumentacja projektowo - techniczna.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
termin wykonania zamówienia 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe)

Najniższa cena

38 745 PLN

Średnia cena

320 762 PLN

Najwyższa cena

532 750 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Mamert Pakosz, Jadwiga Pakosz, Konrad Pakosz - wspólnicy Zakładu Instalacji Sieci Sanitarnych i Teletechnicznych S.C. Częstochowa 4 406 925 PLN 813 850 PLN
One Instal Serwis Piotr Wroński Spółka komandytowa Dąbrowa Górnicza 2 532 750 PLN 532 750 PLN
P.U.H. ART INSTAL S.C. Żory 2 38 745 PLN 38 745 PLN
SIB INWESTYCJE Sp. z o.o. Wieliczka 1 499 995 PLN 499 995 PLN
Zakład Usługowo-Budowlany "BUD-REM" Tomasz Skipirzepa Zawiercie 1 98 824 PLN 98 824 PLN
Instalserwis Sebastian Kucharzyk Gromnik 1 141 421 PLN 141 421 PLN
INVESTWORK HVAC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rajsko 1 440 514 PLN 440 514 PLN
KR Instal - Katarzyna Rutkowska-Błaszczyk Kraków 1 - -
KR Intral - Katarzyna Rutkowska-Błaszczyk Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wymiana kotła c.o. w ramach termomodernizacji LKS w Żorach- projekt pn:„Miasto z klimatem–poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Żory”z EFRR 2021-2027

P.U.H. ART INSTAL S.C. -

2026-08-28 05:58:31Z

Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej, c.w.u i c.o. w mieszkaniach gminnych w budynkach przy ul. Niedziałkowskiego 2

One Instal Serwis Piotr Wroński Spółka komandytowa -

2026-08-18 11:48:23Z

Budowa instalacji wewnętrznej gazu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Łazach – Budynek I i II. Postępowanie nr 2

KR Intral - Katarzyna Rutkowska-Błaszczyk -

2026-08-13 09:34:48Z

Budowa instalacji wewnętrznej gazu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Łazach – Budynek I i II. Postępowanie nr 2

KR Instal - Katarzyna Rutkowska-Błaszczyk -

2026-08-13 09:34:48Z

Wymiana kotła c.o. w ramach termomodernizacji LKS w Żorach- projekt pn:„Miasto z klimatem–poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Żory”z EFRR 2021-2027

P.U.H. ART INSTAL S.C. 38 745 PLN

2026-07-20 08:51:38Z

Awaryjna wymiana kotłów gazowych dwufunkcyjnych w lokalach zarządzanych przez KZGM w Katowicach

Instalserwis Sebastian Kucharzyk 141 421 PLN

2026-07-09 10:44:55Z

„Przebudowa pomieszczenia kotłowni c.o., instalacji gazowej w budynku Przedszkola Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach przy Junackiej 2”

INVESTWORK HVAC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 440 514 PLN

2026-07-03 09:01:48Z

Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej, c.w.u i c.o. w mieszkaniach gminnych w budynkach przy ul. Niedziałkowskiego 2

One Instal Serwis Piotr Wroński Spółka komandytowa 532 750 PLN

2026-06-12 07:22:46Z

„Remonty instalacji gazowych w budynkach i lokalach mieszkalnych stanowiących zasób komunalny, zarządzany i administrowany przez ZGM "TBS" w Częstochowie Spółka z o.o.”

Mamert Pakosz, Jadwiga Pakosz, Konrad Pakosz - wspólnicy Zakładu Instalacji Sieci Sanitarnych i Teletechnicznych S.C. 414 527 PLN

2026-05-27 06:09:45Z

Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej c.w.u i c.o. w mieszkaniach gminnych wraz aktualizacją projektów, w budynkach przy ul. Wojska Polskiego 6A,8,8A,10

Zakład Usługowo-Budowlany "BUD-REM" Tomasz Skipirzepa 98 824 PLN

2026-05-26 07:24:20Z

Cała Polska — 64 przetargów

Min: 8 856 PLN Średnia: 370 596 PLN Max: 1 597 515 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb hybrydowej kotłowni gazowej w budynku Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom dla Dzieci Słoneczny

1.3.) Oddział zamawiającego: Dom Słoneczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 243705241

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chorzenice, ul. Parkowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłomnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-270

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: caopow.chorzenice@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: domydziecka.org

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

opieka społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb hybrydowej kotłowni gazowej w budynku Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ac0b4ac-99d9-4a86-9e84-8c2de9a94ce8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00402231/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb hybrydowej kotłowni gazowej w budynku Domu dla Dzieci "Słoneczny" w Chorzenicach

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ac0b4ac-99d9-4a86-9e84-8c2de9a94ce8

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy
zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej:
sekretariat@bogumilek.szkolnastrona.pl oraz przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH – RODO znajduje się w ROZDZIALE XXXIII SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH – RODO znajduje się w ROZDZIALE XXXIII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DS.071.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest budowa wewnętrznej instalacji gazu z odcinkiem zewnętrznym dla potrzeb dla hybrydowej kotłowni gazowej w użytkowanym budynku Domu dla Dzieci „Słoneczny”
w Chorzenicach, w miejsce dotychczasowej kotłowni węglowej. Budynek będzie ogrzewany przez hybrydowy układ z powietrzną pompą ciepła i kotłem gazowym.
Budynek Domu dla Dzieci „Słoneczny” w Chorzenicach jak i obszar Parku Dworskiego jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków Gminy Kłomnice.
Szczegółowy zakres, ilości robót, opis przedmiotu zamówienia, przedmiary robót zawiera Załącznik nr 7 do SWZ tj. Dokumentacja projektowo - techniczna.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która nie podlega odrzuceniu i przy uwzględnianiu wszystkich kryteriów otrzyma najwyższą liczbę punktów

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin wykonania zamówienia

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Warunek: Zdolność techniczna lub zawodowa:
Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobą zdolną do wykonania zamówienia, tj. posiadającą prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj. odpowiednie uprawnienia budowlane w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (tzw. uprawnień sanitarnych).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale XIX SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu , na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia):
- w celu wykazania spełniania warunku :
wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacje o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

INFORMACJA NA TEMAT WSPÓLNEGO UBIEGANIA SIĘ WYKONAWCÓW
O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA znajdują się w ROZDZIALE XVII SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 5 do SWZ.
Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy.
Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, zawiera załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-zamówienia tj. https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45333000-0 (Roboty instalacyjne gazowe) 45331110-0 (Instalowanie kotłów) 45331000-6 (Instalowanie urządzeń grzewczych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 45331110-0 - Instalowanie kotłów 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Okres realizacji

70 dni