Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 260 741 PLN

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00287783

Numer referencyjny: ZP/TP/29/2026/WKE

Zamawiający

Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia

pl. Nowy Targ

50-141 Wrocław, Dolnośląskie

NIP: 8971383551

REGON: 001094670

Opis przedmiotu zamówienia

„Zagospodarowanie terenów przyszkolnych poprzez wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach projektu „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół” w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24. CZĘŚĆ nr 1 - obejmuje wykonanie robót budowlanych i ogrodniczych oraz pielęgnacji gwarancyjnej zieleni w ramach realizacji zadania pn. „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24 -” dla następujących placówek oświatowych: a) Elektronicznych Zakładów Naukowych, ul. Braniborska 57, 53-680 Wrocław, działka nr 6, AM-11, obręb Stare Miasto b) Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Zemska 16C, 54-438 Wrocław, działka nr 2/5, AM-7 oraz 14/56 i 14/54 AM-2 obręb Nowy Dwór.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
3. Kryterium: Doświadczenie osoby wskazanej do realizacji przedmiotu zamówienia 40%

Część 2

Cena 60%
3. Kryterium: Doświadczenie osoby wskazanej do realizacji przedmiotu zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni Krzeczyn 8961595636
Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni Krzeczyn 8961595636

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni (Krzeczyn) Umowa podpisana 717 935 PLN 717 935 PLN
2 Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni (Krzeczyn) Umowa podpisana 542 806 PLN 542 806 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych)

Najniższa cena

320 000 PLN

Średnia cena

1 588 364 PLN

Najwyższa cena

6 025 725 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
WOD-BRUK sp. z o.o. Prochowice 2 437 588 PLN 437 588 PLN
Usługi Sprzętowe Sebastian Ankus Paszowice 2 490 000 PLN 980 000 PLN
Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni Krzeczyn 2 630 371 PLN 1 260 741 PLN
Roboty Ziemne i Budowlane Dariusz Żubert Zimna Woda 67 1 - -
ATTIS Tomasz Obrzut Krużlowa Wyżna Stara Wieś Krużlowa Wyżna 1 - -
QUOOS SP. z o.o. Bielawa 1 2 900 000 PLN 2 900 000 PLN
MEL-KAN-BUD Spółka Jawna Dynowska, Kuchta Świdnica 1 875 589 PLN 875 589 PLN
Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. Strzegom 1 697 000 PLN 697 000 PLN
SK DESIGN KAROL GRZONDZIEL Wałbrzych 1 2 707 000 PLN 2 707 000 PLN
DAMIAN WĄCHAŁA DAM - BUD Usługi Ogólnobudowlane Ludwikowice Kłodzkie 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Park Młodych Ekologów - zagospodarowanie terenu przy al. Kasprowicza 27-29 we Wrocławiu, zadanie realizowane z programu Zielona Rewolucja oraz WBO (projekt nr 71, WBO 2023).

ATTIS Tomasz Obrzut Krużlowa Wyżna -

2026-09-02 13:29:55Z

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni 717 935 PLN

2026-07-22 08:08:00Z

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

Bartosz Łotocki Manufaktura Zieleni 542 806 PLN

2026-07-22 08:08:00Z

„Budowa Rodzinnej Strefy Sportu i Rekreacji w Niemczy”

QUOOS SP. z o.o. 2 900 000 PLN

2026-07-20 06:30:06Z

Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia II

SK DESIGN KAROL GRZONDZIEL 2 707 000 PLN

2026-07-07 06:09:06Z

Zagospodarowanie terenu rekreacyjno- wypoczynkowego w Prochowicach w elementy małej architektury wraz ze zwiększeniem bioróżnorodności na trasie rowerowej KŁO – Rowerowy Szlak Odry

WOD-BRUK sp. z o.o. -

2026-06-09 07:14:49Z

Rozwój ogólnodostępnych terenów zielonych w Aglomeracji Wałbrzyskiej w Gminie Świdnica - staw Burkatów - FEDS / EFRR

MEL-KAN-BUD Spółka Jawna Dynowska, Kuchta 875 589 PLN

2026-06-03 07:52:02Z

Budowa miejsca spotkań, rekreacji i wypoczynku w Szalejowie Górnym

DAMIAN WĄCHAŁA DAM - BUD Usługi Ogólnobudowlane -

2026-05-11 09:40:56Z

Budowa elementu infrastruktury stadionowej - BUDKA DLA SPIKERA - na Ślęzańsko-Bielańskim Obiekcie Sportowo Rekreacyjnym

RAMIRES Rafał Siemiątkowski 134 070 PLN

2026-05-10 11:33:48Z

„Odbudowa stawu w Kłobuczynie”

Roboty Ziemne i Budowlane Dariusz Żubert -

2026-05-08 09:59:24Z

Cała Polska — 135 przetargów

Min: 45 530 PLN Średnia: 1 137 545 PLN Max: 6 374 463 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wrocław - Urząd Miejski Wrocławia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001094670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Nowy Targ

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-141

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp.dz@um.wroc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wroclaw.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74c2d7e3-e72c-4e47-8f88-ce98040acdae

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287783

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044450/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zagospodarowanie terenów przyszkolnych poprzez wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach projektu "Budujemy klimat! - infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej szkół"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zagospodarowanie terenów przyszkolnych poprzez wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach projektu „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół” w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24,

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/umw https://bip.um.wroc.pl//przetargi/101

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej Smart Pzp https://portal.smartpzp.pl/umw lub za pomocą poczty elektronicznej, na adres poczty elektronicznej: wzp.dz@um.wroc.pl. Składanie ofert odbywa się wyłącznie za pomocą platformy zakupowej Smart Pzp

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .odt, .xls, .xlsx., .xml.
Zamawiający informuje, że maksymalny rozmiar pojedynczych plików przesyłanych za pośrednictwem Systemu wynosi 100 MB. Za pośrednictwem Systemu można przesłać wiele pojedynczych plików lub plik skompresowany do archiwum (ZIP) zawierający wiele pojedynczych plików.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/TP/29/2026/WKE

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zagospodarowanie terenów przyszkolnych poprzez wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach projektu „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół” w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24.
CZĘŚĆ nr 1 - obejmuje wykonanie robót budowlanych i ogrodniczych oraz pielęgnacji gwarancyjnej zieleni w ramach realizacji zadania pn. „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24 -” dla następujących placówek oświatowych:
a) Elektronicznych Zakładów Naukowych, ul. Braniborska 57, 53-680 Wrocław, działka nr 6, AM-11, obręb Stare Miasto
b) Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Zemska 16C, 54-438 Wrocław, działka nr 2/5, AM-7 oraz 14/56 i 14/54 AM-2 obręb Nowy Dwór.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 77 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: 3. Kryterium: Doświadczenie osoby wskazanej do realizacji przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Zagospodarowanie terenów przyszkolnych poprzez wprowadzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w ramach projektu „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół” w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24.
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części.
2.1. CZĘŚĆ nr 1 - obejmuje wykonanie robót budowlanych i ogrodniczych oraz pielęgnacji gwarancyjnej zieleni w ramach realizacji zadania pn. „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24 -” CZĘŚĆ nr 2 obejmuje wykonanie robót budowlanych i ogrodniczych oraz pielęgnacji gwarancyjnej zieleni w ramach realizacji zadania pn. „Budujemy klimat! – infrastruktura i edukacja na rzecz adaptacji klimatycznej wrocławskich szkół w ramach dofinansowania z NFOŚ nr projektu FEN.02.04-IW.01-0063/24 -” dla następujących placówek oświatowych:
a) Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Danuty Siedzikówny INKI ul. Ks. J. Poniatowskiego 9, 50-326 Wrocław, działka nr 105/4 AM-13 obręb Plac Grunwaldzki
b) Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych ul. Haukego -Bosaka 21, 50-447 Wrocław

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 77 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: 3. Kryterium: Doświadczenie osoby wskazanej do realizacji przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zamawiający stwierdzi, iż Wykonawca spełnił warunek udziału
w postępowaniu w zakresie:
a) zdolności technicznej lub zawodowej,
jeśli wykaże on, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizował z należytą starannością co najmniej: dwa zadania/zamówienia o wartości nie mniejszej niż 250 000,00 zł brutto każda, w ramach którego wykonano prace polegające na kompleksowym wykonaniu zagospodarowania terenu zieleni (rozszczelnienie nawierzchni wraz z założeniem zieleni lub założenie zieleni).
W przypadku składana przez Wykonawcę oferty na dwie części zamówienia to wówczas może on się posłużyć tym samym wykazem wykonanych prac dla jednej jak i drugiej części zamówienia .

b) w zakresie potencjału osobowego dysponuje lub będzie dysponować co najmniej:
a - jedną (1) osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru dendrologicznego, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów na kierunku przyrodniczym, z minimum dwuletnim doświadczeniem zawodowym przy wykonywaniu (zakładaniu) zieleni i w pełni wykonaną jedną robotą/pracą polegającą na wykonaniu (założeniu) zieleni,
lub
jedną (1) osobą, pełniącą funkcję inspektora terenów zieleni, która posiada uprawnienia w zakresie dendrologii udokumentowane świadectwem / certyfikatem, z minimum dwuletnim doświadczeniem zawodowym przy założeniu (wykonaniu) zieleni i w pełni wykonaną jedną robotą/pracą polegającą na wykonaniu (założeniu) zieleni,

b - jedną (1) osobą pełniąca funkcję inspektora nadzoru drogowego, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń. Osoba która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia musi posiadać minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami w wymaganej specjalności;
UWAGA wyżej wymieniona osoba ma być wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524) ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa Dz.U. z 2025 r., poz.1783

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 455 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu, po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający określił zmiany do umowy w § 11 Projektu umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-26 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Składanie ofert odbywa się wyłącznie za pomocą platformy zakupowej Smart Pzp -https://portal.smartpzp.pl/umw

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-26 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-25

2026-06-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
12.06.2026
Termin składania ofert
30.06.2026 08:00
Wartość umowy
1 260 741 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych)

Okres realizacji

77 dni