Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

BZP.271.76.2026 Wykonanie robót (...)pod nazwą: „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Jagiellońskiej 21/13 i Żółkiewskiego 23/26 w Nowym Sączu”.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00398851

Numer referencyjny: BZP.271.76.2026

Zamawiający

Miasto Nowy Sącz

Rynek 1

33-300 Nowy Sącz, Małopolskie

NIP: 7343507021

REGON: 491893167

Opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Jagiellońskiej 21/13 i Żółkiewskiego 23/26 w Nowym Sączu”. II. Szczegółowy zakres przedmiotowych robót budowlanych wraz z wymaganiami jakościowymi odnoszącymi się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji inwestycji z zastrzeżeniem pkt III, poza projektowanymi postanowieniami umowy – załącznikiem nr 2 do specyfikacji, określają ponadto w szczególności następujące dokumenty: 1)Dokumenty zamówienia - dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej: STWiORB), - które stanowią Załącznik nr 1 do specyfikacji.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 89 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne)

Najniższa cena

6 480 PLN

Średnia cena

773 762 PLN

Najwyższa cena

16 260 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Instalatorstwo Elektryczne Andrzej Mędrala Białka 5 39 688 PLN 198 442 PLN
Firma Usługowa AC- DC Sp. z o.o. Pilzno 4 157 748 PLN 315 495 PLN
House Solutions Sp. z o.o. Kraków 3 - -
BDTS Sp. z o.o. Kraków 3 120 663 PLN 361 990 PLN
IKO Sp. z o.o. Sp. k. Tarnów 3 220 785 PLN 441 570 PLN
PROTAR Sp. z o.o. Tarnów 2 83 640 PLN 83 640 PLN
DSM Sp. z o.o. Kraków 2 236 892 PLN 488 493 PLN
Krzysztof Woźny Firma Handlowo-Usługowa Maków Podhalański 2 64 910 PLN 129 819 PLN
VOLTAR Sp. z o.o. Tarnów 2 99 999 PLN 99 999 PLN
MARSZE Marcin Szewczyk Rybna 2 382 534 PLN 382 534 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

BZP.271.54.2026 Wykonanie robót (..) pod nazwą:: „Remont instalacji sieci elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Rynek 3 w Nowym Sączu”.

Jakub Tokarz prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Jakub Tokarz AGAT -

2026-08-31 10:13:49Z

BZP.271.55.2026 Wykonanie robót (......) pod nazwą: „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Żółkiewskiego 23/9 w Nowym Sączu”

Jakub Tokarz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Jakub Tokarz AGAT -

2026-08-31 09:08:15Z

Wyłonienie Wykonawcy na wykonanie etapu I wymiany oświetlenia podstawowego świetlówkowego na LED w budynku IZIBB ul. Gronostajowa 9 w Krakowie.

Marian Kordecki Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych "PRO7” -

2026-08-31 06:27:28Z

Remont wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku użytkowym na os. Kolorowym 10 w Krakowie

DSM Sp. z o.o. 106 518 PLN

2026-08-25 09:49:55Z

Budowa oświetlenia boisk sportowych w miejscowościach Gromnik i Siemiechów

F.U.H.P ELEKTROINSTAL ANTONI TUREK -

2026-08-21 13:12:08Z

Funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań (OBSZAR 2): budowa i podłączenie agregatów prądotwórczych przy placówkach oświatowych na terenie Gminy Dobra

ELEKTRICAL Zakład Elektroinstalacyjny Usługi Budowlane Wilhelm Mrożek 447 188 PLN

2026-08-21 11:05:02Z

Wyłonienie Wykonawcy na wykonanie etapu II wymiany oświetlenia podstawowego świetlówkowego na LED w budynku IZIBB ul. Gronostajowa 9 w Krakowie.

Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych „PRO-7” Marian Kordecki 400 393 PLN

2026-08-20 08:00:22Z

Remont instalacji elektrycznej WLZ, instalacji RTV-SAT w budynku mieszkalnym przy ul. Komuny Paryskiej 3 w Krakowie

DSM Sp. z o.o. 367 266 PLN

2026-08-20 07:35:40Z

BZP.271.47.2026 Wykonanie robót budowlanych (...) „Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 ul. Broniewskiego 5”.

Jerzy Pawłowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: ELPAW Jerzy Pawłowski -

2026-08-20 07:24:35Z

Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu przy ul. Stefana Czarnieckiego 19 - etap I.

FHU SYLEN Tomasz Strózik -

2026-08-17 07:21:40Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 480 PLN Średnia: 950 405 PLN Max: 23 917 964 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
BZP.271.76.2026 Wykonanie robót (...)pod nazwą: „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Jagiellońskiej 21/13 i Żółkiewskiego 23/26 w Nowym Sączu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Nowy Sącz

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Nowego Sącza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893167

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@nowysacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowysacz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BZP.271.76.2026 Wykonanie robót (...)pod nazwą: „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Jagiellońskiej 21/13 i Żółkiewskiego 23/26 w Nowym Sączu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9cbdb6f9-dba3-432c-a1a6-6334beef1a8b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398851

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz; https://bip.malopolska.pl/nowysacz,m,288947,ogloszenia-ozamowieniach.

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej, zwanej dalej „Platformą”, dostępnej na stronie
https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wszelkie informacje dotyczące
wymagań technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w
specyfikacji oraz w regulaminie korzystania z Platformy Zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1- regulamin

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.76.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest „Remont instalacji elektrycznej w lokalu położonym przy ul. Jagiellońskiej 21/13 i Żółkiewskiego 23/26 w Nowym Sączu”.
II. Szczegółowy zakres przedmiotowych robót budowlanych wraz z wymaganiami jakościowymi odnoszącymi się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji inwestycji z zastrzeżeniem pkt III, poza projektowanymi postanowieniami umowy – załącznikiem nr 2 do specyfikacji, określają ponadto w szczególności następujące dokumenty:
1)Dokumenty zamówienia - dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej: STWiORB),
- które stanowią Załącznik nr 1 do specyfikacji.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

W zakresie warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający będzie rozpatrywał oferty Wykonawców, którzy wykażą się dysponowaniem osobami skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia tj.:
- minimum 1 (jedną) osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności elektrycznej.
Przez uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia wydane na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2026 r. poz. 524 t.j) oraz rozporządzeń wykonawczych do ww. ustawy lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na podstawie ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r., poz. 166 t.j).
4. Zamawiający nie ogranicza Wykonawcom wykazania ich sytuacji podmiotowej wyłącznie do podmiotowych środków dowodowych. Dopuszczalne są bowiem dwa w pełni równoprawne i równoległe sposoby weryfikacji podmiotowej Wykonawcy.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia wskazanych w Rozdziale VI SWZ może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1) i pkt 2) ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 poz. 1235).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą:
1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
2.Dokumentu, z którego wynika umocowanie osób do reprezentowania Wykonawcy;
3. Zobowiązania podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeśli
dotyczy)
4.Oświadczenia o ustanowieniu pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo
reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia (jeżeli dotyczy)
5.Uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2026 r., poz. 85 t.j.) (jeżeli dotyczy),
6.Wyjaśnienia przyczyny zastosowania zwolnienia z podatku VAT w ofercie Wykonawcy (jeżeli dotyczy)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie wskazanym w § 25 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, tj.
1. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy przewidzianych w ustawie PZP.
2. Dopuszczalna jest zmiana przedmiotu zamówienia poprzez zmianę zakresu robót budowlanych przewidzianych w dokumentacji projektowej.
3. Dopuszczalna jest zmiana zakresu robót budowlanych poprzez ich ograniczenie.
4. Dopuszczalna jest zmiana przedmiotu Umowy, w szczególności zmiana sposobu wykonania przedmiotu Umowy, zakresu robót, lokalizacji robót.
5. Dopuszczalna jest zmiana technologii wykonania robót lub materiałów
przewidzianych w dokumentacji projektowej, jeżeli w wyniku rozwoju technicznego lub technologicznego możliwe jest wykonanie robót przy zastosowaniu innej technologii lub materiałów.
6. Dopuszczalna jest zmiana technologii wykonania robót lub materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej.
7. Dopuszczalna jest zmiana sposobu przeprowadzenia odbioru końcowego, prób lub testów, w sytuacji, gdy taka zmiana okaże się konieczna do prawidłowej oceny należytego wykonania przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę.
8. Dopuszczalna jest zmiana obowiązków Wykonawcy innych niż wykonanie robót budowlanych poprzez ich rozszerzenie
lub ograniczenie, np. w zakresie odnoszącym się do uzyskania odpowiednich decyzji administracyjnych, pozwoleń, zgód lub uzgodnień.
9. Dopuszczalna jest zmiana terminu wykonania umowy.
10. Termin umowy może ulec zmianie o czas, w jakim wyżej wskazane okoliczności wpłynęły na termin wykonania umowy
przez Wykonawcę, to jest uniemożliwiły Wykonawcy terminową realizację przedmiotu umowy. W przypadku zmiany terminu wykonania umowy dopuszczalna jest również zmiana w zakresie rozliczenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy poprzez wprowadzenie płatności częściowych, rozliczanych na podstawie faktur częściowych, których wystawienie poprzedza przeprowadzenie odbioru częściowego. Zapisy dotyczące zasad przeprowadzania odbioru końcowego stosowne są odpowiednio.
11. Dopuszczalna jest zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Sposób ustalenia zmiany wysokości wynagrodzenia wynika z zapisów wzoru umowy
12. Dopuszczalna jest zmiana osób skierowanych do realizowania w odniesieniu do osób wskazanych przez Wykonawcę na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
13. Zmiana dopuszczalna w sytuacji, gdy będzie polegać na zastąpieniu dotychczasowej osoby inną osobą, która będzie
posiadać doświadczenie potwierdzające spełnienie warunku udziału w postępowaniu.
14. Dopuszczalna jest również zmiana podwykonawcy, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji
finansowej lub ekonomicznej polegał Wykonawca ubiegając się o zawarcie Umowy.
15. Dopuszcza się zastąpienie Wykonawcy nowym Wykonawcą, jeżeli nowy Wykonawca jest następcą prawnym
Wykonawcy lub przejął zobowiązania Wykonawcy związane z wykonaniem przedmiotu umowy lub odpowiada osobiście lub majątkowo za wykonanie umowy.
16. W przypadku stwierdzenia okoliczności związanych z wystąpieniem choroby zakaźnej, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie terminu jej wykonania, sposobu wykonania przedmiotu umowy, zakresu świadczenia Wykonawcy lub sposobu rozliczenia wynagrodzenia Wykonawcy.
17. Podstawą do stosownych zmian w umowie, będzie pisemny wniosek Wykonawcy wraz z powołaniem okoliczności oraz dowodami na okoliczności wskazane przez Wykonawcę.
18. Wszelki zmiany umowy wymagają formy aneksu pisemnego pod rygorem ich nieważności.
Szczegóły dotyczące konkretnych przypadków i sposobu dokonania zmian umowy znajdują się w § 25 projektowanych
postanowień umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Okres realizacji

10 dni