Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 07:00 (3 dni)

BZP.271.83.2026 Sukcesywna dostawa materiałów biurowych na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00412748

Numer referencyjny: BZP.271.83.2026

Zamawiający

Miasto Nowy Sącz

Rynek 1

33-300 Nowy Sącz, Małopolskie

NIP: 7343507021

REGON: 491893167

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów biurowych na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz załączniku nr 1 do Specyfikacji warunków zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena %

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe)

Najniższa cena

1 065 PLN

Średnia cena

56 221 PLN

Najwyższa cena

262 602 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Grupa Biuro-Land Sp. z o.o. Sp.k. Jaworzno 3 1 672 PLN 5 017 PLN
Grupa Biuro-Land sp. z o.o. sp. k. Jaworzno 2 262 602 PLN 262 602 PLN
Pan Włodzimierz Leszczyński, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą WŁODZIMIERZ LESZCZYŃSKI PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE BIURO LINK Kraków 2 143 384 PLN 298 132 PLN
PHU Universe Nawojowa 2 4 439 PLN 8 879 PLN
Mikołaj Michalski - SANKOFA Mikołaj Michalski Nowy Sącz 2 51 168 PLN 51 168 PLN
DATAMobi sp z o.o. Warszawa 1 83 400 PLN 83 400 PLN
Konsorcjum Biuro Klub sp. z o.o. Łomianki Dolne 1 62 359 PLN -
Tonatuszu Warszawa 1 21 049 PLN 18 780 PLN
KOMERS D.K. KURPIEL SPÓŁKA JAWNA Jelenia Góra 1 65 060 PLN -
Grupa Biuro - LAND Sp. z o.o. Sp. k. Jaworzno 1 3 139 PLN 3 139 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 144 PLN Średnia: 92 599 PLN Max: 756 177 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
BZP.271.83.2026 Sukcesywna dostawa materiałów biurowych na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Nowy Sącz

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Nowego Sącza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893167

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@nowysacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowysacz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BZP.271.83.2026 Sukcesywna dostawa materiałów biurowych na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-562a7c44-8e9e-42cb-ba7e-baad1370eaab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412748

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052371/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa materiałów biurowych, papieru oraz materiałów eksploatacyjnych do drukarek na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz; https://bip.malopolska.pl/nowysacz,m,288947,ogloszeniaozamowieniach

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej, zwanej dalej „Platformą”, dostępnej na stronie https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wszelkie informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w specyfikacji oraz w regulaminie korzystania z Platformy Zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.83.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów biurowych na potrzeby Urzędu Miasta Nowego Sącza.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Specyfikacji warunków zamówienia oraz załączniku nr 1 do Specyfikacji warunków zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30192000-1 - Wyroby biurowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
a) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (kosztorys ofertowy) – wg załącznika nr 1 do SWZ
b) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
c) dokumentu, z którego wynika umocowanie osób do reprezentowania Wykonawcy;
d) oświadczenia o ustanowieniu pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia (jeżeli dotyczy)
e) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2026 r., poz. 85 t.j.) (jeżeli dotyczy),

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

W projektowanych postanowieniach umowy w § 10 zapisano zmiany:
1. Strony dopuszczają zmiany postanowień niniejszej umowy na podstawie co najmniej jednej z okoliczności wskazanej w art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych bądź w niniejszej umowie.
2. Na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza następujące zmiany umowy dotyczące:
1) aktualizacji danych Wykonawcy,
2) zmiany osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia,
3) wykonania zamówienia przy pomocy podwykonawców, pomimo niewskazania w postępowaniu żadnej części zamówienia przeznaczonej do wykonania w ramach podwykonawstwa,
4) zmian w powszechnie obowiązujących przepisach prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy,
5) zmian sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz
Wykonawcy,
6) zmiany w zakresie sposobu wykonania zamówienia - producent zakończył produkcję albo skończyła się dostępność towaru wskazanego w załączniku nr 1 do umowy zaoferowanego przez Wykonawcę i zachodzi konieczność zastąpienia go innym, pod warunkiem, że spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ ; oraz ta zmiana nie wpływa na wysokość wynagrodzenia Wykonawcy,
7) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu
Umowy, np.: wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach.
3. Wszelkie zmiany treści niniejszej umowy wymagają formy pisemnej

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe
30190000-7 (Różny sprzęt i artykuły biurowe) 30192000-1 (Wyroby biurowe) 30192000-1 - Wyroby biurowe

Okres realizacji

12 miesiące