Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)
Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy
Numer referencyjny: IFE.271.1.8.2026
Zamawiający
Gmina Wąwolnica
Lubelska 39
24-160 Wąwolnica, Lubelskie
NIP: 7162687309
REGON: 431019796
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubelskie — na podstawie 28 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)
Najniższa cena
33 800 PLN
Średnia cena
310 860 PLN
Najwyższa cena
1 063 950 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Mikrobit Sp. z o.o. Lublin | 6 | 453 870 PLN | 453 870 PLN |
| GIAP Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 276 750 PLN | 276 750 PLN |
| SOFTWARE HUB SP. Z O.O. Warszawa | 2 | 163 590 PLN | 133 000 PLN |
| SIMPLE S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| SIMPLE SA Warszawa | 1 | - | 466 391 PLN |
| Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe GEO-SYSTEM Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 153 750 PLN | 153 750 PLN |
| IGEN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Warszawa | 1 | 118 080 PLN | 118 080 PLN |
| ZETO Lublin Sp. z o.o ,ul. Diamentowa 2, 20-447 Lublin Chełm | 1 | 643 290 PLN | 643 290 PLN |
| IGEN Sp. z o.o. Lublin | 1 | 115 620 PLN | 115 620 PLN |
| ZETO PROJEKT Sp. z o.o Olsztyn | 1 | 1 063 950 PLN | 1 063 950 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa, wdrożenie, rozbudowa i integracja systemów informatycznych z uruchomieniem e-usług dla Gminy Modliborzyce w ramach projektu „E-usługi w Gminach Partnerstwa - Zielona Brama Roztocza”
2026-08-17 12:47:21Z
Dostawa i wdrożenie platformy e-usług oraz portalu mapowego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ryk
2026-08-04 09:08:07Z
Dostawa i wdrożenie platformy e-usług oraz portalu mapowego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Ryk
2026-08-04 09:08:07Z
Podnoszenie jakości e-usług sektora publicznego na obszarze MOF Parczew dla Gminy Siemień
2026-07-29 20:20:18Z
Rozbudowa i integracja systemów informatycznych z uruchomieniem e-usług w Gminie Miasto Biłgoraj w ramach projektu „Poprawa obsługi mieszkańców MOF Biłgoraja z wykorzystaniem narzędzi IT”
2026-07-29 12:04:04Z
„Cyfryzacja i elektronizacja usług publicznych w Gminie Chodel na terenie MOF Opole Lubelskie”
2026-07-21 11:01:27Z
Dostawa, wdrożenie, rozbudowa i integracja systemów informatycznych z uruchomieniem e-usług w Gminie Stężyca w ramach projektu „E-usługi dla mieszkańców MOF Ryk
2026-07-16 11:14:37Z
Cyfryzacja i elektronizacja usług publicznych w Gminie Opole Lubelskie na terenie MOF Opole Lubelskie
2026-07-16 09:03:36Z
„Cyfryzacja i elektronizacja usług publicznych w Gminie Poniatowa na terenie MOF Opole Lubelskie”
2026-06-30 08:22:37Z
Rozwój e-usług i informatyzacja Opola Lub. oraz gmin partnerskich drogą do transformacji cyfrowej dot. stworzenia platformy partnerskiej do prowadzenia procedur planistycznych dla Partnerów projektu
2026-06-25 12:08:54Z
Cała Polska — 198 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410317 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wąwolnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019796
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 39
1.5.2.) Miejscowość: Wąwolnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-160
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@wawolnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wawolnica.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3083908d-fad6-44ae-9413-9d5440872d27
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410317
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051036/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (NextGenerationEU), Inwestycja C3.1.1 Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, konkurs grantowy KPOD.05.10‑CW.01‑001/25.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://pzp.wawolnica.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem bezpłatnej Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP dostępnej pod adresem: https://pzp.wawolnica.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP: https://pzp.wawolnica.pl Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi założyć konto na Platformie Zamówień publicznych ZETOPZP: https://pzp.wawolnica.pl/#/authentication/register gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta.
Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://pzp.wawolnica.pl oraz uznaje go za wiążący.
Sporządzanie i przekazywanie informacji w tym dokumentów elektronicznych musi być zgodne z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy” prowadzonym w trybie podstawowym;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 7) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
8) Wykonawcy nie przysługuje:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IFE.271.1.8.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w projekcie „Cyberbezpieczeństwo wodociągów w Wąwolnicy” szczegółowo opisana w zał. nr 8 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
4.2.6.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
48820000-2 - Serwery
48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa
72810000-1 - Usługi audytu komputerowego
72820000-4 - Usługi testowania komputerów
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji serwera do kopii zapasowych z funkcją deduplikacji danych
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: postępowaniu6.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.4 zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
1) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 3 projekty informatyczne o wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto każdy, obejmujące:
a) dostawę lub wdrożenie oraz szkolenie z oferowanego systemu SIEM;
b) przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa;
c) opracowanie lub aktualizację Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Wskazane w lit. a-c elementy mogą być wykazane w ramach jednego lub kilku projektów.
2) dysponuje lub będzie dysponował osobami, które skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia, posiadającymi doświadczenie, wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe określone w rozdziale 6, pkt. 6.1.4., ppkt.2)
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 8.6.1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
- art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
- art. 7 ust. 1 ustawy o szczegółowych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania agresji ma Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
- w oparciu o zał. nr 7 do SWZ Oświadczenie o aktualności.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 8.6.2. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej:
1) wykaz usług/dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane – w oparciu o zał. nr 9 do SWZ Wykaz dostaw/usług;
2) dowody określające, czy te dostawy/usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy/usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
3) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – w oparciu o zał. nr 10 do SWZ Wykaz osób.
(Składane na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Pzp)
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
4.4.1. Zamawiający będzie wymagał złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych, zgodnie z art. 106 ustawy Pzp. w celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami oraz cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia:- Oświadczenie Wykonawcy w zakresie produktów ICT, usług ICT, procesów ICT (treść stanowi załącznik numer 2a do SWZ)
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
4.4.2. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
10.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenia o których mowa w pkt 8.1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
b) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów załącznika nr 4 do SWZ.
c) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.6 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.6.2 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiany Umowy mogą nastąpić tylko w formie pisemnej pod rygorem nieważności, w następujących przypadkach:1) w przypadku zmiany przepisów prawa - dopuszcza się zmianę terminu i zakresu (zgodnie ze zmianą stanu prawnego) wykonania przedmiotu Umowy adekwatną do wprowadzonych zmian;
2) w przypadku zakończenia wytwarzania Oprogramowania lub danego modelu Sprzętu objętego Umową lub wycofania ich z produkcji lub z obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający dopuszcza zmianę polegającą na dostarczeniu produktu zastępczego o parametrach spełniających wymagania minimalne określone w SWZ – przy uwzględnieniu postanowień § 2 ust. 12 Umowy;
3) w przypadku ujawnienia się powszechnie występujących wad oferowanego Oprogramowania lub Sprzętu, Zamawiający dopuszcza zmianę polegającą na zastąpieniu danego produktu produktem zastępczym, spełniającym wszelkie wymagania przewidziane w SWZ dla produktu zastępowanego, rekomendowanym przez producenta lub Wykonawcę w związku z ujawnieniem wad - przy uwzględnieniu postanowień § 2 ust. 12 Umowy;
4) w przypadku wprowadzenia przez producenta nowej wersji Oprogramowania lub nowego modelu Sprzętu, Zamawiający dopuszcza zmianę wersji Oprogramowania lub modelu sprzętu pod warunkiem, że nowa wersja lub model spełnia wymagania minimalne określone w SWZ - przy uwzględnieniu postanowień § 2 ust. 12 Umowy;
5) w przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, w szczególności z powodu wydłużonego czasu oczekiwania na dostawę od producenta lub dystrybutora, dostawa Sprzętu lub Oprogramowania byłaby zagrożona nieterminowością, a opóźnienie to mogłoby skutkować zagrożeniem dla nieterminowego wykonania Umowy lub rozliczenia Zadania, Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia Sprzętu lub Oprogramowania objętych Umową, innym sprzętem lub oprogramowaniem, pod warunkiem że rozwiązanie zastępcze będzie posiadało parametry spełniające minimalne wymagania określone w SWZ - przy uwzględnieniu postanowień § 2 ust. 12 Umowy oraz pod warunkiem udokumentowania przez Wykonawcę przyczyn opóźnienia (np. pisemnym potwierdzeniem od producenta lub dystrybutora).;
6) w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Zamawiający i Wykonawca nie przewidywali w chwili zawierania umowy. Wskazane okoliczności nie mogą być wywołane zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę, ani przez nich zawinione i muszą wywołać skutek, iż umowa nie będzie mogła być wykonana wedle pierwotnej treści – wówczas Zamawiający przewiduje zmianę terminu wykonania Umowy;
7) jeżeli po zawarciu umowy zostanie opublikowana rekomendacja, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, albo decyzja, o której mowa w art. 67b ust. 15 tej ustawy, a zmiana jest niezbędna do zapewnienia zgodności realizacji zamówienia z przepisami prawa, dokumentami zamówienia albo wymaganiami bezpieczeństwa. Zmiana może nastąpić wyłącznie w zakresie niezbędnym do usunięcia stanu niezgodności oraz pod warunkiem, że nowe rozwiązanie spełnia wymagania określone w dokumentach zamówienia co najmniej w stopniu równoważnym;
8) siły wyższej - rozumianej jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej – w takiej sytuacji termin wykonania Umowy zostanie przedłużony o czas trwania siły wyższej;
9) w innych przypadkach przewidzianych przepisami prawa, w tym w szczególności na podstawie art. 455 Prawa zamówień publicznych;
10) w innych przypadkach przewidzianych w Umowie;
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: www.pzp.wawolnica.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące