Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)
Cząstkowe remonty dróg na terenie Sołectwa Tylka-Biały Potok
Numer referencyjny: ROA.271.2.19.2026
Zamawiający
GMINA KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM
ul. Rynek 35
34-450 Krościenko nad Dunajcem, Małopolskie
NIP: 7352849761
REGON: 491892328
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
7 500 PLN
Średnia cena
634 844 PLN
Najwyższa cena
7 920 997 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Rejon Robót Drogowych DROG -BUD Sp. z o.o. Alwernia | 7 | 183 027 PLN | 1 281 187 PLN |
| „MIREK” Firma Produkcyjno – Usługowo – Handlowa Stanisław Mirek Łabowa | 6 | 47 917 PLN | 287 500 PLN |
| TS BUD Tomasz Stachulak Jabłonka | 5 | 670 411 PLN | 3 417 487 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo –Mostowych S.A. Nowy Sącz | 5 | 240 215 PLN | 1 201 076 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE "GODROM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Gorlice | 4 | 239 140 PLN | 717 420 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "LIMDROG" SP. Z O.O. Limanowa | 3 | 813 813 PLN | 1 627 626 PLN |
| EURO-BRUK Bartłomiej Dara Nowy Sącz | 3 | 18 860 PLN | 16 605 PLN |
| Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Wojciech Fiut Nowy Sącz | 3 | 551 998 PLN | 695 200 PLN |
| FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA "WANTA" PIOTR ZĘBOL Jordanów | 2 | - | 1 348 736 PLN |
| FIRMA BUDOWLANO TRANSPORTOWA JANKOP KAROL JANUS Słomniki | 2 | 398 472 PLN | 796 943 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1659K Maruszyna – Ludźmierz – Czarny Dunajec w miejscowości Ludźmierz i Krauszów
2026-09-03 11:45:14Z
Remont drogi gminnej 181008K ul. Poprzeczna w km od 0+000,00 do km 0+342,00 w miejscowości Luszowice, Gmina Radgoszcz
2026-09-03 10:22:03Z
Remont drogi gminnej 180215K ul. Równoległa w km od 0+476,00 do km 0+930,00 w miejscowości Luszowice, Gmina Radgoszcz
2026-09-03 10:11:10Z
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej nr 1135K Udórz” oraz „Remont nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej 1064K ul. Sławkowska”.
2026-09-03 07:31:25Z
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n. „Modernizacja drogi powiatowej nr 1807K w gminie Zator”
2026-09-03 07:19:45Z
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1675K Jabłonka - Lipnica Mała w m. Lipnica Mała
2026-09-02 10:37:59Z
Przebudowa drogi powiatowej 1500K Ropa - Brunary na odcinku I – w km od 1+610,00 do km 2+270,00 na odcinku II - w km od 3+300,00 do km 3+800,00 w miejscowościach Ropa i Brunary.
2026-09-02 10:07:02Z
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych „Zagroda” w miejscowości Zawadka, Gmina Tymbark
2026-08-31 09:04:43Z
Utworzenie edukacyjnych ścieżek spacerowych w parku w miejscowości Brody, wspomagających rozwój społeczności lokalnej w gminie Kalwaria Zebrzydowska
2026-08-27 11:09:31Z
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa chodnika z odwodnieniem w ciągu drogi powiatowej 1080K Osiek – Zawada – Gorenice w miejscowości Zawada”.
2026-08-26 09:31:55Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411049 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Cząstkowe remonty dróg na terenie Sołectwa Tylka-Biały Potok
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892328
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 35
1.5.2.) Miejscowość: Krościenko nad Dunajcem
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-450
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 262-30-77
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kroscienko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kroscienko.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Cząstkowe remonty dróg na terenie Sołectwa Tylka-Biały Potok
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86ee7c07-1fed-4dd8-b8dd-42d18e0323a1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411049
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050614/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Cząstkowe remonty dróg na terenie Sołectwa Tylka-Biały Potok
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/kroscienko3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami: 1) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2) Komunikacja ustna dopuszczalna jest w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia, ofert, o ile jej treść jest udokumentowana. 3) Środkiem komunikacji elektronicznej w niniejszym postępowaniu jest wyłącznie strona internetowa prowadzonego postępowania znajdująca się na Platformie zakupowej pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kroscienko
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) Komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: a) pamięć min. 2 GB Ram, b) procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, c) jeden z systemów operacyjnych: MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje; 3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimum wersja 10 0., 4) Włączona obsługa JavaScript, 5) Zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Oznaczenie czasu odbioru danych przez internetową stronę postępowania (platformę zakupową) stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany według czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek w tym zakresie został określony w Dziale 29 SWZ do prowadzonego postępowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ROA.271.2.19.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są cząstkowe remonty dróg na terenie Sołectwa Tylka-Biały Potok. Zamówienie obejmuje: 1) Zadanie 1 - Remont odcinka drogi ul. Tylka na odcinku 40 mb, który obejmuje: roboty pomiarowe, korytowanie na poszerzeniach jezdni, roboty rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni, montaż ścieku trójkątnego na ławie betonowej, montaż krat ocynkowanych na przejazdach, podbudowa z kruszywa kamiennego na poszerzeniach jezdni, skropienie nawierzchni asfaltowej emulsją, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej warstwa wiążąca i ścieralna, uzupełnienie poboczy frezem. 2) Zadanie 2 - Remont odcinka drogi ul. Biały Potok na odcinku 374 mb, który obejmuje: roboty pomiarowe, roboty rozbiórkowe - ściek korytkowy, korytowanie na poszerzeniach jezdni, frezowanie nawierzchni, regulacja pionowa studzienek i kratek ściekowych, montaż ścieku trójkątnego na ławie betonowej, montaż krat ocynkowanych na przejazdach, podbudowa z kruszywa kamiennego na poszerzeniach jezdni, umocnienie skarpy płytami wielootworowymi typu JOMB, skropienie nawierzchni asfaltowej emulsją, wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej warstwa wiążąca i ścieralna, uzupełnienie poboczy tłuczniem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót określa dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik do SWZ. W cenie oferty należy uwzględnić ewentualne prace, które mogły zostać pominięte w przedmiarze oraz dokumentacji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Najkorzystniejszą ofertą będzie oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i okresu gwarancji jakości, odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) Nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 8 SWZ; 2) Spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej – O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: a) wykażą, że wykonali w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną rozumianą w myśl Prawa budowlanego jako remont, budowa, przebudowa lub rozbudowa drogi o wartości min. 150 000,00 zł brutto. b) wykażą, że dysponują lub będą dysponowali osobami zdolnymi do realizacji zamówienia tj.: co najmniej jedną osobą, która pełniła będzie funkcję Kierownika Budowy, posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (lub równoważne uprawnienia umożliwiające pełnienie tej funkcji na przedmiotowej inwestycji).5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 9 do SWZ).
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (Załącznik nr 7 do SWZ), 2. Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 6 do SWZ)
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Na podstawie art. 106 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tj., Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.) Zamawiający informuje, iż każdy z Wykonawców zobowiązany jest do złożenia razem z formularzem oferty (załącznik nr 1 do SWZ), kosztorysu ofertowego, w którym będą uwzględnione wszystkie prace wyszczególnione w przedmiarach robót, które stanowią załączniki do niniejszej SWZ, opracowane metodą kalkulacji uproszczonej z podaniem wskaźników cenotwórczych takich jak: stawka roboczogodziny, koszty pośrednie, koszty zakupu oraz zysk.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Kosztorys ofertowySEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 3 000,00 złotych (słownie: trzy tysiące złotych 00/100). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Wadium takie musi obejmować cały okres związania ofertą. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia należy wskazać Gminę Krościenko nad Dunajcem, 34-450 Krościenko nad Dunajcem, Rynek 35. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 4. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego nr 90 8817 0000 9001 0000 0505 0002 (w tytule przelewu należy wpisać znak postępowania ROA.271.2.19.2026), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 5. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp. 6. Zamawiający zwróci wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 7. Na podstawie art. 450 ust. 4 ustawy Pzp, w przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 8. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika. 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do: 1) Reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub 2) Reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Przepisy dotyczące Wykonawcy, stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5. Wykonawcy, o których mowa w ust. 1 ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. 6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (Załącznik nr 2 do SWZ). 7. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 5 do SWZ). 9. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik Wykonawców składających wspólną ofertę6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiany umowy zostały określone w załączniku nr 9 do SWZ (Wzór umowy).7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/kroscienko
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 27.08.2026
- Termin składania ofert
- 11.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
6 miesiące