Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 262 602 PLN
Dostawa artykułów biurowych
Zamawiający
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
ul. Rakowicka, 10
31-511 Kraków, Małopolskie
NIP: 6761114921
REGON: 356774935
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Grupa Biuro-Land sp. z o.o. sp. k. | Jaworzno | 278034667 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Grupa Biuro-Land sp. z o.o. sp. k. (Jaworzno) | Umowa podpisana | 262 602 PLN | 262 602 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe)
Najniższa cena
1 065 PLN
Średnia cena
56 221 PLN
Najwyższa cena
262 602 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Grupa Biuro-Land Sp. z o.o. Sp.k. Jaworzno | 3 | 1 672 PLN | 5 017 PLN |
| Grupa Biuro-Land sp. z o.o. sp. k. Jaworzno | 2 | 262 602 PLN | 262 602 PLN |
| Pan Włodzimierz Leszczyński, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą WŁODZIMIERZ LESZCZYŃSKI PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE BIURO LINK Kraków | 2 | 143 384 PLN | 298 132 PLN |
| PHU Universe Nawojowa | 2 | 4 439 PLN | 8 879 PLN |
| Mikołaj Michalski - SANKOFA Mikołaj Michalski Nowy Sącz | 2 | 51 168 PLN | 51 168 PLN |
| DATAMobi sp z o.o. Warszawa | 1 | 83 400 PLN | 83 400 PLN |
| Konsorcjum Biuro Klub sp. z o.o. Łomianki Dolne | 1 | 62 359 PLN | - |
| Tonatuszu Warszawa | 1 | 21 049 PLN | 18 780 PLN |
| KOMERS D.K. KURPIEL SPÓŁKA JAWNA Jelenia Góra | 1 | 65 060 PLN | - |
| Grupa Biuro - LAND Sp. z o.o. Sp. k. Jaworzno | 1 | 3 139 PLN | 3 139 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa artykułów biurowych
2026-08-18 10:38:00Z
Dostawa artykułów biurowych
2026-08-18 10:09:42Z
Różny sprzęt i artykuły biurowe
2026-08-10 08:29:04Z
Dostawa artykułów biurowych, papieru oraz materiałów na zajęcia plastyczne i artystyczne na potrzeby Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu - III postępowanie.
2026-07-03 13:31:25Z
Dostawa artykułów biurowych, papieru oraz materiałów na zajęcia plastyczne i artystyczne na potrzeby Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu - III postępowanie.
2026-07-03 13:25:49Z
Dostawa materiałów biurowych
2026-06-29 08:30:37Z
Dostawa materiałów biurowych
2026-06-29 08:30:37Z
Dostawa materiałów biurowych
2026-06-29 08:30:37Z
Dostawa materiałów biurowych
2026-06-29 08:30:37Z
Dostawa materiałów biurowych
2026-06-29 08:30:37Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00331353 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa artykułów biurowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356774935
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rakowicka, 10
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-511
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@krakow.wsa.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.krakow.wsa.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
wymiar sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa artykułów biurowych
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4fd9f1e-6e2d-4ae5-bb0c-bb842525c1d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331353
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00111254/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa artykułów biurowych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/krakow_wsa3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń i wniosków oraz przekazywanie zawiadomień, wezwań odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem:
1) platformy zakupowej (dalej jako „Platforma”), dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/krakow_wsa pod numerem sprawy Adm.VI.262.2.2026, dotyczącej niniejszego postępowania,
2) poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia@krakow.wsa.gov.pl – w sytuacjach awaryjnych np. nie działania Platformy. W takim przypadku każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Maksymalny rozmiar maila razem z załącznikami nie może przekroczyć 20 MB.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W celu skrócenia udzielenia odpowiedzi na pytania wymaga się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski (inne niż wnioski o dopuszczenie do udziału w postepowaniu), zapytania, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były przez Wykonawców za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość” znajdującego się na stronie danego postępowania. Uwaga! Komunikat „Wyślij wiadomość” nie służy do składania ofert.
2. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień, wezwań oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego (zaleca się także przesłanie treści pytań do SWZ w formacie .doc).
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji “Komunikaty” przedmiotowego postępowania. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego Wykonawcy. Przyjmuje się, że dokument przekazywany przez Zamawiającego został doręczony Wykonawcy w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią w dniu, w którym dokument ten został zapisany na serwerze, na którym działa Platforma.
4. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z https://platformazakupowa.pl/ określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący;
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
5. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45- instrukcje
6. Wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prace na Platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików pdf,
6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3;
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych opisane zostały w Regulaminie Platformy. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy na Platformie do złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB, natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
9. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
10. Zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa papieru, galanterii papierniczej, artykułów piśmienniczych, galanterii biurowej, materiałów do organizacji i archiwizacji, materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kserokopiarek oraz urządzeń biurowych na potrzeby Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie
4.2.6.) Główny kod CPV: 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy
4.3.6.) Waga: 20,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia wymagań w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia wymagań w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia wymagań w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej poprzez wykazanie, że wykonawca:
wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert – co najmniej trzy dostawy odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia i wartością co najmniej 100 000 złotych brutto każda.
Uwaga: Jedna dostawa to jedna umowa, w ramach której wykonano lub nadal jest wykonywana sukcesywna dostawa materiałów biurowych i papieru. Wykonawca może wykazać, zgodnie ze swoim wyborem, dostawę wykonaną lub wykonywaną przy czym: - pod pojęciem dostawy wykonanej należy rozumieć dostawę zrealizowaną (rozpoczętą i zakończoną) - pod pojęciem dostawy wykonywanej należy rozumieć dostawę będącą w trakcie realizacji (aktualnie wykonywaną), której wykonana część wyniosła co najmniej 100 000 zł brutto. Nie dopuszcza się sumowania wartości kilku dostaw (umów) w celu osiągnięcia wartości minimalnej 100 000 zł brutto. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jak i w przypadku pozostałych Wykonawców, warunek powyższy musi zostać w całości spełniony przez jeden podmiot. Zamawiający nie dopuszcza łączenia potencjałów wielu podmiotów w celu wykazania spełniania tego warunku.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiany Umowy wymagają zachowania formy pisemnej w postaci aneksu do niniejszej Umowy podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności.2. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
1) zmiany stawki podatku VAT,
2) zmiany terminów, gdy wystąpiły okoliczności niezależne od Dostawcy, uniemożliwiające wykonanie czynności wymienionych w umowie,
3) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Dostawcy dokonanej w trakcie trwania umowy,
4) zastąpienia przedmiotu umowy innym modelem o nie gorszych parametrach niż oferowane w ofercie w przypadku wystąpienia sytuacji, gdy pojawi się nowy model, a produkcja obecnego zostanie zaprzestana
5) zmiany przepisów prawa wprowadzonych w życie po dniu podpisania umowy, powodujących konieczność zmiany umowy wraz ze skutkami tych zmian.
3. Nie stanowi zmiany umowy zmiana danych związanych z obsługą administracyjnoorganizacyjną umowy np. zmiana osób wskazanych do kontaktu, zmiana danych teleadresowych.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-16 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/krakow_wsa
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-16 12:15
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 08.07.2026
- Termin składania ofert
- 16.07.2026 10:00
- Wartość umowy
- 262 602 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące