Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 10:00 (5 dni)

Dostawa ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00411488

Numer referencyjny: ZP.271.19.2026.MW

Zamawiający

GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

ul. Dzierzgońska 2

82-433 Mikołajki Pomorskie, Pomorskie

NIP: 5792210163

REGON: 170747862

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody wraz z wyposażeniem, które: 1) Będzie fabrycznie nowe, nierejestrowane i nieużywane wcześniej, 2) Będzie posiadać homologację całopojazdową, 3) Będzie posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem go do ruchu po drogach publicznych oraz rejestrację pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, 2. Dostawę ciągnika rolniczego: dokumentacji techniczno - eksploatacyjnej, wszystkich instrukcji obsługi, homologację pojazdu oraz wszelkie inne wymagane dokumenty do rejestracji pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 3. Przeprowadzenie szkoleń dla kierowców w zakresie obsługi technicznej, pod względem użytkowania, przeglądów, podstawowych napraw i eksploatacji.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja jakości 20%
termin dostawy 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 18 rozstrzygniętych przetargów (CPV 16700000-2 - Ciągniki)

Najniższa cena

278 497 PLN

Średnia cena

481 160 PLN

Najwyższa cena

797 286 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Agrimasz Sp. z o.o. Gronowo Elbląskie 2 487 080 PLN 487 080 PLN
PolTraktor Jutrosin Sp. z o.o. Jutrosin 2 278 497 PLN 278 497 PLN
Raitech Sp. z o.o. Brzoza 2 - -
Roltop sp. z o.o. Cedry Małe 1 317 340 PLN 317 340 PLN
AGRIMASZ SP Z O.O FISZEWO 1 543 045 PLN 543 045 PLN
Amatech Jarosław Poznański Czarlin 1 - -
HYDRO-MASZ SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA BRZEŹNIO 1 - -
Hydro-Masz Sp. z.o.o. Sp. k. Brzeźno 1 797 286 PLN 797 286 PLN
Ulenberg sp. z o.o. Główczyce 1 - -
Ulenberg sp. z o.o. Główczyce 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 089 PLN Średnia: 366 951 PLN Max: 982 770 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747862

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dzierzgońska 2

1.5.2.) Miejscowość: Mikołajki Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-433

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 556404357

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mikolajkipomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mikolajkipomorskie.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed858850-b64e-4d8d-94ba-87f34dda051c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411488

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008422/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za
pośrednictwem portalu platformazakupowa.pl pod adresem profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie.
Zamawiający dopuszcza, awaryjnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: przetargi@mikolajkipomorskie.pl z wyłączeniem składania ofert (nie dopuszcza się składania ofert za pomocą poczty elektronicznej).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 5. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452 - dalej: “Rozporządzenie w sprawie środków komunikacji”), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
6. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy PZP.
8. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Administrator danych Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Mikołajki Pomorskie, reprezentowana przez Wójta Gminy, z siedzibą
przy: ul. Dzierzgońska 2, 82-433 Mikołajki Pomorskie.
2. Inspektor Ochrony Danych Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych – Jacka Lewandowskiego.
Kontakt z IOD:
• e-mail: iod@mikolajkipomorskie.pl,
• tel.: +48 500 866 061
• adres do korespondencji: Urząd Gminy Mikołajki Pomorskie, ul. Dzierzgońska 2, 82-433 Mikołajki Pomorskie
3. Cel i podstawa prawna przetwarzania danych Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Gminę Mikołajki Pomorskie.
Podstawą prawną przetwarzania danych jest:
• art. 6 ust. 1 lit. c RODO – wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze,
• przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
4. Odbiorcy danych
Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
• osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień
publicznych,
• podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie przepisów prawa,
• organy kontrolne oraz instytucje uprawnione do kontroli postępowania.
5. Okres przechowywania danych
Dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie przez okres wynikający z przepisów dotyczących archiwizacji dokumentacji oraz zgodnie z art. 78 ustawy Prawo zamówień publicznych – co najmniej 4 lata od zakończenia postępowania.
6. Obowiązek podania danych
Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym wynikającym z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
Niepodanie danych może skutkować brakiem możliwości udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. Prawa osób, których dane dotyczą
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje:
• prawo dostępu do danych osobowych (art. 15 RODO),
• prawo do sprostowania danych (art. 16 RODO),
• prawo do ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO),
• prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
8. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji
Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2026.MW

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę ciągnika rolniczego umożliwiającego transport cysterny do przewozu wody wraz z wyposażeniem, które:
1) Będzie fabrycznie nowe, nierejestrowane i nieużywane wcześniej,
2) Będzie posiadać homologację całopojazdową,
3) Będzie posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem go do ruchu po drogach publicznych oraz rejestrację pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
2. Dostawę ciągnika rolniczego: dokumentacji techniczno - eksploatacyjnej, wszystkich instrukcji obsługi, homologację pojazdu oraz wszelkie inne wymagane dokumenty do rejestracji pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Przeprowadzenie szkoleń dla kierowców w zakresie obsługi technicznej, pod względem użytkowania, przeglądów, podstawowych napraw i eksploatacji.

4.2.6.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Oferty będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: cena – 60%, okres gwarancji – 20%, termin dostawy – 20%. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów we wszystkich kryteriach oceny ofert. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania wynosi 100. Szczegółowy sposób przyznawania punktów określono w SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja jakości

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16
lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

kart katalogowych, specyfikacji technicznych producenta lub innych dokumentów producenta dotyczących oferowanego ciągnika, potwierdzających spełnianie parametrów wymaganych w Załączniku nr 1 do SWZ – w zakresie, w jakim parametry te wynikają z dokumentacji producenta;

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

kart katalogowych, specyfikacji technicznych producenta lub innych dokumentów producenta dotyczących oferowanego ciągnika, potwierdzających spełnianie parametrów wymaganych w Załączniku nr 1 do SWZ – w zakresie, w jakim parametry te wynikają z dokumentacji producenta

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, o którym mowa w Rozdziale XIV pkt 3 ppkt 3 SWZ, składa każdy z Wykonawców.
Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia składa odrębnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy PZP oraz wskazanym we Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/mikolajkipomorskie

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 16700000-2 - Ciągniki
16700000-2 (Ciągniki)

Okres realizacji

60 dni