Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 09:00 (Jutro)

Dostawa cyfrowego aparatu RTG z kolumną pionową dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świebodzicach

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00391544

Zamawiający

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MIEJSKI OŚRODEK ZDROWIA W ŚWIEBODZICACH

ul. Aleje Lipowe 15

58-160 Świebodzice, Dolnośląskie

NIP: 8842399544

REGON: 891348612

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa cyfrowego aparatu RTG z kolumną pionową, którego szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ _ Formularz Szczegółowy Oferty (wymagane parametry techniczne i cechy użytkowe). Określone parametry i cechy należy przyjąć jako graniczne.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Parametry techniczne 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 33111800-9 - Diagnostyczny system rentgenowski (cała Polska)

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa cyfrowego aparatu RTG z kolumną pionową dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świebodzicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MIEJSKI OŚRODEK ZDROWIA W ŚWIEBODZICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891348612

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Aleje Lipowe 15

1.5.2.) Miejscowość: Świebodzice

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-160

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74664 59 53

1.5.8.) Numer faksu: 74664 59 54

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spzoz.moz@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.moz-swiebodzice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa cyfrowego aparatu RTG z kolumną pionową dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świebodzicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36b5d42a-5180-4f30-9aa7-a68d92e28993

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391544

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Projekt grantowy nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23 pod nazwą „Dostępność Plus dla AOS”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na podstawie Decyzji o dofinansowaniu Projektu grantowego nr: FERS.03.07-IP.07-0001/23-00 podjętej przez Ministra Zdrowia w dniu 8 grudnia 2023 r.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36b5d42a-5180-4f30-9aa7-a68d92e28993

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w Rozdział VIII SWZ.
Oferta i Oświadczenia winny być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę upoważnioną.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje zostały zawarte w Rozdziale XXVIII SWZ pod tytułem Klauzula Informacyjna
RODO

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje zostały zawarte w Rozdziale XXVIII SWZ pod tytułem Klauzula Informacyjna
RODO

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa cyfrowego aparatu RTG z kolumną pionową, którego szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ _ Formularz Szczegółowy Oferty (wymagane parametry techniczne i cechy użytkowe). Określone parametry i cechy należy przyjąć jako graniczne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33111800-9 - Diagnostyczny system rentgenowski

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 112 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: procentowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Parametry techniczne

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Kserokopia dokumentu dopuszczającego do obrotu zgodnie z Ustawą o Wyrobach Medycznych (Ustawa z 7 kwietnia 2022; tekst jednolity z 10 października 2024 Dz. U. z 2024 r. poz. 1620).
2. Katalogi/foldery/ulotki/opisy techniczne (lub inne posiadane dokumenty) dotyczące oferowanego sprzętu, zawierające dane, które umożliwią potwierdzenie spełniania wymagań (parametrów, właściwości) określonych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do SWZ oraz będą podstawą dokonania oceny zgodności złożonej oferty przez Wykonawcę z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga od Wykonawców składających przedmiotowe środki dowodowe (np. karty katalogowe, foldery, ulotki, opisy techniczne lub inne posiadane dokumenty), aby graficznie naniósł w nich odwołania (podał pozycję z Załącznika do Formularza oferty), celem potwierdzenia spełniania określonych wymagań.
Zamawiający wymaga od Wykonawców składających przedmiotowe środki dowodowe (np. karty katalogowe, foldery, ulotki, opisy techniczne lub inne posiadane dokumenty), aby graficznie naniósł w nich odwołania (podał pozycję z Załącznika do Formularza oferty), celem potwierdzenia spełniania określonych wymagań

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Jeżeli Wykonawca wraz z ofertą nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są
niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie — oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem internetowym https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-30

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33111800-9 - Diagnostyczny system rentgenowski
33111800-9 (Diagnostyczny system rentgenowski)

Okres realizacji

112 dni