Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
DOSTAWA DWÓCH FABRYCZNIE NOWYCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH Z SILNIKIEM BENZYNOWYM W WERSJI HYBRYDOWEJ, NIEOZNAKOWANYCH Z UPRZYWILEJOWANIEM
Numer referencyjny: WITD.WAT.272.8.2026
Zamawiający
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy
Hetmańska 28
85-039 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
NIP: 5542470147
REGON: 092994411
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TOYOTA&LEXUS Centrum Wrocław Sp. z o.o. | Wrocław | 8942960253, |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TOYOTA&LEXUS Centrum Wrocław Sp. z o.o. (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Kujawsko-pomorskie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)
Najniższa cena
135 035 PLN
Średnia cena
239 677 PLN
Najwyższa cena
397 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa | 3 | 240 595 PLN | 481 190 PLN |
| Anro-Trade Sp. z o.o., Oddział Grudziądz Grudziądz | 2 | 135 035 PLN | 135 035 PLN |
| GEZET GŁUCHY I SPÓŁKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA z siedzibą w GORZOWIE WIELKOPOLSKIM GORZÓW WIELKOPOLSKI | 2 | 173 800 PLN | 173 800 PLN |
| CARRARA SP. Z O.O. LUBLIN | 2 | - | - |
| BEDNARSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Toruń | 2 | 219 500 PLN | 219 500 PLN |
| Auto Frelik Spółka komandytowa Toruń | 2 | 397 000 PLN | 397 000 PLN |
| Fix Forum Lider Sp. z o.o. Motycz | 1 | - | 425 634 PLN |
| REN-CAR SP. z o.o. Rybnik | 1 | 322 000 PLN | 322 000 PLN |
| Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna Rzgów | 1 | 188 888 PLN | 188 888 PLN |
| Jaworski Auto Sp. z o. o. Włocławek | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
DOSTAWA DWÓCH FABRYCZNIE NOWYCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH Z SILNIKIEM BENZYNOWYM W WERSJI HYBRYDOWEJ, NIEOZNAKOWANYCH Z UPRZYWILEJOWANIEM
2026-08-11 06:27:53Z
Dostawa samochodu typu SUV dla Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy
2026-08-03 09:28:47Z
Zakup i dostawę do siedziby Zamawiającego (85-039 Bydgoszcz, ul. Hetmańska 38) dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych typu SUV o mocy układu napędowego nie mniej niż 110 kW
2026-07-22 09:03:42Z
"Zakup 9-osobowego mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków PFRON: „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
2026-06-11 18:46:36Z
Zakup i dostawa używanego samochodu osobowego typu VAN
2026-06-03 10:41:59Z
Zakup i dostawa używanego samochodu osobowego typu VAN
2026-05-22 11:31:58Z
Zakup dwóch samochodów osobowych do nauki jazdy w ramach realizacji projektu „ZAWODOWCY NA START” - II postępowanie
2026-05-21 08:16:02Z
Zakup trzech pojazdów mechanicznych na potrzeby brygady remontowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Sp z o.o. w Grudziądzu
2026-05-18 11:06:44Z
"Zakup i dostawa 9-osobowego mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych" (II postępowanie)
2026-05-16 19:57:03Z
Zakup samochodu elektrycznego dla Straży Miejskiej.
2026-05-07 11:17:15Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307839 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
DOSTAWA DWÓCH FABRYCZNIE NOWYCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH Z SILNIKIEM BENZYNOWYM W WERSJI
HYBRYDOWEJ, NIEOZNAKOWANYCH Z UPRZYWILEJOWANIEM
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092994411
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Hetmańska 28
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-039
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 523238343
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bydgoszcz@witd.bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.witd.bydgoszcz.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA DWÓCH FABRYCZNIE NOWYCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH Z SILNIKIEM BENZYNOWYM W WERSJI
HYBRYDOWEJ, NIEOZNAKOWANYCH Z UPRZYWILEJOWANIEM
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d6c11a9-832f-446e-96c2-6de5c32c9773
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307839
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00139629/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup dwóch aut osobowych wraz z uprzywilejowaniem
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/witd.bydgoszcz3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/witd.bydgoszcz
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Ofertę, oświadczenia, o których mowa
w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza
się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności
w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie, o jakim mowa
w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej
podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporzadzenia Parlamentu Europejskiego I rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia
4 maja 2016 r., str. 1 z późn zm.: zwanym dalej RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest Kujawsko - Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego:
2) administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail:
iod@witd.bydgoszcz.pl;
Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się w SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WITD.WAT.272.8.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych z silnikiem benzynowym w
wersji hybrydowej, nieoznakowanych z uprzywilejowaniem
4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach kryterium, przyjmując zasadę, że 1%
= 1 punkt.
3. Punkty w kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru:
Cena oferty najtańszej
------------------------------- x 60 = liczba punktów
Cena oferty badanej
Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
a) Podstawą przyznania punktów w kryterium "cena" będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu
Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie
w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Punkty w kryterium „Warunki gwarancji“ zostaną przyznane na podstawie oświadczenia Wykonawcy złożonego w Formularzu
Ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ,
w skali punktowej do 7 punktów, według wzoru :
Warunki gwarancji – max. 7 pkt:
a) kryterium gwarancji mechanicznej – max. 5 pkt
- powyżej 36 miesięcy do 48 miesięcy – 1 pkt
- powyżej 48 miesięcy do 60 miesięcy – 3 pkt
- powyżej 60 miesięcy –5 pkt
b) kryterium gwarancji na podzespoły zamontowane w pojeździe (sygnalizacja dźwiękowo-świetlna, tablica tekstowa) – max. 2 pkt
- powyżej 24 miesiecy- 2 pkt
5. Punkty w kryterium „Spełnienia dodatkowych wymagań w zakresie parametrów technicznych“ przyznane będą na podstawie
oświadczenia Wykonawcy w Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wg poniższych zasad – max. 23 pkt
a) Moc silnika elektrycznego – max 3 pkt
- Moc 60 KM – 70 KM – 1 pkt
- Moc 70 KM – 80 KM – 2 pkt
- Moc powyżej 80 KM – 3 pkt
b) Zintegrowany radioodtwarzacz ze sterowaniem w kole kierownicy z fabrycznym zestawem głośnomówiącym Bluetooth lub innym
równoważny system multimedialny – 2 pkt
c) Aktywny tempomat – 2 pkt
d) Klimatyzacja jedno lub dwustrefowa automatyczna – 2 pkt
e) Kierownica wielofunkcyjna - 2 pkt
f) Tylna szyba elektrycznie ogrzewana - 2 pkt
g) Przenośny zestaw ratowniczy PSP R1 – 2 pkt
h) Asystent ruszania pod górę - 2 pkt
i) Podgrzewane fotele przednie - 2 pkt
j) Podgrzewana kierownica - 2 pkt
k) Składana półka bagażnika - 1 pkt
l) Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie - 1 pkt
6. Punkty w kryterium „Termin realizacji zamówienia“ przyznane będą na podstawie oświadczenia Wykonawcy w Formularzu
ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wg poniższych zasad – max. 10 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący do 40 dni od dnia zawarcia umowy - 10 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 41 dni do 46 dni od dnia zawarcia umowy - 9 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 47 dni do 52 dni od dnia zawarcia umowy - 8 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 53 dni do 58 dni od dnia zawarcia umowy - 7 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 59 dni do 64 dni od dnia zawarcia umowy - 6 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 65 dni do 70 dni od dnia zawarcia umowy - 5 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 71 dni do 76 dni od dnia zawarcia umowy - 4 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 77 dni do 82 dni od dnia zawarcia umowy - 3 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 83 dni do 88 dni od dnia zawarcia umowy - 2 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący od 89 dni do 94 dni od dnia zawarcia umowy - 1 pkt
- Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynoszący 95-100 dni od dnia zawarcia umowy - 0 pkt
Uwaga: Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 100 dni. W przypadku zaproponowania przez wykonawcę dłuższego okresu
oferta wykonawcy zostanie uznana za niezgodną z SWZ i będzie podlegała odrzuceniu.
7. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po
przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
8. Liczby punktów otrzymane w poszczególnych kryteriach po zsumowaniu stanowić będą końcową ocenę oferty.
9. Za najkorzystniejszą, zostanie uznana oferta z największą liczbą punktów.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Warunki gwarancji
4.3.6.) Waga: 7
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników4.3.5.) Nazwa kryterium: Spełnienie dodatkowych wymagań w zakresie parametrów technicznych
4.3.6.) Waga: 23
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych wRozdziale IX SWZ.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie stawia warunków w powyższym zakresie
3. Zamawiający w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku
dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza się łączne spełnienie warunku przez Wykonawców.
4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli
posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub
zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację
zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki
dowodowe wymagane od wykonawcy w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu
obejmują:
- Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumntów (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą
który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o
przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty
częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej
grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ
- Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sadowego (dalej zwanego KRS) lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Gospodarczej (dalej zwanej CEIDG), w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej
złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiająpełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w
Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia z
postępowania.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie.
4. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postepowaniu polegać na zdolnościach
technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezaleznie od charakteru prawnego łączączych go z
nimi stosunków prawnych.
5. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów
udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonaja tę część zamówienia, do realizacji której te zdolności są wymagane.
6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby, składa wraz z ofertą,
zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbednych zasobów na potrzeby realizacji
danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie
dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
7. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub
zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępiowaniu, a także bada, czy nie
zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
8. Jeśli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez
Wykonawcę warunków udziału w postepowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia Zamawiający
żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami
albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału
w postępowaniu.
9. Uwaga: Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów
udostepniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji
podmiotów udostępniających zasoby.
10. Wykonawca w przypadku podlegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia,
wraz z oświadczeniem, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby,
potwierdzające brak wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału
w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów
okreslonych w Rozdziale X SWZ.
11. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie
umowy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkachokreślonych w projektowanych postanowieniach umownych, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie
uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr
3 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/witd.bydgoszcz
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 12:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.06.2026
- Termin składania ofert
- 08.07.2026 10:00
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
100 dni