Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Jutro)
Dostawa gadżetów promocyjnych na potrzeby działań promocyjnych Dziennika Literackiego
Numer referencyjny: OZP.261.23.2026/PZP
Zamawiający
Instytut Książki
Wróblewskiego 6
31-148 Kraków, Małopolskie
NIP: 6762670222
REGON: 528799030
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 28 rozstrzygniętych przetargów (CPV 22462000-6 - Materiały reklamowe)
Najniższa cena
462 PLN
Średnia cena
30 298 PLN
Najwyższa cena
146 483 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Gamma Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Stara Jastrząbka | 4 | 3 213 PLN | 12 852 PLN |
| VERSUS Agencja Reklamy Krzeszowice | 2 | 19 378 PLN | 19 378 PLN |
| Butterfly Gdżety Reklamowe Agnieszka Borowy Szczecin | 2 | 15 105 PLN | 15 105 PLN |
| Podarowane.pl Rzeszotary | 2 | - | - |
| Mikodruk Computer s.c. Jacek i Sylwia Mikołajczyk Kalisz | 1 | - | - |
| Media Check Point sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| DRUKARNIA SIL VEG DRUK S.C. LUBLINIEC | 1 | - | - |
| PPHU LIR Elżbieta Zajet Elbląg | 1 | - | - |
| 2M Promotion Marek Mróz Katowice | 1 | 146 483 PLN | 146 483 PLN |
| Gamma Sp. z o. o. Stara Jastrząbka | 1 | 3 377 PLN | 3 377 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
ZP.85.2026 - Dostawa materiałów logowanych
2026-08-25 11:42:00Z
ZP.85.2026 - Dostawa materiałów logowanych
2026-08-25 11:42:00Z
Gadżety na Dzień AGH KC-DE-zp.25.170.2026
2026-08-21 11:07:22Z
Zaprojektowanie, wykonanie i dostarczenie materiałów promocyjnych dla projektu NAWA UNIVERSEH Open
2026-08-19 08:43:17Z
Przygotowanie i dostarczenie pakietu uczestnika na potrzeby jesiennej szkoły 2026 w Krakowie w dniach 16-20 listopada 2026r. dla max 50 osób
2026-08-19 08:28:55Z
Przygotowanie dostarczenie pakietu uczestnika na potrzeby konferencji Language and International Intelligibility in English-Medium Education w Krakowie w dniu 07.09.2026r. dla max 50 szt. pakietów
2026-08-19 08:19:27Z
Przygotowanie i dostarczenie pakietu powitalnego uczestnika na potrzeby konferencji KGK2026 (Space Resources Conference) w dniach 3-4 września 2026r. dla max 250 osób
2026-08-19 08:09:00Z
Druk i dostawa materiałów promocyjnych dla bibliotek biorących udział w projekcie „Mała książka - wielki człowiek".
2026-08-10 13:49:27Z
Gadżety na Dzień AGH KC-DE-zp.25.170.2026
2026-08-03 12:40:18Z
Dostawa dla Instytutu Książki gadżetów promocyjnych w postaci kart plastikowych.
2026-08-03 11:08:14Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408981 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa gadżetów promocyjnych na potrzeby działań promocyjnych Dziennika Literackiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Książki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 528799030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wróblewskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-148
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: biuro@instytutksiazki.pl
1.5.8.) Numer faksu: biuro@instytutksiazki.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@instytutksiazki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.instytutksiazki.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa gadżetów promocyjnych na potrzeby działań promocyjnych Dziennika Literackiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa1de00b-8cdc-4637-aaed-442cb9a8b4d5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408981
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00143988/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Dostawa materiałów promocyjnych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13643963.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1364396
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Open Nexus znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/instytutksiazki
w zakładce „Korespondencja”. Szczegółowa Instrukcja korzystania z Platformy, w tym wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy jej użyciu dostępna jest w zakładce „Regulacje i procedury procesu zakupowego” pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/instytutksiazki.
2. Ogólne zasady korzystania z Platformy:
2.1. zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Instytutu Książki; pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/pn/instytutksiazki
2.2. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony
https://platformazakupowa.pl/pn/instytutksiazki gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia
bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”.
3. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania: OPZ.261.23.2026/PZP.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 oraz art.14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w
sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
(dalej „RODO”) informujemy, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Książki z siedzibą w Krakowie przy ul. Zygmunta Wróblewskiego 6, 31-148 Kraków, biuro@instytutksiazki.pl Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować w sprawie ochrony danych elektronicznie poprzez adres email iod@instytutksiazki.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora wskazany powyżej.
Pełna treść klauzul informacyjnych znajduje się w SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: OZP.261.23.2026/PZP
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
dostawa 200 szt apaszek logowanych wg. projektu Zamawiającego
4.2.6.) Główny kod CPV: 22462000-6 - Materiały reklamowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 33 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
dostawa 500 szt. notesów logowanych wg. projektu Zamawiającego
4.2.6.) Główny kod CPV: 22462000-6 - Materiały reklamowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym
terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca, o którym mowa powyżej zobowiązany jest do złożenia następujących podmiotowych
środków dowodowych:
3.1. Wykonawca, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia składa:
3.1.1. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z
dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej
grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi załącznik 3 do SWZ;
3.1.2. oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym podstaw wykluczenia – wzór oświadczenia
stanowi załącznik 4 do SWZ;
3.1.3. odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3.1.4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
a) zaświadczenia, o którym mowa w pkt. 3.1.3 powyżej tj. zaświadczenia lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego
lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym
Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
b) dokument, o którym mowa w pkt. 3.1.4 lit. a) powyżej powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
c) jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt.
3.1.1 – 3.1 3, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 4, Ustawy
PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze
wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone
pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy.
4. Wykonawca może, zamiast podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego, posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzającym odpowiednio brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu na podstawie przesłanek opisanych w Rozdziale VI SWZ.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie Wykonawcy są zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale VIII SWZ przy czym:
3.1 podmiotowe środki dowodowe, dotyczące braku podstaw wykluczenia składa każdy z nich;
4. Zamawiający nie określił odmiennych wymagań związanych z realizacją zamówienia w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w oświadczeniu stanowiącym załącznik nr 1.2 do SWZ, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Rodzaj i zakres zmian umowy zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik 2 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma zakupowa
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się dodatkowo także Wykonawcę 1.3. w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 poz. 514),Wykonawca będzie zobowiązany wykonać przedmiot zamówienia i dostarczyć materiały do magazynu wskazanego przez Zamawiającego w terminie:
- dla części 1: 33 dni od dnia zawarcia umowy.
- dla części 2: 21 dni od dnia zawarcia umowy,
jednak nie później niż do 16.11.2026 r.- dotyczy obu Części.
Dla części 1 zamówienia, wymagane jest by Wykonawca w terminie do 5 dni od dnia zawarcia umowy dostarczył Zamawiającemu jedną sztukę gotowego produktu (zwanej dalej „Próbką przedprodukcyjną”) w celu jej pisemnej akceptacji. Próbka przedprodukcyjna musi zostać wykonana z docelowych materiałów, w docelowej kolorystyce, rozmiarze oraz z naniesionym logotypem/grafiką zgodnie z wymaganiami określonymi OPZ.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
33 dni