Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Dostawa i montaż placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą na dz. o nr ewid 1695 w Trzebosi oraz doposażenie strefy rekreacji w Wólce Sokołowskiej na dz. o nr ewid. 968”.

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00402727

Numer referencyjny: RG.ZP.271.10.2026

Zamawiający

GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

Rynek 1

36-050 Sokołów Małopolski, Podkarpackie

NIP: 5170121981

REGON: 690582134

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia: Zamówienie obejmuje w szczególności: - ogrodzenie granic terenu świetlicy z furtką i bramą - zestaw zabawowy z 3 ślizgami - zjazd linowy na ok 24m długości - street workout o wymiarach 470 x 460 m - karuzela tarczowa - huśtawka trzyczęściowa ( deska, kubełek, bocianie gniazdo) - 3 zestawy dwuelementowe siłowni plenerowej: - wyciskanie siedząc + orbitrek, - poręcz do podciągania + wyciąg górny, - twister + wioślarz. - 2 zestawy ławo stołów: - 2 ławki parkowe - 2 kosze na śmieci - stojak na rowery - ablica informacyjna. - nodatkowe utwardzenie terenu z kostki betonowej (27m2) - nawierzchnia bezpieczna z piasku (220m2) - nasadzenia zieleń niska - obrzeża gumowe na krawędzi trawnika i piasku Powyższe urządzenia należy zamontować na działce o nr ewid 1695 w Trzebosi. - Kręgielnia plenerowa wraz ze skrzynią aluminiową do przechowywania kręgli i kul Zestaw kompletnej, mobilnej kręgielni plenerowej dla dzieci o długości ok 5 m i szerokości toru ok 1,5 m; wykonany z profili stalowych ocynkowanych ogniowo, odporny na warunki atmosferyczne. Nawierzchnia wykonana z wodoodpornej sklejki antypoślizgowej z wyprofilowanymi bandami i taśmą ułatwiającą toczenie kuli. Wyprofilowanie toru pozwalające na powrót kuli do miejsca startu. System montażu zarówno pod stopy fundamentowe, jak i możliwość wolnostojącego systemu na równym podłożu (tj. na trawie) z regulowanymi nóżkami. Skrzynia aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne, zamykana na klucz mieszcząca komplet kręgli i co najmniej dwie kule ( które należy dostarczyć w ramach zamówienia). Powyższe urządzenie należy zamontować na działce o nr ewid 968 w Wólce Sokołowskiej. Wszystkie urządzenia muszą posiadać certyfikat produkcji zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN 1176 i 1177, dotyczącymi funkcji, konstrukcji i wymiarowania. Urządzenia powinna cechować duża odporność na akty wandalizmu. Urządzenia winny spełniać wymagania bezpieczeństwa zawarte w normie PN-EN16630:2015-06. Przed montażem wszystkie elementy powinny być rozmieszczone w sposób pozwalający na wyznaczenie stref bezpieczeństwa, możliwie nie kolidując z innymi elementami wyposażenia siłowni plenerowej. (patrz rys Z-01). Ewentualne zachodzenie stref musi być zgodne z wymogami normy PN-EN 1176. Strefy bezpieczeństwa podane są również w instrukcjach użytkowania dostarczonych przez producenta urządzeń. Posadowienie elementów wyposażenia placu zabaw, wykonać zgodnie z dokumentacją wykonawczą dostawcy urządzeń. Wszystkie urządzenia należy posadowić poprzez betonowanie zgodnie z normą PN-EN 1176. Na terenie placu zabaw należy umieścić tablicę informacyjną z regulaminem użytkowania, informacją o zarządcy terenu i numerami telefonów do służb ratowniczych, oraz zarządcy terenu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączeniu (projekt techniczny, zgłoszenie budowy). Uwaga ! Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia, a także opisy i nazwy zawarte w dokumentacji technicznej nie mają na celu wskazania konkretnego dostawcy lub produktu lecz wskazania minimalnych parametrów dostawy. Dopuszcza się dostawy o parametrach nie mniej korzystnych dla Zamawiającego niż ujawnione w OPZ w zakresie parametrów technicznych urządzeń, funkcjonalności, gabarytów + 20%, - 0%, trwałości, certyfikatów, równoważne w zakresie zgodności z wymaganą normą. Rozwiązania równoważne dot. opisu przedmiotu zamówienia poprzez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi za wady 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw)

Najniższa cena

259 300 PLN

Średnia cena

279 519 PLN

Najwyższa cena

299 739 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ERSO Sp. z o.o. Inowrocław 1 - -
DR SPIL Polska Marcin Kozubek Katowice 1 299 739 PLN 299 739 PLN
Artur Kopeć ARKO Dzikowiec 1 259 300 PLN 259 530 PLN
Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Marpis Sp. z o.o. Jasionka 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 97 przetargów

Min: 5 535 PLN Średnia: 220 912 PLN Max: 2 436 902 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa i montaż placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą na dz. o nr ewid 1695 w Trzebosi oraz doposażenie strefy rekreacji w Wólce Sokołowskiej na dz. o nr ewid. 968”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582134

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sokołów Małopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-050

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@sokolow-mlp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sokolow-mlp.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą na dz. o nr ewid 1695 w Trzebosi oraz doposażenie strefy rekreacji w Wólce Sokołowskiej na dz. o nr ewid. 968”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ca2fc80-916a-42cf-bbf2-064cc6a5b57c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402727

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027299/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.27 Rozbudowa strefy rekreacyjnej w Wólce Sokołowskiej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3ca2fc80-916a-42cf-bbf2-064cc6a5b57c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie e
Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e
Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz
informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy".
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się
drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze" („Formularze do
komunikacji"). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień,
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej
wiadomości (przycisk „dodaj załącznik").
4. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta
„Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do
komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
5. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz
udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem".

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RG.ZP.271.10.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje w szczególności:
- ogrodzenie granic terenu świetlicy z furtką i bramą
- zestaw zabawowy z 3 ślizgami
- zjazd linowy na ok 24m długości
- street workout o wymiarach 470 x 460 m
- karuzela tarczowa
- huśtawka trzyczęściowa ( deska, kubełek, bocianie gniazdo)
- 3 zestawy dwuelementowe siłowni plenerowej:
- wyciskanie siedząc + orbitrek,
- poręcz do podciągania + wyciąg górny,
- twister + wioślarz.
- 2 zestawy ławo stołów:
- 2 ławki parkowe
- 2 kosze na śmieci
- stojak na rowery
- ablica informacyjna.
- nodatkowe utwardzenie terenu z kostki betonowej (27m2)
- nawierzchnia bezpieczna z piasku (220m2)
- nasadzenia zieleń niska
- obrzeża gumowe na krawędzi trawnika i piasku
Powyższe urządzenia należy zamontować na działce o nr ewid 1695 w Trzebosi.

- Kręgielnia plenerowa wraz ze skrzynią aluminiową do przechowywania kręgli i kul
Zestaw kompletnej, mobilnej kręgielni plenerowej dla dzieci o długości ok 5 m i szerokości toru ok 1,5 m; wykonany z profili stalowych ocynkowanych ogniowo, odporny na warunki atmosferyczne. Nawierzchnia wykonana z wodoodpornej sklejki antypoślizgowej z wyprofilowanymi bandami i taśmą ułatwiającą toczenie kuli. Wyprofilowanie toru pozwalające na powrót kuli do miejsca startu. System montażu zarówno pod stopy fundamentowe, jak i możliwość wolnostojącego systemu na równym podłożu (tj. na trawie) z regulowanymi nóżkami. Skrzynia aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne, zamykana na klucz mieszcząca komplet kręgli i co najmniej dwie kule ( które należy dostarczyć w ramach zamówienia).
Powyższe urządzenie należy zamontować na działce o nr ewid 968 w Wólce Sokołowskiej.

Wszystkie urządzenia muszą posiadać certyfikat produkcji zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN 1176 i 1177, dotyczącymi funkcji, konstrukcji i wymiarowania. Urządzenia powinna cechować duża odporność na akty wandalizmu. Urządzenia winny spełniać wymagania bezpieczeństwa zawarte w normie PN-EN16630:2015-06. Przed montażem wszystkie elementy powinny być rozmieszczone w sposób pozwalający na wyznaczenie stref bezpieczeństwa, możliwie nie kolidując z innymi elementami wyposażenia siłowni plenerowej. (patrz rys Z-01). Ewentualne zachodzenie stref musi być zgodne z wymogami normy PN-EN 1176. Strefy bezpieczeństwa podane są również w instrukcjach użytkowania dostarczonych przez producenta urządzeń. Posadowienie elementów wyposażenia placu zabaw, wykonać zgodnie z dokumentacją wykonawczą dostawcy urządzeń. Wszystkie urządzenia należy posadowić poprzez betonowanie zgodnie z normą PN-EN 1176. Na terenie placu zabaw należy umieścić tablicę informacyjną z regulaminem użytkowania, informacją o zarządcy terenu i numerami telefonów do służb ratowniczych, oraz zarządcy terenu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączeniu (projekt techniczny, zgłoszenie budowy).

Uwaga !
Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia, a także opisy i nazwy zawarte w dokumentacji technicznej nie mają na celu wskazania konkretnego dostawcy lub produktu lecz wskazania minimalnych parametrów dostawy. Dopuszcza się dostawy o parametrach nie mniej korzystnych dla Zamawiającego niż ujawnione w OPZ w zakresie parametrów technicznych urządzeń, funkcjonalności, gabarytów + 20%, - 0%, trwałości, certyfikatów, równoważne w zakresie zgodności z wymaganą normą.
Rozwiązania równoważne
dot. opisu przedmiotu zamówienia poprzez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych
Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi za wady

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje co najmniej jedno zamówienie na dostawę polegające na montażu placu zabaw lub siłowni plenerowej lub strefy rekreacji o wartości co najmniej 100 000,00 zł w ramach jednego zamówienia.
Przez zamówienia wykonane należy rozumieć:
1) zamówienia rozpoczęte i zakończone w w/w okresie
2) zamówienia zakończone w w/w okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w w/w okresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2) Zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż
3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio prze upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków i opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności .
3) Zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu albo przed upływem składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne wraz z odsetkami i grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
4) wykaz dostaw wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, (określonych w Rozdziale IX pkt. 4) oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami wykaz dostaw dotyczy dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
Uwaga !
Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oferta musi zawierać:
1) wypełniony formularz OFERTA;
2) dokument/y potwierdzający/e umocowanie do reprezentowania Wykonawcy i/lub podmiotu udostępniającego zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy i/lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania:
a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia w/w dokumentów jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca i/lub podmiot udostępniający zasoby wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów (w formularzu OFERTA i/lub druku zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby) oraz z zastrzeżeniem ppkt. b) ; b) jeżeli w imieniu wykonawcy i/lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt. a), Zamawiający żąda od Wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy i/lub podmiotu udostępniającego zasoby. W przypadku wykonawców zagranicznych należy dołączyć do OFERTY tłumaczenie niniejszych dokumentów na język polski ;
c) pełnomocnictwo – jeśli wymagane do reprezentowania Wykonawcy/ów w przypadku, gdy: - Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, - ofertę składają Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego o treści wymaganej w art. 58 ust. 2 Pzp (dotyczy również wspólników spółki cywilnej), - umocowanie które nie wynika z ppkt. 2 a) i b)
3. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny dokument wraz z oświadczeniami podmiotu o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału (jeśli dotyczy)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany umowy zostały zawarte we wzorze umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-29

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający wykluczy wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego w przypadku wystąpienia którejkolwiek z określonych w niej przesłanek. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie w/w przesłanki Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu potwierdzające brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zawarte w zawarte w formularzu OFERTA i jeśli dotyczy w formularzu zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby. W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku wykonawców, każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa powyższe oświadczenie.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
37535200-9 (Wyposażenie placów zabaw) 43325000-7 (Wyposażenie parków i placów zabaw) 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych) 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw 43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Okres realizacji

60 dni