Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 516 526 PLN

Dostawa komputerów Winmate FM07

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00376159

Zamawiający

InnoBaltica Sp. z o. o.

Lastadia 2

80-880 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 9571003404

REGON: 220639884

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BMF Bogusław Foszmanowicz Wierzchowisko NIP 7711685378

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BMF Bogusław Foszmanowicz (Wierzchowisko) Umowa podpisana - 516 526 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 110 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30200000-1)

Najniższa cena

1 177 PLN

Średnia cena

176 304 PLN

Najwyższa cena

1 251 033 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Syriana Joanna Fischer Gdańsk 15 11 776 PLN 999 971 PLN
SECUCORE Sp. z o.o. Gdynia 6 264 815 PLN 1 324 076 PLN
Spinel sp. z o.o. Wrocław 5 4 523 PLN 18 093 PLN
Comel IT Sp. z o.o. Miastko 3 436 036 PLN 872 071 PLN
BEZPIECZNE.IT Sp. z o.o. Warszawa 3 1 251 033 PLN 1 251 033 PLN
Maxto ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Modlniczka 2 983 603 PLN 983 603 PLN
COCON Spółka Akcyjna Olesno 2 104 277 PLN 104 277 PLN
CF Sp. z o.o. Starogard Gdański 2 32 070 PLN 32 070 PLN
Bezpieczne.it Spółka z o.o. Warszawa 2 1 158 660 PLN 1 158 660 PLN
AEROBITS Sp. z o.o. Szczecin 2 - 20 827 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 526 PLN Średnia: 183 975 PLN Max: 1 617 778 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa komputerów Winmate FM07

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: InnoBaltica Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 220639884

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lastadia 2

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-880

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 587129900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@innobaltica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://innobaltica.pl/innobaltica/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu publicznego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa komputerów Winmate FM07

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4241de1-1017-4c47-9064-d9b200cba178

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376159

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Negocjacje warunków umowy odbyły się na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1) ppkt a) ustawy Pzp tj. dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający posiada 1194 komputery pojazdowe marki Winmate w modelu FM07, które są zamontowane w pojazdach komunikacji miejskiej w województwie pomorskim. Zakup kolejnych 60szt. jest uzupełnieniem posiadanego już stanu tych urządzeń. Uzupełnienie jest niezbędne, z uwagi na to, że system FALA wciąż się rozwija, samorządy województwa pomorskiego uzupełniają flotę pojazdów a tym samym spółka IB ma obowiązek zapewnienia wystarczającej ilości urządzeń do wyposażenia zarówno nowych pojazdów jak i serwisowania tych, które są już wyposażone w System FALA. System Fala jest przystosowany do pracy z komputerem Winmate w modelu FM07. - dalsza część uzasadnienia znajduje się w dokumentach postępowania - z uwagi na ograniczone pole.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/08/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 419940 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 60 szt. komputerów pojazdowych marki Winmate w modelu FM07.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 419940 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BMF Bogusław Foszmanowicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7711685378

7.3.3) Ulica: ul. Szkolna 7

7.3.4) Miejscowość: Wierzchowisko

7.3.5) Kod pocztowy: 42-233

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 516526,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 98 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Negocjacje warunków umowy odbyły się na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1) ppkt a) ustawy Pzp tj. dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający posiada 1194 komputery pojazdowe marki Winmate w modelu FM07, które są zamontowane w pojazdach komunikacji miejskiej w województwie pomorskim. Zakup kolejnych 60szt. jest uzupełnieniem posiadanego już stanu tych urządzeń. Uzupełnienie jest niezbędne, z uwagi na to, że system FALA wciąż się rozwija, samorządy województwa pomorskiego uzupełniają flotę pojazdów a tym samym spółka IB ma obowiązek zapewnienia wystarczającej ilości urządzeń do wyposażenia zarówno nowych pojazdów jak i serwisowania tych, które są już wyposażone w System FALA.
System Fala jest przystosowany do pracy z komputerem Winmate w modelu FM07. Zastosowanie urządzeń innych niż Winmate FM07 wymagałoby dokonania zmian w istniejącej infrastrukturze technicznej, a także dostosowania warstwy programowej i komunikacyjnej systemu. Działania takie wiązałyby się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością przeprowadzenia czasochłonnego procesu dostosowawczego, obejmującego zarówno sferę techniczną, jak i programową, przy czym na obecnym etapie Zamawiający nie dysponuje zasobami czasowymi i organizacyjnymi pozwalającymi na realizację takiego procesu. Z tego względu zakup urządzeń tożsamych z aktualnie wykorzystywanymi należy uznać za rozwiązanie racjonalne, uzasadnione technicznie i organizacyjnie.
Dodatkowo, z informacji publikowanych przez producenta Winmate wynika, że gwarancja, wsparcie techniczne oraz usługi naprawcze są oferowane jedynie dla urządzeń nabytych w autoryzowanym kanale dystrybucji. Jednocześnie, według publicznie dostępnych informacji, firma BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego deklaruje status wyłącznego dystrybutora marki Winmate na rynku polskim.
W przypadku zmiany modelu urządzenia konieczna jest zmiana oprogramowania komunikującego komputer pojazdowy z Konsolą Centralną Systemu Fala (problemy z integracją) oraz konieczna byłaby wymiana aplikacji narzędziowej na komputerze pojazdowym, obecne jest dostosowane konkretnie do tego modelu winamte.
W związku z rozbudową systemu FALA i wzrostem ilości obsługiwanych pojazdów, Zamawiający nie posiada zapasu magazynowego tych urządzeń i zaszła potrzeba zamówienia dostawy przedmiotowych urządzeń dla potrzeb wspomnianej rozbudowy, jak również na potrzeby serwisowania już zamontowanych wcześniej urządzeń Winmate FM07.
Nie ma możliwości zakupu komputerów Winmate FM07 z zapewnieniem serwisu gwarancyjnego inaczej niż od autoryzowanego przedstawiciela producenta, zgodnie z polityką producenta. W przypadku serwisu urządzeń winmate przy konieczności wymiany jakiejkolwiek części z tego urządzenia, również jest taka możliwość wyłącznie poprzez autoryzowanego przedstawiciela producenta, którym jest firma BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego.
Jedynym autoryzowanym przedstawicielem producenta komputerów Winmate FM07 w Polsce jest firma BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego.
Nie istnieje żadne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze. Brak konkurencji jest wynikiem polityki producenta urządzeń, który ogranicza dostępność do urządzeń oraz dostępność do części, do serwisu tylko do własnej sieci handlowo-serwisowej autoryzowanych przez siebie Firm. W tym przypadku zgodnie z powyższym, Zamawiający nie ma możliwości zamówienia komputerów pokładowych od innego producenta, z wyżej wskazanych powodów.
2026-08-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
04.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
516 526 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30200000-1
30200000-1 (Urządzenia komputerowe)