Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 299 700 PLN

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP Niepołomice

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00373017

Numer referencyjny: ZP.OSPN.271.1.2026

Zamawiający

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W NIEPOŁOMICACH

ul. Grunwaldzka 7

32-005 Niepołomice, Małopolskie

NIP: 6831812531

REGON: 357164222

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 " Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia" Zamawiający wymaga, aby gwarancja na dostawę stanowiącą przedmiot zamówienia wynosiła min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru samochodu. Tam, gdzie w dokumentacji zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań "równoważnych" w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem: a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcja), e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania, Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego na etapie realizacji umowy zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów, znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie. Każdorazowo, gdy w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ wskazana jest norma, to należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania "lub równoważna". Wykonawca proponujący rozwiązania równoważne, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, że w równoważnym stopniu spełniają one wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Uwaga: Zamawiającym jest OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA NIEPOŁOMICE Gmina Niepołomice jest tylko udostępniającym dostęp on-line do ,,Platformy", na której prowadzone jest postępowanie, zamieszczone zostały dokumenty postępowania oraz możliwe będzie złożenie ofert

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
P.W. BIBMOT BIK spółka jawna Mielec 8170007382

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 P.W. BIBMOT BIK spółka jawna (Mielec) Umowa podpisana 299 700 PLN 299 700 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 28 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34144210-3 - Wozy strażackie)

Najniższa cena

169 000 PLN

Średnia cena

405 737 PLN

Najwyższa cena

1 099 620 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MOTO-TRUCK SP. Z O.O. Kielce 2 1 099 620 PLN 1 099 620 PLN
F.H.U. PROFIS Robert JANCZY Tymbark 396, 34-650 Tymbark Tymbark 396 2 415 000 PLN 415 000 PLN
Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Murowanej Nowiny 2 250 000 PLN 250 000 PLN
Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrsku Mokrsko 2 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE "BOCAR" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Korwinów 1 355 224 PLN 355 224 PLN
Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów PRZEMYSŁAW ŁADZIŃSKI Jelenia Góra 1 - -
DRAGON S.C. S. Kucharz, B. Dudek Dąbrowa Górnicza 1 448 950 PLN 448 950 PLN
DRAGON s.c. Dąbrowa Górnicza 1 - 379 000 PLN
Auto-Kris Michał Pitek Myślenice 1 - -
Auto-mar Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Warszawa 1 169 000 PLN 169 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Murzasichlu

MOTO-TRUCK SP. Z O.O. -

2026-09-01 09:05:09Z

Zakup używanego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Przybysławice

Auto-mar Sp. z o.o. Sp. Komandytowa 169 000 PLN

2026-09-01 08:07:43Z

Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu SLRR na potrzeby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy

Wikar Żytkowicz Spółka Jawna 267 650 PLN

2026-08-31 12:41:07Z

Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czułowie

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BIBMOT BIK Spółka Jawna 409 000 PLN

2026-08-27 18:50:06Z

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP Niepołomice

P.W. BIBMOT BIK spółka jawna 299 700 PLN

2026-08-20 10:21:24Z

Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Niedźwiedziu

Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów PRZEMYSŁAW ŁADZIŃSKI -

2026-08-20 07:29:57Z

Dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego z napędem 4X4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołowicach

ANWA Spółka z o.o. 360 000 PLN

2026-08-05 19:25:14Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalnego lekkiego rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP Suche.

TOYOTA & LEXUS ROMANOWSKI Sp. z o.o. 395 000 PLN

2026-08-05 08:18:52Z

DOSTAWA I ZAKUP SAMOCHODU SPECJALNEGO LEKKIEGO ROZPOZNAWCZO – RATOWNICZEGO Z UKŁADEM NAPĘDOWYM 4X4 DLA JEDNOSTKI OSP GROJEC

"DRAGON" SPÓŁKA CYWILNA, SEBASTIAN KUCHARZ, BOGUSŁAW DUDEK -

2026-08-03 09:46:49Z

Zakup używanego średniego samochodu pożarniczego dla OSP Siedlec

Auto-Kris Michał Pitek -

2026-07-22 11:30:55Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 30 000 PLN Średnia: 450 067 PLN Max: 1 250 910 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP Niepołomice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W NIEPOŁOMICACH

1.3.) Oddział zamawiającego: OSP Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357164222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 7

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 122811998

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.facebook.com/p/OSP-Niepo%C5%82omice-100066663745908/?locale=pl_PL

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Ochotnicza Straż Pozarna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP Niepołomice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d15bc3f-9373-481d-8e21-5ea29089b2b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00373017

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/df581990-644f-4a28-a66e-c142ceb89ff8

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/df581990-644f-4a28-a66e-c142ceb89ff8 (dalej jako: ”Platforma”).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Do złożenia oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy ważnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego
1. Zalecenia Zamawiającego odnośnie podpisu elektronicznego:
1) zalecenia odnośnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
a) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie .pdf zaleca się podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie PAdES;
b) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie innym niż .pdf (np.: .doc, .docx, .xlsx, .xml) zaleca się podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie XAdES;
c) do składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego zaleca się stosowanie algorytmu SHA-2 (lub wyższego).
2) zalecenia odnośnie podpisu zaufanego:
a) maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 10 MB;
b) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES;
c) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie innym niż .pdf (np.: .doc, .docx, .xlsx) zaleca się podpisywać formatem XAdES.
3) zalecenia odnośnie elektronicznego podpisu osobistego:
a) maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 10 MB;
b) do dokumentów sporządzonych i przesyłanych w formacie .pdf zaleca się stosować podpis wewnętrzny (otoczony);
c) do dokumentów sporządzonych i przesyłanych w formacie innym niż .pdf zaleca się stosować podpis zewnętrzny lub otaczający.
3. Zamawiający określa następujące wymagania sprzętowo – aplikacyjne pozwalające na korzystanie z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet;
2) posiadanie dowolnej i aktywnej skrzynki poczty elektronicznej (e-mail),
3) komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 (lub nowszym) albo Linux,
4) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa - Platforma współpracuje z najnowszymi, stabilnymi wersjami wszystkich głównych przeglądarek internetowych (Internet Explorer 10+, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera),
5) włączona obsługa JavaScript oraz Cookies.
4. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych:
1) pliki w formatach określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx;
2) w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip lub .7Z;
3) maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 150 MB, przy czym nie określa się limitu liczby plików


Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pozostałe informacje znajdują się w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez Wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pozostałe informacje znajdują się w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.OSPN.271.1.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 " Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia"

Zamawiający wymaga, aby gwarancja na dostawę stanowiącą przedmiot zamówienia wynosiła min. 24 miesiące, licząc od daty odbioru samochodu.

Tam, gdzie w dokumentacji zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań "równoważnych" w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego na etapie realizacji umowy zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów, znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
Każdorazowo, gdy w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ wskazana jest norma, to należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania "lub równoważna". Wykonawca proponujący rozwiązania równoważne, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, że w równoważnym stopniu spełniają one wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.



Uwaga:
Zamawiającym jest OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA NIEPOŁOMICE Gmina Niepołomice jest tylko udostępniającym dostęp on-line do ,,Platformy", na której prowadzone jest postępowanie, zamieszczone zostały dokumenty postępowania oraz możliwe będzie złożenie ofert

4.2.6.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Cena
okres gwarancji i rękojmi

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp w zakresie wykazu dostaw, usług lub robót budowlanych, które wykonają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ( jeśli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty i powinno ono zawierać w szczególności wskazanie:
1) postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, którego dotyczy;
2) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia;
3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, dokument ”Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału”, o którym mowa w pkt. 9.1 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Zamawiający poza możliwością zmiany na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje również możliwość dokonania zmiany postanowień umowy w następujących przypadkach:
1) zmiany obowiązujących przepisów prawnych, jeżeli w wyniku tych zmian konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego;
2) zmiany zakresu prac, które wykonawca powierzył podwykonawcom, a które określone są w złożonej ofercie;
3) wprowadzenia do realizacji części zamówienia przez podwykonawcę pomimo, że Wykonawca nie dopuścił takiej możliwości w treści oferty, za zgodą Zamawiającego i z zachowaniem zasad dotyczących podwykonawców;
4) zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, na uzasadniony wniosek Wykonawcy i pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności których wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona;
5) Wprowadzeniu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-10 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę, wraz z załącznikami, należy złożyć za pośrednictwem Platformy : https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/df581990-644f-4a28-a66e-c142ceb89ff8

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-10 08:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-08

2026-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
31.07.2026
Termin składania ofert
12.08.2026 06:00
Wartość umowy
299 700 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34144210-3 - Wozy strażackie
34144210-3 (Wozy strażackie)

Okres realizacji

do 2026-10-15