Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Jutro)

Dostawa opakowań ochronnych dla Archiwum Państwowego w Katowicach - ETAP 2

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00384916

Numer referencyjny: DAG.261.9.2026

Zamawiający

Archiwum Państwowe w Katowicach

Józefowska 104

40-145 Katowice, Śląskie

NIP: 6341022997

REGON: 000001063

Opis przedmiotu zamówienia

Pudła archiwizacyjne oraz teczki wiązane - zgodnie z Załącznikiem z OPZ - Załącznik nr 1 do SWZ

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
skrócenie terminu dostawy 40%

Część 2

Cena 60%
skrócenie terminu dostawy 40%

Część 3

Cena 60%
skrócenie terminu dostawy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30193700-5 - Pudełko do przechowywania dokumentów)

Najniższa cena

44 660 PLN

Średnia cena

134 269 PLN

Najwyższa cena

223 878 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Beskid Plus sp. j. Cieszyn 1 44 660 PLN 44 660 PLN
PHU Beskid Plus SP. J. Cieszyn 1 223 878 PLN 223 878 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 4 przetargów

Min: 44 660 PLN Średnia: 148 095 PLN Max: 223 878 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa opakowań ochronnych dla Archiwum Państwowego w Katowicach - ETAP 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Archiwum Państwowe w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001063

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Józefowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-145

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@katowice.ap.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.katowice.ap.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Archiwum Państwowe w Katowicach

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa opakowań ochronnych dla Archiwum Państwowego w Katowicach - ETAP 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0b52fa2-3bb7-4c5a-aed8-e00bbe0bd144

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00384916

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00118246/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Dostawa opakowań ochronnych dla Archiwum Państwowego w Katowicach - ETAP 2

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://katowice-ap.logintrade.net/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://katowice-ap.logintrade.net/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452 ze zm.), określa nw. wymagania dla skutecznego złożenia oferty za pośrednictwem Platformy „logintrade” oraz zasady porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcą w prowadzonym postępowaniu:
1. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez platformę przetargową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników platformy przetargowej - dostępnymi pod adresem https://katowice-ap.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html oraz zaakceptować regulamin korzystania z platformy przetargowej dostępny pod adresem:
https://katowice-ap.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html
2. Złożenie oferty poprzez platformę przetargową oznacza akceptację regulaminu, o którym mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału SWZ.
3. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z platformy przetargowej – wskazane są na stronie internetowej platformy przetargowej - pod adresem:https://katowice-ap.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html
4. Wsparcia technicznego w zakresie działania platformy przetargowej udziela jej dostawca, tj. Logintrade SA ul. Legnicka 57D, lokal B/J, 54-203 Wrocław, nr tel. 71 787 35 34, e-mail: helpdesk@logintrade.net od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godz. 8:00 – 16:00.
5. Sposoby złożenia oferty za pośrednictwem platformy przetargowej oraz potwierdzenia złożenia oferty (w zależności od wyboru opcji z logowaniem lub bez logowania), zostały opisane w instrukcjach użytkowników platformy przetargowej.
Szczegółowe informacje zawarto w Rozdziale XIII SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 10. Klauzula informacyjna RODO Zamawiającego:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
administratorem danych osobowych jest: Archiwum Państwowe w Katowicach,
ul. Józefowska 104, 40-145 Katowice. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
Kontakt z Inspektorem ochrony danych osobowych: iod@katowice.archiwa.gov.pl, tel. 32 208 78 82.
odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.);
Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia lub na okres przechowywania tych danych zgodnie z wytycznymi o dofinansowania z środków UE;
Obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; w odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
Podmiot posiada:
-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych;
-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych **;
-na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
prawo podmiotu/osoby do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna,że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;
-nie przysługuje:
w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym obowiązku informacyjnym wynikającym
z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z włączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy
w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DAG.261.9.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na kilka części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pudła archiwizacyjne oraz teczki wiązane - zgodnie z Załącznikiem z OPZ - Załącznik nr 1 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 30193700-5 - Pudełko do przechowywania dokumentów

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

44617000-8 - Pudła

44617100-9 - Pudła kartonowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie terminu dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pudła, teczki, koperty, papier zgodnie z OPZ - Załącznik nr 1 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 30193700-5 - Pudełko do przechowywania dokumentów

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

44617000-8 - Pudła

44617100-9 - Pudła kartonowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie terminu dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

pudła transportowe zgodnie z OPZ - Załącznik nr 1 do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 30193700-5 - Pudełko do przechowywania dokumentów

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

44617000-8 - Pudła

44617100-9 - Pudła kartonowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie terminu dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania;
1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej:
jedno (1) zadanie – polegające na dostawie opakowań ochronnych o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł (trzysta tysięcy 00/100 złotych).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ – Załączniku nr 1 – OPZ, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
a) Specyfikacji technicznej oferowanych produktów zgodnie z pozycjami asortymentowymi – SWZ – Załącznik nr 1 – OPZ;
b) Certyfikatów jakości do wskazanych (wybranych) pozycji SWZ – Załączniku nr 1 – OPZ.
c) Próbek do określonych części przedmiotu zamówienia w SWZ - załączniku nr 1 – OPZ;
2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć specyfikację techniczną lit. a) oraz certyfikaty lit. b) wraz z ofertą w terminie wskazanym w niniejszej SWZ;
3. Próbki winny być dostarczone fizycznie do Siedziby Zamawiającego w terminie do: 03.09.2026 r. do godziny 10:00 pod adresem: Archiwum Państwowe w Katowicach
ul. Józefowska 104, 40-145 Katowice z dopiskiem: Próbki do postępowania
nr DAG.261.9.2026.
4. Próbki winny być dostarczone do dnia składania ofert do Siedziby Zamawiającego
w pozycji rozłożonej;
5. Jeżeli Wykonawca nie złoży w wyznaczonym terminie określonym w pkt. 1 powyżej przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne – Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie;
6. Zamawiający zastrzega prawo do złożenia wyjaśnień przez Wykonawcę dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych;
7. Zamawiający zastrzega prawo, iż próbki stanowią element oferty Wykonawcy,
w przypadku niespełnienia wymagań określonych w niniejszej SWZ wraz załącznikami, oferta podlega odrzuceniu.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

a) Specyfikacji technicznej oferowanych produktów zgodnie z pozycjami asortymentowymi – SWZ – Załącznik nr 1 – OPZ;
b) Certyfikatów jakości do wskazanych (wybranych) pozycji SWZ – Załączniku nr 1 – OPZ.
c) Próbki do określonych części przedmiotu zamówienia w SWZ - załączniku nr 1 – OPZ;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Mając na uwadze postanowienia art. 455 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy. Szczegółowy zakres zmian określono we wzorze umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://katowice-ap.logintrade.net/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30193700-5 - Pudełko do przechowywania dokumentów
30193700-5 (Pudełko do przechowywania dokumentów) 44617000-8 (Pudła) 44617100-9 (Pudła kartonowe) 44617000-8 - Pudła 44617100-9 - Pudła kartonowe

Okres realizacji

15 dni