Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)

dostawa rękawic medycznych

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00403417

Numer referencyjny: ZP.261.26.2026

Zamawiający

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LUBACZOWIE

ul. Adama Mickiewicza 168

37-600 Lubaczów, Podkarpackie

NIP: 7931400573

REGON: 000306667

Opis przedmiotu zamówienia

Rękawice chirurgiczne sterylne

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
termin dostawy 40%

Część 2

Cena 60%
termin dostawy 40%

Część 3

Cena 60%
termin dostawy 40%

Część 4

Cena 60%
termin dostawy 40%

Część 5

Cena 60%
termin dostawy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne)

Najniższa cena

16 875 PLN

Średnia cena

74 176 PLN

Najwyższa cena

224 120 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ZARYS International Sp. z o.o. Zabrze 2 127 421 PLN 254 841 PLN
SKAMEX Spółka Akcyjna Łódź 2 16 875 PLN 85 590 PLN
Mercator Medical Spółka Akcyjna Kraków 1 30 229 PLN 30 229 PLN
Skamex Spółka akcyjna Łódź 1 68 936 PLN 68 936 PLN
Zarys International Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zabrze 1 - 16 875 PLN
Mercator Medical S.A. Kraków 1 - 24 235 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 164 przetargów

Min: 45 PLN Średnia: 101 996 PLN Max: 657 070 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
dostawa rękawic medycznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W LUBACZOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306667

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 168

1.5.2.) Miejscowość: Lubaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.pub@szpital.lubaczowski.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.lubaczowski.com

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

dostawa rękawic medycznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30333540-58ee-4bb8-a735-3ea36865b25c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00078892/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 rękawice medyczne

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpital-lubaczowski.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://szpital-lubaczowski.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu opisane zostały w instrukcji korzystania z
platformy na: https://szpital-lubaczowski.ezamawiajacy.pl
Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: 1. Stały
dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2. Komputer klasy PC lub MAC spełniający
wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; 2.1 Zainstalowana
dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; 2.2 Zainstalowany program Acrobat
Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 3. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o
wielkości do 2 GB w txt, rtf, pdf ,xps,odt,ods,odp ,doc ,xls ,ppt ,docx ,xlsx ,pptx ,csv ,jpg ,jpeg ,tif ,tiff ,geotiff ,png ,svg ,wav ,mp3
,avi,mpg ,mpeg ,mp4 ,m4a
,mpeg4,ogg,ogv,zip ,tar ,gz ,gzip ,7z, html ,xhtml ,css ,xml ,xsd ,gml ,rng ,xsl, xslt,
tsl,xmlsig,xades,pades,cades,asics,sig,xmlenc,dxf,ath,prd

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.261.26.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 5

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rękawice chirurgiczne sterylne

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rękawice chirurgiczne sterylne neoprenowe

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rękawice medyczne diagnostyczne lateksowe i winylowe

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rękawice medyczne diagnostyczne nitrylowe I

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 5

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rękawice medyczne diagnostyczne nitrylowe II

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Ceny jednostkowe towarów nie ulegają zmianie przez okres trwania umowy z wyjątkiem zmiany stawki podatku VAT .
3. Strony umowy zgodnie z art. 439 ustawy Pzp dopuszczają zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia (waloryzacja wynagrodzenia) na poniższych zasadach:
3.1przez „zmiany wysokości cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia” rozumie się zarówno wzrost cen lub kosztów jak i ich obniżenie, względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie;
3.2 poziom zmiany ceny materiałów lub kosztów uprawniające Strony niniejszej umowy do żądania zmiany wynagrodzenia wynosi minimum 10% względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie.
3.3 wniosek o zmianę wysokości wynagrodzenia należnego z tytułu realizacji przedmiotu umowy nie może być złożony wcześniej niż po 6 miesiącach liczonych od dnia zawarcia niniejszej umowy, a każdy kolejny nie może być złożony wcześniej niż po 6 miesiącach od daty ostatniej zmiany. 3.4 Wykonawca wnioskując o zmianę wynagrodzenia zobowiązany jest do: a) przedstawienia szczegółowego wykazu materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, których zmiana ceny uzasadnia żądanie zmiany wynagrodzenia,
b) wykazania procentowej zmiany ceny danego materiału lub kosztu poprzez porównanie ceny lub kosztu przyjętego w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie z aktualną ceną lub kosztem na dzień złożenia wniosku, na podstawie obiektywnych i weryfikowalnych dokumentów; pomocniczo Wykonawca może wskazać właściwy dla danego rodzaju kosztu wskaźnik ogłaszany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
c) wykazania okoliczności mających wpływ na cenę dostarczanych materiałów lub kosztów oraz wykazania związku zmiany ceny materiałów lub kosztów na koszt wykonania zamówienia. W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu wraz z wnioskiem szczegółowej kalkulacji potwierdzającej wpływ zmiany ceny materiałów lub kosztów na koszt Wykonania zamówienia wraz z dowodami przez które należy uznać w szczególności faktury , cenniki , katalogi itp. Przedstawiona informacja musi obejmować dane o udziale danego materiału lub kosztu w kosztach wytworzenia poszczególnych pozycji przedmiotów zamówienia objętych umową. Należy wskazać udział zarówno w cenie pierwotnej przedstawionej w ofercie jak i cenie proponowanej po zmianie.
d) wyliczenia kwoty zmiany wynagrodzenia jako iloczynu: wartości niewykonanej części danej pozycji zamówienia, udziału procentowego materiału lub kosztu objętego zmianą w cenie tej pozycji oraz procentowej zmiany ceny tego materiału lub kosztu, z zastrzeżeniem ust. 3.6. Zmiana wynagrodzenia może dotyczyć wyłącznie części zamówienia niewykonanej na dzień złożenia wniosku.
3.6 Maksymalna wysokość wszystkich zmian wynagrodzenia jaką Zamawiający dopuszcza w efekcie zastosowanych regulacji, wynosi 20% wartości umowy podstawowej.
3.8 Powyższa zmiana umowy wymaga formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności.
Szczegółowy zakres zmian umowy raz warunków ich wprowadzenia określa artykuł 3 umowy- załącznik nr 4 do swz

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-01 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy zakupowej: https://szpitallubaczowski. ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-01 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne
33141420-0 (Rękawice chirurgiczne)

Okres realizacji

12 miesiące