Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 07:00

Dostawa środków dezynfekcyjnych do Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. ZP26/A/11/2026

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00411839

Numer referencyjny: ZP26/A/11/2026

Zamawiający

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o.

Lęborska 13

77-100 Bytów, Pomorskie

NIP: 8421733833

REGON: 220799636

Opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z załącznikiem nr 1 A - Środki dezynfekcyjne

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 68 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne)

Najniższa cena

45 PLN

Średnia cena

29 836 PLN

Najwyższa cena

200 541 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BIALMED Sp. z o.o. Warszawa 6 101 787 PLN 305 362 PLN
Bialmed Sp. z o.o. Warszawa 6 6 619 PLN 251 360 PLN
BIALMED Sp. z o.o. WARSZAWA 5 18 791 PLN 93 953 PLN
Schulke Polska Sp. z o.o. WARSZAWA 4 62 515 PLN 250 060 PLN
Medilab Firma Wytwórczo-Usługowa Sp. z o.o. Białystok 4 77 785 PLN 155 569 PLN
"MEDILAB" FIRMA WYTWÓRCZO - USŁUGOWA BIAŁYSTOK 3 78 316 PLN 64 535 PLN
MEDILAB Sp z o.o. Białystok Białystok 3 30 780 PLN 61 560 PLN
Schulke Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 10 527 PLN 31 582 PLN
Medilab Sp z o.o. Białystok 3 30 072 PLN 270 647 PLN
Biachem Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ogrodniczki 3 4 766 PLN 14 299 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 252 PLN Średnia: 41 795 PLN Max: 555 074 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa środków dezynfekcyjnych do Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. ZP26/A/11/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 220799636

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lęborska 13

1.5.2.) Miejscowość: Bytów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: apteka.przetargi@bytow.biz

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-bytow.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa środków dezynfekcyjnych do Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. ZP26/A/11/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ced6cb7b-55b2-4552-aef1-b829e083f0fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411839

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365928

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365928

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 9.1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365928
9.2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między zamawiającym a wykonawcami w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
9.3. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 26.1. Zamawiający realizując obowiązki informacyjne, o których mowa w art. 13 ust. 1-3 Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.) zwane dalej rozporządzenia 2016/679, informuje, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. z siedzibą w Bytowie (77-100), ul. Lęborska 13,wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer 0000330649; inspektorem ochrony danych osobowych w Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. jest Pan Zbigniew Płotek, kontakt: zpłotek@bytow.biz, telefon 59 822 85 13
26.2. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z Ustawą.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 26.3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.
26.4. Zamawiający przetwarza dane osobowe zebrane w postępowaniu o udzielenie zamówienia w sposób gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnianiem.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP26/A/11/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z załącznikiem nr 1 A - Środki dezynfekcyjne

4.2.6.) Główny kod CPV: 33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na zasadach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Przedmiotem postępowania jest pełen zakres, zarówno gwarantowany, jak i opcjonalny.
 minimalny poziom zamówienia – wynosi 70% łącznej wartości Umowy, która zostanie zrealizowana w okresie obowiązywania Umowy;
 wartość zamówienia obejmująca opcję – wynosi 30% łącznej wartości Umowy, która może, ale nie musi zostać zrealizowana w okresie obowiązywania Umowy

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z załącznikiem nr 1 B do SWZ - Środki do dezynfekcji skóry, antyseptyki skóry i błon śluzowych

4.2.6.) Główny kod CPV: 33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji na zasadach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ. Przedmiotem postępowania jest pełen zakres, zarówno gwarantowany, jak i opcjonalny.
 minimalny poziom zamówienia – wynosi 70% łącznej wartości Umowy, która zostanie zrealizowana w okresie obowiązywania Umowy;
 wartość zamówienia obejmująca opcję – wynosi 30% łącznej wartości Umowy, która może, ale nie musi zostać zrealizowana w okresie obowiązywania Umowy

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 21.7.1. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d)art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) określonych w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

22.1.1. Kart katalogowych umożliwiających weryfikację zgodności oferowanych produktów z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do SWZ dla wszystkich części, na które ofertę składa Wykonawca. Katalogi muszą być zgodne z informacjami zawartymi w wypełnionym przez Wykonawcę formularzu asortymentowo - cenowym (kolumna nazwa/ producent).
22.1.2. Oświadczenia (którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ) potwierdzającego dopuszczenie do obrotu na rynek polski oferowanych produktów jako:
A) środek o skuteczności bójczej zgodnie z ustawą ustawie z dnia 9 października 2015 o produktach biobójczych (Dz.U..2021.24 j. t. ze zm)
B) wyrobu medycznego zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620)
C) środka dezynfekcyjnego podlegającego przepisom ustawy z dnia 25 lutego 2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1816),
D) produktu leczniczego zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026 r. poz. 612 ze zm.),
E) kosmetyku zgodnie z ustawą z dnia 4 października 2018r o produktach kosmetycznych (Dz.U.2018, poz. 2227) oraz aktów wykonawczych wydanych na ich podstawie

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

22.1.1. Kart katalogowych umożliwiających weryfikację zgodności oferowanych produktów z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do SWZ dla wszystkich części, na które ofertę składa Wykonawca. Katalogi muszą być zgodne z informacjami zawartymi w wypełnionym przez Wykonawcę formularzu asortymentowo - cenowym (kolumna nazwa/ producent).
22.1.2. Oświadczenia (którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ) potwierdzającego dopuszczenie do obrotu na rynek polski oferowanych produktów jako:
A) środek o skuteczności bójczej zgodnie z ustawą ustawie z dnia 9 października 2015 o produktach biobójczych (Dz.U..2021.24 j. t. ze zm)
B) wyrobu medycznego zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620)
C) środka dezynfekcyjnego podlegającego przepisom ustawy z dnia 25 lutego 2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1816),
D) produktu leczniczego zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne (Dz.U.2026 r. poz. 612 ze zm.),
E) kosmetyku zgodnie z ustawą z dnia 4 października 2018r o produktach kosmetycznych (Dz.U.2018, poz. 2227) oraz aktów wykonawczych wydanych na ich podstawie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

a) Formularz Ofertowy Wykonawcy – sporządzony według wzoru (załącznik nr 2) nie podlega uzupełnieniu;
b) Formularz asortymentowo-cenowy (załącznik nr 1) nie podlega uzupełnieniu;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

25.1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie.
25.1.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym wypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W takim przypadku, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo.
25.1.2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
25.1.3. W przypadku, o którym mowa w 25.1.2, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
25.1.4. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ - wzór umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: 13.1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365928

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne
33631600-8 (Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne)

Okres realizacji

12 miesiące