Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 172 845 PLN

Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00325212

Numer referencyjny: DZP.261.1.16.2026

Zamawiający

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W LEŻAJSKU

ul. Leśna 22

37-300 Leżajsk, Podkarpackie

NIP: 8161452585

REGON: 000306650

Opis przedmiotu zamówienia

Wyroby medyczne do terapii podciśnieniowej ran (NPWT)

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Część 2

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Część 3

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Część 4

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. Pabianice REGON 471042226
Aesculap Chifa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Nowy Tomyśl REGON 630002936
Bialmed Sp. z o.o. Warszawa REGON 790003564
-

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. (Pabianice) Umowa podpisana 131 393 PLN 131 393 PLN
2 Aesculap Chifa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Nowy Tomyśl) Umowa podpisana 24 527 PLN 24 527 PLN
3 Bialmed Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 16 926 PLN 16 926 PLN
4 - Unieważniono - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33140000-3 - Materiały medyczne)

Najniższa cena

351 PLN

Średnia cena

77 546 PLN

Najwyższa cena

3 259 004 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ZARYS INTERNATIONAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Zabrze 11 20 921 PLN 230 126 PLN
ZARYS INTERNATIONAL Sp. z o.o. ZABRZE 8 16 451 PLN 131 610 PLN
Beryl Med Poland Sp.z o.o. Warszawa 6 38 270 PLN 182 746 PLN
Sinmed Sp. z o. o. Przyszowice 6 19 226 PLN 69 193 PLN
Medtronic Poland Sp. z o.o. Warszawa 5 105 970 PLN 529 848 PLN
Bialmed Sp. z o.o. Warszawa 5 19 054 PLN 95 269 PLN
SKAMEX SPÓŁKA AKCYJNA Łódź 5 105 128 PLN 525 641 PLN
Sinmed Sp z o.o., Przyszowice 4 3 847 PLN 15 390 PLN
ZARYS International Sp. z o. o. Zabrze 3 52 176 PLN 156 527 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowe „MEDRES” Zbigniew Majcher Rzeszów 3 25 591 PLN 76 772 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Sukcesywna dostawa jednorazowych materiałów niesterylnych na potrzeby ZOZ Ropczyce

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE MEDRES ZBIGNIEW MAJCHER -

2026-08-31 10:29:39Z

31.2026 Sprzedaż i dostawa asortymentu niezbędnego dla potrzeb Oddziału Neurochirurgii i Ortopedii Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

Medtronic Poland Sp. z o.o. 70 891 PLN

2026-08-21 07:28:33Z

31.2026 Sprzedaż i dostawa asortymentu niezbędnego dla potrzeb Oddziału Neurochirurgii i Ortopedii Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

Stryker Polska Sp. z o.o. 19 634 PLN

2026-08-21 07:28:33Z

31.2026 Sprzedaż i dostawa asortymentu niezbędnego dla potrzeb Oddziału Neurochirurgii i Ortopedii Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

Inomed Polska Sp. z o.o. 362 870 PLN

2026-08-21 07:28:33Z

Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. 131 393 PLN

2026-08-19 08:58:26Z

Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

Aesculap Chifa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 24 527 PLN

2026-08-19 08:58:26Z

Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

Bialmed Sp. z o.o. 16 926 PLN

2026-08-19 08:58:26Z

MATERIAŁY WISKOELASTYCZNE W PAKIETACH I – II DLA ODDZIAŁU OKULISTYCZNEGO W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W DĘBICY

Rayner Sp. z o. o. 93 960 PLN

2026-08-14 09:22:09Z

MATERIAŁY WISKOELASTYCZNE W PAKIETACH I – II DLA ODDZIAŁU OKULISTYCZNEGO W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W DĘBICY

Rayner Sp. z o.o. 97 200 PLN

2026-08-14 09:22:09Z

Zakup i sukcesywne dostawy siatek do naprawy przepuklin oraz materiałów opatrunkowych.

Medtronic Poland Sp. z o.o. 34 992 PLN

2026-08-12 06:22:17Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 48 PLN Średnia: 43 589 PLN Max: 491 456 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W LEŻAJSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306650

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 22

1.5.2.) Miejscowość: Leżajsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@spzoz-lezajsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.spzoz-lezajsk.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e86475a-eddb-41bf-bcdd-fc9ca32d5931

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325212

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058206/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.18 Dostawa specjalistycznych jednorazowych wyrobów medycznych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7e86475a-eddb-41bf-bcdd-fc9ca32d5931

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia@spzoz-lezajsk.pl (nie dotyczy składania ofert).
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U.z 2022 r. poz. 1233) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
8. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym
podpisem (typ wewnętrzny).
9. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
10. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
11. Treść wszystkich dokumentów stanowiących specyfikację warunków zamówienia należy odczytywać wraz ze wszystkimi wprowadzonymi przez Zamawiającego uzupełnieniami i zmianami.
12. W przypadku wysyłania zapytań do SWZ z rozszerzeniem PDF Zamawiający prosi o dodatkowe załączenie pliku w wersji edytowalnej.
13. W korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawca posługują się numerem postępowania znak sprawy: DZP.261.1.16.2026

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w postaci katalogu

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.261.1.16.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 4

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wyroby medyczne do terapii podciśnieniowej ran (NPWT)

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dreny do pomp infuzyjnych i żywienia dojelitowego oraz pompy infuzyjne

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rurki tracheostomijne

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Jałowe zestawy do drenażu przezskórnego metodą jednostopniową

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Oświadczenie – że:
1) Wykonawca posiada i przedłoży na każde żądanie Zamawiającego ważne i aktualne dokumenty dopuszczające zaoferowane wyroby medyczne do obrotu i używania zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024 poz. 1620)
i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1860 zmieniające MDR i IVDR;

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1. Oświadczenie – że:
1) Wykonawca posiada i przedłoży na każde żądanie Zamawiającego ważne i aktualne dokumenty dopuszczające zaoferowane wyroby medyczne do obrotu i używania zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024 poz. 1620)
i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (MDR) i Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1860 zmieniające MDR i IVDR;

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty podmiotów zagranicznych:
1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w Rozdziale IX pkt. 1.2) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest
zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury - wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
2) jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 2.1), zastępuje się je w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć,
złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Przepis ust. 1 stosuje się.
3) W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwych organów kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Dopuszcza się udział w postępowaniu grup Wykonawców (konsorcjum/spółka cywilna).
2. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo z uwzględnieniem uwag wskazanych w Rozdziale XIV niniejszej SWZ.
4. Konsorcjum może przedłożyć poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy regulującej współpracę konsorcjum, z której wynika ustanowione pełnomocnictwo.
5. Spółka cywilna zamiast pełnomocnictwa może dołączyć poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy spółki cywilnej lub uchwałę, z których wynika ustanowione pełnomocnictwo.
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie wskazane w Rozdziale IX ust 1.1) niniejszej SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie musi potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców
wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
7. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, dokumenty i oświadczenia wskazane w Rozdziale IX ust. 1.2) niniejszej SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pozostałe dokumenty będą traktowane jako wspólne.
8. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców w formularzu ofertowym – załącznik nr 1 należy wskazać podmioty (Wykonawców) składających ofertę wspólną (pełne nazwy i adresy siedzib).
9. Ofertę podpisuje pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się udzielnie zamówienia.
10. Wszelka korespondencja kierowana będzie wyłącznie do podmiotu występującego jako pełnomocnik.
11. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
12. Oferta podpisana przez pełnomocnika musi być prawnie wiążąca, łącznie i z osobna dla wszystkich podmiotów składających ofertę.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający przewiduje zmianę cen jednostkowych wskutek obniżenia cen na dany produkt bez pogorszenia jego jakości i zmiany wielkości opakowania wprowadzonej przez producenta z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do ceny objętej umową.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy w wypadku zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne.
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. z 2024 r. poz. 427),jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
3. Zamawiający przewiduje, iż każda ze stron umowy może żądać zmiany (podwyższenia/obniżenia) cen jednostkowych netto w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, z tym zastrzeżeniem, że:
1) poziom zmiany cen materiałów lub kosztów będzie ustalany w odniesieniu do wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w ujęciu kwartalnym ogłaszanym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym „Monitor Polski” w terminie do 20. dnia pierwszego miesiąca każdego kwartału, za kwartał poprzedni na podstawie art. 25 ust. 11 ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach rentach z FUS, zwanym daje jako „wskaźnik GUS”,
2) strona będzie uprawniona do wystąpienia z wnioskiem o waloryzację w przypadku, gdy średnia wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszonych w komunikacie Prezesa GUS za dwa ostatnie kwartały poprzedzające wniosek o waloryzację wzrośnie/spadnie o co najmniej 3 % w stosunku do wskaźnika GUS:
a) ogłoszonego za kwartał, w którym umowa została zawarta - w przypadku pierwszej waloryzacji,
b) zastosowanego do ostatniej waloryzacji – w przypadku kolejnych waloryzacji.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w umowie odpowiednikiem w przypadku braku możliwości lub istotnych trudności w jego dostarczeniu pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego lub będą lepsze i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie udokumentować i powiadomić o tym fakcie Zamawiającego.
5. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w umowie odpowiednikiem w przypadku całkowitego wycofania lub zaprzestania jego produkcji pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie udokumentować i powiadomić o tym fakcie Zamawiającego.
6. Zamawiający dopuszcza zmianę niniejszej umowy, w przypadku zmiany numeru katalogowego produktu, zmiany nazwy produktu przy zachowaniu jego parametrów, zmiany sposobu konfekcjonowania, konieczności poprawienia pomyłek.
7. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadku zmiany nazwy Wykonawcy lub adresu siedziby Wykonawcy, zmiany nazwy Zamawiającego, jego stanu prawnego lub adresu siedziby Zamawiającego.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-14 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-12

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
06.07.2026
Termin składania ofert
15.07.2026 07:00
Wartość umowy
172 845 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33140000-3 - Materiały medyczne
33140000-3 (Materiały medyczne)

Okres realizacji

13 miesiące