Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 10:00 (4 dni)

Dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00412922

Numer referencyjny: DG.26.13.2026

Zamawiający

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Pogodna 63/1

15-365 Białystok, Podlaskie

NIP: 9660590610

REGON: 050869213

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku: 1) komputer biurowy (30szt) 2) drukarka laserowa (5szt.) 3) wyświetlacz (2szt.) 4) monitor interaktywny (1szt) 5) zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy (35 kpl) 6) dysk do macierzy (2 szt.)

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin dostawy 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30213300-8 - Komputer biurkowy)

Najniższa cena

8 241 PLN

Średnia cena

25 169 PLN

Najwyższa cena

57 425 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Centrum Informatyki "ZETO" S.A. Białystok 1 57 425 PLN 57 425 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe "PROMIT" Lucjan Tymiński Białystok 1 9 840 PLN 9 840 PLN
"Cezar" Cezary Machnio i Piotr Gębka Sp. z o.o. Radom 1 8 241 PLN 8 241 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 600 PLN Średnia: 103 889 PLN Max: 1 133 507 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050869213

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pogodna 63/1

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-365

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bialystok.praca.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bialystok.praca.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Realizacja zadań w zakresie aktywności zawodowej, wspierania zatrudnienia i rynku pracy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25d0503b-ad28-47e5-b910-e5bacc4a4b7c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412922

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047139/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25d0503b-ad28-47e5-b910-e5bacc4a4b7c

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-25d0503b-ad28-47e5-b910-e5bacc4a4b7c

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowy opis wymagań technicznych i organizacyjnych znajduje się w Dziale XIV SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna została zawarta w Dziale III SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DG.26.13.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu informatycznego na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku:
1) komputer biurowy (30szt)
2) drukarka laserowa (5szt.)
3) wyświetlacz (2szt.)
4) monitor interaktywny (1szt)
5) zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy (35 kpl)
6) dysk do macierzy (2 szt.)

4.2.6.) Główny kod CPV: 30213300-8 - Komputer biurkowy

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30232110-8 - Drukarki laserowe

30231310-3 - Wyświetlacze płaskie

30231320-6 - Monitory dotykowe

30237400-3 - Akcesoria do wprowadzania danych

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu obejmuje:
1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku Nr 5 do SWZ,
2) oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2025 r. poz. 1 714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik Nr 8 do SWZ;
3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego sprzęt, oprogramowanie lub inne rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
W celu wykazania równoważności Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe obejmujące w szczególności szczegółowy opis oferowanego rozwiązania, karty katalogowe producenta, specyfikacje techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności lub inne dokumenty potwierdzające spełnianie parametrów i funkcjonalności wymaganych przez Zamawiającego.
Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, o ile przepis ten znajduje zastosowanie.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający informuje, że wszystkie wymagane przedmiotowe środki dowodowe składane na potwierdzenie równoważności oferowanych rozwiązań podlegają uzupełnieniu. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
3. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 117 ust 4 dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika w jakim zakresie poszczególni wykonawcy zrealizują przedmiot zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej zasady współpracy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy na warunkach określonych we "Wzorze umowy" stanowiącym Załącznik Nr 6 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e -Zamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30213300-8 - Komputer biurkowy
30213300-8 (Komputer biurkowy) 30232110-8 (Drukarki laserowe) 30231310-3 (Wyświetlacze płaskie) 30231320-6 (Monitory dotykowe) 30237400-3 (Akcesoria do wprowadzania danych) 30233141-1 (Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)) 30232110-8 - Drukarki laserowe 30231310-3 - Wyświetlacze płaskie 30231320-6 - Monitory dotykowe 30237400-3 - Akcesoria do wprowadzania danych 30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

Okres realizacji

30 dni