Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Jutro)
Dostawa sprzętu komputerowego
Numer referencyjny: MPU.AO.260.71.2026
Zamawiający
MIEJSKA PRACOWNIA URBANISTYCZNA W ŁODZI
Aleja T. Kościuszki 19
90-418 Łódź, Łódzkie
NIP: 7282631926
REGON: 100254542
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30211000-1 - Komputery wysokowydajne)
Najniższa cena
41 697 PLN
Średnia cena
51 230 PLN
Najwyższa cena
60 762 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Domino Data Sp. z o.o. Rzeszów | 2 | - | - |
| Polsoft Engineering Sp. z o. o. Katowice | 2 | 51 230 PLN | 102 459 PLN |
| WSZELAKI Software Daniel Wszelaki Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa sprzętu komputerowego
2026-08-03 07:06:49Z
Dostawa sprzętu komputerowego
2026-08-03 07:06:49Z
Dostawa sprzętu komputerowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
2026-07-22 08:23:07Z
Dostawa sprzętu komputerowego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
2026-05-29 08:24:39Z
Dostawa stacji roboczych i oprogramowania AV/XDR w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
2026-03-16 09:50:14Z
Cała Polska — 45 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407725 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA PRACOWNIA URBANISTYCZNA W ŁODZI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100254542
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja T. Kościuszki 19
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-418
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.7.) Numer telefonu: +48 426287500
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mpu@mpu.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mpu.lodz.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
sporządzanie mpzp
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu komputerowego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b34a33a8-601a-4ada-ba60-2c2b6a70f82c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407725
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045320/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup sprzętu komputerowego (5 szt. zaawansowanych stacji graficznych, 10 szt. monitorów, 10 szt. laptopów)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/315486/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Instrukcja dla Wykonawców zamieszczona jest na stronie: https://uml.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&USER_MENU_HOVER=publicFilesList_publicloggedin
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Instrukcja dla Wykonawców zamieszczona jest na stronie: https://uml.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&USER_MENU_HOVER=publicFilesList_publicloggedin
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: MPU.AO.260.71.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa 3 szt. zestawów komputerowych składających się z 3 szt., stacji roboczych wysokowydajnych oraz 6 szt. monitorów.
4.2.6.) Główny kod CPV: 30211000-1 - Komputery wysokowydajne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
30231300-0 - Monitory ekranowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Dostawa
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
dokumenty potwierdzające liczbę punktów za wydajność procesora, jaką otrzymał oferowany przez Wykonawcę sprzęt w teście CPU Mark według wyników opublikowanych na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu-list/all dokumenty potwierdzające liczbę punktów za wydajność karty graficznej, jaką otrzymał oferowany przez Wykonawcę sprzęt w teście Video Mark według wyników opublikowanych na stronie: https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php
karta katalogowa oferowanego komputera
karta katalogowa oferowanego monitora
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
dokumenty potwierdzające liczbę punktów za wydajność procesora, jaką otrzymał oferowany przez Wykonawcę sprzęt w teście CPU Mark według wyników opublikowanych na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu-list/all dokumenty potwierdzające liczbę punktów za wydajność karty graficznej, jaką otrzymał oferowany przez Wykonawcę sprzęt w teście Video Mark według wyników opublikowanych na stronie: https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php
karta katalogowa oferowanego komputera
karta katalogowa oferowanego monitora
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/315486/notice/public/details
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 03.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
70 dni