Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej.

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00408129

Numer referencyjny: ZP/D/55/2026

Zamawiający

POLITECHNIKA OPOLSKA

Prószkowska 76

45-758 Opole, Opolskie

NIP: 7540008109

REGON: 000001732

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na: Część 1: Dostawa notebooków- opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Jakość-Porty i złącza 20%
Jakość-Bezpieczeństwo 20%

Część 2

Cena 60%
Termin realizacji zamówienia 40%

Część 3

Cena 60%
Termin realizacji zamówienia 40%

Część 4

Cena 60%
Termin realizacji zamówienia 40%

Część 5

Cena 60%
Jakość-Porty 20%
Jakość-Certyfikat 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30213100-6 - Komputery przenośne)

Najniższa cena

1 745 PLN

Średnia cena

40 268 PLN

Najwyższa cena

179 949 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
JuTo Krystyna Żurawska Stary Sącz 4 17 440 PLN 69 760 PLN
Zoneo Oleksiewicz Spółka Komandytowo-Akcyjna Kutno 3 14 186 PLN 42 559 PLN
Piotr Migda Warszawa 2 5 997 PLN 11 994 PLN
NextKomp Marek Budny Smolec 1 3 796 PLN 3 796 PLN
BARZYCKI INWESTYCJE Tomasz Barzycki Kuków 1 17 859 PLN 17 859 PLN
COCON Spółka Akcyjna Olesno 1 84 784 PLN 84 784 PLN
Cocon Spółka Akcyjna Olesno 1 2 337 PLN 2 337 PLN
Przedsiębiorstwo Wytwórczo – Handlowe "WIP" Małgorzata Szczepanik – Grzywocz Rybnik 1 - -
Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Kraków 1 179 949 PLN 179 949 PLN
Zakład Elektroniki "ELTROPOL" Piotr Rybajczyk Opole 1 15 500 PLN 15 500 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 550 PLN Średnia: 83 128 PLN Max: 696 205 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA OPOLSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001732

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Prószkowska 76

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-758

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.jucha@po.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://po.opole.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb18ce54-df0b-4547-a272-ee880880a6f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408129

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057886/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.31 Sprzęt komputerowy na potrzeby jednostek PO.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363680

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów
elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w
rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452).
Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym komunikacji w postępowaniu, w tym złożeniu przez Wykonawcę oferty oraz
przekazywaniu wszelkiej innej korespondencji, jest Platforma zakupowa dostępna pod adresem https://platformazakupowa.pl.
Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów
elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy zakupowej
opisane zostały w Instrukcji dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacja RODO - rozdział 2 SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacja RODO - rozdział 2 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/D/55/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 5

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na:
Część 1:
Dostawa notebooków- opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Jakość-Porty i złącza

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Jakość-Bezpieczeństwo

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na:
Część 2:
Dostawa notebooka na potrzeby Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki– opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na:
Część 3:
Dostawa monitorów – opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1c do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30231300-0 - Monitory ekranowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na:
Część 4:
Dostawa monitorów na potrzeby Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1d do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30231300-0 - Monitory ekranowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 5

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej z podziałem na:
SWZ.
Część 5:
Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1e do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30213000-5 - Komputery osobiste

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Jakość-Porty

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Jakość-Certyfikat

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) Dla wszystkich części, na które Wykonawca składa ofertę: przedmiotowy środek dowodowy w postaci specyfikacji technicznej oferowanego sprzętu, potwierdzającej spełnianie przez zaoferowany w Formularzu ofertowym sprzęt wszystkich minimalnych wymagań wymienionych w Opisach technicznych przedmiotu zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 1a dla części 1, załącznik nr 1b dla części 2, załącznik nr 1c dla części 3, załącznik nr 1d dla części 4 oraz załącznik nr 1e dla części 5 do SWZ.
2) Dla części 1 oraz części 5 na które Wykonawca składa ofertę: przedmiotowy środek dowodowy w postaci Certyfikatu ISO 9001, Certyfikatu ISO 14001 oraz Certyfikatu ISO 50001 (lub dokumenty równoważne) dla producenta komputera

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1) Dla wszystkich części, na które Wykonawca składa ofertę: specyfikacja techniczna oferowanego sprzętu, potwierdzająca
spełnianie przez zaoferowany w Formularzu ofertowym sprzęt wszystkich minimalnych wymagań wymienionych w Opisach
technicznych przedmiotu zamówienia stanowiących odpowiednio załącznik nr 1a dla części 1, załącznik nr 1b dla części 2,
załącznik nr 1c dla części 3, załącznik nr 1d dla części 4 oraz załącznik nr 1e dla części 5 do SWZ.
2) Dla części 1 oraz części 5 na które Wykonawca składa ofertę: Certyfikat ISO 9001, Certyfikat ISO 14001 oraz Certyfikat
ISO 50001 (lub dokumenty równoważne) dla producenta komputera.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy p.z.p. oraz wskazanym we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 dla części 1, 2, 3, 4 oraz 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363680

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

W związku z przyjęciem przez Sejm ustawy dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025r.
poz.514 ze zm.) Zamawiający wyklucza Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności
wskazanych w art. 7 ust. 1 ww. Ustawy
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30213100-6 - Komputery przenośne
30213100-6 (Komputery przenośne) 30236000-2 (Różny sprzęt komputerowy) 30231300-0 (Monitory ekranowe) 30213000-5 (Komputery osobiste) 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

Okres realizacji

21 dni