Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 08:00 (4 dni)

Dostawa urządzeń medycznych i medycznych pomocniczych do hospicjum

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00394103

Numer referencyjny: SPZOZ/ZP/19/2026

Zamawiający

SPZOZ

Kwiatkowskiego 2

37-450 Stalowa Wola, Podkarpackie

NIP: 8652075301

REGON: 000313472

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego oraz medycznego pomocniczego do Hospicjum, dostawa oraz montaż sprzętu wraz ze szkoleniem z jego obsługi dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, 37-450 Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
termin dostawy 40%

Dokumenty zamówienia

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne)

Najniższa cena

475 PLN

Średnia cena

81 360 PLN

Najwyższa cena

320 476 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FANTOM-FW A. Miętkiewicz sp. k. Wolin 4 3 306 PLN 13 224 PLN
Simedu Sp.z o.o. Zielona Góra 3 3 197 PLN 9 592 PLN
Informer Med Sp. z o.o. Poznań 3 89 854 PLN -
ANCO Sp. z o.o. Gdańsk 2 799 PLN 799 PLN
CIRRO Sp. z o.o. Białystok 2 182 115 PLN 364 230 PLN
VARIMED Sp. z o.o. Wrocław 2 168 209 PLN 168 209 PLN
SMS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Góra Kalwaria 2 320 476 PLN -
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ProMedical Arkadiusz Kułak Sopotnia Mała 2 13 640 PLN 27 281 PLN
MW MEDICAL SP. Z O.O. Kraków 2 147 825 PLN 147 825 PLN
Altix Sp. z o.o. Warszawa 2 8 659 PLN 17 318 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO

MW MEDICAL SP. Z O.O. -

2026-09-01 11:24:09Z

Dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS)

Intimex Sp. z o.o. Sp. k. 319 032 PLN

2026-08-25 06:18:13Z

Dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS)

PRZEDSIĘBIORSTWO ZAOPATRZENIA LECZNICTWA CEZAL LUBLIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W LUBLINIE 154 143 PLN

2026-08-25 06:18:13Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

ADO-MED Sp. z o.o. 110 000 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ProMedical Arkadiusz Kułak 16 200 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ProMedical Arkadiusz Kułak 11 081 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

Altix Sp. z o.o. 1 845 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

RescuLine Sp. z o.o. 10 368 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego oraz sprzętu wspomagającego poprawę dostępności usług publicznych w zakresie opieki zdrowotnej w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS - 1/AOS/2025”– II

Altix Sp. z o.o. 15 473 PLN

2026-08-05 08:48:51Z

ZAKUP I DOSTAWY JEDNORAZOWYCH WYROBÓW MEDYCZNYCH NA POTRZEBY KLINIKI GASTROENTEROLOGII.

Camedica Paweł Harasimiuk spółka komandytowa 67 268 PLN

2026-07-30 09:14:27Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 633 PLN Średnia: 133 864 PLN Max: 786 216 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa urządzeń medycznych i medycznych pomocniczych do hospicjum

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SPZOZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000313472

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kwiatkowskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@e-spzoz.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.e-spzoz.eu

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzeń medycznych i medycznych pomocniczych do hospicjum

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f187efb-2534-4b33-bb38-64ea2ae0b37f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394103

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007505/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa urządzeń medycznych i medycznych pomocniczych do hospicjum

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f187efb-2534-4b33-bb38-64ea2ae0b37f

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca przygotowuje tylko jedną ofertę wypełniając Formularz ofertowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ, udostępniony przez Zamawiającego na Platformie
e-Zamówienia i zamieszczony w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.
2. Wykonawca powinien pobrać „Formularz ofertowy”, zapisać go na dysku komputera użytkownika, uzupełnić danymi wymaganymi przez Zamawiającego i podpisać odpowiednim rodzajem podpisu elektronicznego.
3. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików.
4. Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”). W kolejnym polu („Załączniki
i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą.
5. UWAGA! Zamawiający nie udostępnia interaktywnego formularza ofertowego na platformie e-Zamówienia i należy zignorować komunikat pojawiający się przy składaniu oferty, iż „Postępowanie nie posiada opublikowanego formularza do tego etapu postępowania. Plik nazwa_pliku.pdf nie jest poprawnym formularzem interaktywnym wygenerowanym na Platformie".

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SPZOZ/ZP/19/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego oraz medycznego pomocniczego do Hospicjum, dostawa oraz montaż sprzętu wraz ze szkoleniem z jego obsługi dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, 37-450 Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2

4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

33123200-0 - Urządzenia do elektrokardiografii

33194110-0 - Pompy infuzyjne

33192300-5 - Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów

33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin dostawy

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

3.4. Warunek dotyczący zdolność technicznej lub zawodowej, tj.:
W okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej
2 zamówienia obejmujące dostawę sprzętu medycznego i/lub medycznego pomocniczego wraz z montażem i szkoleniem z jego obsługi o wartości co najmniej 200 000,00 zł każda.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie przez Wykonawcę wadium
w wysokości 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych) do dnia 3 września 2026 roku do godziny 9:00 w formach określonych w art. 97 ust. 7 Ustawy Pzp, tj.:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
2. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
76 1240 2799 1111 0000 3845 6398 z dopiskiem: Dostawa urządzeń medycznych i medycznych pomocniczych do Hospicjum.
3. Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć wraz z ofertą w oryginale w postaci elektronicznej. Gwarancja/poręczenie musi być podpisana przez przedstawiciela Gwaranta jeżeli wymagają tego przepisy. Wadium w formie poręczenia lub gwarancji musi obejmować cały okres związania ofertą, a beneficjentem takich dokumentów musi być Zamawiający.
4. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie
Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu na jego pierwsze żądanie, pełnej kwoty wadium we wszystkich okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
5. Dowód wniesienia wadium winien być załączony do oferty.
6. Zamawiający dokonuje zwrotu wniesionego prze z wykonawców wadium w trybach i na
zasadach określonych w art. 98 ustawy Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w oparciu o art. 455 ustawy PZP.
Zamawiający, poza sytuacjami przewidzianymi w art. 455 ustawy PZP, dopuszcza zmiany postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następującym zakresie:
1)
zmiany zaoferowanego sprzętu i/lub wyposażenia pod warunkiem zaistnienia przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy, których nie mógł przewidzieć oraz pod łącznie spełnionymi następującymi warunkami:
a)
zmiany na model o parametrach i długości gwarancji nie gorszych niż zaoferowane pierwotnie;
b)
niezmienności wynagrodzenia umownego;
c)
przedstawienia przez Wykonawcę dokumentu niezależnego podmiotu lub producenta sprzętu lub autoryzowanego dystrybutora sprzętu potwierdzającego, że:
- wszystkie parametry nowego sprzętu i/lub wyposażenia są nie gorsze niż parametry sprzętu i/lub wyposażenia oferowanego pierwotnie w ofercie Wykonawcy;
- Wykonawca nie był w stanie przewidzieć przyczyn powodujących zmianę oferowanego sprzętu i/lub wyposażenia wraz z opisaniem tych przyczyn.
2)
zmiany części składowych zaoferowanego sprzętu i/lub wyposażenia pod warunkiem zaistnienia obiektywnych przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy oraz pod następującymi warunkami:
a)
zmiany na części składowe o parametrach nie gorszych niż zaoferowane pierwotnie;
b)
pod warunkiem niezmienności wynagrodzenia umownego;
c)
zmiany części składowej nie doprowadzą do spadku wydajności całego zestawu w porównaniu do części oferowanych pierwotnie.
2.
Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zastosowania formy pisemnego aneksu.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: www.ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33100000-1 - Urządzenia medyczne
33100000-1 (Urządzenia medyczne) 33112200-0 (Aparaty ultrasonograficzne) 33123200-0 (Urządzenia do elektrokardiografii) 33194110-0 (Pompy infuzyjne) 33192300-5 (Meble medyczne z wyjątkiem łóżek i stołów) 33190000-8 (Różne urządzenia i produkty medyczne) 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne 33123200-0 - Urządzenia do elektrokardiografii 33194110-0 - Pompy infuzyjne 33192300-5 - Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne

Okres realizacji

56 dni