Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 08:30 (3 dni)

Dostawa wyposażenia wraz z montażem w ramach aranżacji Strefy Widza w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00390507

Numer referencyjny: 4/2026

Zamawiający

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka

ul. Solec 24

00-403 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5260250015

REGON: 000646736

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wyposażenia wraz z montażem w ramach aranżacji Strefy Widza w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie przy ulicy Solec 24, tj. w przestrzeni na parterze budynku „C” w siedzibie Zamawiającego, niezbędnego do poprawy funkcjonalności oraz wyglądu przestrzeni ogólnej dla zwiedzających Muzeum. W skład zamówienia wchodzą dostawa i montaż aranżacji oraz wyposażenia: strefy wypoczynku, punktu informacyjno-biletowego, punktu przeznaczonego na materiały dla osób z niepełnosprawnościami, częściowo kawiarni. Zamówienie obejmuje: rozwiązania architektoniczno-wnętrzarskie, materiałowe, meblowe, informacyjne, oświetleniowe, multimedialne i scenograficzne. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ. Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte w Wzorze umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin gwarancji 40%

Dokumenty zamówienia

Wizualizacja

MAiP Wizualizacje Strefa Widza.pdf

Projekt aranżacji 5

MAIP.DET.M.1+.pdf

Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ)

SWZ - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).pdf

Projekt aranżacji 2

MAIP.DET.M.6+.pdf

Załącznik nr 1 do SWZ

Załącznik nr 1 do SWZ - Oświadczenie Wykonawcy - nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).docx

Projekt aranżacji 1

MAIP.DET.M.2+.pdf

Załącznik nr 2 do SWZ

Załącznik nr 2 do SWZ - Oświadczenie o aktualności - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).docx

Załącznik nr 3 do SWZ

Załącznik nr 3 do SWZ - Zobowiązanie podmiotu trzeciego - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).docx

Załącznik nr 4 do SWZ

Załącznik nr 4 do SWZ - OPZ - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).pdf

Projekt aranżacji 6

MAIP.DET.M.4+.pdf

Projekt aranżacji 4

MAIP.DET.M.5+.pdf

Projekt aranżacji 3

MAIP.DET.LB.1+.pdf

Załącznik nr 5 do SWZ

Załącznik nr 5 do SWZ - Wzór umowy - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).pdf

Załącznik nr 6 do SWZ

Załącznik nr 6 do SWZ - Wykaz dostaw - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).docx

Załącznik nr 7 do SWZ

Załącznik nr 7 do SWZ - Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).docx

Zestawienie wyposażenia

Zestawienie_wyposazenia MAIP.pdf

Informacja o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia

Informacja o kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia - Aranżacja Strefy Widza (d) - MAiP (4.2026).pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli (cała Polska)

Najniższa cena

24 969 PLN

Średnia cena

136 016 PLN

Najwyższa cena

303 129 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TRIBO Sp. z o.o. Nowa Wieś Wielka 1 303 129 PLN 303 129 PLN
Biuro Inżynieryjne DOT Tomasz Dubiecki Mrowino 1 24 969 PLN 24 969 PLN
Biuro Inżynieryjne DOT Tomasz Dubiecki; Mrowino 1 79 950 PLN 79 950 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa wyposażenia wraz z montażem w ramach aranżacji Strefy Widza w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000646736

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Solec 24

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-403

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeumazji.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumazji.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wyposażenia wraz z montażem w ramach aranżacji Strefy Widza w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41db1abe-f53d-431c-b7c0-41679b9694d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390507

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027510/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Aranżacja Strefy Widza – dostawa i montaż wyposażenia

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-41db1abe-f53d-431c-b7c0-41679b9694d9

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e -Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Preferowanym i zalecanym przez Zamawiającego kanałem do komunikacji jest Platforma e-Zamówienia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@muzeumazji.pl (nie dotyczy składania ofert). Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegóły w Rozdziale XIII i XIV SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Informacja o sposobie komunikacji w postępowaniu opisana została w dokumencie „Komunikacja w postępowaniu”, dostępnym pod adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacja-w-postepowaniu-5.1.pdf Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny.
Szczegóły w Rozdziale XIII i XIV SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Wypełniając obowiązek informacyjny określony w art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) – zwanego dalej Rozporządzeniem lub RODO, informujemy:
1. Administratorem danych osobowych podanych przez Wykonawców jest:
Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka
ul. Solec 24
00-403 Warszawa
e-mail: sekretariat@muzeumazji.pl
tel. 22 629 92 68
2. Dane kontaktowe do inspektora ochrony danych: iod@muzeumazji.pl.
3. Administrator danych przetwarza dane osobowe w celu prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień klasycznych oraz organizowania konkursów, których wartość jest równa lub przekracza kwotę 170 000 złotych, przez zamawiających publicznych na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.).
4. Odbiorcami danych osobowych mogą być osoby i podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 i 74 prawa zamówień publicznych, a także podmioty które w ramach zawartych z Administratorem umów świadczą usługi z zakresu doradztwa, obsługi prawnej, działalności pocztowej, wsparcia/obsługi IT, brakowania dokumentacji itp.
5. Dane osobowe przetwarzane przez Administratora w celu określonym w pkt 3 będą przechowywane przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania, z zastrzeżeniem, że jeżeli okres realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego będzie przekraczał 4 lata - dokumentacja postępowania będzie przechowywana przez cały okres obowiązywania tej umowy.
6. Osobom, których dane dotyczą przysługuje:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do swoich danych osobowych*
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych**
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych ***
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych przez Administratora.
7. Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym.
8. Dane osobowe pozyskane w ramach prowadzonych postępowań o udzielenie zamówień publicznych nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym profilowane o czym mowa w art. 22 RODO.
Informacje dodatkowe:
Udostępnienie protokołu wraz z załącznikami na podstawie art. 18 i 74 Pzp ma zastosowanie do wszystkich danych zebranych w toku postępowania, za wyjątkiem:
1) danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (szczególnej kategorii);
2) informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1233 z późn. zm.);
3) obowiązku zachowania poufnego charakteru informacji przekazanych Wykonawcy w toku prowadzonego postępowania, które Zamawiający określił w dokumentach postępowania lub ogłoszeniu o zamówieniu.
Zamawiający udostępnia dane, o których mowa w art. 10 RODO (dot. wyroków skazujących i naruszeń prawa) w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w rozdziale IX ustawy PZP, do upływu terminu na ich wniesienie.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): * W przypadku realizacji prawa dostępu do danych Zamawiający ma prawo żądać od osoby występującej z żądaniem podania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania.
** Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.
*** zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania. Od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.
Informacja o ograniczonym sposobie realizacji praw określonych w art. 16 i 18 RODO jest podawana w ogłoszeniu o zamówieniu, w dokumentach zamówienia lub w inny sposób dostępny dla osoby, której dane osobowe dotyczą.
Wykonawca, w ciągu 30 dni od przekazania danych np. pracowników zobowiązany jest do przekazania im poniższej klauzuli informacyjnej:
Klauzula Informacyjna w przypadku zbierania danych niebezpośrednio od osoby, której dane dotyczą.
Zgodnie z art. 14 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”), przyjmuję do wiadomości, że:
administratorem danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka, ul. Solec 24 00-403 Warszawa e-mail: sekretariat@muzeumazji.pl, tel. 22 629 92 68
1) z inspektorem ochrony danych można się skontaktować poprzez iod@muzeumazji.pl
2) dane osobowe są przetwarzane w celu oceny wykonawcy oraz zawarcia i realizacji umowy na przedmiotowe zamówienie§.
3) dane osobowe zostały pozyskane od firmy, w której Pan/Pani pracuje, na etapie udziału w postepowaniu.
4) dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO oraz art. 19 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.).
5) Kategorie przetwarzanych danych osobowych to:
a) Imię i nazwisko;
b) Adres;
c) Funkcja/Stanowisko;
d) Nr telefonu, adres e-mail;
6) dane osobowe będą przetwarzane w czasie trwania postępowania i w okresie realizacji umowy oraz w celach archiwalnych przez okres zgodny z instrukcją kancelaryjną i Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt;
7) odbiorcą danych osobowych będą organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów prawa, a także podmioty świadczące usługi niezbędne do realizacji przez MAIP zadań. Dane te mogą być także przekazywane partnerom IT, podmiotom realizującym wsparcie techniczne lub organizacyjne;
8) Mam świadomość, że posiadam prawo dostępu do treści swoich danych, sprostowania swoich danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych;
9) Mam świadomość, że posiadam prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;
10) moje dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
11) moje dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 4/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wyposażenia wraz z montażem w ramach aranżacji Strefy Widza w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie przy ulicy Solec 24, tj. w przestrzeni na parterze budynku „C” w siedzibie Zamawiającego, niezbędnego do poprawy funkcjonalności oraz wyglądu przestrzeni ogólnej dla zwiedzających Muzeum.
W skład zamówienia wchodzą dostawa i montaż aranżacji oraz wyposażenia: strefy wypoczynku, punktu informacyjno-biletowego, punktu przeznaczonego na materiały dla osób z niepełnosprawnościami, częściowo kawiarni.
Zamówienie obejmuje: rozwiązania architektoniczno-wnętrzarskie, materiałowe, meblowe, informacyjne, oświetleniowe, multimedialne i scenograficzne.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ.
Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte w Wzorze umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

39156000-0 - Meble recepcyjne

39151300-8 - Meble modułowe

39516100-3 - Meble tapicerowane

39151000-5 - Meble różne

30195000-2 - Tablice

39112000-0 - Krzesła

39113200-9 - Taborety

39121200-8 - Stoły

44212320-8 - Konstrukcje różne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

32321200-1 - Urządzenia audiowizualne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca, zobowiązany jest do wykazania, że posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności, związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia, na kwotę nie niższą niż 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion zł 00/100).
Spełnienie warunku opisanego powyżej będzie oceniane na podstawie Oświadczenia Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ) oraz uzupełnionych na wezwanie dokumentów potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat (liczone wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert) lub jeżeli okres wykonywania działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał (zakończył; rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej) co najmniej dwa zamówienia, polegające na dostawach z montażem wyposażenia do muzeów i galerii sztuki, o wartości z nich co najmniej 500 000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy zł 00/100).
Spełnienie warunku opisanego powyżej będzie oceniane na podstawie Oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ oraz uzupełnionego na wezwanie Wykazu dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których te dostawy z montażem zostały wykonane (Załącznikiem nr 6 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy z montażem zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy z montażem zostały zrealizowane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
Uwaga! Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostawy z montażem wykonanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz, o którym mowa powyżej, dotyczy dostawy z montażem, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – Załącznik nr 2 do SWZ;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o których mowa w pkt 2), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia;
2) Wykaz dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których te dostawy z montażem zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy z montażem zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy z montażem zostały zrealizowane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – Załącznik nr 6 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym we Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-24 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy na Platformie e-Zamówienia. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-24 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-22

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514), tj.:
a) których wymieniono w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisano na listę osób i podmiotów objętych sankcjami;
b) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 644 z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę osób i podmiotów objętych sankcjami;
c) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 522 z późn. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę osób i podmiotów objętych sankcjami.

WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW DO SWZ
Załącznik nr 1. Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
Załącznik nr 2. Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp;
Załącznik nr 3. Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia;
Załącznik nr 4. Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ);
Załącznik nr 5. Wzór umowy;
Załącznik nr 6. Wykaz dostaw;
Załącznik nr 7. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 08:30
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
45421153-1 (Instalowanie zabudowanych mebli) 39156000-0 (Meble recepcyjne) 39151300-8 (Meble modułowe) 39516100-3 (Meble tapicerowane) 39151000-5 (Meble różne) 30195000-2 (Tablice) 39112000-0 (Krzesła) 39113200-9 (Taborety) 39121200-8 (Stoły) 44212320-8 (Konstrukcje różne) 31520000-7 (Lampy i oprawy oświetleniowe) 32321200-1 (Urządzenia audiowizualne) 39156000-0 - Meble recepcyjne 39151300-8 - Meble modułowe 39516100-3 - Meble tapicerowane 39151000-5 - Meble różne 30195000-2 - Tablice 39112000-0 - Krzesła 39113200-9 - Taborety 39121200-8 - Stoły 44212320-8 - Konstrukcje różne 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe 32321200-1 - Urządzenia audiowizualne

Okres realizacji

60 dni