Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 09:00 (4 dni)
Dostawa zestawu stanowiska pomiarowego typu Probe Station
Numer referencyjny: ZP-310/08/2026
Zamawiający
INSTYTUT WYSOKICH CIŚNIEŃ POLSKIEJ AKADEMII NAUK
ul. Sokołowska 29/37
01-142 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5272445658
REGON: 015825134
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
ZP-310_Zalacznik_nr_3_Projektowana_umowa The proposed agreement
ZP-310_Zalacznik_nr_3_Projektowana_umowa The proposed agreement.docx
SWZ_PL_ZP-310_PL-EN Probe station
SWZ_PL_ZP-310_PL-EN Probe station.pdf
Zalacznik nr 1 do SWZ PL Oferta Tender
Zalacznik nr 1 do SWZ PL Oferta Tender.docx
Zalacznik nr 4 do SWZ PL Wykonawcy wspolnie... The Contractors together
Zalacznik nr 4 do SWZ PL Wykonawcy wspolnie... The Contractors together.docx
Zalacznik nr 2 do SWZ PL Oswiadczenie... Statement...
Zalacznik nr 2 do SWZ PL Oswiadczenie... Statement....docx
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38341300-0 - Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)
Najniższa cena
53 317 PLN
Średnia cena
53 317 PLN
Najwyższa cena
53 317 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Devmatech Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| COMEF sp. z.o.o. Katowice | 1 | - | - |
| Witko Sp. z o.o. Łódź | 1 | - | - |
| Tespol Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 53 317 PLN | 53 317 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa zasilacza, termostatów oraz kamery typu CMOS dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
2026-05-05 08:38:49Z
Dostawa zasilacza, termostatów oraz kamery typu CMOS dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
2026-05-05 08:38:49Z
Dostawa zasilacza, termostatów oraz kamery typu CMOS dla Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
2026-05-05 08:38:49Z
dostawa - Potencjostatu/galwanostatu wyposażonego w moduł impedancyjny oraz wzmacniacz prądu 50 A - 1 szt.
2026-03-18 12:04:59Z
Cała Polska — 7 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417599 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa zestawu stanowiska pomiarowego typu Probe Station
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT WYSOKICH CIŚNIEŃ POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015825134
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Sokołowska 29/37
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-142
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@unipress.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: unipress.waw.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badania naukowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa zestawu stanowiska pomiarowego typu Probe Station
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e07f8b8-d926-473e-ab1d-1217089cf271
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417599
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011959/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.8 Dostawa zestawu stanowiska pomiarowego typu Probe Station
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e07f8b8-d926-473e-ab1d-1217089cf2713.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która
jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl .
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Dodatkowe Informacje znajdują się w rozdziale 11 SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
angielski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE
L 119, s. 1) – dalej RODO, obowiązującym od 25 maja 2018 r., informuję, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest INSTYTUT WYSOKICH CIŚNIEŃ POLSKIEJ AKADEMII NAUK z siedzibą w
Warszawie (01-142), ul. Sokołowska 29/37 (dalej zwany: IWC PAN).
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem adresu email: rodo@unipress.waw.pl
3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą̨ w celu:
3.1. przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
3.2. wyłonienia wykonawcy oraz udzielenia zamówienia publicznego poprzez zawarcie Umowy;
3.3. przechowywania dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wypadek kontroli prowadzonej przez
uprawnione organy i podmioty;
3.4. przekazania dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do archiwum, a następnie jej zbrakowania
(trwałego usunięcia i zniszczenia); w zakresie: dane zwykłe – imię, nazwisko, zajmowane stanowisko, miejsce pracy oraz posiadane
kwalifikacje zawodowe wymagane do spełnienia warunków udziału w postępowaniu/realizacji Umowy, a także w przypadku złożenia
pełnomocnictwa, oświadczeń i innych dokumentów - dane osobowe w nim zawarte;
Dodatkowe informacje znajdują się w rozdziale 20 SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-310/08/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu stanowiska pomiarowego typu Probe Station przeznaczonego do wykonywania precyzyjnych pomiarów elektrycznych, optoelektronicznych oraz światłowodowych elementów półprzewodnikowych, w tym struktur epitaksjalnych, przyrządów elektronicznych, fotonicznych i optoelektronicznych. Stanowisko musi umożliwiać wykonywanie pomiarów z dostępem do obu stron badanej próbki (double-side probing). Dodatkowe informacje znajdują się w pkt 3 SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 38341300-0 - Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 16.1. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami, z przypisaniem im odpowiednio wag:
16.1.1. Kryterium Cena oferty (KC): waga kryterium 100%. Przez cenę oferty rozumie się cenę brutto — w przypadku Wykonawcy zobowiązanego do rozliczenia podatku od towarów i usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, albo cenę netto powiększoną o należny podatek od towarów i usług zgodnie z pkt 15.5 SWZ — w przypadku Wykonawcy, którego wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
7.5. Przedmiotowe środki dowodowe7.5.1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych:
7.5.1.1. specyfikacji technicznych lub innych dokumentów producenta, potwierdzających zgodność oferowanego produktu z wymaganiami określonymi w SWZ. Ze złożonych przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych musi w sposób niebudzący żadnej wątpliwości Zamawiającego wynikać, iż oferowane urządzenie/produkt spełnia parametry techniczne wskazane opisie przedmiotu zamówienia w punkcie 3 SWZ.
7.5.2. Specyfikacja techniczna musi zawierać w szczególności:
a. producenta urządzenia/produktu,
b. model urządzenia/produktu,
c. parametry techniczne urządzenia/produktu,
7.5.3. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznacznie wskazujące na produkt, którego dotyczy.
7.5.4. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane urządzenie spełnia określone przez Zamawiającego wymagania.
7.5.5. Zamawiający informuje, że nie wezwie Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego, złożonego na potwierdzenie zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
7.5.6. Zamawiający akceptuje przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku angielskim bez tłumaczenia na język polski.
7.5.7. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
7.5.8. Jeżeli przedmiotowe środki dowodowe nie zostaną złożone wraz z ofertą albo będą niekompletne, Zamawiający
przewiduje
możliwość ich złożenia lub uzupełnienia na podstawie art. 107 ust. 2 Pzp
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
specyfikacji technicznych lub innych dokumentów producenta, potwierdzających zgodność oferowanego produktu z wymaganiami określonymi w SWZ. Ze złożonych przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych musi w sposób niebudzący żadnej wątpliwości Zamawiającego wynikać, iż oferowane urządzenie/produkt spełnia parametry techniczne wskazane opisie przedmiotu zamówienia w punkcie 3 SWZ5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy w przypadku okoliczności o których mowa w art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13.kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących
ochronie bezpieczeństwa narodowego
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiająpełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie
Pozostałe informacje znajdują się rozdziale 10 SWZ
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Tak
7.2.) Informacje na temat zaliczek:
15.6. Płatność na konto Wykonawcy nastąpi w następujący sposób:15.6.1. w jednej transzy:
15.6.1.1. 100% wartości umowy, po dostawie przedmiotu umowy oraz po dokonaniu odbioru technicznego, płatne przelewem bankowym w terminie 30 dni na podstawie oryginału prawidłowo wystawionej faktury;
Lub
15.6.2. w dwóch transzach:
15.6.2.1. 50% wartości umowy jako zaliczka. Zaliczka zostanie udzielana w terminie 30 dni w oparciu o fakturę VAT oraz po przedłożeniu oryginalnego dokumentu zabezpieczenia zaliczki (gwarancji bankowej) przez Wykonawcę na kwotę zaliczki
15.6.2.2. 50% wartości umowy po dostawie przedmiotu umowy, płatne przelewem bankowym w terminie 30 dni na podstawie oryginału prawidłowo wystawionej faktury,
15.7. Dodatkowe informacje na temat płatności znajdują się w załączniku nr 3 do SWZ.
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zmiany Umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnej za zgodą Stron, pod rygorem nieważności.2. Istotna zmiana zawartej Umowy wymaga przeprowadzenia nowego postępowania.
3. Zamawiający przewiduje dokonanie następujących zmian Umowy:
1) zmiana terminu wykonania Umowy - jest możliwa w przypadku wystąpienia Siły Wyższej uniemożliwiającej wykonanie Przedmiotu Umowy zgodnie z jej warunkami.
2) zmiana stawki VAT wraz z wiążącą się z nią zmianą Wynagrodzenia - zmiana wynagrodzenia brutto w przypadku zmiany podatku VAT, o wysokość podatku zmienionego w wyniku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W przypadku ww. zmiany wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów.
3) zmiany w zakresie terminów płatności - wynikające z wszelkich zmian wprowadzonych do Umowy, o ile nie spowodują konieczności zapłaty odsetek lub wynagrodzenia w większej kwocie.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (zgodnie z art. 455 ust 1 pkt 1) ustawy Pzp) w następującym zakresie:
1) Terminu wykonania zamówienia (wydłużenie może nastąpić o czas niezbędny do wykonania Przedmiotu Umowy w sposób należyty – nie dłużej niż o czas ich występowania) oraz Wynagrodzenia (o udokumentowaną przez Wykonawcę kwotę wzrostu kosztów realizacji Przedmiotu Umowy) w przypadku:
a. zmiany przepisów prawa mającej wpływ na zakres i sposób realizacji przedmiotu umowy;
b. gdy dochowanie terminu umownego jest niemożliwe z powodu wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, w tym działania/ zaniechania osób trzecich (także organów władzy publicznej) lub wystąpienia Siły Wyższej;
c. zmiany sposobu realizacji Przedmiotu Umowy w szczególności:
i. pojawienia się na rynku nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych pozwalających na skrócenie czasu realizacji zamówienia, kosztów eksploatacji Przedmiotu Umowy, lub uzyskanie korzystniejszych parametrów technicznych;
ii. zaniechania lub wycofania z produkcji określonych materiałów lub elementów wskazanych w ofercie lub w dokumentacji technicznej;
iii. wprowadzeniem nowej wersji oprogramowania przez producenta oprogramowania wykorzystywanego przez Wykonawcę do wykonania Przedmiotu Umowy;
iv. zmiany obowiązujących norm.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy przy pomocy „Załącznik nr 1 do SWZ Oferta Wykonawcy” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 09:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.14
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
84 dni