Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 231 024 PLN

Dostawy środków czystości

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00317984

Numer referencyjny: ZP14.TP.2026

Zamawiający

"UZDROWISKO RABKA" SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Orkana 49

34-700 Rabka-Zdrój, Małopolskie

NIP: 7350008661

REGON: 491971074

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
termin płatności 20%
termin realozacji składanych zamówień 15%
minimalna wartość dostwy jednorazowej 5%

Część 2

Cena 60%
termin płatności 20%
termin realozacji składanych zamówień 15%
minimalna wartość dostwy jednorazowej 5%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PGD POLSKA sp. z o.o ul.Sycowska 40, 60-003 Poznań 7792272047
F.H. PRIMA, ul.Półłanki 31G, 30-740 Kraków 6793313552

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PGD POLSKA sp. z o.o (ul.Sycowska 40, 60-003 Poznań) Umowa podpisana 131 293 PLN 131 293 PLN
2 F.H. PRIMA, (ul.Półłanki 31G, 30-740 Kraków) Umowa podpisana 99 731 PLN 99 731 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39830000-9 - Środki czyszczące)

Najniższa cena

3 559 PLN

Średnia cena

121 504 PLN

Najwyższa cena

539 439 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Firma Handlowa PRIMA Sp. z o.o. Kraków 6 63 172 PLN 369 032 PLN
Olga Perlińska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą „OLGA PERLIŃSKA "Przedsiębiorstwo Wielobranżowe C.E.G." Warszawa 2 33 571 PLN 67 161 PLN
HENRY KRUSE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kobierzyce 2 117 036 PLN 234 071 PLN
Joanna Hadasik porowadząca działalność gospodarczą pod firmą „HELPLAST BIS JOANNA HADASIK” Orzesze 1 165 398 PLN 165 398 PLN
PURE s.c. Grzegorz Adamczyk, Tomasz Mroczek Kraków 1 539 439 PLN 443 438 PLN
TABOX Sp. z o.o. Kraków 1 23 712 PLN 23 712 PLN
F.H. PRIMA, ul.Półłanki 31G, 30-740 Kraków 1 99 731 PLN 99 731 PLN
Pers Sp. z o.o. Nowy Sącz 1 384 955 PLN 384 955 PLN
AGAPIT Sp. z o.o. sp. j. Olsztyn 1 41 371 PLN 41 371 PLN
AGAPIT Sp. z o.o. sp. j., Olsztyn 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawy środków czystości

PGD POLSKA sp. z o.o 131 293 PLN

2026-09-01 12:09:58Z

Dostawy środków czystości

F.H. PRIMA, 99 731 PLN

2026-09-01 12:09:58Z

„Dostawa środków czystości - część 6 - mydło w płynie i pianie”

TABOX Sp. z o.o. 23 712 PLN

2026-08-19 07:50:57Z

„Dostawa środków czystości - część 1 - koncentraty czyszczące i myjące wraz z dozownikiem”

AGAPIT Sp. z o.o. sp. j., -

2026-07-13 09:01:02Z

Sukcesywna dostawa środków dezynfekcyjnych i czyszczących oraz worków dla potrzeb SPZOZ Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju przez okres 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Pers Sp. z o.o. 384 955 PLN

2026-07-09 10:48:27Z

„Dostawa środków czystości: część 2 – środki czyszczące”

PGD POLSKA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 87 953 PLN

2026-07-09 05:51:11Z

Wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy środków czystości dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum)

Barbara Szczepaniec PW Perspektywa 259 198 PLN

2026-06-29 07:59:18Z

Sukcesywna dostawa profesjonalnych środków czystości dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum)

Barbara Szczepaniec PW Perspektywa -

2026-06-09 12:52:48Z

Sukcesywna dostawa środków czystości, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia

HENRY KRUSE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 211 468 PLN

2026-06-01 10:52:37Z

Sukcesywna dostawa środków czystości, odpowiednio od jednej do dwóch części zamówienia

HENRY KRUSE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 22 604 PLN

2026-06-01 10:52:37Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 92 PLN Średnia: 72 241 PLN Max: 663 702 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawy środków czystości

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "UZDROWISKO RABKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491971074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Orkana 49

1.5.2.) Miejscowość: Rabka-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-700

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uzdrowisko-rabka.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Spółka Akcyjna z udziałem Skarbu Państwa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawy środków czystości

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22db66a2-75fb-4ba8-8fc3-02ce5c932911

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317984

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033063/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Dostawy środków czystości

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 3 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-22db66a2-75fb-4ba8-8fc3-02ce5c932911

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wykonawca musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy, w tym minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa „Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia”, dostępnypod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/ oraz informacje zamieszczone na stronie Platformy w zakładce „Centrum
Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji dot. postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie
ani logowania

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dok.elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie)
musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozp. Prezesa RM z 30.12. 2020 r. w spr. sposobu sporządzania i przekazywania
informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Dokumenty elektroniczne wymienione w SWZ, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia sporządza się w formatach danych określonych rozp.RM z12.04.2012 r.w spr.Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.Wymagane w
SWZ informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w §2 ust. 1 rozp. przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a)w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (i przekazuje się jako załącznik) lub b)jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości
przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami
(nie dot. składania ofert):
a)Komunikacja w postępowaniu (z wyłączeniem składania ofert), odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej.
b)Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i wniosków
służących do zadawania pytań o wyjaśnienie treści SWZ. „Formularze do komunikacji” umożliwiają, również dołączenie załącznika do przesłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
c)W przypadku załączników, które zgodnie z PZP lub rozp. Prezesa RM z 30.12.2020 r. r. w spr. sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zam. publ.lub konkursie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/ Wykonawców wspólnie ubiegających się /podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od typu podpisu dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Możliwość korzystania w post. z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie oraz zalogowania się
na Platformie. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów
zamówienia (w szczególności SWZ) wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie. Wszystkie wysłane i
odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu do Platformy w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB. We wszelkiej korespondencji zawiązanej z postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania wskazanym w SWZ. Jeżeli przekazywane dokumenty zawierają tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę
przedsiębiorstwa

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), dalej „RODO”,
informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uzdrowisko Rabka S.A., ul. Orkana 49, 34-700 Rabka-Zdrój, telefon:18 267
60 20 56, e-mail: sekretariat@uzdrowisko-rabka.pl.
2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email
iod@uzdrowiskorabka. pl lub telefonicznie pod numerem 18 267 60 20 56 . Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować
we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem
danych;
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z ustawą z dnia 11 września 2019 r. –
Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320).z pozn.zm), dalej jako „PZP”, w celu realizacji procesu wyboru wykonawcy
na podstawie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie realizacji postanowień umownych
związanych z wykonywanym zamówieniem;
4. Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców danych osobowych, na podstawie
przepisów prawa oraz zawartych umów powierzenia przetwarzania danych, jeżeli wymagane byłoby to w celu realizacji postanowień
umownych,
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy;
6. podanie danych osobowych jest konieczne w celu realizacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji
postanowień umownych. Niepodanie danych będzie skutkowało brakiem możliwości rozpatrzenia oferty złożonej w postępowaniu
oraz zawarcia umowy.
7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO;
8. posiada Pani/Pan prawo do:
a) dostępu do danych osobowych, które Pani/Pana dotyczą (art. 15 RODO), przy czym administrator może żądać od osoby, której
dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub
daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
b) sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych (art. 16 RODO) przy czym skorzystanie z niniejszego uprawnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym PZP;
c) ograniczenia przetwarzania danych osobowych (art. 18 RODO) przy czym wystąpienie z żądaniem, nie ogranicza przetwarzania
danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
d) wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa (art. 77 RODO), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Osobie, której dane osobowe zostały pozyskane przez Zamawiającego w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie przysługuje:
- prawo do usunięcia danych osobowych, o czym przesadza art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO,
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO, określone w art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec
przetwarzania danych osobowych, a to z uwagi na fakt, że podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c
RODO. Dane osobowe mogą być przekazywane do organów publicznych i urzędów państwowych lub innych podmiotów
upoważnionych na podstawie przepisów prawa lub wykonujących zadania realizowane w interesie publicznym lub w ramach
sprawowania władzy publicznej, w szczególności do podmiotów prowadzących działalność kontrolną wobec Zamawiającego. Dane
osobowe są przekazywane do podmiotów przetwarzających dane w imieniu administratora danych osobowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP14.TP.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.3.) Opis potrzeb Zamawiającego

proszek do prania (do bieli i koloru) np. Bryza:- 608 kg, płyn do czyszczenia np.Cleanux: 3 L , plyn czyszcząco-dezynfekujący do mycia toalet np. Domestos: 300 L , plyn do podłóg np.Flor:2272 L…….
Szczegóły zamówienia w zał. nr 3.1. do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 39830000-9 - Środki czyszczące

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-25 do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin płatności

4.3.6.) Waga: 20,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realozacji składanych zamówień

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: minimalna wartość dostwy jednorazowej

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.3.) Opis potrzeb Zamawiającego

Papier toaletowy np. jumbo big roll 1 warstwowy-6000 szt, Papier toaletowy np. MAXI-PAPJumbo-4270 szt. Papier toaletowy np. MAXI-PAP „Szafirek” 2 warstwowy-20160 szt, Ręcznik papierowy np.FOXY min 90 listków, 2-warstwowy, biały, celuloza 100% - szt 4110...
Szczegóły zamówienia w zał. nr 3.2. do SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 33761000-2 - Papier toaletowy

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33760000-5 - Papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki do rąk i serwety

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-07-25 do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin płatności

4.3.6.) Waga: 20,00

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realozacji składanych zamówień

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: minimalna wartość dostwy jednorazowej

4.3.6.) Waga: 5

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 9

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1.Wysokość zmiany wynagrodzenia może być ustalana na podstawie kwartalnego wskaźnika zmiany cen
towarów i usług konsumpcyjnych, publikowanego w formie Komunikatu Prezesa Głównego Urzędu
Statystycznego,(stara wersja) zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu :
https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-iobwieszczenia zakładki : opracowania sygnalne - komunikaty i obwieszczenia - wskaźniki cen - wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych kwartał do poprzedniego kwartału (dotyczy opublikowanego wskaźnika za ostatni kwartał w odniesieniu do kwartału poprzedniego, lub w odniesieniu do kwartalnego wskaźnika z dnia zawarcia umowy) w przypadku, gdy wskaźnik ten wzrośnie / zmaleje o minimum 5% .
Waloryzacja ceny może nastąpić najwcześniej po upływie 4 miesięcy od podpisania umowy.
2.Waloryzacja cen uzależniona będzie od złożenia wniosku, w którym Wykonawca / Zamawiający wykaże spełnienie przesłanek do podniesienia / obniżenia ostatnio obowiązującej ceny.
3.Wartość pozostałej do wykonania części umowy automatycznie wzrośnie / lub zostanie obniżona proporcjonalnie do
dokonanej zmiany cen jednostkowych, które to ceny wzrosną / zostaną obniżone o wskaźnik cen towarów i usług
konsumpcyjnych o którym mowa powyżej.
4. Łączna maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania
postanowień o zasadach wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia, nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia
ustalonego w dacie zawarcia umowy.
5. Zmiana wynagrodzenia wprowadzona będzie aneksem do umowy.
6.Wartość pozostałej do wykonania części umowy wzrośnie/lub zostanie obniżona proporcjonalnie do dokonanej
zmiany cen jednostkowych, które to ceny wzrosną / zostaną obniżone o wskaźnik cen towarów i usług
konsumpcyjnych o którym mowa powyżej.
7. Zmiana wysokości wynagrodzenia może być dokonana z 10 dniowym wyprzedzeniem w formie pisemne.
Zmiany wartości zawartej umowy, możliwe będą również w przypadku zaistnienia okoliczności o których mowa
w art. 455 ustawy Pzp

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 08:05

8.8.) Krótki opis minimalnych wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia, niepodlegających negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie oferty:

Oferowane środki czystości winny być dopuszczone do obrotu i stosowania na terenie Polski, oraz dopuszczone do stosowania w szpitalach i podmiotach leczniczych.
2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 3 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.07.2026
Termin składania ofert
10.07.2026 06:00
Wartość umowy
231 024 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 39830000-9 - Środki czyszczące
39830000-9 (Środki czyszczące) 39800000-0 (Środki czyszczące i polerujące) 33761000-2 (Papier toaletowy) 33760000-5 (Papier toaletowy chusteczki higieniczne ręczniki do rąk i serwety) 39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

Okres realizacji

25.07.2026 - 31.05.2027