Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Jutro)

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (...) Część 4 - przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00396561

Numer referencyjny: ZP.271.22.2026

Zamawiający

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

Płocka 39

09-100 Płońsk, Mazowieckie

NIP: 5671783718

REGON: 130377847

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie i/lub rozbudowie dwóch budynków Szkoły Podstawowej Nr 4 w Płońsku, w celu dostosowania ich do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, w szczególności przepisów w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach: 1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. 2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej. Etap I – ZAPROJEKTUJ W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć: 1) sporządzenie koncepcji, 2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych, 3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, 4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, 5) zapewnienie nadzoru autorskiego, 6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia, 7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. ETAP II – WYBUDUJ W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do: 1) realizacji robót budowlanych zgodnie z: a) zatwierdzoną dokumentacją projektową, b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę, c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej, dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej. 3.2. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zakresu prac projektowych, zawarte są w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz w załącznikach nr 10, 11, 12, 13, 14 do SWZ. 3.3. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, mają one wyłącznie charakter przykładowy, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Należy przyjąć, iż stanowią one tylko wskazania i mają na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa wyżej Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne i wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia parametry istotne z punktu widzenia oceny równoważności. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, potwierdzających parametry tych materiałów. Zamawiający za produkt równoważny uważa produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, ale posiada nie gorsze lub lepsze do tego produktu cechy i parametry.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji jakości 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 155 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków)

Najniższa cena

43 PLN

Średnia cena

2 720 666 PLN

Najwyższa cena

22 509 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TMB Maat Sp. z o.o./TMB Maat Sp. z o.o. Warszawa 3 - -
Zakład Remontowo Budowlany KAM-BUD Kamionowski Sp. J. Ostrołęka 3 - -
RENOWACJA ROBERT WICIK Mazowszany 3 1 112 314 PLN 1 112 314 PLN
Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Marzęcki, Dominik Marzęcki S.C. Wychódźc 65 2 478 470 PLN 478 470 PLN
Usługi Montażowe Klimatyzacja Paweł Błędowski Pruszków 2 495 690 PLN 495 690 PLN
Instal-Kompleks Łukasz Adamczyk Gózd 2 439 589 PLN 439 589 PLN
Horton Sp. z o.o. Dziekanów Polski 2 503 751 PLN 503 751 PLN
MDM Klima Sp. z o.o. Warszawa 2 - -
BIOŚ Sp. z o.o. Płock 2 1 297 500 PLN 2 595 000 PLN
WIG-DAR Dariusz Kozłowski Kałęczyn 2 471 853 PLN 943 706 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa żłobka w mieście Sierpc w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029

Ombud sp. zo.o. -

2026-08-28 09:51:49Z

Rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Płońsku

Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. 7 390 000 PLN

2026-08-26 10:51:03Z

Remont pustostanu nr 7 w budynku mieszkalnym przy ul. I Poprzecznej 18H w Warszawie

INSTALBOX Maciej Boksa 69 097 PLN

2026-08-26 07:57:51Z

Modernizacja SSP w składnicy w Ełku

TOMTECH MURAWSKI TOMASZ 1 349 732 PLN

2026-08-26 07:21:44Z

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

BIOŚ Sp. z o.o. 1 397 000 PLN

2026-08-25 09:50:00Z

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

BIOŚ Sp. z o.o. 1 198 000 PLN

2026-08-25 09:50:00Z

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe OK-BUD Piotr Morawski 2 160 000 PLN

2026-08-25 09:50:00Z

Budowa budynku biurowego z zapleczem warsztatowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – Etap I stan surowy otwarty.

Wyszomirski Lech Zakład Robót Budowlanych 1 743 020 PLN

2026-08-25 07:20:22Z

Poprawa efektywności energetycznej i budowa OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy

CYBER-TECH Piotr Nałęcz, Paweł Nałęcz, Andrzej Nałęcz Spółka cywilna -

2026-08-24 13:14:02Z

WYKONANIE PRAC MALARSKICH W BUDYNKACH UKSW PRZY ul. WÓYCICKIEGO 1/3

PHU MAGNUM Agnieszka Ciupa 331 788 PLN

2026-08-21 07:37:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 43 PLN Średnia: 2 103 433 PLN Max: 15 696 538 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (...) Część 4 - przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (...) Część 4 - przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-490b3c90-d283-45ca-a18d-f6d5b9d97b90

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396561

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036230/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Nazwa projektu: Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku. Nazwa programu: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający będzie się komunikował z
Wykonawcami za pośrednictwem platformy zakupowej znajdującej się pod adresem: https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login
Zamawiający zgodnie z § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452), określa dopuszczalny format podpisu
elektronicznego, jako:
- dokumenty w formacie „pdf"-zaleca się podpisywać formatem PAdES,
- dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku
z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie zakupowej tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów
operacyjnych -MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet
Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie pdf.
Dopuszczalne formaty przesyłanych danych: pliki o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx,
pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar,gz, gzip, 7z, html, xhtml,
css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc, rar;
Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez wykonawcę na platformie zakupowej i zapisany,
widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8.
Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert;
Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna Urzędu Miejskiego w Płońsku o przetwarzaniu danych dla
uczestników postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, Wykonawców oraz innych osób, których dane osobowe pozyskano w związku z ubieganiem się o udzielenie zamówienia bądź w związku z realizacją zamówienia przez Wykonawcę zawarta jest w pkt 26 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie i/lub rozbudowie dwóch budynków Szkoły Podstawowej Nr 4 w Płońsku, w celu dostosowania ich do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych, w szczególności przepisów w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach:
1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Etap I – ZAPROJEKTUJ
W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć:
1) sporządzenie koncepcji,
2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych,
3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego,
6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia,
7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
ETAP II – WYBUDUJ
W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych zgodnie z:
a) zatwierdzoną dokumentacją projektową,
b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę,
c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej, dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej.
3.2. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zakresu prac projektowych, zawarte są w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz w załącznikach nr 10, 11, 12, 13, 14 do SWZ.
3.3. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty czy pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, mają one wyłącznie charakter przykładowy, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Należy przyjąć, iż stanowią one tylko wskazania i mają na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa wyżej Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne i wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia parametry istotne z punktu widzenia oceny równoważności. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, potwierdzających parametry tych materiałów. Zamawiający za produkt równoważny uważa produkt, który nie jest identyczny, tożsamy z produktem wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia, ale posiada nie gorsze lub lepsze do tego produktu cechy i parametry.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-10-29

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
w zakresie doświadczenia:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej prawidłowo wykonał i ukończył co najmniej jedno zamówienie polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie budynku, o wartości zamówienia nie mniejszej niż 750 000,00 zł brutto.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Numeracja przeniesiona z SWZ
11. Podstawy wykluczenia Wykonawców
11.1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa:
1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 110 ust.2;
2) w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego .
11.2. Wykluczenie Wykonawcy następuje na odpowiedni okres wskazany w art. 111 ustawy Pzp.
11.3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki:
1) naprawił lub zobowiązał się do naprawiania szkody wyrządzonej przestępstwem,
wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne;
2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub
swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania lub Zamawiającym;
3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania
dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności:
a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe
postępowanie Wykonawcy,
b) zreorganizował personel,
c) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli,
d) utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów,
wewnętrznych regulacji lub standardów,
e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za
nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów.
11.4. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w pkt
11.3.SWZ, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w pkt 11.3. SWZ, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę.
11.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Numeracja przeniesiona z SWZ:
17. 7. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (zgodny ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do SWZ)
b) dowody określające, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
17.8. Jeżeli złożone przez Wykonawcę oświadczenie, o którym mowa w pkt 17.5 lub podmiotowe środki dowodowe budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do podmiotu, który jest w posiadaniu informacji lub dokumentów istotnych w tym zakresie dla oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub braku podstaw wykluczenia, o przedstawienie takich informacji lub dokumentów.
17.9. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki (poprzez podanie numeru referencyjnego postępowania lub nazwy postępowania) oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Numeracja przeniesiona z SWZ:
16.1.3. Zasady udziału w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) W przypadku warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej;
- w zakresie doświadczenia - W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dotyczący doświadczenia zostanie uznany za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wykaże samodzielne spełnienie warunku i wykona roboty budowlane, do realizacji których wymagane jest to doświadczenie.
- Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi wykazać,
iż brak jest podstaw do jego wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa
w art. 108 ust.1 ustawy Pzp i art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
4) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych
lub doświadczenia (warunek zdolności technicznej lub zawodowej) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
5) W przypadku, o którym mowa w pkt 4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 6 do SWZ.
6) Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zostanie wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
7) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym
jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Z wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie podpisana umowa zgodnie z wzorem załączonym do SWZ
(załącznik nr 8 do SWZ). Zmiany zawarte są w paragrafie 16 projektu umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Zgodnie z art. 63 ust. 2 Pzp ofertę wraz z dokumentami, o których mowa w punkcie nr 9.1. SWZ należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym na adres https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Termin wykonania zamówienia.
Etap zaprojektuj: do 11.12.2026 r.
Etap wybuduj: do 29.10.2027 r.
2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne) 71300000-1 (Usługi inżynieryjne) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Okres realizacji

do 2027-10-29