Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 194 340 PLN
Kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Adaptacja budynku przy ul. 1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej"
Numer referencyjny: BPI.271.4.2026
Zamawiający
GMINA ŻYCHLIN
Barlickiego 15
99-320 Żychlin, Łódzkie
NIP: 7752406961
REGON: 611015514
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Dokumenty zamówienia - SWZ i załączniki od Nr 1 do Nr 7
Dokumenty_zamowienia_SWZ_zal_1_7.zip
2026-07-01 Informacja o zmianie treści SWZ
Informacja o zmianie treści SWZ.pdf
Informacja z otwarcia ofert
Informacja_z_otwarcia_ofert.pdf
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej.doc
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Dyrekcja Inwestycji w Kutnie Sp. z o.o. | Kutno | NIP : 775-23-71-323 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Dyrekcja Inwestycji w Kutnie Sp. z o.o. (Kutno) | Umowa podpisana | 194 340 PLN | 194 340 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Łódzkie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego)
Najniższa cena
55 104 PLN
Średnia cena
150 918 PLN
Najwyższa cena
292 802 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MBI spółka z o.o. Włocławek | 2 | 55 104 PLN | 55 104 PLN |
| Ekoinwestycje Sp. z o.o. Białystok | 1 | 105 042 PLN | 105 042 PLN |
| ARCHIVISION SP. Z O.O. wARSZAWA | 1 | 292 802 PLN | 292 802 PLN |
| PERSEM Sp. z o.o. Bytom | 1 | 135 300 PLN | 135 300 PLN |
| BPI Bartłomiej Jagodziński Piotrków Trybunalski | 1 | - | - |
| DROMEL Grzegorz Dziubak Tomaszów Mazowiecki | 1 | - | - |
| CONSIL Mateusz Chmielewski Nowy Glinnik 5 | 1 | - | 79 950 PLN |
| CONSIL Mateusz Chmielewski Nowy Glinnik 5 | 1 | 153 750 PLN | 153 750 PLN |
| Consil Mateusz Chmielewski Nowy Glinnik 5 | 1 | 159 900 PLN | 159 900 PLN |
| MBI Sp. z o.o. Włocławek | 1 | 86 100 PLN | 86 100 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Pełnienie nadzoru inwestorskiego wielobranżowego nad budową żłobka miejskiego w Łowiczu
2026-08-27 13:10:46Z
Usługa nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi przy realizacji zadania Wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj zadania pn. Modernizacja pomieszczeń Pracowni Implantacji Stymulatorów Serca w O
2026-08-24 11:44:13Z
Nadzór inwestorski nad inwestycją pn.:„Budowa niskoemisyjnego systemu mobilności w Gminie Aleksandrów Łódzki – budowa dróg dla pieszych i rowerów II etap (od Zgniłego Błota do Słowaka)”
2026-08-18 11:02:32Z
Kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Adaptacja budynku przy ul. 1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej"
2026-08-13 07:01:00Z
Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. „Rozbudowa DP 4302E na odcinku od węzła „Wólka Jagielczyńska” DK S8 do miejscowości Krzemienica”
2026-07-27 10:37:37Z
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zadania: Termomodernizacja Pawilonu C i D oraz rozbudowa, przebudowa Pawilonu C i D
2026-07-21 06:48:23Z
Wykonanie nadzoru inwestorskiego w ramach inwestycji pn. Przebudowa drogi w miejscowości Skrzynki, Przesiadłów, Ojrzanów i Tobiasze.
2026-06-30 13:48:57Z
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Odnawialne źródła energii w gminie Gorzkowice - edycja II”
2026-05-08 11:01:26Z
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach przedsięwzięcia pn. Budowa budynku użyteczności publ. przeznaczonego na cele ochrony przeciwpożarowej i bezp. publ. wraz z niezbędną infrastrukturą tech.
2026-05-08 10:41:18Z
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa DP4339E wraz z rozbiórką i budową mostu – ul. Legionów w Tomaszowie Mazowieckim”
2026-04-17 08:35:28Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307085 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Adaptacja budynku przy ul. 1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻYCHLIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Barlickiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Żychlin
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-320
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 24 351 20 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminazychlin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminazychlin.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Adaptacja budynku przy ul. 1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7487d772-1566-4e87-93d4-683abab7d725
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307085
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00067030/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Adaptacja budynku przy ulicy 1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Zadanie inwestycyjne jest współfinasowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie Dla Łódzkiego 2021-2027 (umowa o dofinasowanie projektu Nr FELD.05.02-IZ.00-0003/25-00 z dnia 16.10.2025 roku).
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7487d772-1566-4e87-93d4-683abab7d7253.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3) Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Krzysztof Anyszka, e-mail: przetargi@gminazychlin.pl
4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.ploraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
7) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu +48 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
8) W uzasadnionych sytuacjach (przypadkach) uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres E-mail: przetargi@gminazychlin.pl z zastrzeżeniem, iż powyższa sytuacja nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95146/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO", informuję, że:
1. Informacje dotyczące administratora danych
Administratorem Pana/Pani danych osobowych przetwarzanych w związku z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w Urzędzie Gminy Żychlin jest Burmistrz Gminy Żychlin/Gmina Żychlin z siedzibą w: 99-320 Żychlin, ul. Barlickiego 15, tel. 24 351-20-32, e-mail: sekretariat@gminazychlin.pl
2. Inspektor ochrony danych
Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Z Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Gminy w Żychlinie można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: iod.@gminazychlin.pl lub listownie na powyżej wskazany adres z dopiskiem „Inspektor ochrony danych".
3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zadań związanych z wypełnieniem obowiązku prawnego ciążącego na administratorze w związku z realizowaniem zadań przez Urząd Gminy w Żychlinie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO, w tym przypadku Pana/ Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa, a także podmioty, z którymi Administrator zawarł stosowne umowy powierzenia (np. w zakresie obsługi IT, usługi kurierskie).
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów oraz przechowywane przez okres 5 lat, w celu realizacji obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.
6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych, prawo do przenoszenia swoich danych.
7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do PUODO, gdy uzna, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy Rozporządzenia.
8. Podanie Panią/Pana danych osobowych w zakresie wymaganym obowiązującym przepisami prawa jest obligatoryjne. W pozostałych przypadkach podawanie danych osobowych ma charakter dobrowolny i wymaga wyrażenia zgody.
9. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
10. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do Państw trzecich.
11. Obowiązek podania danych
Podanie danych osobowych w związku z udziałem w postępowaniu o zamówienie publiczne nie jest obowiązkowe, ale może być warunkiem niezbędnym do wzięcia w nim udziału. Wynika to z faktu, iż w zależności od przedmiotu zamówienia, zamawiający może żądać ich podania na podstawie przepisów ustawy Pzp oraz wydanych do niej przepisów wykonawczych, a w szczególności na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 23.11. Nie przysługuje Panu/ Pani:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pana/ Pani danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BPI.271.4.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Zakres zadania obejmuje:
Kompleksowy nadzór inwestorski nad realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Adaptacja budynku przy ul.1-go Maja 25 w Żychlinie na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej”
Szczegółowy opis przedmiotu zadania inwestycyjnego objętego nadzorem wynika z Programu Funkcjonalno - użytkowego – stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ, uzupełnienia Programu Funkcjonalno-użytkowego - stanowiącego Załącznik Nr 1A do SWZ, odpowiedzi Zamawiającego na zadane pytania przez wykonawców stanowiącego - Załącznik Nr 7 do SWZ oraz warunków określonych w wzorze (projekcie) umowy stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
Pełnienie nadzoru inwestorskiego obejmuje nadzór nad projektem i dokumentacją oraz nadzór nad robotami budowlanymi w zakresie następujących branż:
- konstrukcyjno-budowlanej;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2028-04-28
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Liczba punktów przyznanych każdej z ocenianych ofert obliczona zostanie według poniższego wzoru:
LP = LC + LPb
gdzie:
LP – łączna liczba punktów przyznanych ofercie
LC – liczba punktów przyznanych ofercie w oparciu o kryterium Cena
LPb – liczba punktów przyznanych ofercie w oparciu o kryterium Częstotliwość pobytów Inspektora Nadzoru na budowie
Oferty podlegać będą ocenie w oparciu o niżej podane zasady przyznawania punktów. Oferta może uzyskać maksymalnie 100 pkt, z tym, że:
w kryterium Cena – maksymalnie 60 pkt,
w kryterium Częstotliwość pobytów Inspektora Nadzoru na budowie – maksymalnie 40 pkt
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Częstotliwość pobytów Inspektora Nadzoru na budowie
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
9.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają na poziomie poniżej opisanym warunki udziału w postępowaniu dotyczące:9.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie.
9.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej;
Zamawiający odstępuje od precyzowania warunku w przedmiotowym zakresie.
9.1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, że posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 4.000.000,00 złotych.
9.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, że:
1) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał co najmniej 3 usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego przy realizacji obiektu polegającego na budowie, przebudowie, modernizacji, adaptacji budynku użyteczności publicznej o wartości nie mniejszej niż 5.000.000,00 zł każdy ;
2) Dysponują lub będą dysponować następującym odpowiednim zespołem osób, który skierują do realizacji zamówienia:
- Inspektora nadzoru robót konstrukcyjno-budowlanych – co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania budową/robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz posiada uprawnienia konserwatorskie, która brała udział w realizacji co najmniej 1 obiektu budowlanego w zakresie i o wartości j/w.
- Inspektora nadzoru robót sanitarnych - co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania budową/robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
- Inspektora nadzoru robót elektrycznych - co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania budową/robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 roku, poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 4A do SWZ),
b) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: c) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (sporządzonego zgodnie z załącznikiem nr 4B do SWZ).
d) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług nadzoru inwestorskiego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzonego zgodnie z załącznikiem nr 4C do SWZ).
e) dokument/y potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (polisa ubezpieczeniowa OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
11.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. (Zamawiający udostępnia przykładowy wzór pełnomocnictwa w Załączniku Nr 6 do SWZ). W przypadku wspólników spółki cywilnej nie jest wymagane składanie ww. pełnomocnictwa, gdy z załączonych do oferty dokumentów wynika umocowanie wspólnika podpisującego ofertę do reprezentowania spółki cywilnej.11.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt 10.1.1. SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
11.3. Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
11.4. Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
21.3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ tj.:§ 14
Zmiany umowy
1. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 454 i 455 ustawy – Prawo zamówień publicznych, strony dopuszczają możliwość wprowadzania zmiany umowy, które mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności:
1) zmiany Podwykonawcy, wprowadzenie Podwykonawcy w zakresie nie przewidzianym w treści oferty złożonej przez Wykonawcę lub rezygnacji z Podwykonawcy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia;
2. zmiana osoby/osób wskazanej w § 9 ust. 4 umowy na następujących warunkach:
1) zmiana taka w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego.
2) Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji takiej zmiany i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanej osoby będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia wymaganego postanowieniami Specyfikacji warunków zamówienia, dla funkcji którą ma pełnić,
3) wraz z propozycją zamiany, osoby wskazanej w § 9 ust. 4 umowy Wykonawca zobowiązany jest złożyć zaktualizowany Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego (w zakresie proponowanej zmiany) w celu wykazania, iż kwalifikacje doświadczenie wskazanej osoby będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia wymaganego postanowieniami Specyfikacji warunków zamówienia, dla funkcji którą ma pełnić. Wykonawca musi przedłożyć Zamawiającemu propozycję zmiany nie później niż 7 dni przed planowanym skierowaniem nowej osoby do wykonywania nadzoru inwestorskiego,
4) jakakolwiek przerwa w realizacji Przedmiotu Umowy wynikająca z braku Inspektora nadzoru będzie traktowana jako przerwa wynikła z przyczyn zależnych od Wykonawcy. Skierowanie, bez akceptacji Zamawiającego, do pełnienia funkcji Inspektora nadzoru innej osoby niż wskazana przez Wykonawcy, w toku postępowania o udzielenie zamówienia stanowi podstawę odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z winy Wykonawcy.
3. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: 16.1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się także Wykonawców w stosunku, do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:a) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 roku, poz. 514) zwanej dalej „ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z agresją na Ukrainę”,
b) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 roku, dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie; (dalej: zwanego „Rozporządzeniem 833/2014”).
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.06.2026
- Termin składania ofert
- 03.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 194 340 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2028-04-28