Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 62 160 PLN

Kształcenie praktyczne u pracodawców w Andaluzji dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00155112

Zamawiający

Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku

ks. Jerzego Popiełuszki 14

09-100 Płońsk, Mazowieckie

NIP: 5671163329

REGON: 000861707

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące zorganizowanie kształcenia praktycznego u pracodawców w Hiszpanii wraz zapewnieniem usług z tym związanych dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku ul. ks. Jerzego Popiełuszki 14, 09-100 Płońsk.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 10 do SWZ udostępniający wykluczenie z postępowania.docx

Załącznik nr 10 do SWZ udostępniający wykluczenie z postępowania.docx

Załącznik nr 9 do SWZ udostępniający spełnianie warunków postępowania.docx

Załącznik nr 9 do SWZ udostępniający spełnianie warunków postępowania.docx

Załącznik nr 4 do SWZ wykluczenie z postępowania.docx

Załącznik nr 4 do SWZ wykluczenie z postępowania.docx

załącznik nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia.pdf

załącznik nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia.pdf

Załącznik nr 12 do SWZ wykluczenie z postępowania agresja na Ukrainę.docx

Załącznik nr 12 do SWZ wykluczenie z postępowania agresja na Ukrainę.docx

Załącznik nr 8 do SWZ wspólne ubieganie się o zamówienie.docx

Załącznik nr 8 do SWZ wspólne ubieganie się o zamówienie.docx

Załącznik nr 11 do SWZ Podmiotowe Środki Dowodowe - Oświadczenia.docx

Załącznik nr 11 do SWZ Podmiotowe Środki Dowodowe - Oświadczenia.docx

Załącznik nr 3 do SWZ spełnianie warunków postępowania.docx

Załącznik nr 3 do SWZ spełnianie warunków postępowania.docx

SWZ

SWZ.pdf

załącznik nr 2 projektowane postanowienia umowy.docx

załącznik nr 2 projektowane postanowienia umowy.docx

Załącznik nr 13 do SWZ udostępniający wykluczenie z postępowania agresja na Ukrainę.docx

Załącznik nr 13 do SWZ udostępniający wykluczenie z postępowania agresja na Ukrainę.docx

załącznik nr 6 Formularz Ofertowy.docx

załącznik nr 6 Formularz Ofertowy.docx

Załącznik nr 7 klauzula informacyjna RODO.docx

Załącznik nr 7 klauzula informacyjna RODO.docx

Załącznik nr 5 do SWZ przynależność do grupy kapitałowej.docx

Załącznik nr 5 do SWZ przynależność do grupy kapitałowej.docx

Informacja z otwarcia ofert

Informacja z otwarcia ofert.pdf

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Practivista S.L. Madryt B88590898

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Practivista S.L. (Madryt) Umowa podpisana 62 160 PLN 62 160 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80212000-3 - Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej)

Najniższa cena

62 160 PLN

Średnia cena

62 160 PLN

Najwyższa cena

62 160 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Practivista S.L. Madryt 1 62 160 PLN 62 160 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 3 przetargów

Min: 48 117 PLN Średnia: 59 298 PLN Max: 67 616 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kształcenie praktyczne u pracodawców w Andaluzji dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000861707

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ks. Jerzego Popiełuszki 14

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 236623377

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsnr2.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zsnr2pl.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kształcenie praktyczne u pracodawców w Andaluzji dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-040addbe-29a1-4ccd-8a21-d061df727644

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00155112

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

F.E.R.S

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-040addbe-29a1-4ccd-8a21-d061df727644

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: SWZ - rozdział XVII i XVIII

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): SWZ - załącznik nr VII

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): SWZ - załącznik nr VII

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi obejmujące zorganizowanie kształcenia praktycznego u pracodawców w Hiszpanii wraz zapewnieniem usług z tym związanych dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku ul. ks. Jerzego Popiełuszki 14, 09-100 Płońsk.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80212000-3 - Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-05-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zgodnie z Rozdziałem II pkt. 2.4 SWZ:
Zamawiający przewiduje udzielenie tych zamówień, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy, polegających na realizacji usług kształcenia praktycznego i usług z tym związanych w Hiszpanii. Zamówienia, o których mowa powyżej, jeżeli zostaną udzielone, będą dotyczyć w szczególności świadczonych usług opisanych w SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres usług może różnić się od zadań opisanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia.
Udzielenie zamówienia podobnego, uzależnione jest od oceny przebiegu dotychczasowej współpracy z Wykonawcą dokonanej przez zamawiającego oraz od przyznania zamawiającemu środków unijnych, przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części zamówienia. W przypadku nieudzielenia zamówienia podobnego Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem zamawiającego.
Całkowita wartość zamówienia podobnego nie przekroczy 125% wartości zamówienia podstawowego. Zmawiający udzieli zamówienia po negocjacjach z Wykonawcą, któremu zostanie udzielone zamówienie podstawowe.
Dla zamówień podobnych odpowiednie zastosowanie znajdują postanowienia Umowy,
w szczególności postanowienia określające warunki i sposób zapłaty wynagrodzenia. Cena, sposób i termin realizacji, a także postanowienia odnośnie kar umownych i inne istotne elementy umowy będą przedmiotem negocjacji z Wykonawcą, któremu zamówienie podobne może być udzielone.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Rozdział XII SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Rodział IV SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Rozdział V SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Rozdział V SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Rozdział VI SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Rozdział IV SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Tak

7.2.) Informacje na temat zaliczek:

Wynagrodzenie Wykonawcy będzie wypłacane w transzach:
1) 30% wynagrodzenia Wykonawcy przed przyjazdem grupy.
2) 40% wynagrodzenia Wykonawcy do końca drugiego tygodnia stażu,
3) 30% wynagrodzenia Wykonawcy przed powrotem grupy stażystów do Polski ze stażu

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian umowy (również w stosunku do treści oferty) w następujących przypadkach:
1. zmianę osób, którymi Wykonawca posłuży się do realizacji usług (przedstawiciel Wykonawcy i opiekunowie stażu) pod warunkiem, zaoferowania osób spełniających wymagania SWZ i Załącznika nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia wraz z uzasadnieniem zmiany (np.: choroba pracownika) i uzyskania na tą zmianę zgody Zamawiającego,
2. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), terminu realizacji i wynagrodzenia, jednak nie powodujących zwiększenia wartości Umowy - w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem postanowień innych umów mających bezpośredni związek z niniejszą umową, w tym umów zawartych pomiędzy Zamawiającym a instytucjami nadzorującymi lub następstwem, w przypadku, gdy zmiany te nie były znane w dniu zawarcia umowy,
3. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy – zmiany terminu wyjazdu w przypadku: problemów związanych z rekrutacją uczestników wyjazdu, dostępnością lotów lub zmian terminów lotów przez przewoźnika lotniczego,
4. w zakresie przedmiotu niniejszej Umowy (w tym sposobu realizacji), przy niezmiennym poziomie wynagrodzenia, jeśli dzięki zmianom nastąpi poprawa wydajności, jakości prac związanych z przedmiotem niniejszej Umowy;
5. Strony dopuszczają zmiany wynagrodzenia w Umowie w zakresie i na warunkach określonych w Ustawie, w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-23 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-23 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-04-20

2026-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.03.2026
Termin składania ofert
23.03.2026 08:00
Wartość umowy
62 160 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80212000-3 - Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej
80212000-3 (Usługi edukacji zawodowej na poziomie szkoły średniej)

Okres realizacji

do 2026-05-15