Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

Likwidacja barier transportowych w DPS w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00415466

Numer referencyjny: ZZP.272.37.2026

Zamawiający

Powiat Żywiecki

Krasińskiego 13

34-300 Żywiec, Śląskie

NIP: 5532526018

REGON: 072181729

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Likwidacja barier transportowych w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnoprawnych. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzuje załącznik nr 5 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja i rękojmia za wady 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 15 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej (cała Polska)

Najniższa cena

159 999 PLN

Średnia cena

245 184 PLN

Najwyższa cena

453 870 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
REN-CAR Sp. z o.o. Rybnik 2 222 292 PLN 444 584 PLN
Opaliński Sp. z o.o. Słupsk 2 179 958 PLN 179 958 PLN
Carrara Sp. z o.o. Lublin 2 185 976 PLN 185 976 PLN
"CARRARA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin 2 - -
CARRARA SP ZOO Lublin 1 - -
Frank- Cars Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Częstochowa 1 - -
DG GEZET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wlkp. 1 291 900 PLN 291 900 PLN
REN CAR Sp. z o.o Rybnik 1 - -
Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna Rzgów 1 159 999 PLN 159 999 PLN
CMS Auto Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sulejówek 1 453 870 PLN 453 870 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa fabrycznie nowego pojazdu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością na potrzeby Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Szczecinie

REN CAR Sp. z o.o -

2026-07-21 09:32:47Z

Zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dla Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Szczecinie.

Frank- Cars Spółka z ograniczona odpowiedzialnością -

2026-06-12 11:14:53Z

"Zakup i dostawa nowego 9-osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim”

CARRARA SP ZOO -

2026-06-12 07:02:43Z

Zakup i dostawa nowego samochodu dla DDP w Bobolicach

Opaliński Sp. z o.o. -

2026-05-19 06:51:14Z

Zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Sekcji ds. Obsługi Komunikacyjnej Osób z Niepełnosprawnościami Centrum Usług Społecznych w Szczecinie

DG GEZET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa 291 900 PLN

2026-05-06 09:13:56Z

Zakup pojazdu do przewozu niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Stolno

CMS Auto Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością 453 870 PLN

2026-04-28 08:05:50Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu typu VAN, przystosowanego do przewozu osób, w tym z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach inwalidzkich, na potrzeby SZPZLO Warszawa Praga Południe

REN-CAR Sp. z o.o. 231 363 PLN

2026-04-20 13:34:13Z

Zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przyłęku

Carrara Sp. z o.o. -

2026-04-15 11:44:33Z

Zakup i dostawa nowego z fabryczną homologacją samochodu osobowego 9-miejscowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim

Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna 159 999 PLN

2026-04-09 07:36:57Z

Zakup i dostawa nowego samochodu dla DDP w Bobolicach

Opaliński Sp. z o.o. 179 958 PLN

2026-04-07 06:29:54Z

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Likwidacja barier transportowych w DPS w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żywiecki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Żywcu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krasińskiego 13

1.5.2.) Miejscowość: Żywiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zywiec.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zywiec.powiat.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier transportowych w DPS w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e89a6e5a-9ae9-43fc-b750-8644e7ac4058

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415466

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00445563/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Likwidacja barier transportowych w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e89a6e5a-9ae9-43fc-b750-8644e7ac4058

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl oraz – w szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, skrytki e-doręczeń: AE:PL-35127-48822-BRUSG-24 lub poczty elektronicznej pod adresem: przetargi@zywiec.powiat.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”);
2) W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny);
3) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia;
4) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”;
5) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza);
6) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia;

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwanym dalej RODO, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych
a) w Starostwie Powiatowym w Żywcu, ul. Krasińskiego 13, 34-300 Żywiec, tel. 33/860 50 00) jest Starosta Żywiecki;
b) w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu, ul. Śliżowy Potok 8, 34-300 Żywiec jest Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Żywcu
2) inspektorem ochrony danych osobowych
a) w Starostwie Powiatowym w Żywcu jest Helena Miodońska, tel. 33/860-50-00, email: iod@zywiec.powiat.pl
b) w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu jest Krzysztof Drewniak, adres email: iod@diw.legal, tel. 513 329 183
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzania negocjacji;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 – 19 oraz 74 – 76 ustawy;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
Pozostałe informacje zawarte są dokumentach zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZZP.272.37.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Likwidacja barier transportowych w Domu Pomocy Społecznej w Żywcu poprzez zakup samochodu do przewozu osób niepełnoprawnych.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia precyzuje załącznik nr 5 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-20

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja i rękojmia za wady

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1.2.1. zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych warunków.
1.2.2. uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych warunków.
1.2.3. sytuacja ekonomiczna lub finansowa:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczegółowych warunków.
1.2.4. zdolność techniczna lub zawodowa:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zamówienie, którego zakres obejmował dostawę samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

2. Dokumenty wymagane od Wykonawcy na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami (przedmiotowe środki dowodowe): karta techniczna lub specyfikacja techniczna producenta oferowanego pojazdu lub inny dokument równoważny potwierdzający spełnienie wymaganych minimalnych parametrów przez zaoferowany przez Wykonawcę pojazd.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

2. Dokumenty wymagane od Wykonawcy na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami (przedmiotowe środki dowodowe): karta techniczna lub specyfikacja techniczna producenta oferowanego pojazdu lub inny dokument równoważny potwierdzający spełnienie wymaganych minimalnych parametrów przez zaoferowany przez Wykonawcę pojazd.
3. Zamawiający będzie stosował procedurę uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, z wyłączeniem dokumentów, o których mowa w rozdziale II pkt 3 SWZ. Zamawiający wyznaczy w wezwaniu termin uzupełnienia wymaganego przedmiotowego środka dowodowego odpowiednio do sytuacji, jaka wystąpiła w postępowaniu, rodzaju uzupełnianego przedmiotowego środka dowodowego oraz z poszanowaniem równego traktowania wykonawców.
4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań dotyczących składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia poza wynikającymi z przepisów ustawy Pzp oraz dokumentów zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu Umowy w przypadku zaistnienia jednej lub kilku wymienionych poniżej okoliczności:
1) spowodowanych warunkami zewnętrznymi, w szczególności klęskami żywiołowymi, w tym w szczególności epidemią choroby,
2) stanowiących inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością wykonanie zamówienia.
2. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 1) - 2) termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty.
3. Pozostałe zmiany:
1) zmiana obowiązującej stawki VAT; Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez wykonawcę.
4. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
5. Nie stanowi zmiany umowy:
1) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego)
2) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty należy składać przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej
34114300-2 (Pojazdy opieki socjalnej)

Okres realizacji

do 2026-11-20