Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (6 dni)
Modernizacja boiska sportowego przy Osiedlu Kaszubskim w Gniewinie.
Numer referencyjny: 271.30.2026.RGIS
Zamawiający
Gmina Gniewino
Pomorska
84-250 Gniewino, Pomorskie
NIP: 5882125449
REGON: 191675280
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
33 282 PLN
Średnia cena
1 257 139 PLN
Najwyższa cena
15 373 770 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Provision Sp. z o.o. Rumia | 4 | - | - |
| REVIX SP. Z O.O. GDAŃSK | 4 | 1 666 463 PLN | 8 199 000 PLN |
| Usługi remontowe ,,TAKET" Marcin Nizioł Kobylnica | 3 | 141 420 PLN | 424 261 PLN |
| BIANKOWSCY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Miechucino | 2 | 34 809 PLN | 34 809 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ZOJAX S.C. JAN I ZOFIA WILDMAN; Zblewo | 2 | - | - |
| OMEGA Renata Wolak Rębiechowo | 2 | - | - |
| Tym Bud Zakład Remontowo Budowlany Waldemar Tymoszewski Pruszcz Gdański | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lorek Piotr Lorek Słupsk | 2 | 165 921 PLN | 331 842 PLN |
| Usługi Inżynieryjno-Budowlane Piotr Brunka Gniszewo | 2 | 266 750 PLN | 533 500 PLN |
| 4ml budowa sp. z o.o. Kartuzy | 2 | 435 582 PLN | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Remont budynku nr 80 w KW 6068 Siemirowice
2026-09-02 09:18:09Z
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 184036G w miejscowości Wyrówno
2026-09-02 07:03:37Z
„Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku piłkarskim w Damnicy.”
2026-09-01 13:04:11Z
Wykonanie wentylacji oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”
2026-09-01 11:36:16Z
Budowa przejścia dla pieszych w ciągu DW nr 214 - Nowa Wieś Lęborska
2026-09-01 09:29:31Z
Przebudowa i rozbudowa budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji biurowej na budynek o funkcji zamieszkania zbiorowego tj. noclegowni przy ul. Elbląskiej 66D w Gdańsku.
2026-09-01 08:29:32Z
Przebudowa ulicy Osiedlowej i Bocznej w Węsiorach
2026-09-01 06:58:53Z
Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu.
2026-08-31 12:33:02Z
Budowa zbiornika wodnego o pojemności do 50 m3 przeznaczonego na cele gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Żukowo, Funka i Kopernica – postępowanie II
2026-08-31 12:10:10Z
BUDOWA DROGI ROWEROWEJ PRZY UL. PIOTRA SKARGI W LĘBORKU, ŁĄCZĄCEJ DW214 (UL. ZWYCIĘSTWA) Z UL. DWORCOWĄ, PIOTRA SKARGI I TARGOWĄ
2026-08-31 12:07:39Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406413 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja boiska sportowego przy Osiedlu Kaszubskim w Gniewinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675280
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska
1.5.2.) Miejscowość: Gniewino
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-250
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gniewino@gniewino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gniewino.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja boiska sportowego przy Osiedlu Kaszubskim w Gniewinie.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2517ba13-3642-428d-afc0-b828a4702700
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406413
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Instytucja Zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS).
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Przystąpienie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Gniewino: https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych, Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 1 Mb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC z aktualnym systemem operacyjnym (np. MS Windows 10, macOS, Linux lub nowsze),
3) aktualna wersja przeglądarki internetowej (np. Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, Safari). Uwaga: Przeglądarka Internet Explorer nie jest obsługiwana,
4) włączona obsługa JavaScript oraz plików cookies,
5) program obsługujący format plików .pdf (np. Adobe Acrobat Reader).
6) szyfrowanie danych na platformazakupowa.pl odbywa się przy użyciu protokołu TLS 1.2 lub nowszego,
7) datą i godziną otrzymania danych przez Platformę jest czas generowany według czasu lokalnego serwera, synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1.Administratorem danych osobowych jest Gmina Gniewino reprezentowana przez Wójta Gminy. 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@gniewino.pl. 3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit.c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. 4. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp. 5. Państwa dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust 1 ustawy Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy oraz nie krócej niż przez okres przewidziany w instrukcji kancelaryjnej stanowiącej załącznik nr 1 do rozporządzenia Prezesa rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 w sprawie instrukcji kancelaryjnych, jednolitych rzeczowych wykazów akt. 5. Obowiązek podania Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 6. Posiadają Państwo a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących, b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Państwa danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmiana postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników), c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Nie przysługuje Państwu: a) w zawiązku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych, b) prawo do przenoszenia danych osobowych na podstawie art. 20 RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 271.30.2026.RGIS
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje modernizację boiska wielofunkcyjnego
w Gniewinie poprzez :
demontaż istniejącej nawierzchni poliuretanowej,
wymianę uszkodzonych paneli ogrodzenia,
demontaż betonowych obrzeży z dwóch stron boiska i ich ponowny montaż,
demontaż koryta odwadniającego,
przełożenie chodnika przed wejściem na boisko,
budowa nowego chodnika z kostki betonowej w miejscu stojaków na rowery,
demontaż konstrukcji koszy wraz z wymianą tablic, obręczy i siatek oraz wymiana fundamentu pod jednym z koszy wraz z wymianą tulei,
wymiana bramek do piłki ręcznej,
wymiana siatek piłkochwytów,
czyszczenie oraz gruntowanie istniejącej podbudowy asfaltobetonowej boiska,
wykonanie warstwy SBR 8mm,
wykonanie warstwy użytkowej EPDM 8mm w kolorze RAL 3016,
malowanie linii.
Budowa instalacji oświetlenia i monitoringu poprzez :
montaż przy istniejącym złączu kablowo-pomiarowym szafki sterującej,
budowa linii kablowych dla potrzeb zasilania opraw oświetleniowych i kamery,
montaż 4 slupów z fundamentami,
montaż 4 opraw LED,
montaż 1 szt. kamery obrotowej umożliwiającej rejestrację obrazu w porze dziennej i nocnej.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja jakości na wykonane roboty budowlane i użyte materiały
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
zdolność techniczna i zawodowa: doświadczenie
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że:
- w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie
co najmniej dwie roboty budowlane odpowiadające zakresem przedmiotowi zamówienia tj. polegające na budowie, rozbudowie lub przebudowie boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej o minimalnej wartości 200 000,00 zł brutto każda (nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych robót objętych odrębnymi umowami lub zleceniami).
osoby skierowane do realizacji zamówienia:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że skieruje do realizacji zamówienia:
- minimum 1 osobę, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku – Prawo budowlane (Dz. U. 2026 poz. 524 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 3. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa,
są referencje sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 5 do SWZ,
Uwaga: Wykonawca jest zwolniony z obowiązku składania wykazu robót oraz dowodów ich należytego wykonania, jeżeli zakres posiadanego przez niego aktualnego certyfikatu zdolności wykonawcy w pełni pokrywa się z warunkiem udziału w postępowaniu określonym przez Zamawiającego.
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz
z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 6 do SWZ,
Uwaga: Wykonawca jest zwolniony z obowiązku składania wykazu osób, jeżeli zakres posiadanego przez niego aktualnego certyfikatu zdolności wykonawcy w pełni pokrywa się z warunkiem udziału
w postępowaniu określonym przez Zamawiającego. Do wykazu należy dołączyć jednak zaświadczenia, decyzje o uzyskanych uprawnieniach.
3) Oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p – załącznik nr 7 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
2. Wadium może być wniesione w:1) pieniądzu;
2) gwarancjach ubezpieczeniowych;
3) gwarancjach bankowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r., poz. 98)
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
4. Zmiany umowy:A. Dopuszczalne zmiany wymaganego terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy, może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania przedmiotu zamówienia w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania poniższych okoliczności:
1) wprowadzenia zmian w dokumentacji technicznej, co może powodować brak możliwości dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia realizacji zawartej umowy
2) istotnych braków lub błędów w dokumentacji, również tych polegających
na niezgodności dokumentacji z przepisami prawa,
3) W przypadku zaistnienia, po zawarciu umowy, siły wyższej, przez którą rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej, o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem Umowy, którego nie można uniknąć ani któremu Strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, i której nie można przypisać drugiej Stronie (w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, epidemie lub pandemie, działania wojenne, nagłe długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej);
4) okoliczności niezależnych od Stron lub nieznanych Stronom w chwili jej zawarcia, takich jak: wystąpienie wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z reżimem technologicznym
(tj. nawalne opady deszczu o współczynniku natężenia co najmniej 4 wg skali IMGW, silne i porywiste wiatry powyżej 80 km/h, a dla robót związanych z układaniem nawierzchni poliuretanowej – temperatury powietrza lub podłoża uniemożliwiające aplikację systemu zgodnie z wytycznymi producenta materiału);
5) wystąpienia niezinwentaryzowanych lub ukrytych obiektów budowlanych, przeszkód geologicznych, odkrycia niewybuchów i niewypałów oraz innych przeszkód uniemożliwiających prowadzenie robót w zgodzie z opisem zamówienia i zasadami wiedzy technicznej,
6) wynikających z postępu technicznego, umożliwiającego zastosowanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych z korzyścią dla Zamawiającego,
7) wynikających z postępu technicznego, umożliwiającego zastosowanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych z korzyścią dla Zamawiającego,
8) konieczności wykonania prac archeologicznych na terenie budowy.
B. Zmiany zakresu robót budowlanych:
1) zmiana zakresu robót budowlanych wynikająca ze zmian w przepisach prawa wprowadzonych po podpisaniu umowy;
2) zmiana zakresu lub też innych robót budowlanych, wynikająca ze zmian w przedmiocie umowy, wprowadzonych na skutek interwencji właścicieli sąsiednich nieruchomości lub innych uczestników procesu budowlanego;
C. Zmiana należnego Wykonawcy wynagrodzenia może nastąpić w przypadku ustawowej zmiany obowiązującej ustawy lub stawki podatku od towarów i usług (VAT) lub wprowadzenia nowego podatku o charakterze cenotwórczym. W takim przypadku wartość wynagrodzenia netto nie ulega zmianie, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie odpowiednio dostosowana na podstawie nowych przepisów.
D. Inne zmiany:
1) zmiany osób lub podwykonawców przy pomocy których Wykonawca realizuje Umowę - wskazanych w Ofercie Wykonawcy. Przedmiotowa zmiana jest możliwa pod warunkiem zaproponowania innych osób/podwykonawców, spełniających na dzień składania ofert, warunki określone przez Zamawiającego w SWZ;
2) zmiany związane ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;
3) zmiana umowy w zakresie terminu, zakresu i sposobu realizacji niniejszej umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego np. z decyzji dysponenta środków;
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.08.2026
- Termin składania ofert
- 09.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące