Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

„Modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu przy ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej MPK w Radomiu Sp. z o.o.”

Aktywny Usługi 2026/BZP 00408748

Numer referencyjny: KBZ/DI/111/2026/P

Zamawiający

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wjazdowa 4

26-600 Radom, Mazowieckie

NIP: 7960012796

REGON: 670673852

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu przy ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej Zamawiającego 2. Szczegółowy zakres robót oraz opis realizacji przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 1do niniejszej SWZ, obejmująca: 1) Projekt zagospodarowania terenu. 2) Projekt architektoniczno-budowlany zawierający także inwentaryzację, ocenę stanu technicznego, projekt posadzki oraz informację BIOZ. 3) Projekt techniczny instalacji elektrycznej. 4) Projekt techniczny węzła cieplnego. 5) Projekt instalacji sanitarnych zawierający: • instalację wodno-kanalizacyjną, • instalację CO, • instalację hydrantową ppoż., • instalację wentylacji, 6) Przedmiary robót. 7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków)

Cała Polska — 2 przetargów

Min: 65 670 PLN Średnia: 65 670 PLN Max: 65 670 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu przy ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej MPK w Radomiu Sp. z o.o.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.3.) Oddział zamawiającego: MPK w Radomiu Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670673852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wjazdowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Radom

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-600

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mpk@mpk.radom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mpk.radom.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu przy ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej MPK w Radomiu Sp. z o.o.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1884adc5-5ee9-46ad-aea3-6984bd66d66f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408748

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mpk-radom.ezamawiajacy.pl/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://mpk-radom.ezamawiajacy.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków
komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej
Aby złożyć ofertę w postępowaniu Wykonawca jest zobowiązany do dokonania rejestracji na Platformie
Zakupowej dostępnej pod adresem: https://mpk-radom.ezamawiajacy.pl . Wszystkich zainteresowanych
udziałem w postępowaniu (w tym Wykonawców, którzy zamierzają złożyć ofertę
wspólnie) prosimy o dokonanie rejestracji bez zbędnej zwłoki, gdyż proces weryfikacji Wykonawców
może potrwać do 3 dni.
Aby złożyć ofertę w postępowaniu Wykonawca jest zobowiązany do dokonania rejestracji na Platformie
Zakupowej dostępnej pod adresem: https://mpk-radom.ezamawiajacy.pl . Wszystkich zainteresowanych
udziałem w postępowaniu (w tym Wykonawców, którzy zamierzają złożyć ofertę
wspólnie) prosimy o dokonanie rejestracji bez zbędnej zwłoki, gdyż proces weryfikacji Wykonawców
może potrwać do 3 dni.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: KBZ/DI/111/2026/P

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu
przy ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej Zamawiającego
2. Szczegółowy zakres robót oraz opis realizacji przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja
techniczna stanowiąca załącznik nr 1do niniejszej SWZ, obejmująca:
1) Projekt zagospodarowania terenu.
2) Projekt architektoniczno-budowlany zawierający także inwentaryzację, ocenę stanu technicznego,
projekt posadzki oraz informację BIOZ.
3) Projekt techniczny instalacji elektrycznej.
4) Projekt techniczny węzła cieplnego.
5) Projekt instalacji sanitarnych zawierający:
• instalację wodno-kanalizacyjną,
• instalację CO,
• instalację hydrantową ppoż.,
• instalację wentylacji,
6) Przedmiary robót.
7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-04

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 1 i pkt 4 ustawy Pzp.
1.2. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r.
o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz
służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia
Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 roku dotyczącego środków ograniczających
w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229,
str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 roku
w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) 833/2014 dotyczącego środków ograniczających
w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111,
str. 1).
1.3. spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
a) posiadania zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie stawia
w tym zakresie szczególnych warunków;
b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy:
− posiadali środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej
700 000,00 PLN (słownie złotych: siedemset tysięcy złotych).
W przypadku, gdy wartość środków finansowych lub zdolność kredytowa zostanie określona
w innej walucie niż złoty (PLN), Zamawiający dokona jej przeliczenia na PLN po średnim kursie ogłoszonym
przez Narodowy Bank Polski z dnia ogłoszenia postępowania, a jeżeli w tym dniu kursu nie
ogłoszono, to według tabeli kursów średnich NBP ostatnich przed tą datą ogłoszonych.
c) zdolności technicznej lub zawodowej:
− Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania
ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie): należycie wykonał
co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, rozbudowie,
remoncie lub modernizacji obiektu budowlanego, o wartości co najmniej
1 400 000,00 brutto, obejmującą wykonanie robót o charakterze odpowiadającym specyfice
przedmiotu zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 41 859,00 PLN
(słownie: czterdzieści jeden tysięcy osiemset pięćdziesiąt dziewięć złotych)

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ - Projektem Umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma Zakupowa Zamawiającego

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

2.3. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Programu ochrony ludności i obrony cywilnej
w ramach Obszaru II „Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw” dla zadania
pn. „Modernizacja budynku magazynowego zlokalizowanego w Radomiu przy
ul. Wjazdowej 4, tj. na terenie zajezdni autobusowej MPK w Radomiu Sp. z o.o.”
2.4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257
ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne przeznaczone na sfinansowanie zamówienia, o których
mowa w pkt. 2.3. nie zostaną mu przyznane.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
2.1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 45316000-5 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych) 45317000-2 (Inne instalacje elektryczne) 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

Okres realizacji

do 2026-12-04