Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 379 999 PLN

Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 69 w Inowrocławiu

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00316443

Numer referencyjny: ZZP.271.1.31.2026

Zamawiający

Miasto Inowrocław

al. Ratuszowa 36

88-100 Inowrocław, Kujawsko-pomorskie

NIP: 5562638408

REGON: 092350725

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji budynku przy ul. Szymborskiej 96 w Inowrocławiu w zakresie modernizacji dachu, zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót i specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB). 2. W zakres robót wchodzi: 1) rozbiórka obróbek blacharskich; 2) rozbiórka rynien; 3) rozbiórka rur spustowych; 4) rozebranie pokrycia dachowego z papy; 5) uzupełnienie murów ogniowych i kolankowych; 6) naprawa powierzchni murów ogniowych; 7) uzupełnienie tynków zewnętrznych; 8) wymiana desek na murkach ogniowych; 9) wymiana belek w pasach nadrynnowych; 10) wymiana deskowania na połaci dachowej; 11) wymiana elementów konstrukcyjnych dachu; 12) wykonanie izolacji cieplnych ze styropianu - strefa brzegowa i środkowa; 13) pokrycie dachu papą preferowaną i termozgrzewalną; 14) rozebranie kominów wolnostojących; 15) wykonanie rusztowania przy kominach; 16) przemurowane kominów; 17) wykonanie czapek kominowych; 18) montaż wywietrzaków; 19) rozebranie przewodów wystających ponad dach wolnostojących; 20) montaż przewodów wentylacyjnych z blachy aluminiowej; 21) obróbki dachowe murów ogniowych; 22) obróbki z blachy stalowej ocynkowanej; 23) obróbki pasów nadrynnowych; 24) wykonanie rynien dachowych, rur spustowych; 25) wywóz gruzu i utylizacja odpadów.

Kryteria oceny ofert

Cena 90%
Okres gwarancji 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PAWEŁ ZIELIŃSKI PUH OMEGA Miechowice 3 5562483408

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PAWEŁ ZIELIŃSKI PUH OMEGA (Miechowice 3) Umowa podpisana 379 999 PLN 379 999 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

12 891 PLN

Średnia cena

2 110 853 PLN

Najwyższa cena

89 800 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
BUD-POL Sp. z o.o. Toruń 10 610 627 PLN 6 106 267 PLN
FIRMA PROJEKTOWO WYKONAWCZA "KOGA" GABRIELA SALA Grudziądz 3 309 000 PLN 927 000 PLN
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA Grudziądz 3 510 796 PLN 1 021 592 PLN
PHU GRA-MAR Joanna Woźniak Kowalewo Pomorskie 2 467 925 PLN 935 850 PLN
ROSMOSIS – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp.K. Perzyce 46 2 601 048 PLN 1 202 097 PLN
ZIB-TECH Zbigniew Krupiński Toruń 2 488 855 PLN 488 855 PLN
AP-Invest Sp. z o. o. Łochowo 2 1 154 308 PLN 2 308 615 PLN
Zakład Ogólnobudowlany Marcin Karczewski 87-600 Lipno, Lipno 2 - -
Zakład Ogólnobudowlany „Termex” Andrzej Mielcarek Szubin 2 - -
3JM Michał Bryłka Kwidzyn 1 89 800 000 PLN 8 980 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa z przebudową garażu OSP w Nowogrodzie

PHU GRA-MAR Joanna Woźniak 450 000 PLN

2026-09-03 09:07:08Z

Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 69 w Inowrocławiu

PAWEŁ ZIELIŃSKI PUH OMEGA 379 999 PLN

2026-09-03 06:41:43Z

„Mini Park” Praw Kobiet (Budżet Obywatelski 2025 r.)

P.P.H.U Twój Ogród Paweł Stasiak 278 477 PLN

2026-09-02 12:39:17Z

Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, polegająca na jego dociepleniu i wymianie stolarki - III postępowanie

Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe NOVAPOL Sp. z o.o. -

2026-09-02 11:41:19Z

Przebudowa żłobka przy ul. Żytniej 80 we Włocławku

Kamaro sp. z o.o. sp. k. 3 899 100 PLN

2026-09-02 10:30:35Z

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Piotrkowie Kujawskim.

POLBUD POLAK Sp. z o.o. -

2026-09-02 10:22:47Z

44/PM/2026 Budowa wewnętrznej instalacji gazowej wraz z budową instalacji c.o. i c.w.u. w lokalach mieszkalnych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. w Bydgoszczy

W-MAX Sp. z o.o. 77 760 PLN

2026-09-02 09:54:08Z

44/PM/2026 Budowa wewnętrznej instalacji gazowej wraz z budową instalacji c.o. i c.w.u. w lokalach mieszkalnych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Elar Pompy Ciepła Marcin Nowak 19 748 PLN

2026-09-02 09:54:08Z

44/PM/2026 Budowa wewnętrznej instalacji gazowej wraz z budową instalacji c.o. i c.w.u. w lokalach mieszkalnych zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Elar Pompy Ciepła Marcin Nowak 39 301 PLN

2026-09-02 09:54:08Z

Remont pomieszczeń biblioteki miejskiej przy ul. Chopina 31 w Grudziądzu

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA 458 154 PLN

2026-09-02 08:59:03Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 100 PLN Średnia: 1 095 633 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 69 w Inowrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Inowrocław

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350725

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Ratuszowa 36

1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 52 35 55 250

1.5.8.) Numer faksu: 52 35 55 233

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@inowroclaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.inowroclaw.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 69 w Inowrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a986310-f1cb-4221-9d0c-37da1e68cec5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316443

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00095271/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 96

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://inowroclaw.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://inowroclaw.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne
umożliwiające pracę na platformie zakupowej tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
4) włączona obsługa JavaScript;
5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): określony w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZZP.271.1.31.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji budynku przy ul. Szymborskiej 96 w Inowrocławiu w zakresie modernizacji dachu, zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót i specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).

2. W zakres robót wchodzi:
1) rozbiórka obróbek blacharskich;
2) rozbiórka rynien;
3) rozbiórka rur spustowych;
4) rozebranie pokrycia dachowego z papy;
5) uzupełnienie murów ogniowych i kolankowych;
6) naprawa powierzchni murów ogniowych;
7) uzupełnienie tynków zewnętrznych;
8) wymiana desek na murkach ogniowych;
9) wymiana belek w pasach nadrynnowych;
10) wymiana deskowania na połaci dachowej;
11) wymiana elementów konstrukcyjnych dachu;
12) wykonanie izolacji cieplnych ze styropianu - strefa brzegowa i środkowa;
13) pokrycie dachu papą preferowaną i termozgrzewalną;
14) rozebranie kominów wolnostojących;
15) wykonanie rusztowania przy kominach;
16) przemurowane kominów;
17) wykonanie czapek kominowych;
18) montaż wywietrzaków;
19) rozebranie przewodów wystających ponad dach wolnostojących;
20) montaż przewodów wentylacyjnych z blachy aluminiowej;
21) obróbki dachowe murów ogniowych;
22) obróbki z blachy stalowej ocynkowanej;
23) obróbki pasów nadrynnowych;
24) wykonanie rynien dachowych, rur spustowych;
25) wywóz gruzu i utylizacja odpadów.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 90

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj.
1) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej wykonali i prawidłowo ukończyli dwie roboty budowlane polegające na remoncie dachu budynku;
2) dysponują osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda złożenia:
a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

nie wymaga się

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku:
1) wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu,
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4, 5, 7 8 i 10 ustawy Pzp,
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
4) muszą ustanowić pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
7) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje zmiany umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 w następujących przypadkach i zakresie:
1) konieczność zmiany dokumentacji projektowej, z inicjatywy Zamawiającego lub na wniosek Wykonawcy, uzasadnionej błędami projektowymi lub w sytuacji, której wcześniej nie można było przewidzieć, w tym koniecznego wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych lub materiałów zamiennych lub rezygnacji z określonych robót, z możliwością zmiany wynagrodzenia (zmniejszenie lub zwiększenie); podstawą wyceny robót dodatkowych, zamiennych, wycofanych będzie kosztorys ofertowy wykonawcy przedstawiony Zamawiającemu przed i podane w nim wskaźniki kalkulacyjne lub KNR (KNNR – y) i ceny materiałów z rynku lokalnego;
2) ustawowej zmiany wysokości podatku od towarów i usług VAT;
3) zmiana sposobu świadczenia robót w przypadku konieczności zastosowania innych rozwiązań technicznych lub materiałowych niż przewidziane w SWZ;
4) zmiana osób skierowanych do realizacji zamówienia (np. kierownika budowy) pod warunkiem, że nowa osoba będzie spełniać wymagania określone dla niego przez Zamawiającego w SWZ, z tym że zmiana kierownika budowy lub innych osób będzie możliwa, jeżeli zastępująca osoba wykaże posiadanie wymaganych uprawnień;
5) zmiana warunków finansowania uzasadniona zmianami w budżecie Zamawiającego, w szczególności liczby i wartości faktur;
6) zmiana terminu realizacji umowy w następujących przypadkach i zakresie:
a) opóźnieniem w dostawie materiałów przez ich dostawcę;
b) brakiem możliwości prowadzenia robót na skutek niekorzystnych warunków pogodowych, np. wystąpienia nawalnych opadów deszczu, zbyt niskich temperatur powietrza, opady śniegu - jeżeli prowadzenie robót będzie uniemożliwione Zamawiający wstrzyma na ten okres roboty, co potwierdzi wpisem do dziennika budowy;
c) spowodowana zmianą obowiązujących przepisów prawa mających wpływ na termin realizacji umowy;
d) spowodowana wystąpieniem robót dodatkowych lub zamiennych;
e) konieczna będzie zmiana wymagań Zamawiającego określonych w SWZ;
f) wstrzymanie robót przez ornitologa;
g) w następstwie wykraczających poza terminy określone w Kodeksie postępowania administracyjnego procedur administracyjnych oraz innych terminów formalno-prawnych urzędowych mających wpływ na termin realizacji umowy, o ile ich przyczyną nie są zaniedbania lub zaniechania Wykonawcy;
h) w razie konieczności podjęcia działań zmierzających do ograniczenia skutków zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, szczególnie zagrażające bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem znacznej szkody, na które strony nie mają wpływu i przed którymi nie mogły się zabezpieczyć, które uniemożliwiły wykonanie umowy w dotychczas ustalonym terminie;
i) wystąpienia osób trzecich z roszczeniami lub ujawnienia się roszczeń osób trzecich, które uniemożliwiają dalsze wykonywanie przedmiotu umowy, w szczególności uzyskanie odpowiednich decyzji administracyjnych, uzgodnień, zezwoleń, ekspertyz lub innych aktów administracyjnych niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy;

cd. w informacjach dodatkowych

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-16 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://inowroclaw.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-16 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-14

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

cd. rodzaju i zakresu zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia:
j) wszczęcia przez jakikolwiek podmiot postępowania sądowego lub administracyjnego uniemożliwiającego wykonanie przedmiotu umowy przez Wykonawcę, w szczególności wstrzymujące możliwość uzyskania odpowiednich decyzji administracyjnych, uzgodnień, zezwoleń, ekspertyz lub innych aktów administracyjnych niezbędnych do wykonania Przedmiotu umowy;
k) obiektywnego braku możliwości prowadzenia robót przez Wykonawcę z powodu kolizji z robotami prowadzonymi przez podmiot trzeci, na podstawie obowiązujących przepisów, w tym wydanej decyzji administracyjnej;
l) opinii przyrodniczej stwierdzającej obecność ptaków lub gatunków chronionych , a przez to brak możliwości wykonywania robót wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy przez dany okres, termin wykonania Przedmiotu Umowy zostanie odpowiednio przedłużony, a Wykonawca uprawniony będzie do ubiegania się o wynagrodzenie dodatkowe.
m) wystąpieniem warunków siły wyższej (w tym epidemii), które uniemożliwiły wykonanie umowy w dotychczas ustalonym terminie – termin wykonania umowy może ulec zmianie o czas, o jaki wyżej wskazane okoliczności wpłynęły na termin wykonania umowy przez wykonawcę, to jest uniemożliwiły wykonawcy terminową realizację przedmiotu zamówienia.
n) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie terminów realizacji przedmiotu zamówienia jeśli wynikać to będzie z przerw w realizacji przedmiotu zamówienia, powstałych z przyczyn wyłącznie zależnych od Zamawiającego. W przypadku zaistnienia ww. okoliczności termin zostanie przedłużony o czas niezbędny do zrealizowania przedmiotu zamówienia, co zostanie ustalone za porozumieniem obu stron umowy, w oparciu o ww. okoliczności,
o) przedłużającej się niezależnej od Wykonawcy procedury udzielenia niniejszego zamówienia np. w związku z ewentualnym odwołaniem,
p) opóźnień związanych z wewnętrznym obiegiem dokumentów u Zamawiającego, niezależnych od Wykonawcy.


Termin wykonania zamówienia do 60 dni, licząc od dnia przekazania terenu budowy.
2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.07.2026
Termin składania ofert
16.07.2026 08:00
Wartość umowy
379 999 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane)

Okres realizacji

60 dni