Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 09:00

Modernizacja lądowiska dla śmigłowców LPR przy SPS ZOZ w Lęborku

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00410314

Numer referencyjny: ZP.TP.261.35.26

Zamawiający

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Juliana Węgrzynowicza 13

84-300 Lębork, Pomorskie

NIP: 8411461899

REGON: 770901505

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Modernizacja lądowiska – SPS ZOZ w Lęborku” w zakresie spełnienia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego, wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, w tym projektów branżowych, uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych, wykonanie robót modernizacyjnych lądowiska (budowlanoinstalacyjnych) oraz opracowanie dokumentacji ewidencyjnej i przeprowadzenie postępowania administracyjnego przed Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego celem uzyskania zmiany decyzji o wpisie lądowiska do ewidencji lądowisk. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do dopuszczenia lądowiska do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przygotowanie dokumentacji powykonawczej, aktualizację Instrukcji Operacyjnej Lądowiska, uzyskanie wymaganych opinii i uzgodnień, przeprowadzenie postępowań przed właściwymi organami oraz uzyskanie wszelkich decyzji lub wpisów wymaganych do użytkowania lądowiska po modernizacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

33 282 PLN

Średnia cena

1 257 139 PLN

Najwyższa cena

15 373 770 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Provision Sp. z o.o. Rumia 4 - -
REVIX SP. Z O.O. GDAŃSK 4 1 666 463 PLN 8 199 000 PLN
Usługi remontowe ,,TAKET" Marcin Nizioł Kobylnica 3 141 420 PLN 424 261 PLN
BIANKOWSCY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Miechucino 2 34 809 PLN 34 809 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ZOJAX S.C. JAN I ZOFIA WILDMAN; Zblewo 2 - -
OMEGA Renata Wolak Rębiechowo 2 - -
Tym Bud Zakład Remontowo Budowlany Waldemar Tymoszewski Pruszcz Gdański 2 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Lorek Piotr Lorek Słupsk 2 165 921 PLN 331 842 PLN
Usługi Inżynieryjno-Budowlane Piotr Brunka Gniszewo 2 266 750 PLN 533 500 PLN
4ml budowa sp. z o.o. Kartuzy 2 435 582 PLN -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont budynku nr 80 w KW 6068 Siemirowice

D&D INVEST Sp. z o.o. -

2026-09-02 09:18:09Z

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 184036G w miejscowości Wyrówno

COLAS Polska Sp. z o.o., 378 897 PLN

2026-09-02 07:03:37Z

„Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku piłkarskim w Damnicy.”

Usługi ogólnobudowlane Bronk Zdzisław 388 000 PLN

2026-09-01 13:04:11Z

Wykonanie wentylacji oraz automatyczną regulacją poziomu wilgotności w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej szkół podstawowych w Kwidzynie”

OL- PAT Sp. z o.o. 1 475 925 PLN

2026-09-01 11:36:16Z

Budowa przejścia dla pieszych w ciągu DW nr 214 - Nowa Wieś Lęborska

Hydro-Mag sp. z o.o. 520 033 PLN

2026-09-01 09:29:31Z

Przebudowa i rozbudowa budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania z funkcji biurowej na budynek o funkcji zamieszkania zbiorowego tj. noclegowni przy ul. Elbląskiej 66D w Gdańsku.

Budrem-Rybak Sp. z o.o. Sp.K. -

2026-09-01 08:29:32Z

Przebudowa ulicy Osiedlowej i Bocznej w Węsiorach

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KOWALSKI 975 000 PLN

2026-09-01 06:58:53Z

Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu.

JATAJ Marian Kłopotek 4 894 170 PLN

2026-08-31 12:33:02Z

Budowa zbiornika wodnego o pojemności do 50 m3 przeznaczonego na cele gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Żukowo, Funka i Kopernica – postępowanie II

Zakład ślusarksi Krzystof Lica 405 903 PLN

2026-08-31 12:10:10Z

BUDOWA DROGI ROWEROWEJ PRZY UL. PIOTRA SKARGI W LĘBORKU, ŁĄCZĄCEJ DW214 (UL. ZWYCIĘSTWA) Z UL. DWORCOWĄ, PIOTRA SKARGI I TARGOWĄ

HYDRO-MAG Sp. z o.o. 1 521 363 PLN

2026-08-31 12:07:39Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 384 PLN Średnia: 1 488 117 PLN Max: 25 947 765 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja lądowiska dla śmigłowców LPR przy SPS ZOZ w Lęborku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770901505

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Juliana Węgrzynowicza 13

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@szpital-lebork.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-lebork.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja lądowiska dla śmigłowców LPR przy SPS ZOZ w Lęborku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dcc89c11-e4dd-40ab-94bd-b2b801740118

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410314

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042189/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców LPR przy SPS ZOZ w Lęborku

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351832

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformy zakupowej Open Nexus (dalej jako „Platforma”) pod adresem
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351832
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się przy użyciu Platformy.
Więcej informacji w SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta oraz przedmiotowe środki dowodowe składane elektronicznie muszą zostać podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Podpis składa się bezpośrednio na dokumencie elektronicznym.
Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
Zamawiający rekomenduje przekazywanie dokumentów w formacie PDF, ze względu na zachowanie integralności dokumentów, a w przypadku innych formatów zgodnych z rozporządzeniem w sprawie KRI dopuszcza m.in. .doc, .docx, .xls, .xlsx, .zip, .7z, .xml.
Więcej informacji w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.TP.261.35.26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Modernizacja lądowiska – SPS ZOZ w Lęborku” w zakresie spełnienia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego, wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, w tym projektów branżowych, uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych, wykonanie robót modernizacyjnych lądowiska (budowlanoinstalacyjnych) oraz opracowanie dokumentacji ewidencyjnej i przeprowadzenie postępowania administracyjnego przed Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego celem uzyskania zmiany decyzji o wpisie lądowiska do ewidencji lądowisk.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do dopuszczenia lądowiska do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym przygotowanie dokumentacji powykonawczej, aktualizację Instrukcji Operacyjnej Lądowiska, uzyskanie wymaganych opinii i uzgodnień, przeprowadzenie postępowań przed właściwymi organami oraz uzyskanie wszelkich decyzji lub wpisów wymaganych do użytkowania lądowiska po modernizacji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45235000-3 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-09

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego, w zakresie robót budowlanych oraz usług projektowych polegających na powtórzeniu podobnych robót lub usług objętych zamówieniem podstawowym, na warunkach wynikających z umowy dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem możliwości zmian terminów realizacji oraz cen jednostkowych po przeprowadzonych negocjacjach.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym,
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów,
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej:
− dwie roboty budowlane polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz wykonaniu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, gdzie każde zamówienie obejmowało zaprojektowanie oraz budowę lub przebudowę naziemnego przyszpitalnego całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych (w tym co najmniej jedna robota obejmowała lądowisko przyszpitalne przystosowane do przyjmowania nie tylko śmigłowców LPR, ale również śmigłowców lotnictwa państwowego w tym wojskowych) wraz z aktualizacją dokumentacji rejestracyjnej lądowiska, lub opracowaniem nowej dokumentacji rejestracyjnej lądowiska i uzyskaniem decyzji rejestracyjnej bądź jej zmiany w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, na kwotę brutto minimum 1 000 000,00 zł każda;
b) dysponuje osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności:
 konstrukcyjno-budowlanej, która nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat lub jeżeli okres posiadania uprawnień budowlanych jest krótszy – w tym okresie pełniła funkcję projektanta specjalności konstrukcyjno-budowlanej przy budowie, przebudowie lub modernizacji naziemnego, przyszpitalnego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych LPR,
 instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat lub jeżeli okres posiadania uprawnień budowlanych jest krótszy – w tym okresie pełniła funkcję projektanta robót elektrycznych przy budowie, przebudowie lub modernizacji naziemnego, przyszpitalnego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych LPR.
oraz aktualny wpis na listę właściwej izby samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek taki wynika z obowiązujących przepisów.
c) dysponuje osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności:
 konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń (Kierownik Budowy), która nie wcześniej, niż w okresie ostatnich pięciu lat lub jeżeli okres posiadania uprawnień budowlanych jest krótszy – w tym okresie pełniła funkcję kierownika budowy przy realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej obejmującej budowę, przebudowę lub modernizację naziemnego, przyszpitalnego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych LPR,
 instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (Kierownik robót), która nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat lub jeżeli okres posiadania uprawnień budowlanych jest krótszy – w tym okresie pełniła funkcję kierownika robót elektrycznych przy realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej obejmującej budowę, przebudowę lub modernizację naziemnego, przyszpitalnego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców ratowniczych LPR
oraz aktualny wpis na listę właściwej izby samorządu zawodowego, jeżeli obowiązek taki wynika z obowiązujących przepisów.
a) dysponuje osobą posiadającą doświadczenie w opracowaniu dokumentacji rejestracyjnej lądowiska wraz z dokonaniem stosownego wpisu w rejestrze lądowisk prowadzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
2. Zamawiający dopuszcza również osoby posiadające kwalifikacje zawodowe nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Konfederacji Szwajcarskiej, uznane zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Wszystkie osoby, o których mowa powyżej, powinny biegle posługiwać się językiem polskim (w mowie i piśmie), w przeciwnym wypadku Wykonawca zapewni tłumacza zapewniającego stałe tłumaczenie dla potrzeb realizacji zamówienia.
3. Wszystkie osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych winny posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych.
4. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji, o których mowa w ust. 1 pkt. 4 b i c, pod warunkiem spełniania wymagań dla każdej z funkcji.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. W treści oświadczenia zawarto również oświadczenie dotyczące braku podstaw wykluczenia określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
4. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających brak podstaw wykluczenia, tj:
1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 5. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, tj:
1) wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego w szczególności odpowiedzialnych za projektowanie oraz kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacje o podstawie do dysponowania tymi osobami – sporządzonego według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ.
2) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane należycie, sporządzonego według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 6 do SWZ. Dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy stanowią Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy wyłącznie w przypadkach i na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy oraz w art. 455 ustawy Pzp.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351832

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 11:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 5

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

Zastosowane zostanie kryterium ceny. Do negocjacji zostanie zaproszonych maksymalnie pięciu wykonawców, którzy złożą niepodlegające odrzuceniu oferty z najniższą ceną brutto.

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Wizja lokalna:
1) Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej w terminie 02.09.2026 r., w celu zapoznania się z miejscem realizacji zamówienia oraz sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. W wizji lokalnej wymagane jest uczestnictwo przedstawicieli Wykonawców. W celu odbycia wizji lokalnej należy stawić się w siedzibie Zamawiającego w gabinecie Inspektora ds. Inwestycji (budynek Administracji, przyziemie) o godz. 10:00.
2) Miejscem odbycia wizji lokalnej jest lądowisko dla śmigłowców w Lęborku, ul. Staszica.
3) W celu umówienia innego niż wskazany przez Zamawiającego terminu wizji lokalnej należy skontaktować się z Inspektorem ds. Inwestycji Danielem Mejną, e-mail: dmejna@szpital-lebork.com.pl. Ostateczny termin na odbycie wizji lokalnej Zamawiający określa na 09.09.2026 r. Termin ten nie ulega przesunięciu po ewentualnej zmianie terminu składania ofert.
Więcej informacji w SWZ.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 09:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 45235000-3 (Roboty budowlane w zakresie lotnisk pasów startowych i placów manewrowych) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 45235000-3 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Okres realizacji

do 2026-12-09