Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 08:00

Modernizacja terenu przed budynkiem mieszkalnym nr 12 przy ul. Szczecińskiej w Człuchowie w zakresie utwardzenia terenu (wymiany nawierzchni)

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00410796

Numer referencyjny: RI.271.24.2026

Zamawiający

Gmina Miejska Człuchów

al. Wojska Polskiego 1

77-300 Człuchów, Pomorskie

NIP: 8431569424

REGON: 770979619

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowanych w ramach zadania pn.: Modernizacja terenu przed budynkiem mieszkalnym nr 12 przy ul. Szczecińskiej w Człuchowie w zakresie utwardzenia terenu (wymiany nawierzchni). Zadanie obejmuje wymianę nawierzchni placu i chodnika na terenie działki nr 3131 obr. 64 w Człuchowie przy ul. Szczecińskiej. W tym celu w pierwszej kolejności nastąpi rozbiórka nawierzchni bitumicznej i podbudowy tłuczniowej. Następnie nastąpi wyrównanie i zagęszczenie podłoża, a później ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej. Nawierzchnię placu należy wykonać z kostki betonowej szarej, nawierzchnię chodnika z kostki betonowej czerwonej (przed samymi wejściami na klatki schodowe należy użyć kostki grafitowej). Wszystkie utwardzenia zostaną zramowane opornikami betonowymi, obrzeżami betonowymi oraz krawężnikami wystającymi. Spadki poprzeczne będą wynosić od 0,5% do 4,9%, natomiast spadki podłużne będą wynosić od 0,5 do 2,5%. Ponadto do wykonawcy robót, zgodnie z uzgodnieniem Orange Polska S.A., będzie należało wystąpienie z wnioskiem o realizację nadzoru właścicielskiego na infrastrukturze Orange Polska wraz z poniesieniem kosztów ww. nadzoru, jak również niezbędne zabezpieczenie istniejącej infrastruktury dwudzielnymi rurami osłonowymi. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany za pomocą dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także przedmiaru robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (wzór umowy) stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres udzielonej gwarancji jakości 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Najniższa cena

341 786 PLN

Średnia cena

748 331 PLN

Najwyższa cena

1 724 132 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k Szczecin 3 508 084 PLN 1 524 251 PLN
EKO-TECH Karol Słomski Gniew 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WASKO Dariusz Rostankowski Mareza 1 1 724 132 PLN 1 724 132 PLN
Chmurzyński Sychta Sp. z o.o. Sp. k. Delowo 1 341 786 PLN 341 786 PLN
Firma Wielobranżowa Rajmund Lica Brodnica Górna 1 494 460 PLN 494 460 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA Starogard Gdański 1 1 387 088 PLN 1 387 088 PLN
Firma "TENOR" budowa, utrzymanie dróg i ulic Jerzy Kaca Susz 1 514 929 PLN 514 929 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych w zakresie dróg gminnych na terenie gminy Żukowo – remont dróg gruntowych polegający na profilowaniu, zagęszczeniu oraz wykonaniu warstw z kruszywa

Chmurzyński Sychta Sp. z o.o. Sp. k. 341 786 PLN

2026-08-07 08:34:35Z

Budowa drogi gminnej w Białkach dz. nr 84

Firma "TENOR" budowa, utrzymanie dróg i ulic Jerzy Kaca 514 929 PLN

2026-08-06 06:40:44Z

Wykonanie robót budowlanych w zakresie dróg gminnych na terenie gminy Żukowo – roboty brukarskie

Firma Wielobranżowa Rajmund Lica 494 460 PLN

2026-07-10 11:53:14Z

Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba w Łebie

EKO-TECH Karol Słomski -

2026-05-27 08:57:04Z

„Budowa ul. Świerkowej w Pelplinie”

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA 1 387 088 PLN

2026-05-20 09:46:25Z

Zagospodarowanie terenu w błękitno - zieloną infrastrukturę przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WASKO Dariusz Rostankowski 1 724 132 PLN

2026-05-20 08:40:39Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 519 356 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 502 734 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 502 161 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 305 PLN Średnia: 798 057 PLN Max: 8 782 178 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja terenu przed budynkiem mieszkalnym nr 12 przy ul. Szczecińskiej w Człuchowie w zakresie utwardzenia terenu (wymiany nawierzchni)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Człuchów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979619

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Wojska Polskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Człuchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czluchow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czluchow.eu/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja terenu przed budynkiem mieszkalnym nr 12 przy ul. Szczecińskiej w Człuchowie w zakresie utwardzenia terenu (wymiany nawierzchni)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81b8eb94-0751-4d87-8fc1-9ccfa9bfbcef

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410796

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057163/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja dróg gminnych w zakresie utwardzenia nawierzchni

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365360

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365360

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja o udzielenie zamówienia publicznego odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365360
Szczegółowe informacje dotyczące przyjętego w postępowaniu sposobu komunikowania znajdują się w SWZ rozdział XII. SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje dotyczące RODO zostały zamieszczone w SWZ rozdział II. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.24.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowanych w ramach zadania pn.: Modernizacja terenu przed budynkiem mieszkalnym nr 12 przy ul. Szczecińskiej w Człuchowie w zakresie utwardzenia terenu (wymiany nawierzchni).
Zadanie obejmuje wymianę nawierzchni placu i chodnika na terenie działki nr 3131 obr. 64 w Człuchowie przy ul. Szczecińskiej. W tym celu w pierwszej kolejności nastąpi rozbiórka nawierzchni bitumicznej i podbudowy tłuczniowej. Następnie nastąpi wyrównanie i zagęszczenie podłoża, a później ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej. Nawierzchnię placu należy wykonać z kostki betonowej szarej, nawierzchnię chodnika z kostki betonowej czerwonej (przed samymi wejściami na klatki schodowe należy użyć kostki grafitowej).
Wszystkie utwardzenia zostaną zramowane opornikami betonowymi, obrzeżami betonowymi oraz krawężnikami wystającymi.
Spadki poprzeczne będą wynosić od 0,5% do 4,9%, natomiast spadki podłużne będą wynosić od 0,5 do 2,5%.
Ponadto do wykonawcy robót, zgodnie z uzgodnieniem Orange Polska S.A., będzie należało wystąpienie z wnioskiem o realizację nadzoru właścicielskiego na infrastrukturze Orange Polska wraz z poniesieniem kosztów ww. nadzoru, jak również niezbędne zabezpieczenie istniejącej infrastruktury dwudzielnymi rurami osłonowymi.
Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany za pomocą dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także przedmiaru robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (wzór umowy) stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został szczegółowo opisany w SWZ Rozdział XVIII. OPIS KRYTERIÓW OCENY OFERT WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w postępowaniu zostały zamieszczone w SWZ rozdział VII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTEPOWANIU.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo
oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 3 do SWZ;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 7 do SWZ;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zamieszczone w SWZ rozdział XI. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (SPÓŁKI CYWILNE/ KONSORCJA).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz we wskazanym wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365360

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, opisano w SWZ rozdział VIII. PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Okres realizacji

2 miesiące