Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)

Modernizacja terenów zielonych Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego SPZOZ w Głuchołazach – ETAP I – Ogrodzenie terenu

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00406227

Numer referencyjny: TP-1/ETAP I/2026

Zamawiający

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach

Parkowa 9

48-340 Głuchołazy, Opolskie

NIP: 7531974827

REGON: 010649626

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach ETAPU I – Ogrodzenie terenu. Roboty będą realizowane przy ul. Parkowej 9A w Głuchołazach, na działce ewidencyjnej nr 1859/11. Zakres obejmuje w szczególności: roboty przygotowawcze i zabezpieczające; rozbiórkę istniejących elementów ogrodzenia, elementów betonowych i podmurówek; roboty ziemne i wykopy; fundamenty i elementy żelbetowe; odwodnienie i drenaż; nowe ogrodzenie wraz z bramami i furtkami; roboty murarskie; przebudowę wskazanych fragmentów schodów terenowych i ciągów pieszych; odtworzenie terenów przyległych oraz uporządkowanie terenu.

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
Okres gwarancji jakości 30%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

14 490 PLN

Średnia cena

1 064 311 PLN

Najwyższa cena

9 409 500 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "CWALIK" PIOTR CWALINA Opole 5 155 568 PLN 777 841 PLN
Poloczek Firma Remontowo-Budowlana Łowkowice 5 47 292 PLN 236 458 PLN
IZOLKOMEX FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA S.C. BOGDAN KULIG, TOMASZ GRZEGORCZYN Opole 4 143 750 PLN 575 000 PLN
PWU BEST-OPEBEL S.C MARTA KATOLIK MATEUSZ WÓJCIK WIESŁAW WÓJCIK OPOLE 3 65 000 PLN 65 000 PLN
MAKAT Tomasz Makuch Kędzierzyn-Koźle 3 197 983 PLN 593 950 PLN
Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz Paczków 3 - -
Przedsiębiorstwo Budowlane „Profbud” Wojtas Spółka Jawna Opole 3 37 710 PLN 113 130 PLN
COMPLIDO Michał Dziubek Domaszowice 3 - -
ARKADIUSZ SYKOŚ RADAWIE 2 - -
BUDUJEMYZPASJA.PL SP. Z O.O. Opole 2 137 236 PLN 274 473 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".

P.R.B MUREX 865 420 PLN

2026-09-03 12:05:29Z

Przebudowa Domu Studenta „Zaścianek” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 4-6 w Opolu

Zakład Techniczno- Budowlany POLBAU Sp. z o.o. -

2026-09-03 12:03:41Z

Rozbudowa Zakładu Karnego w Nysie o pawilon penitencjarny wraz z infrastrukturą - dokończenie budowy

Jan Cabak Firma Usługowa EKO-REM-BUD -

2026-09-03 10:27:15Z

Przebudowa i rozbudowa budynku starostwa powiatowego na potrzeby magazynu ochrony ludności i obrony cywilnej

Kamil Duda prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda -

2026-09-03 09:32:11Z

Remont budynku Urzędu Miejskiego w Głuchołazach

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "ATRA U" Jadwiga Flek 518 582 PLN

2026-09-03 08:02:36Z

Odbudowa placu street workout oraz torów pumptrack w Głuchołazach uszkodzonych w trakcie powodzi w 2024 r.- Część 1

Kampolex Sp. z o.o. 338 775 PLN

2026-09-03 07:35:49Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 53 020 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 67 236 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 44 178 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Posiłek w domu i w szkole - usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków

Poloczek Firma Remontowo-Budowlana 27 525 PLN

2026-09-03 07:31:48Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja terenów zielonych Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego SPZOZ w Głuchołazach – ETAP I – Ogrodzenie terenu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Opiekuńczo - Leczniczy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010649626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 9

1.5.2.) Miejscowość: Głuchołazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-340

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zol@zol-glucholazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zol-glucholazy.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja terenów zielonych Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego SPZOZ w Głuchołazach – ETAP I – Ogrodzenie terenu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b21540f-9937-4b66-bfb5-d10770e95b47

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406227

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00170744/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja terenów zielonych. Etap 1

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b21540f-9937-4b66-bfb5-d10770e95b47

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, zgodnie z zasadami określonymi w SWZ.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja elektroniczna w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia. Wykonawca musi posiadać urządzenie z dostępem do Internetu oraz przeglądarkę internetową obsługującą standardy wymagane przez Platformę e-Zamówienia. Dokumenty elektroniczne i elektroniczne dokumenty odwzorowane cyfrowo należy sporządzać, podpisywać i przekazywać zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie Pzp, przepisach wykonawczych oraz instrukcjach Platformy e-Zamówienia. Ofertę oraz wymagane oświadczenia i dokumenty składa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, z wykorzystaniem właściwego formularza do złożenia oferty.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TP-1/ETAP I/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach ETAPU I – Ogrodzenie terenu. Roboty będą realizowane przy ul. Parkowej 9A w Głuchołazach, na działce ewidencyjnej nr 1859/11.
Zakres obejmuje w szczególności: roboty przygotowawcze i zabezpieczające; rozbiórkę istniejących elementów ogrodzenia, elementów betonowych i podmurówek; roboty ziemne i wykopy; fundamenty i elementy żelbetowe; odwodnienie i drenaż; nowe ogrodzenie wraz z bramami i furtkami; roboty murarskie; przebudowę wskazanych fragmentów schodów terenowych i ciągów pieszych; odtworzenie terenów przyległych oraz uporządkowanie terenu.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa: Wykonawca musi wykazać wykonanie należycie co najmniej 2 robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat, każdej o wartości minimum 300 000,00 zł brutto, polegających na budowie, przebudowie lub remoncie ogrodzenia albo zagospodarowaniu terenu, oraz dysponowanie co najmniej 1 osobą – kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń lub równoważne, aktualne członkostwo we właściwej izbie samorządu zawodowego oraz minimum 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego.
2. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp – jeżeli Zamawiający nie może uzyskać tego dokumentu za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych.
3. Oświadczenie dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz robót budowlanych wraz z dowodami należytego wykonania.
2. Wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia, wraz z informacjami dotyczącymi ich uprawnień, doświadczenia, kwalifikacji, zakresu wykonywanych czynności oraz podstawy dysponowania tymi osobami.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, wskazujące, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, w szczególności w przypadku zmian przepisów prawa mających wpływ na realizację przedmiotu umowy, zmian dotyczących wynagrodzenia, terminu realizacji lub sposobu wykonania przedmiotu umowy, jeżeli zmiany te wynikają z okoliczności przewidzianych w umowie i nie prowadzą do zmiany charakteru umowy. Szczegółowy rodzaj, zakres oraz warunki wprowadzania zmian określono w § 20 projektowanych postanowień umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia – za pośrednictwem formularza „Złóż ofertę” dostępnego na stronie prowadzonego postępowania.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45112000-5 (Roboty w zakresie usuwania gleby) 45236000-0 (Wyrównywanie terenu) 45262500-6 (Roboty murarskie i murowe) 45223500-1 (Konstrukcje z betonu zbrojonego) 45262300-4 (Betonowanie) 45262310-7 (Zbrojenie) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45340000-2 (Instalowanie ogrodzeń płotów i sprzętu ochronnego) 45342000-6 (Wznoszenie ogrodzeń) 45332000-3 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne) 45262600-7 (Różne specjalne roboty budowlane) 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45236000-0 - Wyrównywanie terenu 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45262300-4 - Betonowanie 45262310-7 - Zbrojenie 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

Okres realizacji

do 2026-11-25