Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
Numer referencyjny: WI.271.1.14.2026
Zamawiający
Gmina Łomża
Marii Skłodowskiej-Curie 1a
18-400 Łomża, Podlaskie
NIP: 7181268329
REGON: 450669944
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podlaskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
38 130 PLN
Średnia cena
2 185 233 PLN
Najwyższa cena
18 850 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BIK - PROJEKT Sp. z o.o. Łomża | 4 | 426 843 PLN | 1 707 371 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "BITUM" Zambrów | 3 | - | - |
| Sylwester Kamiński Dachy Kamiński Trzcianne | 3 | 127 500 PLN | 255 000 PLN |
| STRABAG Sp. z o.o. Pruszków | 3 | 691 400 PLN | 691 400 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. Łomża | 3 | 704 474 PLN | 1 408 948 PLN |
| BUD-MAR Marek Łopieński Nowe Piekuty | 2 | - | - |
| REMONT-BUD Andrzej Gosk SZEPIETOWO | 2 | 6 490 000 PLN | 6 490 000 PLN |
| KDBUD Sp. z o. o. Dabrowa Białostocka | 2 | 399 822 PLN | 799 644 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO EKSPLOATACJI ULIC I MOSTÓW Sp. z o.o. Białystok | 2 | 332 574 PLN | 665 148 PLN |
| ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY SYLWESTER ZAWADZKI ŁOMŻA | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa dwóch ogólnodostępnych boisk wielofunkcyjnych w miejscowościach Płociczno-Osiedle i Zielone Kamedulskie obejmująca dwa zadania
2026-09-04 11:37:17Z
Remont drogi powiatowej nr 1945B w obrębie m. Stare Duchny na długości ok. 990 m.
2026-09-04 11:23:47Z
Przebudowa drogi gminnej nr 108085B w miejscowości Lubowicz Wielki
2026-09-04 06:53:27Z
Przebudowa drogi gminnej Nr 108086B Usza Wielka - granica gminy
2026-09-04 06:50:52Z
Przebudowa odcinka drogi gminnej Nr 109055B w m. Malewice.
2026-09-03 12:44:12Z
Budowa budynku magazynowego na terenie KM PSP w Łomży
2026-09-03 11:11:55Z
Hala (wraz z rampą CT i wszystkimi instalacjami, klapami p.poż., instalacją fotowoltaiczną, pompami ciepła i zagospodarowaniem terenu)
2026-09-03 08:38:08Z
Rozbudowa drogi gminnej Nr 101877B przez wieś Wólka na terenie Gminy Filipów
2026-09-03 07:43:26Z
BMS (Building Management System)
2026-09-03 07:26:42Z
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: „Remont oświetlenia zewnętrznego na terenie Komendy POSG w m. Białystok”
2026-09-02 13:18:23Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408480 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomża
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669944
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marii Skłodowskiej-Curie 1a
1.5.2.) Miejscowość: Łomża
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 0
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminalomza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminalomza.pl/bip/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2002901a-6d04-464b-a4e8-43e50f7077cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408480
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065204/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://gminalomza.ezamawiajacy.pl/pn/GMINALOMZA/demand/315745/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://gminalomza.ezamawiajacy.pl/pn/GMINALOMZA/demand/315745/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Opisane w dziale XIII SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Opisane w dziale II SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WI.271.1.14.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji łazienek oraz rozbudowy wewnętrznej instalacji gazowej w budynku świetlicy wiejskiej w Jednaczewie, realizowanych w ramach zadania pn. „Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo”.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.
ZAKRES I – Remont i modernizacja łazienek w świetlicy wiejskiej, która jest finansowana z ,,Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś” oraz budżetu Gminy Łomża. Zakres robót obejmuje m.in.:
a) roboty rozbiórkowe,
b) murowanie, tynkowanie,
c) szpachlowanie, malowanie,
d) wykonanie sufitu podwieszanego,
e) roboty posadzkowe,
f) zakup i montaż stolarki drzwiowej,
g) roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,
h) roboty instalacyjne elektryczne,
i) montaż urządzeń sanitarnych oraz wyposażenia,
j) wykonanie prób, badań i uruchomienia instalacji.
W szczególności należy:
a) wymienić istniejące oświetlenia na energooszczędne LED (w całej świetlicy);
b) zamontować baterie bezdotykowe wraz z czujnikami monitorującymi zużycie wody,
c) zamontować spłuczki oszczędzających wodę.
ZAKRES II - Rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej, która jest finansowana z budżetu Gminy Łomża. Zakres robót obejmuje m.in.:
a) wykonanie nowych odcinków instalacji gazowej,
b) montaż armatury oraz urządzeń przewidzianych dokumentacją,
c) wykonanie przejść przez przegrody budowlane wraz z ich uszczelnieniem,
d) wykonanie prób szczelności instalacji,
e) uruchomienie instalacji oraz przekazanie jej do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zakres robót obejmuje również wykonanie wszystkich robót towarzyszących, porządkowych oraz odtworzeniowych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji.
Wszystkie wymiary należy sprawdzić bezpośrednio na obiekcie. Wszystkie prace powinny być wykonywane zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego, Polskimi Normami oraz przepisami BHP.
Szczegółowy zakres zamówienia w zakresie robót budowlanych został określony w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót oraz Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ).
Zadanie realizowane jest w ramach „Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów 2026” oraz współfinansowane ze środków własnych Gminy Łomża.
Wszystkie zainstalowane urządzenia i wbudowane materiały powinny posiadać odpowiednie certyfikaty.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-04
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://gminalomza.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-09
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.08.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-12-04