Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 790 890 PLN
Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie
Numer referencyjny: RIK.271.03.2026.I
Zamawiający
GMINA SIERAKÓW
ul. 8 Stycznia 38
64-410 Sieraków, Wielkopolskie
NIP: 7871795845
REGON: 631258922
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ErgoBud Włodzimierz Fiszer | Sieraków | 5951422619 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ErgoBud Włodzimierz Fiszer (Sieraków) | Umowa podpisana | 790 890 PLN | 790 890 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
29 521 PLN
Średnia cena
1 641 481 PLN
Najwyższa cena
18 867 087 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SKONIECZNY KRZYSZTOF FIRMA BUDOWLANA CEGBUD Chlebów | 5 | 1 756 285 PLN | 8 781 425 PLN |
| Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” - Gostyń Sp. z o.o. Gostyń | 3 | 574 815 PLN | 1 724 445 PLN |
| Mardo Sport Sp. z o.o. Puszczykowo | 2 | 543 074 PLN | 1 086 149 PLN |
| MAT-POL Mateusz Podraza Przysieka | 2 | 717 050 PLN | 1 434 100 PLN |
| Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. Kępno | 2 | 388 447 PLN | - |
| Summit Polska SA Gdańsk | 2 | - | - |
| VIABUD Sp. z o.o. Sp. k. Czarnków | 2 | 2 157 227 PLN | 4 314 453 PLN |
| P.H.U TK INSTALACJE Krzysztof Tchorzewski Gniezno | 2 | 233 572 PLN | 233 572 PLN |
| BUDOWNICTWO DROGOWE KRUG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Rabowice | 2 | - | - |
| Kmieć Małgorzata Przedsiębiorstwo ogólnobudowlane EXDACH Ostrów Wiekopolski | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Ulepszenie nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 4931P na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 434 do miejscowości Bukownica
2026-09-04 07:21:52Z
Poprawa warunków funkcjonowania Chaty Biesiadnej
2026-09-04 07:07:53Z
Poprawa funkcjonowania świetlicy wiejskiej w m. Konojad poprzez przebudowę - Część 1 zamówienia Instalacja ogrzewania podłogowego wraz z pracami towarzyszącymi
2026-09-04 06:56:32Z
Wykonanie tymczasowego przyłącza wodociągowego dla GPR
2026-09-04 05:43:21Z
Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie
2026-09-03 15:14:21Z
Adaptacja pomieszczeń w budynku Poczty Polskiej w Poznaniu, przy ul. Tadeusza Kościuszki 75, 77, Święty Marcin 79.
2026-09-03 11:12:44Z
Modernizacja pomieszczeń placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Młyńskiej 2b w Krotoszynie
2026-09-03 10:56:33Z
MODERNIZACJA BUDYNKU ŚWIETLICY WIEJSKIEJ POPRZEZ PRYSTOSOWANIE LOKALU NA POMIESZCZENIA ŚWIETLICOWE W MIECHOWIE
2026-09-03 09:58:55Z
MODERNIZACJA BUDYNKU ŚWIETLICY WIEJSKIEJ POPRZEZ PRYSTOSOWANIE LOKALU NA POMIESZCZENIA ŚWIETLICOWE W MIECHOWIE
2026-09-03 09:48:14Z
Wykonanie przebudowy elewacji wraz z robotami towarzyszącymi w budynku UMP przy ul. J. Matejki 50
2026-09-03 09:01:06Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352189 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SIERAKÓW
1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258922
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 8 Stycznia 38
1.5.2.) Miejscowość: Sieraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-410
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sierakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sierakow.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27a0f59c-4587-4227-a121-77c6450a4430
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352189
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047269/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13463603.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1346360
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozdział X i XI SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RIK.271.03.2026.I
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.:
„Modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego przy ul. Poznańskiej 27 w Sierakowie”.
2. Inwestycja realizowana będzie w istniejącym budynku hali sportowej TKKF, zlokalizowanym przy ul. Poznańskiej w Sierakowie, na działce o numerze ewidencyjnym 2010/10, obręb Sieraków-Miasto.
3. Celem zamówienia jest kompleksowy remont i modernizacja zaplecza szatniowo-sanitarnego hali sportowej, obejmujące wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych, wykończeniowych i montażowych oraz dostawę i montaż wyposażenia przewidzianego w dokumentacji technicznej.
4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
4.1. Roboty rozbiórkowe i demontażowe,
4.2 Roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe wewnętrzne,
4.3 Wymianę i montaż stolarki,
4.4 Roboty w zakresie instalacji sanitarnych,
4.5 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych,
4.6 Roboty elewacyjne i zewnętrzne,
4.7 Dostawę i montaż wyposażenia,
4.8 wykonanie dokumentacji odbiorowej powykonawczej, którą Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie papierowej - 1 egz., w formie elektronicznej w formacie .pdf na nośniku USB/CD – 1 egz.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres udzielonej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:1. nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie - wykonali należycie co najmniej dwa zamówienia obejmujące swym zakresem budowę, przebudowę lub remont budynku kubaturowego użyteczności publicznej o wartości co najmniej 350 000,00 zł brutto każda.
Przez „jedną robotę budowlaną” należy rozumieć jedną umowę.
W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wymagany warunek może być spełniony łącznie przez Wykonawców. Zamawiający nie precyzuje szczególnego sposobu spełniania warunku przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia.
2. skierują do realizacji zamówienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Osoba, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy w danej branży budowlanej, musi posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi - odpowiednie dla tej branży, zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r., poz. 418) oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 334).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z Załącznikiem nr 2 - Projektowane postanowienia umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-05 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1346360
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-05 11:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-03
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 21.07.2026
- Termin składania ofert
- 05.08.2026 09:00
- Wartość umowy
- 790 890 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące