Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 418 377 PLN

Odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00300267

Numer referencyjny: WR.271.11.2026.206

Zamawiający

GMINA LĄDEK-ZDRÓJ

Rynek 31

57-540 Lądek-Zdrój, Dolnośląskie

NIP: 8811001664

REGON: 890718113

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024 r.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja na roboty budowlane 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
KAMA INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. Mysłakowice 6112842167

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 KAMA INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. (Mysłakowice) Umowa podpisana 1 418 377 PLN 1 418 377 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 172 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

57 573 PLN

Średnia cena

1 644 274 PLN

Najwyższa cena

8 611 273 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Transport Ciężarowy Eugeniusz Kuśnierz Lubań 7 453 273 PLN 906 547 PLN
AN-GREG GRZEGORZ STILLER Mirków 4 1 473 950 PLN 4 421 850 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp.z o.o. Głogów 3 - -
TENAR-RAMSKI KRYSTIAN RAMSKI Lubin 3 650 827 PLN 650 827 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów 2 382 032 PLN 382 032 PLN
Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. Wrocław 2 - -
Drogtranz Sp. z o. o. Góra 2 133 713 PLN 133 713 PLN
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Legnickie Pole Sp. z o.o. Legnickie Pole 2 - -
Andrzej Żurek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Andrzej Żurek Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Elżbieta Żurek prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Elżbieta Żurek Borów 2 565 819 PLN 565 819 PLN
Lider: QUOOS Sp. z o.o Bielawa 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont drogi gminnej nr 000002D w miejscowości Tomaszów Bolesławiecki

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. -

2026-08-31 09:36:00Z

,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1316 D w m. Dębno do skrzyżowania z dawną DK nr 5”

GM SNADNA WITKOWSKA SPÓŁKA JAWNA 464 141 PLN

2026-08-30 20:09:48Z

Wiązów–droga dojazdowa do gruntów rolnych–III etap, dz. nr 151, 154, 155/1, 156/1, 157/1, 158/1, 159/1, 160/1, 161/1 AM-1 obręb Wiązów (od oczyszczalni ścieków w kierunku dz. nr 172AM-1, obręb Wiązów

Firma Handlowa EURO-STANDARD Antoni Król Andrzej Król 798 270 PLN

2026-08-26 10:50:32Z

Przebudowa drogi gminnej koło szkoły w Radogoszczy

P.U.H.ELMAR Transport Drogowy Marek Koryluk 289 274 PLN

2026-08-25 06:55:29Z

Roboty budowlane polegające na przebudowie ul. Bukowej w miejscowości Długołęka

AN-GREG GRZEGORZ STILLER 2 386 200 PLN

2026-08-24 10:50:23Z

Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowościach: Popowice, Biskupice, Dankowice oraz Pożarzyce w zakresie wykonania nakładki asfaltowej

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ZURB s.c. Andrzej Żurek, Elżbieta Żurek -

2026-08-24 09:43:56Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2380D w miejscowości Studniska Dolne w ramach zadania pod nazwą: „Studniska Dolne droga dojazdowa do gruntów rolnych”

URBIT J. MICHALIK Sp. K. 1 344 187 PLN

2026-08-21 11:42:31Z

„Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kunów”

ABM ZGORZELEC I SP. Z O.O. SP.KOMANDYTOWA 359 285 PLN

2026-08-18 08:43:57Z

Odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024.

KAMA INFRASTRUKTURA Sp. z o.o. 1 418 377 PLN

2026-08-17 18:59:43Z

„REWITALIZACJA CMENTARZA KOMUNALNEGO W ZIĘBICACH” W RAMACH ZADANIA BUDŻETOWEGO DOSTĘPNY SAMORZĄD 2.0 – POPRAWA DOSTĘPNOŚCI ALEJEK CMENTARZA KOMUNALNEGO.

WASBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-08-14 13:23:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 054 378 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LĄDEK-ZDRÓJ

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji i Rozwoju

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718113

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 31

1.5.2.) Miejscowość: Lądek-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-540

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748117850

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@ladek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ladek.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f005569a-2acb-4425-90be-f900fa4dc3a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300267

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330848

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest za pomocą platformy dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330848

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych i informacji przekazywanych przy ich użyciu zostały opisane w Specyfikacji
Warunków Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Lądka-Zdroju, z siedzibą Urząd Miasta i Gminy w Lądku-Zdroju, ul. Rynek 31, 57-540 Lądek-Zdrój.
2. Z administratorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: umig@ladek.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora.
3. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/ Pan skontaktować poprzez adres e-mail:
iod@ladek.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora.
4. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych
oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych.
5. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu:
a. wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) RODO), związanym z postępowaniem o
udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym, znak postępowania: WR.271.11.2026.206
6. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych w celach wskazanych powyżej, dane osobowe mogą być udostępniane:
b. organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działających na zlecenie organów władzy
publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
c. osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o zapisy ustawy z dnia 11 września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), dalej „ustawa PZP”;
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych powyżej celów przetwarzania, w
tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa.
d. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie ustawą PZP, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o
udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
8. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegać profilowaniu.
9. Pan/Pana dane nie trafią poza Europejski Obszar Gospodarczy (obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię).
10. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, przysługują Pani/Panu następujące prawa:
e. prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych oraz otrzymania ich kopii;
f. prawo żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych w przypadkach, o których mowa w art. 16 RODO;
g. prawo żądania usunięcia danych osobowych w przypadkach określonych w art. 17 RODO;
h. prawo żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach określonych w art. 18 RODO;
i. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO;
j. prawo do przenoszenia Państwa danych osobowych w przypadkach określonych w art. 20 RODO;
k. prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w sytuacji, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie
danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
11. Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), Adres: ul. Stawki 2,
00-193 Warszawa, Tel: 22 860 70 86.
12. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych
(art. 6 ust. 1 lit a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu
na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
13. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WR.271.11.2026.206

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbudowa drogi nr 119844D w Radochowie uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024 r.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
1) Kryterium (K1): cena – 60% (max. 60 pkt)
2) Kryterium (K2): 2) gwarancja na roboty budowlane – 40% (max. 40 pkt)

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja na roboty budowlane

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
1. Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej jedną robotę budowlaną, która polegała na budowie, przebudowie, remoncie drogi co najmniej klasy dojazdowej o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej (asfaltowej) o wartości nie mniejszej niż 1 500 000,00 zł brutto.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować co najmniej 1 osobą skierowaną przez Wykonawcę do realizacji niniejszego zamówienia posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej (pełniącą funkcję kierownika budowy),

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. wykaz robót budowlanych, o których mowa w ROZDZ. XVII pkt 1.4.1, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty –załącznik nr 4 do SWZ - I ,
2. wykazu osób, o których mowa w ROZDZ. XVII pkt 1.4.2 skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 4 do SWZ - II.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (m.in. spółka cywilna, konsorcjum) - art. 58 ustawy Pzp. W takim przypadku Wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
2. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz załączają do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, którego wzór stanowi zał. nr 2 do SWZ, składa każdy z wykonawców wraz z ofertą. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie:
a) w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane;
b) w przypadku, o którym mowa w pkt a) powyżej, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wg zał. nr 6 do SWZ
c) Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków, o których mowa w ROZDZ. XVII ust 1 pkt 1.4 SWZ – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
d) Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania na wezwanie Zamawiającego składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – jeżeli dotyczy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie wskazanym w załączniku do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-07 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1330848

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-07 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-05

2026-06-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
21.06.2026
Termin składania ofert
07.07.2026 09:00
Wartość umowy
1 418 377 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Okres realizacji

4 miesiące