Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 558 420 PLN
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”
Numer referencyjny: 46/WZP/2026/TP/WKR
Zamawiający
ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU
ul. Mostowa 11A
80-778 Gdańsk, Pomorskie
NIP: 5832590397
REGON: 191687276
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Arkas-Projekt Sp z o. o. | Olsztyn | 7393832326 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Arkas-Projekt Sp z o. o. (Olsztyn) | Umowa podpisana | 558 420 PLN | 558 420 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Najniższa cena
64 000 PLN
Średnia cena
447 963 PLN
Najwyższa cena
1 077 480 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MJM Projektowanie, Nadzór, Wykonawstwo Michał Marciniak Klawkowo | 3 | 298 337 PLN | 298 337 PLN |
| Pracownia Projektowa "Promar" Mariusz Szyszkowski Rożental | 2 | 463 710 PLN | 927 420 PLN |
| Arkas-Projekt Sp. z o.o. Olsztyn | 2 | 675 270 PLN | 1 350 540 PLN |
| BUDINVEST Jagoda Żywicka Łubiana | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Drog-Bud" s.c. Wojciech Rytlewski, Ireneusz Zagórski, Sławomir Rytlewski Tczew | 1 | - | - |
| Arkas-Projekt Spółka z o. o . Olsztyn | 1 | 384 990 PLN | 384 990 PLN |
| Arkas-Projekt Sp z o. o. Olsztyn | 1 | 558 420 PLN | 558 420 PLN |
| Projektowanie, Nadzór, Wykonawstwo Maciej Rybarczyk Bytów | 1 | - | - |
| NEOX sp. z o.o. Gdańsk | 1 | - | - |
| MAREK SKROCKI "PRESTIGE" Poznań | 1 | 64 000 PLN | 64 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania dr woj. nr 212 z dr woj. 210 w m.Unichowo
2026-08-12 10:26:20Z
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”
2026-08-03 10:34:03Z
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Rozbudowa DW nr 214 na odcinku Stężyca-Skorzewo polegająca na budowie drogi pieszo-rowerowej”
2026-07-02 05:42:01Z
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Rozbudowa DW nr 214 na odcinku Stężyca-Skorzewo polegająca na budowie drogi pieszo-rowerowej”
2026-07-02 05:42:01Z
Budowa w ciągu drogi powiatowej nr 1726G drogi dla pieszych i rowerów będąca częścią podstawowej sieci tras rowerowych w MOF Bytowa oraz Subregionalnej trasy rowerowej EURO VELO R20
2026-06-16 07:33:45Z
Budowa i przebudowa odcinka drogi gminnej ulicy Świętopełka w Tczewie wraz z infrastrukturą towarzyszącą – wykonanie dokumentacji projektowej
2026-06-11 11:47:30Z
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Rozbudowa pasa drogowego drogi powiatowej 2702G przy ul. Mostowej w Pinczynie w zakresie budowy drogi dla pieszych, zjazdów”
2026-05-28 06:59:02Z
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: ,,Budowa zbiornika retencyjnego na ujęciu wody w Turzu’’
2026-05-22 07:19:19Z
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy, rozbudowy i przebudowy infrastruktury transportu rowerowego miasta Tczewa – Aleja Kociewska w Tczewie.
2026-04-28 12:22:52Z
Wykonanie projektu budowlanego oraz wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID dla inwestycji drogowych
2026-04-01 07:07:08Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00310365 z dnia 2026-06-26 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687276
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mostowa 11A
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-778
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdwgdansk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw-gdansk.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dff9604e-90f1-48d4-937b-617125853cef
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038122/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej pn. "Rozbudowa DW nr 216 polegająca na budowie drogi dla rowerów w m. Hel"
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej: http://platformazakupowa.pl/ lub poprzez adres profilu nabywcy: http://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy. Niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na platformie zakupowej: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kbit/s, 2) przeglądarka
internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu
„cookies”. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w pkt 11 Instrukcji
dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). W zakresie kwestii nieuregulowanych SWZ obowiązują przepisy ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt. 21.3 Instrukcji dla Wykonawców –Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt. 21.3 Instrukcji dla Wykonawców –Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 46/WZP/2026/TP/WKR
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej, dla której Wykonawca uzyska wszystkie niezbędne warunki, uzgodnienia, opinie, decyzje, złoży wniosek o wydanie decyzji ZRID oraz będzie pełnił nadzór autorski podczas realizacji zadania do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Celem zamówienia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu dla pieszych i rowerzystów na DW216 w miejscowości Hel od parkingu Muzeum Obrony Wybrzeża do dworca kolejowego (km 55+000÷56+420), długość odcinka ok. 1,4km. Powyższy cel zamierza się osiągnąć poprzez
rozbudowę i zaprojektowanie urządzeń BRD, budowa dróg pieszych i rowerowych, przejść dla pieszych wraz z oświetleniem, urządzeń wyposażenia drogi w tym m.in. przystanków, oświetlenia, odwodnienia drogi, kanału
technologicznego i innych, a także usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą nadziemną i podziemną, wycinką drzew oraz innych niezbędnych elementów do prawidłowego funkcjonowania drogi.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zakres „prawo opcji” – pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadań,którego rozpoczęcie zaplanowano i określono w § 7 ust. 2 i 3 Wzoru Umowy.
12 miesięcy (11 miesięcy w trakcie realizacji robót budowlanych i 30 dni w okresie przewidzianym na złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót, licząc od dnia zakończenia robót budowlanych).
Rozpoczęcie pełnienia nadzoru autorskiego planowane jest do 36 miesięcy od terminu wykonania dokumentacji projektowej lub od daty uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizacyjnej inwestycji drogowej (ZRID) w zależności co nastąpi później.
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 71 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji za wady fizyczne i prawne dokumentacji projektowej objętej zakresem podstawowym
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe projektanta branży drogowej
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1.Zdolność zawodowa WykonawcyZamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże (oświadczy), że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał zamówienia odpowiadające swoim przedmiotem usługom będącym przedmiotem niniejszego zamówienia, tzn.: wykonał należycie (zakończył) co najmniej 2 dokumentacje projektowe w procedurze uzyskania decyzji na realizację inwestycji drogowej (ZRID), składające się z projektu budowlanego i projektu wykonawczego dla budowy lub rozbudowy lub przebudowy :
a) drogi o długości co najmniej 100 m lub,
b) drogi dla rowerów o długości co najmniej 100 m lub,
c) drogi dla pieszych i rowerów o długości co najmniej 100 m,
przy czym każda dokumentacja musi spełniać co najmniej jeden z powyższych warunków określonych w a), b) lub c).
2. Zdolność zawodowa personelu Wykonawcy
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże (oświadczy), że skieruje do realizacji zamówienia osoby legitymujące się uprawnieniami i doświadczeniem określonymi poniżej:
Projektanta branży drogowej posiadająca/cy uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń lub równoważne oraz doświadczenie zawodowe w wykonaniu na stanowisku Projektanta branży drogowej min. 2 dokumentacji projektowych w procedurze uzyskania decyzji na realizację inwestycji drogowej (ZRID), składających się z projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego dla budowy lub rozbudowy lub przebudowy:
a) drogi o długości co najmniej 100 m lub
b)drogi dla rowerów o długości co najmniej 100 m lub
c) drogi dla pieszych i rowerów o długości co najmniej 100 m,
Przy czym każda dokumentacja musi spełniać co najmniej jeden z powyższych warunków określonych w a, b) lub c)
Osoba wskazana do pełnienia ww. funkcji powinna posiadać uprawnienia budowlane do projektowania zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane w specjalności właściwej do powierzonej funkcji lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniejszych przepisów oraz - na moment podpisania umowy- przynależeć do właściwej okręgowej Izby Inżynierów
Budownictwa. Zgodnie z obowiązującymi w Rzeczpospolitej Polskiej przepisami prawa krajowego, osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, na warunkach określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa:
- mogą ubiegać się i uzyskać decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE oraz wpis do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, po przeprowadzeniu postępowania przez właściwy organ samorządu zawodowego w Rzeczpospolitej Polskiej,
- jeżeli posiadają kwalifikacje zawodowe inżyniera budownictwa i prowadzą zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim UE, mają prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu inżyniera budownictwa, tj. do świadczenia usług transgranicznych, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych, po złożeniu pisemnego oświadczenia o zamiarze świadczenia danej usługi wraz z niezbędnymi dokumentami i uzyskaniu tymczasowego wpisu do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa; świadczenie usług transgranicznych podlega każdorazowo indywidualnej ocenie dokonywanej przez właściwy organ samorządu zawodowego w Rzeczpospolitej Polskiej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnieubiegających się o udzielenie zamówienia zostały szczegółowo wskazane w pkt. 7.7. IDW - Rozdział I SWZ.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiana umowy jest możliwa jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach i na warunkach określonych w SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-08 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-08 09:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-06
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Termin realizacjiZakres „podstawowy” – opracowanie dokumentacji.
23 miesiące licząc od dnia zawarcia Umowy, z uwzględnieniem poniższych terminów pośrednich:
1. wykonanie i doręczenie Zamawiającemu koncepcji w terminie 45 dni od dnia zawarcia Umowy,
2. wykonanie i doręczenie Zamawiającemu kompletnego Projektu budowlanego oraz złożenie wniosku o wydanie decyzji
realizacyjnej w terminie 20 miesięcy od dnia zawarcia Umowy,
3. wykonanie i doręczenie kompletnego Projektu w terminie 23 miesięcy od dnia zawarcia Umowy,
1 miesiąc od dnia wykonania Projektu przeznaczony jest na czynności odbiorowe Zamawiającego.
Zakres „prawo opcji” – pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadań, którego rozpoczęcie zaplanowano i
określono w § 7 ust. 2 i 3 Wzoru Umowy.
12 miesięcy (11 miesięcy w trakcie realizacji robót budowlanych i 30 dni w okresie przewidzianym na złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie lub zgłoszenie zakończenia robót, licząc od dnia zakończenia robót budowlanych).
Rozpoczęcie pełnienia nadzoru autorskiego planowane jest do 36 miesięcy od terminu wykonania dokumentacji projektowej lub od daty uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizacyjnej inwestycji drogowej (ZRID) w zależności co nastąpi później.
2. Szczegółowe informacje dotyczące oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą zostały
zawarte w pkt 10 IDW - Rozdział I SWZ.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 26.06.2026
- Termin składania ofert
- 08.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 558 420 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
71 miesiące