Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 686 340 PLN

Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00273284

Numer referencyjny: RR.271.8.2026

Zamawiający

Gmina Jastarnia

Portowa 24

84-140 Jastarnia, Pomorskie

NIP: 5871708957

REGON: 191675480

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby budowy budynku garażowo-magazynowego zlokalizowanego na działkach nr 72/65, 65/11, 65/8 obręb Jastarnia 23, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii i uzgodnień oraz przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Przewiduje się realizację budynku garażowego, jednokondygnacyjnego o konstrukcji stalowej, ze ścianami z płyt warstwowych, o wymiarach ok. 15 m długości, ok. 10 m szerokości, wysokości do 9 m, z dachem dwuspadowym. Budynek powinien uwzględniać częściową zabudowę antresoli magazynowej. W obiekcie należy przewidzieć wykonanie sanitariatu ( WC ) oraz pomieszczenia socjalno-biurowego. Przewiduje się dla projektowanego budynku zasilenie elektroenergetyczne oraz energią cieplną i przyłącze teletechniczne z istniejących instalacji w budynku remizy OSP. Zakłada się budowę nowych przyłączy wodociągowego i kanalizacji sanitarnej. W ramach prac projektowych należy opracować projekt rozbiórki pozostałości rampy remontowej. Zabezpieczenie p.powodziowe budynku może wymagać wykonania sztucznego nasypu ( terpy ) pod projektowanym budynkiem. Na terenie nieruchomości znajduje się dwukondygnacyjny budynek remizy OSP oraz pozostałości rampy najazdowej, drogi wewnętrzne, place manewrowe. Teren inwestycji znajduje się w obszarze ochrony konserwatorskiej oraz obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego. Dla terenu inwestycji brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
doświadczenie projektanta w branży architektonicznej 40%

Część 2

Cena 60%
doświadczenie projektanta w branży architektonicznej 40%

Część 3

Cena 60%
doświadczenie projektanta w branży elektrycznej 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
MP-Projekt Mirosław Potrykus Gnieżdżewo 5871530502
MP-Projekt Mirosław Potrykus Gnieżdżewo 5871530502
MP-Projekt Mirosław Potrykus Gnieżdżewo 5871530502

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 MP-Projekt Mirosław Potrykus (Gnieżdżewo) Umowa podpisana 243 540 PLN 243 540 PLN
2 MP-Projekt Mirosław Potrykus (Gnieżdżewo) Umowa podpisana 227 550 PLN 227 550 PLN
3 MP-Projekt Mirosław Potrykus (Gnieżdżewo) Umowa podpisana 215 250 PLN 215 250 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 71 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego)

Najniższa cena

49 815 PLN

Średnia cena

201 884 PLN

Najwyższa cena

698 763 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
POMERAVIA Sp. z o.o. Gdańsk 5 76 506 PLN 391 140 PLN
JM Nadzory, Projektowanie s.c. Chojnice 4 - -
MP-Projekt Mirosław Potrykus Gnieżdżewo 3 228 780 PLN 686 340 PLN
Mirosław Frąszczak "Architektoniczna Pracownia Autorska" Gdynia 3 - -
Archigraph-Inwestycje Kartuzy 2 - -
PROKON Pracownia Projektowa Piotr Hnatiuk Gałęzinowo 2 115 620 PLN 115 620 PLN
DROGADO Sp. z o.o. Gdańsk 2 89 483 PLN 178 965 PLN
Art Projekt K&M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Kościerzyna 2 - -
Neox Sp. z o.o. Gdańsk 2 - -
IMC Projekt sp. z o.o. Warszawa, 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej utworzenia miejsc doraźnego schronienia osób na terenie miasta Kartuzy w dwóch lokalizacjach.

Pniewski Architekci sp. z o.o. 329 640 PLN

2026-09-01 06:40:59Z

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji projektu pn. „Budowa mieszkań wspomaganych oraz treningowych na terenie gminy Borzytuchom”

BIURO OBSŁUGI NIERUCHOMOŚCI Piotr Kaszubowski -

2026-08-31 13:40:17Z

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn. Rozbudowa przystani jachtowej w porcie w Jastarni – etap II

Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego Aquaprojekt Sp. z o.o. -

2026-08-25 08:39:23Z

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn. Budowa przystani jachtowej w Przystani Rybackiej w Kuźnicy

Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego Aquaprojekt Sp. z o.o. -

2026-08-25 08:32:15Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ulicy Mariana Kołodzieja w Gdańsku

PROINWESTA Anna Waniewska -

2026-08-24 08:00:09Z

Wykonanie dok. projektowej "Remontu elewacji oraz dachów budynku WN przy Al. Jana Pawła II 3 w Gdyni" wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie wykonywania robót budowlanych

Mirosław Frąszczak "Architektoniczna Pracownia Autorska" -

2026-08-13 06:23:22Z

Dokumentacja - "Przebudowa drogi powiatowej nr 1328G w m. Siemirowice na odcinku od km 4+500 do 5+495"

JM Nadzory, Projektowanie s.c. -

2026-08-05 08:05:02Z

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej pn. „Modernizacja infrastruktury pięciu przychodni funkcjonujących w systemie publicznej ochrony zdrowia należących do SPMZOZ w Słupsku”

PROKON Pracownia Projektowa Piotr Hnatiuk 115 620 PLN

2026-08-04 09:22:05Z

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej pn. „Modernizacja infrastruktury pięciu przychodni funkcjonujących w systemie publicznej ochrony zdrowia należących do SPMZOZ w Słupsku”

PROKON Pracownia Projektowa Piotr Hnatiuk -

2026-08-04 09:22:05Z

Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

MP-Projekt Mirosław Potrykus 243 540 PLN

2026-07-30 08:26:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 380 PLN Średnia: 210 772 PLN Max: 1 089 165 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jastarnia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Portowa 24

1.5.2.) Miejscowość: Jastarnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-140

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: referatrozwoju@jastarnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jastarnia.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c97c09b2-739d-4261-ac2d-97deec37d7d3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273284

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321681

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321681

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Ofertę,oświadczenie, o którym mowa w
art 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby
sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, m.in. .doc, .odt, .ods, .docx, .txt, .xls, .pdf, .jpg,
.png, .zip. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art 125 ust. 1 ustawy Pzp składa się pod rygorem nieważności w formie
elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zgodnie z art. 63 ust 2 ustawy Pzp. Zawiadomienia, oświadczenia,
wnioski lub informacje Wykonawcy
przekazują elektronicznie za pomocą portalu platformazakupowa.pl dostępnego pod adresem
https://platformazakupowa.pl/pn/jastarnia i formularza ,,wyślij wiadomość do zamawiającego" dostępnego na stronie dotyczącej
danego postępowania (nie dotyczy składania ofert).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RR.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby budowy budynku garażowo-magazynowego zlokalizowanego na działkach nr 72/65, 65/11, 65/8 obręb Jastarnia 23, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii i uzgodnień oraz przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.
Przewiduje się realizację budynku garażowego, jednokondygnacyjnego o konstrukcji stalowej, ze ścianami z płyt warstwowych, o wymiarach ok. 15 m długości, ok. 10 m szerokości, wysokości do 9 m,
z dachem dwuspadowym. Budynek powinien uwzględniać częściową zabudowę antresoli magazynowej. W obiekcie należy przewidzieć wykonanie sanitariatu ( WC ) oraz pomieszczenia socjalno-biurowego. Przewiduje się dla projektowanego budynku zasilenie elektroenergetyczne oraz energią cieplną
i przyłącze teletechniczne z istniejących instalacji w budynku remizy OSP. Zakłada się budowę nowych przyłączy wodociągowego i kanalizacji sanitarnej. W ramach prac projektowych należy opracować projekt rozbiórki pozostałości rampy remontowej. Zabezpieczenie p.powodziowe budynku może wymagać wykonania sztucznego nasypu ( terpy ) pod projektowanym budynkiem. Na terenie nieruchomości znajduje się dwukondygnacyjny budynek remizy OSP oraz pozostałości rampy najazdowej, drogi wewnętrzne, place manewrowe.
Teren inwestycji znajduje się w obszarze ochrony konserwatorskiej oraz obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego. Dla terenu inwestycji brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-10

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta w branży architektonicznej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania polegającego na przebudowie i modernizacji istniejącego budynku magazynowego zlokalizowanego na działce nr 3/2 obręb Jastarnia 04, wraz z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych.
Budynek magazynowy jednokondygnacyjny, murowany, o długości ok. 29 m, szerokości ok. 11 m, wysokości ok. 4,7 m z zewnętrzną rampą i poziomem posadzki ok. 0,9 m n.p.t. Do budynku od strony zachodniej przylega lokal mieszkalny, a od strony wschodniej budynek magazynowy adaptowany na cele mieszkalne. Na terenie działki nr 3/2 znajdują się także trzy budynki z socjalnymi lokalami mieszkalnymi. Działka posiada zjazd na drogę publiczną, przyłącza elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe
i kanalizacji sanitarnej.
Teren inwestycji znajduje się w obszarze szczególnego zagrożenia powodziowego. Dla terenu inwestycji obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, znajduje się w terenie oznaczonym symbolem 3MN,MW,U objętym ustaleniami m.p.z.p. przyjętego uchwała nr XLVI/360/2014 Rady Miasta Jastarnia z dnia 24.02.2014 r. w sprawie się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Jastarni – pasa przykolejowego w rejonie wczasów PKP.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-10

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta w branży architektonicznej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby przystosowaniu wybranych budynków gminnych do pełnienia funkcji punktów ewakuacji ludności. Zakres projektowy obejmuje przebudowę wewnętrznych instalacji elektrycznych w budynkach w sposób umożliwiający bezpieczne zasilenie obiektów z mobilnych agregatów w sytuacji utraty zasilania z zewnętrznej sieci elektroenergetycznej. Budynkami objętymi projektowaniem są: Stacja Turystyczna przy ul. gen. Józefa Hallera 1A w Kuźnicy; Szkoła Podstawowa przy ul. Mariana Stelmaszczyka 4
w Jastarni; budynek usług społecznych przy ul. Sosnowej 3 w Juracie; Urząd Miejski przy ul. Portowej 24 w Jastarni.
Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie awaryjnego zasilania energetycznego obiektów poprzez odłączenie od zewnętrznej sieci elektroenergetycznej, przyłączenie do posiadanych przez Zamawiającego mobilnych agregatów prądotwórczych, opracowanie instrukcji ruchowych obsługi zaprojektowanych układów, opracowanie wytycznych wyłączania obwodów elektrycznych dla ograniczenia wewnętrznego zapotrzebowania energetycznego w obiektach.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-08-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie projektanta w branży elektrycznej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu potwierdzenia minimalnych zdolności technicznych i zawodowych, Wykonawcy winni udokumentować:
a) w zakresie wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie:
- dla części I i II zamówienia: minimum 1 usługi w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na budowę, przebudowę lub remont budynku magazynowego o wartości umowy minimum 80 000,00 zł brutto, na podstawie której uzyskano pozwolenie na budowę lub dokonano zgłoszenia robót budowlanych ;
- dla części III zamówienia: minimum 1 usługi w zakresie opracowania dokumentacji projektowej w branży elektrycznej dla budynku użyteczności publicznej, obejmującej budowę, przebudowę lub modernizację instalacji elektrycznych o wartości umowy minimum 20 000,00 zł brutto, na podstawie których uzyskano pozwolenie na budowę lub dokonano zgłoszenia robót budowlanych.

Na potwierdzenie spełnienia warunku Wykonawca przedłoży:
• wykaz wykonanych usług,
• dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług (np. referencje, protokoły odbioru).
Jeśli wykonawca składa ofertę jednocześnie dla części I i II postępowania, może załączyć jeden wspólny wykaz usług dla obu części stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.

b) w zakresie dysponowania osobami do wykonania zamówienia Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, legitymującymi się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednim do funkcji, jaka zostanie im powierzona, tj.:
– dla części I i II zamówienia: nieograniczone uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacji sanitarnej, instalacji elektrycznej, drogowej i teletechnicznej oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji projektanta tej specjalności.
– dla części III zamówienia: nieograniczone uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej elektrycznej oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji projektanta tej specjalności.
Na potwierdzenie spełnienia warunku Wykonawca przedłoży:
• wykaz osób,
Jeśli wykonawca składa ofertę jednocześnie dla części I i II postępowania, może załączyć jeden wspólny wykaz osób dla obu części stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: c) oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postepowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
d) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
e) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, ze odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienia w sprawie spłat tych należności;
f) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, w zakresie art. 109 ust 1 pkt. 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia potwierdzających, ze odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przez upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz usług wykonanych (jeden wspólny wykaz w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną – sporządzony według załącznika nr 5 do SWZ), a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
b) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ,

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Ewentualna zmiana umowy wymaga formy pisemnej i zgody obydwu Stron pod rygorem nieważności z wyłączeniem zmian wyraźnie w treści umowy wskazanych jako niewymagające aneksu.
2. Dopuszcza się następujące możliwości zmiany treści umowy:
1) zmiana wartości umowy w przypadku:
a) zmiany stawki i kwoty podatku VAT prowadzącej do zmiany wynagrodzenia brutto określonego w § 3 ust. 1,w przypadku, gdy stawka podatku VAT ulegnie zmianie na mocy powszechnie obowiązujących przepisów,
b) zmniejszenie zakresu przedmiotu Zamówienia, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym,
c) zaistnieniem niemożliwych wcześniej do przewidzenia okoliczności powodującej konieczność udzielenia zamówienia dodatkowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie.
d) waloryzacji cen, o której mowa w paragrafie 3 ust 7 niniejszej umowy.
3) zmianę siedziby którejś ze Stron umowy;
4) zmianę numeru rachunku bankowego Wykonawcy, o którym mowa w § 3 ust. 4 umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-19 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321681

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-19 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-18

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.06.2026
Termin składania ofert
24.06.2026 07:00
Wartość umowy
686 340 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego)

Okres realizacji

do 2026-12-10