Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 182 384 PLN
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla wykonania rozbiórki istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golasowicach oraz budowy nowego budynku
Numer referencyjny: OR.271.34.2026
Zamawiający
URZĄD GMINY PAWŁOWICE
ul. Zjednoczenia 60
43-250 Pawłowice, Śląskie
NIP: 6331093926
REGON: 000542764
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| SUYA SPOŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Tarnowskie Góry | Regon 529239036 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SUYA SPOŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Tarnowskie Góry) | Umowa podpisana | 189 149 PLN | 182 384 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 80 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego)
Najniższa cena
22 000 PLN
Średnia cena
258 426 PLN
Najwyższa cena
2 026 640 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ARCH – BIM SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Chorzów | 4 | 91 475 PLN | 365 900 PLN |
| Archidom Projekty Sp. z o.o. Racibórz | 2 | - | - |
| A1 ARCHITEKTURA SP. Z O.O. Ptakowice | 2 | 38 500 PLN | 77 000 PLN |
| 4idea Karol Sitarski Kielce | 2 | 436 650 PLN | 873 300 PLN |
| PRACOWNIA PROJEKTOWA „PIK” S.C. ANNA I MACIEJ PINDUROWIE Żory | 2 | 209 192 PLN | 418 385 PLN |
| LUX Consulting Tomasz Ciupak Bydgoszcz | 2 | 149 500 PLN | 299 000 PLN |
| Pracowania Projektowa ARCHEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bielsko-Biała | 2 | 130 995 PLN | 261 990 PLN |
| M-K Projekt Dawid Mołdrzyk Krajenka | 2 | - | - |
| Pracownia Projektowa STRUKTURA ŁUKASZ ZGLIŃSKI sp.k. Mikołów | 2 | 69 500 PLN | 139 000 PLN |
| PROSPECT STUDIO - PRACOWNIA ARCHITEKTURY MARCIN URYĆ Pawłowice | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla wykonania rozbiórki istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golasowicach oraz budowy nowego budynku
2026-09-03 08:38:42Z
Wykonanie dok projekt-koszt w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Jagiełły 1, Legionów 29, Piłsudskiego 12, Piłsudskiego 14/I i Targowej 18 w Sosnowcu”
2026-09-03 07:35:03Z
Wykonanie dok projekt-koszt w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Jagiełły 1, Legionów 29, Piłsudskiego 12, Piłsudskiego 14/I i Targowej 18 w Sosnowcu”
2026-09-03 07:35:03Z
Wykonanie dok projekt-koszt w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Jagiełły 1, Legionów 29, Piłsudskiego 12, Piłsudskiego 14/I i Targowej 18 w Sosnowcu”
2026-09-03 07:35:03Z
Wykonanie dok projekt-koszt w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Jagiełły 1, Legionów 29, Piłsudskiego 12, Piłsudskiego 14/I i Targowej 18 w Sosnowcu”
2026-09-03 07:35:03Z
Opracowanie dokumentacji dla zadań: „Odbudowa drogi dojazdowej CPiT w Bystrej” oraz „Stabilizacja skarpy przy CPiT w Bystrej” prowadz. przez CPiT w Bystrej w imieniu i na rzecz Woj. Śląskiego
2026-09-02 06:04:38Z
Opracowanie dokumentacji dla zadań: „Odbudowa drogi dojazdowej CPiT w Bystrej” oraz „Stabilizacja skarpy przy CPiT w Bystrej” prowadz. przez CPiT w Bystrej w imieniu i na rzecz Woj. Śląskiego
2026-09-02 06:04:38Z
Dokumentacja projektowa budowy budynku przedszkola w Przyszowicach
2026-08-31 08:04:22Z
Dokumentacja projektowa kompleksowego zagospodarowania terenu LKS 35 Gierałtowice
2026-08-27 12:02:47Z
Wykonanie odrębnej dokumentacji budowlanej i wykonawczej we wszystkich branżach wraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego dla zadań pn.:„Demonstracyjne wdrożenie modelu zrównoważonego (...)
2026-08-19 09:18:07Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351786 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla wykonania rozbiórki istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golasowicach oraz budowy nowego budynku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD GMINY PAWŁOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000542764
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 60
1.5.2.) Miejscowość: Pawłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-250
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pawlowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pawlowice.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla wykonania rozbiórki istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golasowicach oraz budowy nowego budynku
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-507b0973-e9c2-42c9-a4b4-e449ddd9f378
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351786
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035353/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowe i modernizację budynków
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://pomoc.e-zp.finn.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pomoc.e-zp.finn.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W Systemie E-ZP znajdują się instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja obsługi Systemu FINN e-Zamówienia Publiczne) oraz filmy instruktażowe - prezentujące podstawowe czynności dokonywane przez Wykonawców za pomocą Systemu (rejestracja, zadawanie pytań, złożenie oferty,
wycofanie oferty). Instrukcja dostępna jest pod adresem: https://pomoc.e-zp.finn.pl
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: OR.271.34.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiot zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla wykonania rozbiórki istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golasowicach oraz budowy nowego budynku jako MAGAZYNU ZASOBÓW OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ, MIEJSC UKRYCIA I BAZY SZKOLENIOWEJ KORPUSU OBRONY CYWILNEJ dostosowanego m.in. do ustawy o OLIOC oraz Programu OLiOC
w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa magazynów, miejsc ukrycia oraz bazy szkoleniowej korpusu obrony cywilnej w Golasowicach
4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:1) wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w sposób należyty, zgodnie z przepisami prawa budowlanego prawidłowo ukończył minimum dwie dokumentacje projektowe związane z budową budynku o wartości minimum 100 tys. zł brutto każda,
2) skieruje do realizacji zamówienia:
Lp. Stanowisko Kwalifikacje (uprawnienia)
1 Główny projektant w specjalności architektonicznej uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń
2 Projektant w specjalności instalacyjnej uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń
3 Projektant w specjalności instalacyjnej uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
2 700,00 zł6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Określone w projekcie umowy §117.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 13:00
8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-zamówienia
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 13:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-28
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oświadczam, że:a. Nie jestem wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3ustawy,
b. Nie jestem beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) oraz osobą wymienioną w wykazach określonych w
rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisaną na listę lub będącą takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r wpisanym na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy,
c. Nie jestem jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z
dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), i wymienionym w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanym na listę lub będącym taką jednostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., wpisaną na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.
W Urzędzie Gminy Pawłowice zostały wprowadzone procedury dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych, które są dostępne pod adresem: https://bip.pawlowice.pl/bipkod/36234501
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.07.2026
- Termin składania ofert
- 03.08.2026 11:00
- Wartość umowy
- 182 384 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
6 miesiące