Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych numer postępowania KU.2301.101.2026

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00378453

Numer referencyjny: KU.2301.101.2026

Zamawiający

UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

ul. Stefana Żeromskiego 5

25-369 Kielce, Świętokrzyskie

NIP: 6570234850

REGON: 000001407

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest : : szkolenie z kompetencji cyfrowych pn. „Praktyczne aspekty nauczania i stosowania statystyki oraz metod wizualizacji danych w badaniach naukowych z wykorzystaniem programu Statistica i narzędzi sztucznej inteligencji” Szkolenie zaplanowane dla kadry dydaktycznej UJK w związku z realizacją projektu „Wiedza to Potęga” (FERS.01.05-IP.08-002/23) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu dla Rozwoju Społecznego Plus w zakresie podniesienia kompetencji lub kwalifikacji kadry dydaktycznej . 1. Forma szkolenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w cyklu zdalnym np. Microsoft Teams lub Zoom. 2. Szkolenie w wymiarze 24 godzin dydaktycznych, 3 dni w trybie ciągłym (8 godz. dziennie), dla maksymalnie 10 osób (+/- 5 osób) 3. Termin realizacji szkolenia: wrzesień/październik 2026, zgodnie ze wspólnie ustalonym harmonogramem. Harmonogram szkoleniowy zostanie ustalony pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym najpóźniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. 4. Grupa docelowa to kadra dydaktyczna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Kryteria oceny ofert

Cena 80%
2) Doświadczenie/ staż wykładowcy/trenera w realizacji szkoleń dla społeczności akademickiej w latach – waga 20 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
StatSoft Polska sp.z.o.o., 31-553 Kraków Kraków 6771019064

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 StatSoft Polska sp.z.o.o., 31-553 Kraków (Kraków) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Świętokrzyskie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 80500000-9 - Usługi szkoleniowe)

Najniższa cena

4 800 PLN

Średnia cena

59 561 PLN

Najwyższa cena

332 250 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
TPI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa 2 35 100 PLN 70 200 PLN
DATAGIS.PL Technologie Geoinformacyjne Michał Brzezinka Poręba 2 6 900 PLN 13 800 PLN
EKOLHOUSE SP.Z O.O. Zabrze 2 24 550 PLN 49 100 PLN
Strefa Rozwoju Danuta Rynkiewicz 05-500 Piaseczno 2 - -
Centrum Nowoczesnej Edukacji SCHOLAR Piotr Mazur Lublin 2 - -
SEKA S.A. Warszawa 1 16 000 PLN 16 000 PLN
L² - Language Consulting Sp. z o.o. Warszawa 1 88 798 PLN 88 798 PLN
Centrum Kształcenia Zawodowego Factory Talent Piotr Nowaczek Starachowice 1 35 520 PLN 35 520 PLN
StatSoft Polska sp.z.o.o., 31-553 Kraków Kraków 1 - -
Statsoft Polska sp.z.o.o. 31-553 Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych numer postępowania KU.2301.101.2026

StatSoft Polska sp.z.o.o., 31-553 Kraków -

2026-09-01 12:43:37Z

Kurs autoprezentacji i wystąpień publicznych w ramach projektu "Dziś uczeń - jutro student"

Centrum Kształcenia Zawodowego s.c. -

2026-08-27 09:08:00Z

Usługa szkolenia z zakresu „Obsługa oprogramowania PVSoll ”; nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

KIELGO Sp. z o.o. 49 500 PLN

2026-08-21 12:28:31Z

Usługa szkolenia z zakresu "Projektant instalacji fotowoltaicznych" w ramach projektu, nr umowy: FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

SEKA S.A. 16 000 PLN

2026-07-22 12:49:11Z

Usługa przygotowania i przeprowadzenia szkolenia pozwalającego na serwis klimatyzacji samochodowej - program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, nr umowy FERS.01.05IP.08-0234/23-00

EKOLHOUSE SP.Z O.O. 12 000 PLN

2026-07-21 11:38:09Z

Usługa przygotowania i przeprowadzenia kursu przygotowującego do państwowego egzaminu na Uprawnienia F-gazowe – Certyfikat Kategorii I wraz z egzaminem - projekt nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

EKOLHOUSE SP.Z O.O. 37 100 PLN

2026-07-21 11:22:09Z

Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych Numer postępowania: KU.2301.59.2026

Politechnika Wrocławska Wrocław -

2026-07-20 08:05:20Z

Zakup usług szkoleniowych z zakresu kompetencji językowych – język angielski w ramach projektu pn. „Wzmocnienie potencjału KPT”

L² - Language Consulting Sp. z o.o. 88 798 PLN

2026-07-20 07:54:21Z

Usługa przygotowania i przeprowadzenia cyklu szkoleń przygotowujących uczestnika do uzyskania europejskich uprawnień pilota drona w ramach projektu nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

TPI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 54 000 PLN

2026-07-15 12:44:04Z

Usługa przygotowania i przeprowadzenia cyklu szkoleń przygotowujących uczestnika do uzyskania europejskich uprawnień pilota drona w ramach projektu nr umowy FERS.01.05-IP.08-0234/23-00

TPI spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 16 200 PLN

2026-07-15 12:44:04Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 0 PLN Średnia: 90 674 PLN Max: 591 600 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych numer postępowania KU.2301.101.2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001407

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Żeromskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-369

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 0413497365

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.kmieciak@ujk.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ujk.edu.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych numer postępowania KU.2301.101.2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8173d8b1-ed35-4781-943e-0039cc0e0596

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00378453

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048035/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Zakup usługi-Organizacja szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Wiedza to Potęga” (FERS.01.05-IP.08-002/23) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu dla Rozwoju Społecznego Plus

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8173d8b1-ed35-4781-943e-0039cc0e0596

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy: e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: strona główna platformy e-Zamówienia oraz poczty elektronicznej marcin.kmieciak@ujk.edu.pl .
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Osobami uprawnionymi przez Zamawiającego do komunikowania się z Wykonawcami są:
 w zakresie proceduralnym: Pan Marcin Kmieciak, email: marcin.kmieciak@ujk.edu.pl, tel. 41 349 7365;

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (zamierzający złożyć ofertę) musi posiadać konto z rolą „Wykonawca”, posiadający uprawnienia do składania Ofert, na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont użytkownika oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
7. Użytkownik zalogowany jako konto uproszczone ma dostępne formularze:
• Wniosek – służący m. in. do zadawania pytań do SWZ,
• Inne.
8. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
9. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
10. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.

3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ocds-148610-8173d8b1-ed35-4781-943e-0039cc0e0596

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwane dalej „RODO” w związku z art. 19 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), zwana dalej „p.z.p.” niniejszym informujemy, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce.
2) podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest: art. 6 ust.1 lit. c RODO (przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze)
3) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4) podanie przez Państwa danych osobowych stanowi wymóg ustawowy określony w przepisach ustawy p.z.p., który wiąże się z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Skutkiem niepodania danych osobowych będzie brak możliwości udzielenia zamówienia publicznego.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy p.z.p. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
6) odbiorcami danych mogą być podmioty upoważnione na mocy przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające dane osobowe na zlecenie administratora w związku z wykonywaniem powierzonego im zadania na podstawie zawartej umowy powierzenia danych.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (jeżeli wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku zamawiający wymaga, od osoby której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania: daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa wart.18 ust. 2 RODO ;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust.1 lit. c RODO
10) posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego –Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzasadnione jest, że Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z przepisami RODO.
11) w przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych może Pan/Pani skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych UJK pisząc na adres e-mail: iod@ujk.edu.pl.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: KU.2301.101.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest : :
szkolenie z kompetencji cyfrowych pn. „Praktyczne aspekty nauczania i stosowania statystyki oraz metod wizualizacji danych w badaniach naukowych z wykorzystaniem programu Statistica i narzędzi sztucznej inteligencji”
Szkolenie zaplanowane dla kadry dydaktycznej UJK w związku z realizacją projektu „Wiedza to Potęga” (FERS.01.05-IP.08-002/23) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu dla Rozwoju Społecznego Plus w zakresie podniesienia kompetencji lub kwalifikacji kadry dydaktycznej .
1. Forma szkolenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w cyklu zdalnym np. Microsoft Teams lub Zoom.
2. Szkolenie w wymiarze 24 godzin dydaktycznych, 3 dni w trybie ciągłym (8 godz. dziennie), dla maksymalnie 10 osób (+/- 5 osób)
3. Termin realizacji szkolenia: wrzesień/październik 2026, zgodnie ze wspólnie ustalonym harmonogramem. Harmonogram szkoleniowy zostanie ustalony pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym najpóźniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia.
4. Grupa docelowa to kadra dydaktyczna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

4.2.6.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

79632000-3 - Szkolenie pracowników

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę niepodlegającą odrzuceniu, która uzyska największą liczbę punktów obliczona w oparciu o podane kryteria oceny ofert.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 80

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: 2) Doświadczenie/ staż wykładowcy/trenera w realizacji szkoleń dla społeczności akademickiej w latach – waga 20

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 8 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) posiada minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności w zakresie szkoleniowym/dydaktycznym.
b) dysponuje licencją w zakresie oprogramowania Statistica (wersja Polska 13.3 lub nowsza),
c) dysponuje licencją lub prawem bez naruszenia praw osób trzecich do wykorzystania w oprogramowania Statistica do celów szkoleniowych
d) dysponuje minimum 2 osobami, które będą wykonywać przedmiot zamówienia opisany przez zamawiającego to jest 1 osoba do przeprowadzenia szkolenia oraz 1 osoba do przeprowadzenia walidacji,
e) dysponuje odpowiednim sprzętem technicznym w celu realizacji zamówienia,
f) deleguje i wskaże w wykazie osób: trenera posiadającego kwalifikacje do realizacji szkolenia,
g) deleguje i wskaże w wykazie osób osobę do przeprowadzenia walidacji.
h) Dysponuje Trenerem którego deleguje do realizacji zamówienia który :
- posiada co najmniej 3-letni doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń/ kursów,
- w okresie 3 lat poprzedzających datę przystąpienia do postępowania ofertowego trener przeprowadził 150 godzin szkoleń/kursów z zakresu statystyka na oprogramowaniu Statistica z grupą docelową kadrą dydaktyczną,
- w okresie 3 lat poprzedzających datę przystąpienia do postepowania ofertowego trener przeprowadził 50 godzin szkoleń/kursów z zakresu IA/i sztucznej inteligencji w procesie badań naukowych,
- posiada wykształcenie wyższe zgodnie z obowiązującym prawem.
3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia
w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykaz osób ( minimum 1 trener oraz minimum 1 osoba do przeprowadzenia walidacji) które zostaną skierowane do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, ilością zrealizowanych szkoleń wraz z ich nazwą i okresem realizacji tj wskazuje trenera posiadającego kwalifikacje do realizacji zamówienia, w szczególności:
posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń/ kursów,
wykaz usług zrealizowanych - w okresie 3 lat poprzedzających datę przystąpienia do postępowania ofertowego trener przeprowadził 150 godzin szkoleń/kursów z zakresu statystyka na oprogramowaniu Statistica z grupa docelową – kadrą dydaktyczną
w okresie 3 lat poprzedzających datę przystąpienia do postepowania ofertowego trener przeprowadził 50 godzin szkoleń/kursów z zakresu IA/i nowoczesnych technologii w procesie badań naukowych,
posiada wykształcenie wyższe zgodnie z obowiązującym prawem. (załącznik nr 7 do SWZ),
2) oświadczenie wykonawcy że posiada minimum 3 letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności w zakresie szkoleniowym/dydaktycznym
3) oświadczenie wykonawcy że dysponuje odpowiednią licencją lub prawem do wykorzystania oprogramowania Statistica do celów szkoleniowych oraz odpowiednim sprzętem technicznym w celu realizacji zamówienia,
4) oświadczenie że dysponuje odpowiednimi osobami w celu realizacji zamówienia tj. przeprowadzenia szkolenia oraz walidacji efektów uczenia się zgodnie z wytycznymi monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021-2027. Dokumenty dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/ncbr/dokumenty-programowe, w tym Załącznik nr 2 do Wytycznych.

5) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2024 poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 4 do SWZ);
6) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na podstawie art. 125 ust.1 PZP , według wzoru z Załącznika nr 5 do SWZ;
7) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. w takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale 9 ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy w oparciu o art. 455 ust.1 pkt 1 ustawy PZP oraz na zasadach przewidzianych w załączniku nr 6 do SWZ tj. Wzór umowy.
4. W przypadku wystąpienia sytuacji skutkujących koniecznością zmiany umowy, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania, o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-13 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: na platformie e- Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-13 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-11

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

30. Wykonawca musi działać zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, tak aby zapobiegać wszelkim formom dyskryminacji, nie tylko ze względu na płeć, ale również z powodu rasy lub pochodzenia etnicznego, religii lub światopoglądu, niepełnosprawności, wieku lub orientacji seksualnej. Szkolenie musi być oparte na zasadach dostępności dla osób z niepełnosprawnościami co oznacza, że wszystkie produkty (na przykład strona lub aplikacja internetowa, materiały szkoleniowe, w tym także udzielane usługi) mogą być wykorzystywane (używane) przez każdą osobę. Stosowanie wyżej wymienionej zasady oznacza, że wszystkie produkty projektów (w tym usługi), które otrzymają dofinansowanie z FERS, muszą być dostępne dla wszystkich użytkowników i użytkowniczek.
31. Zamawiający wskazuje, iż uczestnicy szkolenia dysponują zapleczem technicznym w celu realizacji szkolenia. Zamawiający dysponuje stanowiskiem dostosowanym do realizacji szkolenia dla potrzeb z osób z niepełnosprawnościami.
32. Program szkolenia:
Zastosowanie statystyki na różnych etapach badania naukowego
Wprowadzenie do obsługi Program Satistica (zakres teoretyczny plus praktyczny)
Przygotowanie danych do analizy w programie Statistica
Zastosowanie metod statystyki opisowej oraz metod wizualizacji danych do opracowania wyników badań empirycznych (rozkładu zmiennej)
Wprowadzenie do problematyki statystycznego planowania badań
Metody analizy współzależności zmiennych
33. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy PZP.
2026-08-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
05.08.2026
Termin składania ofert
13.08.2026 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80500000-9 (Usługi szkoleniowe) 79632000-3 (Szkolenie pracowników) 79632000-3 - Szkolenie pracowników

Okres realizacji

do 2026-10-31