Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (Jutro)

„Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie”

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00393009

Numer referencyjny: MZWiK/2/2026

Zamawiający

MIEJSKI ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Wodociągowa 1A

77-400 Złotów, Wielkopolskie

NIP: 7671028360

REGON: 570231293

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury cybernetycznej dla „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie” w obszarze technicznym IT oraz w obszarze technicznym OT obejmująca m.in. zakup i wdrożenie tj. instalację i konfigurację, implementację, integrację i uruchomienie, testowanie i optymalizację urządzeń i oprogramowania stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki, zgodnie z wnioskiem złożonym przez Zamawiającego w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo - CyberPL 2. Przedmiotowe przedsięwzięcie, obejmuje realizację kompletu zadań wraz dostawą sprzętu i urządzeń z odpowiednim oprogramowaniem - zgodnie z charakterystyką i wymaganiami zawartymi w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 49 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

6 145 PLN

Średnia cena

220 295 PLN

Najwyższa cena

714 630 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AVMK Sp. z o.o. Poznań 4 56 027 PLN 224 106 PLN
Login Computer sp. z o. o. Leszno 3 133 927 PLN 401 780 PLN
Hardsoft-Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 3 682 866 PLN 1 365 733 PLN
NEXTDATA Sp. z o.o. Warszawa 2 118 122 PLN 118 122 PLN
Inveo Systems Poznań 2 104 050 PLN 208 100 PLN
Konsorcjum „Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o., Inveo Systems sp. z o.o.” Poznań 2 183 540 PLN 367 080 PLN
Hardsoft Telekom Jarosław Kaźmierczak Poznań 2 714 630 PLN 714 630 PLN
EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia 2 178 433 PLN 170 355 PLN
Perc Tech Sp. z o.o. Zielona Góra 2 328 656 PLN 328 656 PLN
Advisor prosta spółka akcyjna Poznań 2 474 159 PLN 474 159 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa sprzętu w ramach projektu pt. Cyberbezpieczny Samorząd

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. 382 530 PLN

2026-08-31 12:51:37Z

Zakup serwera do budynku szpitala na potrzeby Bloku Operacyjnego

KONSULTANT IT SP. Z O.O. -

2026-08-19 16:08:17Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 170 355 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Osiek Mały

EUROSOC Sp. z o.o. 186 510 PLN

2026-07-29 11:47:37Z

Zakup serwerów wraz z licencjami typu datacenter do utworzenia klastra

Advisor prosta spółka akcyjna -

2026-07-21 11:08:22Z

Dostawa serwerów wraz z systemem operacyjnym oraz oprogramowania do wirtualizacji mocy obliczeniowej i zarządzania klastrem wirtualizacyjnym.

IT PARTNER MIROSŁAW WISZNIOWSKI -

2026-07-08 07:23:24Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 34 686 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 87 330 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 30 750 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Zwiększenie bezpieczeństwa informacji w systemach teleinformatycznych Urzędu Gminy Godziesze Wielkie - Cyberbezpieczny Samorząd - zakup sprzętu i oprogramowania

AVMK Sp. z o.o. 71 340 PLN

2026-07-06 10:23:32Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 293 323 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570231293

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wodociągowa 1A

1.5.2.) Miejscowość: Złotów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wodociagi.zlotow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodociagi-zlotow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gospodarka wodna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Gospodarka wodna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b430896a-b8eb-4132-8a4d-b669b95df8e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393009

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane w ramach projektu pn. „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie” w ramach programu „Cyberbezpieczne Wodociągi" (Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Inwestycja C3.1.1)

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b430896a-b8eb-4132-8a4d-b669b95df8e1

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim oraz złożona pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub postaci elektronicznej (opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).

2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików.

3. Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”). W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą.

4. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści dokumentów zamówienia.

5. Oferta winna być złożona przez osoby umocowane do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.

6. W przypadku załączenia do oferty dokumentów lub oświadczeń sporządzonych w języku obcym należy je złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.

7. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.

8. Wśród rozszerzeń powszechnych a niewystępujących w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773) występują .rar, .gif, .bmp, .numbers, .pages. Dokumenty złożone w takich formatach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.

9. System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”

10. Załącznikami do oferty, stanowiącymi jej integralną część, są dokumenty wymienione w SWZ. Oferta i każdy z załączników powinny zostać podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania i składania w jego imieniu oświadczenia woli. Wyjątek stanowi zobowiązanie innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, które kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym podpisuje podmiot udostępniający zasoby.

11. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.

12. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”.

13. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1) Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
2) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością adres: ul. Wodociągowa nr. 1A , 77-400 Złotów
3) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – Alicja Mendyk mzwik@kancelaria-ara.pl
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
5) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.);
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia lub na okres przechowywania tych danych zgodnie z wytycznymi o dofinansowania z środków UE;
7) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
8) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
9) posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
10) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
11) nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
12) Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z włączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: MZWiK/2/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury cybernetycznej dla „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów IT i OT w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złotowie” w obszarze technicznym IT oraz w obszarze technicznym OT obejmująca m.in. zakup i wdrożenie tj. instalację i konfigurację, implementację, integrację i uruchomienie, testowanie i optymalizację urządzeń i oprogramowania stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki, zgodnie z wnioskiem złożonym przez Zamawiającego w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo - CyberPL

2. Przedmiotowe przedsięwzięcie, obejmuje realizację kompletu zadań wraz dostawą sprzętu i urządzeń z odpowiednim oprogramowaniem - zgodnie z charakterystyką i wymaganiami zawartymi w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

48822000-6 - Serwery komputerowe

32422000-7 - Elementy składowe sieci

48823000-3 - Serwery plików

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48782000-3 - Pakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniem

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) w zakresie wykonanych dostaw (doświadczenie)

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał:
• co najmniej 2 dostawy (w ramach odrębnych zamówień, umów) wraz z wdrożeniem o tożsamym lub podobnym charakterze co przedmiot zamówienia obejmujące swym zakresem zakup i wdrożenie tj. instalację i konfigurację, implementację, integrację i uruchomienie, testowanie i optymalizację urządzeń i oprogramowania stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki na kwotę co najmniej 150 000,00 zł brutto każda

Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć wykaz dostaw zgodnie z załącznikiem nr 4 (na wezwanie Zamawiającego) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
Jeżeli dokumenty potwierdzające spełnienie warunków będą określały wartość w walucie obcej to Zamawiający przeliczy tą wartość na PLN wg średniego kursu NBP na dzień, do którego określona wartość się odnosi.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek doświadczenia musi spełniać w całości co najmniej jeden z Wykonawców lub podmiot trzeci, na zasoby którego powołują się Wykonawcy.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp:
a) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 6 do SWZ).
Do złożenia w/w dokumentu zobowiązany będzie również każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.

3) w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp:
a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp będzie zobowiązany do złożenia w/w dokumentu również w odniesieniu do tych podmiotów, jak również każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.

4) Oświadczenia wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. - Załącznik nr 10

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:

a) wykazu dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane (załącznik nr 4 do SWZ) oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:

1. Karty katalogowe pochodzące od producenta dla niżej opisanych urządzeń składających się na przedmiot zamówienia:
- Serwery – pozycje 5 i 9 w OPZ
- Zapory sieciowe UTM – pozycja 17 w OPZ
- Przełączniki sieciowe – pozycja 19 w OPZ
- Centralny system EDR – pozycja 1 w OPZ


2. Dla rozwiązania pn. Serwery

a) Aktualny certyfikat producenta zgodny z normą ISO-9001:2015 lub równoważny zapewniający zarządzanie jakością, podejście procesowe, ciągłe doskonalenie, zarządzanie ryzykiem oraz zgodność z przepisami.
b) Aktualny certyfikat producenta zgodny z normą ISO-14001 lub równoważny spełniający wymagania związane z zarządzaniem środowiskowym, zgodnością z przepisami, ciągłym doskonaleniem na rzecz ochrony środowiska, monitorowaniem wpływu na środowisko.


3. Dla rozwiązania pn. UTM-y

a) W przypadku istnienia takiego wymogu w stosunku do technologii objętej przedmiotem niniejszego postępowania (tzw. produkty podwójnego zastosowania), Dostawca winien przedłożyć dokument pochodzący od importera tej technologii stwierdzający, iż przy jej wprowadzeniu na terytorium Polski, zostały dochowane wymogi właściwych przepisów prawa, w tym ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (Dz.U. z 2004, Nr 229, poz. 2315 z późn zm.) oraz dokument potwierdzający, że importer posiada certyfikowany przez właściwą jednostkę system zarządzania jakością tzw. wewnętrzny system kontroli wymagany dla wspólnotowego systemu kontroli wywozu, transferu, pośrednictwa i tranzytu w odniesieniu do produktów podwójnego zastosowania (o ile dotyczy)
b) Oświadczenie producenta lub autoryzowanego dystrybutora producenta, iż produkt pochodzi z autoryzowanego kanału sprzedaży, np. poprzez oświadczenie o posiadanym statusie autoryzacyjnym.

4. Dla rozwiązania pn. Przełączniki sieciowe

a) W przypadku istnienia takiego wymogu w stosunku do technologii objętej przedmiotem niniejszego postępowania (tzw. produkty podwójnego zastosowania), Dostawca winien przedłożyć dokument pochodzący od importera tej technologii stwierdzający, iż przy jej wprowadzeniu na terytorium Polski, zostały dochowane wymogi właściwych przepisów prawa, w tym ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (Dz.U. z 2004, Nr 229, poz. 2315 z późn zm.) oraz dokument potwierdzający, że importer posiada certyfikowany przez właściwą jednostkę system zarządzania jakością tzw. wewnętrzny system kontroli wymagany dla wspólnotowego systemu kontroli wywozu, transferu, pośrednictwa i tranzytu w odniesieniu do produktów podwójnego zastosowania (o ile dotyczy)

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający nie stawia ograniczeń w uzupełnianiu wymaganych przedmiotowych środków dowodowych

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Patrz Załącznik nr 9 do SWZ (projekt umowy)

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-25 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-25 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-23

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
2.2.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 48822000-6 (Serwery komputerowe) 32422000-7 (Elementy składowe sieci) 48823000-3 (Serwery plików) 30200000-1 (Urządzenia komputerowe) 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne opracowywania oprogramowania internetowe i wsparcia) 48710000-8 (Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania) 48730000-4 (Pakiety oprogramowania zabezpieczającego) 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne) 48782000-3 (Pakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniem) 48900000-7 (Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe) 32420000-3 (Urządzenia sieciowe) 32424000-1 (Infrastruktura sieciowa) 72263000-6 (Usługi wdrażania oprogramowania) 48822000-6 - Serwery komputerowe 32422000-7 - Elementy składowe sieci 48823000-3 - Serwery plików 30200000-1 - Urządzenia komputerowe 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48782000-3 - Pakiety oprogramowania do zarządzania przechowywaniem 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 32424000-1 - Infrastruktura sieciowa 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Okres realizacji

do 2026-11-30