Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Urzędu gminy Szczecinek oraz jednostek podległych

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00417898

Numer referencyjny: RI.271.25.2026.AG

Zamawiający

Gmina Szczecinek

Pilska 3

78-400 Szczecinek, Zachodniopomorskie

NIP: 6731772536

REGON: 330920908

Opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ NR 1 – Dostawa przełączników w sieci komputerowej LAN w UG Szczecinek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 3 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Część 3

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 16 rozstrzygniętych przetargów (CPV 32420000-3 - Urządzenia sieciowe)

Najniższa cena

3 800 PLN

Średnia cena

194 221 PLN

Najwyższa cena

996 915 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Vida Andrzej Tarasek Katowice 2 7 005 PLN 14 009 PLN
ZAKŁAD ELEKTRONICZNEJ TECHNIKI OBLICZENIOWEJ Sp. z o.o. Koszalin 2 178 965 PLN 178 965 PLN
Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o. o. Koszalin 2 162 852 PLN 162 852 PLN
Zakładem Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o. o. Koszalin 2 168 756 PLN 168 756 PLN
Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. Szczecin 2 996 915 PLN 996 915 PLN
Softil S.c. M.Kozakiewicz A.Pajdowska Szczecin 1 32 595 PLN 32 595 PLN
STOLA – Tomasz Stola Koszalin 1 9 640 PLN 9 640 PLN
Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Koszalin 1 184 254 PLN 184 254 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa urządzenia do kopii zapasowych z funkcją deduplikacji w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

ZAKŁAD ELEKTRONICZNEJ TECHNIKI OBLICZENIOWEJ Sp. z o.o. -

2026-07-28 10:06:47Z

Dostawa urządzeń sieciowych

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. -

2026-06-18 07:18:40Z

Dostawa urządzenia do kopii zapasowych z funkcją deduplikacji w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

ZAKŁAD ELEKTRONICZNEJ TECHNIKI OBLICZENIOWEJ Sp. z o.o. 178 965 PLN

2026-06-11 10:10:42Z

Zakup przełączników sieciowych, macierzy dyskowej oraz realizacja szkolenia autoryzowanego Fortigate w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Vida Andrzej Tarasek 10 209 PLN

2026-06-08 12:39:02Z

Zakup przełączników sieciowych, macierzy dyskowej oraz realizacja szkolenia autoryzowanego Fortigate w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Softil S.c. M.Kozakiewicz A.Pajdowska 32 595 PLN

2026-06-08 12:39:02Z

Zakup przełączników sieciowych, macierzy dyskowej oraz realizacja szkolenia autoryzowanego Fortigate w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Vida Andrzej Tarasek 3 800 PLN

2026-06-08 12:39:02Z

Zakup i wdrożenie urządzenia do kopii zapasowych w ramach projektu – Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Gminie Malechowo

Zakładem Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o. o. -

2026-05-27 11:02:02Z

Dostawa urządzeń sieciowych

Xcomp spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. 996 915 PLN

2026-05-18 06:32:51Z

Dostawa systemu do tworzenia kopii zapasowej środowiska IT w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o. o. -

2026-04-27 08:45:27Z

Zakup i wdrożenie urządzenia do kopii zapasowych w ramach projektu – Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Gminie Malechowo

Zakładem Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o. o. 168 756 PLN

2026-04-09 09:39:18Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 212 PLN Średnia: 193 400 PLN Max: 788 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Urzędu gminy Szczecinek oraz jednostek podległych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szczecinek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920908

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pilska 3

1.5.2.) Miejscowość: Szczecinek

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-400

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 943743294

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaszczecinek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaszczecinek.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Urzędu gminy Szczecinek oraz jednostek podległych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40aecddf-fb19-494b-8b45-9ecf6ff88719

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417898

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082462/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Urzędu gminy Szczecinek oraz jednostek podległych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusz Europejski na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40aecddf-fb19-494b-8b45-9ecf6ff88719

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym i wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail ekretariat@gminaszczecinek.pl (nie dotyczy składania ofert)

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu Platformy e-zamówienia dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia musi posiadać konto podmiotu "Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce "Centrum Pomocy". Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego pod numerem telefonu +48 224-587-79 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce zgłoś problem. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce "Formularze" ("Formularze do komunikacji"). 10. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 11. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek informacyjny określono w XL SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Obowiązek informacyjny określono w XL SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.25.2026.AG

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ NR 1 – Dostawa przełączników w sieci komputerowej LAN w UG Szczecinek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ NR 2 – Dostawa urządzenia brzegowego UTM do sieci UG Szczecinek wraz kompatybilnym systemem monitorującym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ NR 3 – Dostawa sprzętu do odseparowanej bezpiecznej sieci WIFI na sali konferencyjnej UG Szczecinek. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 3 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-25

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczącej zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji ((§ 3 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020r. poz. 2415 ze zm.)) - w przypadku, gdy w postępowaniu zostaną złożone co najmniej dwie oferty na poszczególne części 2. Oświadczenie Wykonawcy na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, stanowiące załącznik nr 2 do SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy został określony w załączniku nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

Część 3 : Tak

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 32420000-3 - Urządzenia sieciowe
32420000-3 (Urządzenia sieciowe) 48730000-4 (Pakiety oprogramowania zabezpieczającego)

Okres realizacji

do 2026-09-25