Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 362 021 PLN
Poprawa infrastruktury wychowania przedszkolnego na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski
Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
Zamawiający
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski 400
33-163 Rzepiennik Strzyżewski, Małopolskie
NIP: 9930656314
REGON: 851660884
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Dokumentacja techniczna
Dokumentacja techniczna.zip
SWZ
SWZ.pdf
Załączniki do SWZ wersja edytowalna
Załączniki do SWZ wersja edytowalna.doc
Przedmiary robót
Przedmiary robót.zip
Wyjaśnienie treści SWZ 1
Wyjaśnienie treści SWZ 1.pdf
Informacja z otwarcia ofert
Informacja z otwarcia ofert.pdf
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Ogłoszenie o wyniku postępowania.pdf
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Firma Usługowo Handlowa Jan Marek Stanuch | Ciężkowice | 850180290 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Firma Usługowo Handlowa Jan Marek Stanuch (Ciężkowice) | Umowa podpisana | 362 021 PLN | 362 021 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
24 986 PLN
Średnia cena
1 322 371 PLN
Najwyższa cena
10 607 940 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów | 6 | 183 462 PLN | 917 311 PLN |
| BUD-MAT Lucyna Matyja Krynica-Zdrój | 3 | 4 722 943 PLN | 9 445 886 PLN |
| SB Complex Sp. z o.o. Sp. K Rzeszów | 3 | - | - |
| Mateusz Kopta MK-BUD ul. Adama Doboszyńskiego 81, 32-031 Mogilany Mogilany | 2 | 55 832 PLN | 111 664 PLN |
| Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka Podegrodzie 620 | 2 | - | - |
| Euro Mar Sp. z o.o. Kolbark | 2 | - | - |
| Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka | 2 | 580 795 PLN | 1 155 643 PLN |
| FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o. Sandomierz | 2 | 9 225 000 PLN | 9 225 000 PLN |
| ZAKŁAD USŁUGOWO REMONTOWY MAREK GÓRNIAK Kamieniec | 2 | 130 133 PLN | 260 266 PLN |
| "DACH-SYSTEM" Mariusz Drej Oleszno | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa toru rowerowego typu Pumptrack oraz obiektów małej architektury w miejscowości Wielopole
2026-09-02 09:14:04Z
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Gminy Łososina Dolna
2026-09-02 09:10:16Z
Przebudowa dróg gminnych:600046K w km 0+190,00 do km 0+825,00 w miejsc. Tropiszów, gmina Igołomia- Wawrzeńczyce, 600045K w km 0+825,00 do km 2+210,00 w miejsc. Tropiszów , gmina Igołomia- Wawrzeńczyce
2026-09-02 09:07:44Z
Poprawa infrastruktury wychowania przedszkolnego na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski
2026-09-02 08:55:34Z
„Wykonanie wzmocnienia konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego na budynku Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie”
2026-09-02 07:50:30Z
Modernizacja kotłowni w Szkole Podstawowej w Celinach
2026-09-01 12:17:43Z
Remont elewacji i tarasu w Samorządowym Przedszkolu nr 33 w Krakowie przy ul. Rżąckiej 1
2026-09-01 12:15:35Z
BUDOWA PARKINGU PRZY ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W RABIE NIŻNEJ
2026-09-01 11:33:56Z
„Remont drogi gminnej nr 340512 K Jadamwola - Budzyń w km 0+000,00 - 0+670,00.”
2026-09-01 11:18:51Z
Remont drogi gminnej nr 340798 K Młyńczyska - Jeżowa Woda w km 1+300,00 - 1+905,00 w miejscowościach Młyńczyska i Roztoka, Gmina Łukowica.
2026-09-01 11:16:10Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00241178 z dnia 2026-05-13 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury wychowania przedszkolnego na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rzepiennik Strzyżewski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660884
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rzepiennik Strzyżewski 400
1.5.2.) Miejscowość: Rzepiennik Strzyżewski
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-163
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 653 05 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzepiennik@rzepiennik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzepiennik.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa infrastruktury wychowania przedszkolnego na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fba961b9-9b28-41b3-ba5c-665effc155c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241178
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049567/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Poprawa infrastruktury wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Rzepiennik Strzyżewski
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fba961b9-9b28-41b3-ba5c-665effc155c23.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Składanie ofert (wraz z załączonymi do niej dokumentami, w tym m.in.
oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP) – za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Komunikacja w pozostałym zakresie - za pośrednictwem poczty email (adres:
grzegorz.szymanski@rzepiennik.pl).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W niniejszym postępowaniu wszelka
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej
(drogą elektroniczną): a) Platforma
e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl, b) poczta
elektroniczna (adres e-mail: grzegorz.szymanski@rzepiennik.pl). Szczegółowe informacje na temat trybu komunikacji pomiędzy
Zamawiającym a Wykonawcami zawarte są w pkt 8 SWZ. Zamawiający wymaga, aby dokumenty składane w postępowaniu przez
Wykonawców były opatrywane wymaganym podpisem elektronicznym (kwalifikowanym podpisem elektronicznym, elektronicznym
podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym) - zgodnie z informacjami określonymi w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z klauzulą informacyjną zawartą w pkt 25 SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie dotyczy budynku Przedszkola Publicznego w Turzy i obejmuje następujące elementy:
- Przebudowa w zakresie toalety dla niepełnosprawnych
- Dostosowanie obiektu dla niepełnosprawnych
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający
stosować będzie następujące kryteria:
- cena 60 %,
- okres gwarancji 40 %.
Oferty otrzymają punkty wg następujących wzorów:
Kryterium cena
P1 = (C1/C2) x 100 pkt x 60 %
gdzie:
P1 – liczba punktów uzyskana przez badaną ofertę w kryterium cena,
C1 – najniższa cena ze wszystkich ofert,
C2 – cena badanej oferty.
Kryterium okres gwarancji
P2 = (G1/G2) x 100 pkt x 40 %
gdzie:
P2 – liczba punktów uzyskana przez badaną ofertę w kryterium okres gwarancji,
G1 – okres gwarancji badanej oferty,
G2 – najdłuższy okres gwarancji ze wszystkich ofert.
Punkty będą przyznawane za okres gwarancji w przedziale od 36 miesięcy (wymagane minimum) do
60 miesięcy. W przypadku określenia okresu gwarancji powyżej 60 miesięcy, punkty będą
przyznawane jak dla okresu 60 miesięcy. Niewypełnienie przez Wykonawcę w formularzu ofertowym
pola określającego długość okresu gwarancji będzie traktowane jako udzielenie gwarancji na
minimalny wymagany okres, tj. 36 miesięcy.
Łączna ilość punktów, jaką otrzyma oferta, będzie stanowić suma punktów uzyskanych w każdym z
kryteriów. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która w sumie uzyska największą ilość
punktów. Najkorzystniejsza oferta w odniesieniu do każdego z kryteriów może uzyskać maksimum 100
pkt.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zdolność techniczna lub zawodowa: a) Wykonawca musi wykazać, że wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 latprzed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1
robotę rodzajowo porównywalną z przedmiotem niniejszego postępowania (tj. budowa, odbudowa, rozbudowa, nadbudowa, przebudowa, remont budynku) o wartości brutto co najmniej 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy, 00/100 zł).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w
tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały
wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o
których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały
wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie
dokumenty.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy, 00/100 złotych)6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegółowe informacjedotyczące składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia zawarte są w SWZ.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian umowy, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy w następującychsytuacjach: w przypadku zaistnienia konieczności zmiany terminu umownego wykonania robót, ze względu na działanie siły
wyższej (np. niekorzystnych warunków pogodowych, powódź, stan zagrożenia itp.) nie pozwalającej na realizację prac
zgodnie z warunkami określonymi w Specyfikacjach Technicznych lub powodującą przestoje; w razie wystąpienia
okoliczności powodujących konieczność zmiany terminu wykonania robót (szczególnie takich jak roboty dodatkowe, wynikłe
w trakcie realizacji zamówienia powodujące przesunięcia robót podstawowych) - w tym przypadku dopuszcza się również
zmianę wynagrodzenia; zmiany dokumentacji projektowej przez Zamawiającego, nie prowadzącej do zmiany przedmiotu
zamówienia, a koniecznej tj. wad projektowych których Wykonawca nie miał obowiązku sprawdzić, a które uniemożliwiają
prawidłowe wykonanie zamówienia lub zmiany technologii – w tym przypadku dopuszcza się również zmianę terminu
wykonania robót oraz wynagrodzenia; w przypadku zaistnienia konieczności zmiany terminu umownego wykonania robót,
ze względu na przeciągające się procedury administracyjne związane z realizacją umowy; zmiany przepisów prawnych
wpływających na zakres lub przedmiot umowy; zmiany wynagrodzenia wykonawcy w przypadku zmiany obowiązującej
stawki VAT; zmian korzystnych dla zamawiającego (w szczególności: skrócenia terminu wykonania zamówienia).
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-29 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-29 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-27
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.05.2026
- Termin składania ofert
- 29.05.2026 07:00
- Wartość umowy
- 362 021 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
90 dni