Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 349 053 PLN

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00346950

Numer referencyjny: NT.DP.271.6.2026

Zamawiający

Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu

1 Maja 3

47-400 Racibórz, Śląskie

NIP: 6391710742

REGON: 276287157

Opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach na łącznej długości 418,5 mb. Szczegółowy zakres robót według załączonego przedmiaru robót

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek Racibórz 6391165351

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek (Racibórz) Umowa podpisana 349 053 PLN 349 053 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 182 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

10 455 PLN

Średnia cena

967 259 PLN

Najwyższa cena

10 462 529 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FUH BATEX Bartłomiej Stopka Węgierska Górka 13 86 917 PLN 1 043 000 PLN
PSJ JANUSZ STANIK Łodygowice 13 57 741 PLN 750 636 PLN
Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włoszczowa 8 609 867 PLN 3 049 335 PLN
”SKAL-BRUK” MAREK ADAMCZYK ŻYWIEC 7 86 524 PLN 605 667 PLN
PRDM Sp. z o.o. Myszków 7 455 793 PLN 1 823 171 PLN
DROGRÓD Szymon Tetla Ćwiklice 7 556 853 PLN 3 897 968 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o. Lubliniec 6 974 387 PLN 2 923 161 PLN
Libud Asfalty Sp. z o.o. Czeladź 6 685 625 PLN 4 113 751 PLN
Drogród Szymon Tetla Ćwiklice 5 3 779 210 PLN 11 337 629 PLN
BITUM Sp. z o.o. Lipie Śląskie 5 729 574 PLN 2 918 297 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

"Modernizacja drogi gminnej w Dąbiu Chrobakowym”.

TRANZIT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 485 434 PLN

2026-09-03 06:35:55Z

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek 349 053 PLN

2026-09-03 06:11:40Z

Budowa drogi rowerowej na odcinku Chwostek – Hadra etap II

Przedsiębiorstwo Budowlane INVEST Sp. z o.o. -

2026-09-02 12:19:15Z

Przebudowa ul. Słowiczej w Zebrzydowicach – IV etap

DROGRÓD Szymon Tetla 232 667 PLN

2026-09-02 06:20:49Z

Przebudowa drogi gminnej na odcinku Bystrzanowice Dwór-Góry Gorzkowskie w Gminie Janów

PRDM Sp. z o.o. 512 033 PLN

2026-09-01 10:09:01Z

REMONT UL. KORFANTEGO WRAZ Z REMONTEM ODCINKA SIECI KANALIZACJI DESZCZOWEJ W RAMACH PRZEBUDOWY GMINNYCH DRÓG OSIEDLOWYCH

KTKM BRUKI Sp. z o.o. 494 950 PLN

2026-08-27 11:54:53Z

„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Niwecką w Sosnowcu”.

IŚ Sp. z o.o. -

2026-08-26 15:24:18Z

„Przebudowa fragmentu al. Blachnickiego od ul. 3 Maja do ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu”

F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński -

2026-08-26 14:31:04Z

„Bieżące utrzymanie dróg powiatowych i wojewódzkich zlokalizowanych na terenie powiatu zawierciańskiego”.

RAFALIN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa -

2026-08-25 11:11:04Z

Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Rajcza.

Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych DROBUD Sp. z o. o. 38 022 PLN

2026-08-25 08:27:41Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 165 PLN Średnia: 854 901 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276287157

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1 Maja 3

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd-raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiatraciborski.pl/pzdr/dane_powiatowy_zarzad_drog_w_raciborzu.html

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zarząd dróg

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dfbd81d-4b8e-420b-9c5e-979da60fd17a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346950

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00094955/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7dfbd81d-4b8e-420b-9c5e-979da60fd17a

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między
zamawiającym, a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123 i 730). Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt1.
Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści
dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa
Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i
przekazuje się jako załącznik), lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) (...)

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
- administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu, ul. 1 Maja 3, 47-400 Racibórz;
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego nr NT.DP.271.6.2026 pn."Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach”, prowadzonym w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy oraz zawarcia umowy;
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”;
- Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
- obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
- w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
- posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych
Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych
osobowych *;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia
przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
- nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników
** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej,
lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: NT.DP.271.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa ciągu pieszego przy drodze powiatowej nr 3509S w Siedliskach na łącznej długości 418,5 mb. Szczegółowy zakres robót według załączonego przedmiaru robót

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 1)Zakres tych robót budowlanych obejmuje przebudowę ciągu pieszego przy DP 3509S w Siedliskach, szacowana wielkość ilościowa do 50 %
zakresu zamówienia podstawowego.
2)Warunki, na jakich zostaną udzielone te roboty budowlane:
a) zamówienie będzie mogło być udzielone w przypadku gdy Zamawiający będzie dysponował środkami finansowymi na jego realizację,
b) umowa zostanie zawarta po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą,
c)cena za wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie ustalona podczas negocjacji na podstawie złożonych przez Wykonawcę cen ofertowych na asortyment robót,
d) ceny za poszczególne asortymenty robót nie będą mogły być wyższe niż ceny zaproponowane w zamówieniu podstawowym, chyba że Wykonawca uzasadni ich wzrost,
e) termin wykonania zamówienia będzie proporcjonalny do zakresu zamówienia,
f) wzór umowy zostanie przekazany Wykonawcy wraz z zaproszeniem do negocjacji,
g) Zamawiający będzie wymagał na przedmiot zamówienia udzielenia gwarancji na okres taki sam jak okres udzielania gwarancji w zamówieniu podstawowym,
h) kary umowne będą przewidziane w takich samych wypadkach i w wysokości nie wyższej jak w umowie zawartej w postępowaniu na zamówienie podstawowe,
i) obowiązki Wykonawcy i Zamawiającego będą uregulowane na zasadach analogicznych do umowy zawartej w postępowaniu na zamówienie podstawowe.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykonali nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch robót budowlanych w zakresie budowy/przebudowy/remontu ciągu pieszego/chodnika na powierzchni min. 500 m2.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują kierownikiem budowy z min. 5 letnim doświadczeniem (jako kierownik budowy lub kierownik robót) oraz co najmniej 3 letnim doświadczeniem jako kierownik
budowy robót drogowych (uprawnienia budowlane oraz przynależność do Izby) oraz kierownikiem robót drogowych z doświadczeniem min. 3 lata.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie
ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje
bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty
budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty.
Wymagane jest wykonanie 2 robót budowlanych w zakresie budowy/przebudowy/remontu ciągu pieszego/chodnika na powierzchni
min. 500 m2.
2) Wykaz osób przeznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:
a) kierownik budowy z min. 5 letnim doświadczeniem (jako kierownik budowy lub kierownik robót) oraz co najmniej 3 letnim doświadczeniem jako kierownik budowy robót drogowych (uprawnienia budowlane oraz przynależność do Izby),
b) kierownik robót drogowych z doświadczeniem min. 3 lata.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

4000 PLN

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Strony przewidują możliwość dokonania zmian postanowień niniejszej umowy w niżej wymienionych przypadkach:
1) Zmiany nie mające wpływu na termin wykonania umowy:
a) zmiana adresu lub siedziby Wykonawcy,
b) zmiana osób występujących po stronie Zamawiającego i Wykonawcy,
2) Zmiany mające wpływ na termin wykonania umowy:
a) możliwe jest przedłużenie terminu zakończenia umowy o czas opóźnienia, jeżeli opóźnienie to wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego i jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w zakresie następujących obowiązków Zamawiającego:
- przekazanie placu budowy,
- przekazanie dokumentów budowy,
b) możliwa jest zmiana terminu wykonania umowy ze względu na:
- przedłużenie procedury przetargowej polegające na niepodpisaniu niniejszej umowy w terminie 45 dni od daty wszczęcia postępowania wynikające z okoliczności znajdujących się po stronie Zamawiającego,
- niesprzyjające warunki atmosferyczne, nietypowe dla danej pory roku, utrzymujące się min. przez 5 dni, uniemożliwiające prowadzenie prac,
- działania sił natury, uznanych za stan klęski żywiołowej,
- wystąpienie niemożliwych do przewidzenia zdarzeń losowych np. pożar, powódź, huragan.
c) Wykonawca nie będzie miał prawa do żądania przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy jeżeli przedłużenie terminu wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3) Zmiany mające wpływ na wysokość wynagrodzenia:
a) rezygnacja z wykonania części robót,
b) zmiany wynikającej z wynagrodzenia kosztorysowego,
c) zmiany wynikające z konieczności wykonania robót dodatkowych.
2. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
1) Sposób inicjowania zmian:
a) Zamawiający:
- wnioskuje do Wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany,
- wnioskuje, aby Wykonawca przedłożył propozycję zmiany,
b) Wykonawca:
- wnioskuje do Zamawiającego o dokonanie wskazanej zmiany.
2) Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności, itp.). Protokół konieczności wymaga
zatwierdzenia przez Zamawiającego.
3) W rezultacie dokonania czynności opisanych w punkcie 1) i w punkcie 2) może dojść do podpisania przez strony aneksu do umowy. Projekt aneksu przygotuje Zamawiający.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-06 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-06 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-04

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
16.07.2026
Termin składania ofert
06.08.2026 10:00
Wartość umowy
349 053 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe)

Okres realizacji

45 dni